Jauniūnai

Paroda „Arbata – kaip draugystė“

Maloniai kviečiame Jauniūnų filiale aplankyti parodą, kurioje eksponuojamos per vasarą kruopščiai surinktos ir išdžiovintos vaistažolės. Arbata per šimtmečius yra bendrystės, draugystės, šilumos, namų jaukumo simbolis, sveikatos šaltinis.

Atėję susipažinsite ir daugiau sužinosite apie mėtas, medetkas, liepžiedžius, raktažoles, vaistinį šalaviją, pelyną, raudonėlį, kvapųjį mairūną, čiobrelį, levandas, pušų pumpurus, vaistinę ramunę, raudonuosius dobilus ir melisą. Ekologiškoje aplinkoje surinktos, švariai ir tinkamai išdžiovintos, laikomos ir vartojamos vaistažolės yra puiki profilaktinė priemonė organizmo stiprinimui, o puodelis kvapnios vaistažolių arbatos pradžiugina kiekvieną bičiulį.

Paroda veiks ir lankytojų lauks iki spalio 31 d.

 

 

Jauniūnų filialo vyr. bibliotekininkė Danutė Jaglinska

Sugrįžta pamėgtasis skaitymo iššūkis „Vasara su knyga“

Vasarą nepamiršti knygos ir skaitymo ragina Lietuvos bibliotekos, kviečiančios dalyvauti jau septintame skaitymo iššūkyje „Vasara su knyga“.

Nuo birželio 1 iki rugpjūčio 31 d. vykstanti skaitymo skatinimo akcija iššūkyje dalyvauti kviečia įvairaus amžiaus skaitytojus. Kaip rodo ankstesnių metų patirtis, vienodai azartiškai knygas skaito ir moksleiviai, ir jų tėvai, ir senjorai. „Įkvėpk knygų magijos!”, – ragina „Vasara su knyga“ organizatorės apskričių viešosios bibliotekos, Lietuvos aklųjų biblioteka, savivaldybių viešosios bibliotekos, prie kurių šiemet prisijungė iniciatyvos ambasadorė Jurga Šeduikytė.

„Kai prieš gerą dešimtmetį labai krito skaitymo populiarumas, man tai buvo viena liūdniausių žinių. Be galo džiaugiuosi, kad dėl begalės gražių skaitymo iniciatyvų knygų populiarumas vėl šovė aukštyn. Knyga man – mylimas ir stebinantis bendrakeleivis. Ji nepasiduoda jokiai madai, nepraeina ir nėra išaugama. Visada skaitau bent kelias skirtingas – žiemą ar vasarą. Tyliai baltai pavydėdama naujų įspūdžių bangos rekomenduoju į šiltą šios vasaros kelionę pasiimti knygą (o dar geriau – ne vieną) ir leisti jai nuspalvinti, o gal net pakeisti gyvenimą“, – sako dainininkė, muzikos kūrėja, o dabar – jau trijų knygų autorė Jurga Šeduikytė.

Dalyvauti gali ir skaitantys kitais formatais

Skaitymo iššūkyje „Vasara su knyga“ dalyvauti kviečiami ir skaitytojai, turintys regos negalią, autizmo spektro sutrikimų, disleksiją ar panašių sunkumų, dėl kurių jie negali skaityti spausdinto teksto.

„Mums atrodo, kad nori skaityti – imi ir skaitai. Tačiau viskas nėra taip paprasta žmonėms, negalintiems skaityti įprastai, – sako Lietuvos aklųjų bibliotekos direktorė Inga Davidonienė. – Nei knygynai, nei bibliotekos jiems padėti dažniausiai negali. Kitaip skaitantiems reikalinga kitokia – prieinamo skaitmeninio formato – knyga. Virtualioje bibliotekoje ELVIS (elvislab.lt) saugoma daugiau nei 14 000 pavadinimų leidinių tiems, kas negali skaityti įprastai. Pakvieskime savo artimąjį, draugą, tėtį ar mamą praverti virtualios bibliotekos ELVIS duris, kad įkvėpti knygų magijos galėtų visi. Juk garsinės knygos pasakojama istorija – ne mažiau magiška.“

Penkios knygos per vasarą

Dalyvauti vasaros skaitymo iššūkyje paprasta: užsiregistruokite svetainėje www.vasarasuknyga.lt ir perskaitę knygas, suveskite jų pavadinimus. Jeigu reikia, prašykite bibliotekininko pagalbos. Šių metų užduotys yra šios:

  • Perskaityk knygą apie žmogaus ryšį su gyvūnu (-ais);
  • Perskaityk Baltijos šalių autoriaus knygą;
  • Perskaityk biografinę knygą;
  • Perskaityk knygą, kurios pavadinimas – vienas žodis;
  • Perskaityk šeimos nario vaikystėje mėgtą knygą.

Akcijos draugų ir rėmėjų kasmet vis daugiau

Visų įveikusiųjų vasaros knygų iššūkį laukia staigmenos, o didžiuosius prizus įsteigė pagrindinė akcijos rėmėja – išmaniųjų technologijų bendrovė „Xiaomi“.  Ji pasirūpino, kad net 47 burtų keliu atrinkti iššūkį įveikę dalyviai laimėtų išmanius ir inovatyvius prizus – planšetę, mobiliuosius telefonus, išmaniąsias apyrankes ir kt.

Audioteka.lt dalinsis rekomendacijomis, dovanos audioknygų, o su kodu VASARASUKNYGA  visą birželio mėnesį – 20% nuolaidą visoms audioknygoms. Be to, visą vasarą „Vasaros su knyga“ „Facebook“ ir „Instagram“ paskyrose vyks įvairūs konkursai, kuriuose taip pat bus galima laimėti prizų.

„Vasara su knyga“ – septintus metus apskričių ir savivaldybių viešųjų bibliotekų, mokyklų bibliotekų, Lietuvos aklųjų bibliotekos su Lietuvos Respublikos kultūros ministerija organizuojama skaitymo skatinimo akcija. Organizatoriai džiaugiasi augančiu jos populiarumu – vien pernai perskaitytos 105 867 knygos, skaitymo iššūkį įveikė per 17 000 žmonių.

Pagrindinis informacinis partneris – LRT, pagrindinis akcijos rėmėjas – „Xiaomi“.

Akcijos draugai: Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, IBBY, leidyklos „Alma Littera“, „Nieko rimto“, „Vaga“, Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, „Aukso žuvys“, „Debesų ganyklos“, Audioteka.lt, garsinių knygų biblioteka „Elvis“, „Urtės tekstilė“, peteliškių namai „DomBow Ties“, „DenimDiaries“, „Muilo virtuvė“, „Biblioteka visiems“, „Švieskime vaikus“, „Verocafe“, kurjerių tarnyba „Samus“, „Pažymėtas.lt“.

Visa informacija apie skaitymo iššūkį, taisykles, registracijos forma ir karščiausios naujienos – www.vasarasuknyga.lt, „Facebook“ ir „Instagram“ paskyrose.

 

Igno Šeiniaus viešosios bibliotekos informacija

Motinos dienos minėjimas Jauniūnų filiale

Atsimenu Tavąsias pasakas, Mamyte,
Tą Tavo širdį mylinčią ir gerą,
Kadais aš Tau žadėjau gražią pilį pastatyti
Ir šventėms dovanoti karalaitės dvarą.

[…]

V. Mačernis „Pasikalbėjimas su mama“

Kai pamažu baigia nužydėti žibuoklės, o iš tolimų kraštų sugrįžę giesmininkai medžių šakose užgieda bundančio pavasario melodijas, žinome – artėja Mamos diena… Renginio organizatorė vyr. bibliotekininkė Danutė Jaglinska eilėmis pasveikino visus, atėjusius į Motinos dienos minėjimą. Renginio dalyvės atsinešė mamos nuotraukas ir dalinosi savo prisiminimais, kaip mamos jas augino, mylėjo, ugdė, rodė gyvenimo pavyzdį. Moterys dalinosi įsimintiniausiais įvykiais ir brangiausiomis akimirkomis. Kiekviena išsakė ir pasidalino nuoširdžiais dėkingumo žodžiais už pasišventimą motinystei, kuris vertas didžiausios pagarbos, už didelį atsakomybės jausmą, kantrybę ir meilę, auginant mažuosius, už šiltą žvilgsnį, kuris daugybę kartų paskatino žengti pirmyn, siekti daugiau. Dabar pačios, būdamos mamos, stengiasi gerumu šildyti savo vaikus, branginti laiką, praleistą su vaikais, ir kaskart prisiminti savo pačių mamas, kurių brangus atminimas iki šiol gyvas. Tegul švenčiant Motinos dieną gražiausi žodžiai ir prasmingiausi darbai būna skirti mūsų mamoms! Tegul visa ta begalinė meilė, kurią gavome iš savo mamų, toliau kuria gėrį pasaulyje.

Jauniūnų filialo vyr. bibliotekininkė Danutė Jaglinska
 

Lietuvos bibliotekininkų draugija šiemet skelbia „Bibliotekų knygų Kalėdas“. 2021 m. šūkis – Šventinis gerumas kartu su knyga

Šilti ir jaukūs renginiai su bibliotekų bičiuliais bei svečiais, vienišų ir stokojančių dėmesio asmenų lankymas, padovanotos knygos – mūsų kasdieniai džiaugsmai.
Ne tik trumpėjančios dienos, bet ir nesitraukianti pandemija kelia nerimastį. Vis dėlto Kalėdos yra laikas, kai metus norime užbaigti ramiau, dovanodami vieni kitiems šventinį gerumą, prie jo pridedant dar ir knygą – perskaitytą gerą romaną ar eilėraštį. Kviečiame su bendraminčiais ir draugais dalintis geromis emocijomis, mėgautis arbata ir imbieriniais sausainiais, susitikti jaukioje bibliotekoje pažiūrėti kino filmą ar pažaisti Žaislotekoje bei pasidžiaugti partnerių ir draugų padovanotomis knygomis.

,,Pralaimėjimai- kelias į pergales“: Algimantui Čekuoliui – 90

I. Šeiniaus viešosios bibliotekos Jauniūnų filiale  nuo lapkričio 10 d. vyksta knygų ir spaudinių paroda ,,Pralaimėjimai – kelias į pergales“, skirta rašytojo, žurnalisto, politiko, televizijos laidų vedėjo Algimanto Čekuolio 90-osioms gimimo metinėms paminėti.

Kviečiame lankytojus susipažinti su mūsų kraštiečio Algimanto Čekuolio knygomis ir nuotraukomis iš rašytojo gyvenimo.  Paroda Jūsų lauks  iki lapkričio 31 d.
Maloniai kviečiame.

Jauniūnų filialo vyr. bibliotekininkė Danutė Jaglinska.

Paroda „Lietuva Europos Sąjungoje“

Europos diena švenčiama minint 1950 m. gegužės 9-ąją, kuomet Prancūzijos užsienio reikalų ministras Robertas Šumanas (Robert Schuman) pateikė siūlymą suvienyti Europą, siekdamas taikos žemyne. Jo pasiūlymas ir laikomas oficialia Europos Sąjungos (ES) pradžia. Europos Sąjunga –  dvidešimt septynių Europos valstybių ekonominė bei politinė bendrija.

Lietuva pilnateise ES nare tapo 2004 m. gegužės 1-ąją. Nuo tada, tapę pilnateisiais ES šeimos nariais, taip pat minime Europos dieną.

Priklausymas Europos Sąjungai suteikia Lietuvai daug galimybių ir paskatų tapti vis stipresne, tvirtesne ir modernia valstybe.

Maloniai kviečiame aplankyti parodą ,,Lietuva Europos Sąjungoje“, skirtą Europos dienai paminėti.

Širvintų r. sav. Igno Šeiniaus viešosios bibliotekos Jauniūnų filialo  vyr. bibliotekininkė Danutė Jaglinska

Piešinių paroda, skirta Motinos dienai

Pažvelk, mamyte, pro langą –
Tyliai žvaigždės krenta,
Ir tylumoj – ant gatvių ant stogų
Vėjelis švelniai glosto tavo plaukus.
Te širdyje Tau būna lengva
Ir skaidru.

Igno Šeiniaus viešosios bibliotekos Jauniūnų filiale pristatoma Vilniaus rajono Maišiagalos
tradicinių amatų centro jaunųjų dailininkų paroda „Pažvelki, mamyte, pro langą“.
Dėkojame už parodą centro jauniesiems menininkams ir renginių organizatorei Janinai Voleišo.
Linkime jauniesiems dailininkams niekada neišsenkančios kūrybinės versmės ir 
maloniai kviečiame apsilankyti ir saugiai apžiūrėti parodą. 

Širvintų r. sav. I. Šeiniaus viešosios bibliotekos Jauniūnų filialo vyr. bibliotekininkė Danutė Jaglinska

Aldonos Vasiukevičienės tapybos darbų paroda

Nuo vasario 24 d. Jauniūnų bibliotekoje veikia tautodailininkės Aldonos Vasiukevičienės tapybos darbų paroda.

Ponios Aldonos tapybos paveikslai nepalieka abejingų – jie pavergia savo nuoširdumu ir sąžiningumu. Tautodailininkė dalyvavo parodose ,,Aukso vainikas“ 2014 m., 2015 m.ir 2018 metais bei parodose-konkursuose Adomo Varno bei Monikos Bičiūnaitės premijoms laimėti. 2014 metais gavo Rimo Zigmo Bičiūno premiją. Trys autorės darbai saugomi Lietuvos nacionaliniame muziejuje. Nuo 2017 m. priklauso Lietuvos tautodailininkų sąjungai.

Paroda veiks iki kovo 31 d.

Maloniai kviečiame užsukti į biblioteką pasigrožėti menininkės darbais.

 

 

Širvintų viešosios Igno Šeiniaus viešosios bibliotekos Jauniūnų filialo vyr. bibliotekininkė Danutė Jaglinska

Skaitmeninio raštingumo mokymai pažengusiems Jauniūnuose

Vasario 13 dieną Širvintų Igno Šeiniaus viešosios bibliotekos Jauniūnų filiale vyko mokymai pagal projektą „Prisijungusi Lietuva“ pažengusių mokymų programa: „Viešosios paslaugos internetu kiekvienam“. Mokymų dalyviai įgijo ir gerino savo skaitmeninius įgūdžius. Ačiū šauniesiems dalyviams!
Mokymus vedė lektorė Dalia Taparauskienė.
Projektas finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis.