Jauniūnai

Motinos dienos minėjimas Jauniūnų filiale

Atsimenu Tavąsias pasakas, Mamyte,
Tą Tavo širdį mylinčią ir gerą,
Kadais aš Tau žadėjau gražią pilį pastatyti
Ir šventėms dovanoti karalaitės dvarą.

[…]

V. Mačernis „Pasikalbėjimas su mama“

Kai pamažu baigia nužydėti žibuoklės, o iš tolimų kraštų sugrįžę giesmininkai medžių šakose užgieda bundančio pavasario melodijas, žinome – artėja Mamos diena… Renginio organizatorė vyr. bibliotekininkė Danutė Jaglinska eilėmis pasveikino visus, atėjusius į Motinos dienos minėjimą. Renginio dalyvės atsinešė mamos nuotraukas ir dalinosi savo prisiminimais, kaip mamos jas augino, mylėjo, ugdė, rodė gyvenimo pavyzdį. Moterys dalinosi įsimintiniausiais įvykiais ir brangiausiomis akimirkomis. Kiekviena išsakė ir pasidalino nuoširdžiais dėkingumo žodžiais už pasišventimą motinystei, kuris vertas didžiausios pagarbos, už didelį atsakomybės jausmą, kantrybę ir meilę, auginant mažuosius, už šiltą žvilgsnį, kuris daugybę kartų paskatino žengti pirmyn, siekti daugiau. Dabar pačios, būdamos mamos, stengiasi gerumu šildyti savo vaikus, branginti laiką, praleistą su vaikais, ir kaskart prisiminti savo pačių mamas, kurių brangus atminimas iki šiol gyvas. Tegul švenčiant Motinos dieną gražiausi žodžiai ir prasmingiausi darbai būna skirti mūsų mamoms! Tegul visa ta begalinė meilė, kurią gavome iš savo mamų, toliau kuria gėrį pasaulyje.

Jauniūnų filialo vyr. bibliotekininkė Danutė Jaglinska
 

Lietuvos bibliotekininkų draugija šiemet skelbia „Bibliotekų knygų Kalėdas“. 2021 m. šūkis – Šventinis gerumas kartu su knyga

Šilti ir jaukūs renginiai su bibliotekų bičiuliais bei svečiais, vienišų ir stokojančių dėmesio asmenų lankymas, padovanotos knygos – mūsų kasdieniai džiaugsmai.
Ne tik trumpėjančios dienos, bet ir nesitraukianti pandemija kelia nerimastį. Vis dėlto Kalėdos yra laikas, kai metus norime užbaigti ramiau, dovanodami vieni kitiems šventinį gerumą, prie jo pridedant dar ir knygą – perskaitytą gerą romaną ar eilėraštį. Kviečiame su bendraminčiais ir draugais dalintis geromis emocijomis, mėgautis arbata ir imbieriniais sausainiais, susitikti jaukioje bibliotekoje pažiūrėti kino filmą ar pažaisti Žaislotekoje bei pasidžiaugti partnerių ir draugų padovanotomis knygomis.

,,Pralaimėjimai- kelias į pergales“: Algimantui Čekuoliui – 90

I. Šeiniaus viešosios bibliotekos Jauniūnų filiale  nuo lapkričio 10 d. vyksta knygų ir spaudinių paroda ,,Pralaimėjimai – kelias į pergales“, skirta rašytojo, žurnalisto, politiko, televizijos laidų vedėjo Algimanto Čekuolio 90-osioms gimimo metinėms paminėti.

Kviečiame lankytojus susipažinti su mūsų kraštiečio Algimanto Čekuolio knygomis ir nuotraukomis iš rašytojo gyvenimo.  Paroda Jūsų lauks  iki lapkričio 31 d.
Maloniai kviečiame.

Jauniūnų filialo vyr. bibliotekininkė Danutė Jaglinska.

Paroda „Lietuva Europos Sąjungoje“

Europos diena švenčiama minint 1950 m. gegužės 9-ąją, kuomet Prancūzijos užsienio reikalų ministras Robertas Šumanas (Robert Schuman) pateikė siūlymą suvienyti Europą, siekdamas taikos žemyne. Jo pasiūlymas ir laikomas oficialia Europos Sąjungos (ES) pradžia. Europos Sąjunga –  dvidešimt septynių Europos valstybių ekonominė bei politinė bendrija.

Lietuva pilnateise ES nare tapo 2004 m. gegužės 1-ąją. Nuo tada, tapę pilnateisiais ES šeimos nariais, taip pat minime Europos dieną.

Priklausymas Europos Sąjungai suteikia Lietuvai daug galimybių ir paskatų tapti vis stipresne, tvirtesne ir modernia valstybe.

Maloniai kviečiame aplankyti parodą ,,Lietuva Europos Sąjungoje“, skirtą Europos dienai paminėti.

Širvintų r. sav. Igno Šeiniaus viešosios bibliotekos Jauniūnų filialo  vyr. bibliotekininkė Danutė Jaglinska

Piešinių paroda, skirta Motinos dienai

Pažvelk, mamyte, pro langą –
Tyliai žvaigždės krenta,
Ir tylumoj – ant gatvių ant stogų
Vėjelis švelniai glosto tavo plaukus.
Te širdyje Tau būna lengva
Ir skaidru.

Igno Šeiniaus viešosios bibliotekos Jauniūnų filiale pristatoma Vilniaus rajono Maišiagalos
tradicinių amatų centro jaunųjų dailininkų paroda „Pažvelki, mamyte, pro langą“.
Dėkojame už parodą centro jauniesiems menininkams ir renginių organizatorei Janinai Voleišo.
Linkime jauniesiems dailininkams niekada neišsenkančios kūrybinės versmės ir 
maloniai kviečiame apsilankyti ir saugiai apžiūrėti parodą. 

Širvintų r. sav. I. Šeiniaus viešosios bibliotekos Jauniūnų filialo vyr. bibliotekininkė Danutė Jaglinska

Aldonos Vasiukevičienės tapybos darbų paroda

Nuo vasario 24 d. Jauniūnų bibliotekoje veikia tautodailininkės Aldonos Vasiukevičienės tapybos darbų paroda.

Ponios Aldonos tapybos paveikslai nepalieka abejingų – jie pavergia savo nuoširdumu ir sąžiningumu. Tautodailininkė dalyvavo parodose ,,Aukso vainikas“ 2014 m., 2015 m.ir 2018 metais bei parodose-konkursuose Adomo Varno bei Monikos Bičiūnaitės premijoms laimėti. 2014 metais gavo Rimo Zigmo Bičiūno premiją. Trys autorės darbai saugomi Lietuvos nacionaliniame muziejuje. Nuo 2017 m. priklauso Lietuvos tautodailininkų sąjungai.

Paroda veiks iki kovo 31 d.

Maloniai kviečiame užsukti į biblioteką pasigrožėti menininkės darbais.

 

 

Širvintų viešosios Igno Šeiniaus viešosios bibliotekos Jauniūnų filialo vyr. bibliotekininkė Danutė Jaglinska

Skaitmeninio raštingumo mokymai pažengusiems Jauniūnuose

Vasario 13 dieną Širvintų Igno Šeiniaus viešosios bibliotekos Jauniūnų filiale vyko mokymai pagal projektą „Prisijungusi Lietuva“ pažengusių mokymų programa: „Viešosios paslaugos internetu kiekvienam“. Mokymų dalyviai įgijo ir gerino savo skaitmeninius įgūdžius. Ačiū šauniesiems dalyviams!
Mokymus vedė lektorė Dalia Taparauskienė.
Projektas finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis.

 
 

Skaitmeninio raštingumo mokymai pažengusiems

Vasario 12 dieną Širvintų Igno Šeiniaus viešosios bibliotekos Jauniūnų filiale vyko mokymai pagal projektą „Prisijungusi Lietuva“ pažengusių mokymų programa: „Skaitmeninių nuotraukų apdorojimas ir saugus dalijimasis“. Mokymų dalyviai įgijo ir gerino savo skaitmeninius įgūdžius. Ačiū šauniesiems dalyviams!

Mokymus vedė lektorė Dalia Taparauskiene.

Projektas finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis.

Skaitmeninio raštingumo mokymai Jauniūnuose

Vasario 11 dieną Širvintų Igno Šeiniaus viešosios bibliotekos Jauniūnų filiale vyko mokymai pagal projektą „Prisijungusi Lietuva“ pažengusių mokymų programa: „Būkime saugūs internete“. Mokymų dalyviai įgijo ir gerino savo skaitmeninius įgūdžius. Ačiū šauniesiems dalyviams!

Mokymus vedė lektorė Dalia Taparauskiene.

Projektas finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis.