Družai

Akcija „Atmintis gyva, nes liudija“

1991 m. sausį Lietuvai patyrus sovietų karinę agresiją, tūkstančiai Lietuvos žmonių drąsiai gynė atkurtą Lietuvos Nepriklausomybę. Dvasios stiprybės ir nenugalimo ryžto kupini beginkliai žmonės stojo prieš sovietų agresoriaus tankus ir automatus. Nuo sovietų agresoriaus žuvo 14 Lietuvos laisvės gynėjų, šimtai jų buvo sužeisti. Svarbiausia tomis dienomis buvo žmonių susitelkimas šio pavojaus akivaizdoje. Vienybės simboliu tapo Nepriklausomybės aikštė, kurioje prie laužų daugelį dienų ir naktų budėjo iš visos Lietuvos atvykę žmonės. Kasmet Sausio 13-oji mums primena iškovotą pergalę – Lietuvos laisvę ir jos didvyrius – Laisvės gynėjus ir stiprina tikėjimą Lietuvos ateitimi.

Širvintų Igno Šeiniaus viešosios bibliotekos Družų filiale Laisvės gynėjų diena pažymėta pilietine akcija „Atmintis gyva, nes liudija“. Liepsnelių jūra sužibėjo languose.  

Projektų vadovė Dalia Taparauskienė

Lietuvos bibliotekininkų draugija šiemet skelbia „Bibliotekų knygų Kalėdas“. 2021 m. šūkis – Šventinis gerumas kartu su knyga

Šilti ir jaukūs renginiai su bibliotekų bičiuliais bei svečiais, vienišų ir stokojančių dėmesio asmenų lankymas, padovanotos knygos – mūsų kasdieniai džiaugsmai.
Ne tik trumpėjančios dienos, bet ir nesitraukianti pandemija kelia nerimastį. Vis dėlto Kalėdos yra laikas, kai metus norime užbaigti ramiau, dovanodami vieni kitiems šventinį gerumą, prie jo pridedant dar ir knygą – perskaitytą gerą romaną ar eilėraštį. Kviečiame su bendraminčiais ir draugais dalintis geromis emocijomis, mėgautis arbata ir imbieriniais sausainiais, susitikti jaukioje bibliotekoje pažiūrėti kino filmą ar pažaisti Žaislotekoje bei pasidžiaugti partnerių ir draugų padovanotomis knygomis.

Tautodailininkės Nijolės Didžiokienės darbų paroda Družuose

Gruodžio mėnesį Širvintų Igno Šeiniaus viešosios bibliotekos Družų filiale veikia Nijolės Didžiokienės darbų paroda „Mano gyvenimo spalvos“. 

„Jei gyventume juodai baltame pasaulyje, ar būtumėm laimingi?  Tikriausiai, kad ne, nes spalvos geba atskleisti žmogaus savijautą,
tampa savotišku būsenos „šaukliu“.  Todėl atvirai sakau, kad „tapyba, tai pats nuostabiausias atradimas
mano gyvenime“… Šis pomėgis kardinaliai pakeitė mano požiūrį. Supratau, kiek daug gražių dalykų mes kartais nepastebime, kiek
nuostabių akimirkų praeina veltui. Jeigu tik sustotume, jeigu mažiau  skubėtume… ir atsimerktume – atrastume, koks gražus ir spalvingas
pasaulis mus supa.
Kasdien džiaugiuosi gyvenimu ir tuo, ką matau aplinkui. Iš gamtos – mūsų motinos – aš semiuosi peno – jėgų ir išminties, spalvų dermės.
Ji yra mano įkvėpimo šaltinis. Gamtoje randu viską: spalvas, nusiraminimą, čia išmokstu savo gyvenimo pamokas, čia randu sąsajų
su žmogaus gyvenimu ir suprantu, kad mes tik laikini, o visa kita – amžina. Medžiai, drugeliai, paukščiai mus veda į tai, kas amžina, kas
išlieka ilgiau už mūsų trumpą viešnagę žemėje…
O pati pradžia buvo tokia…
2012 metų sausį pradėjau lankyti Širvintų meno mokykloje organizuotą suaugusiųjų tapybos grupę. Mokslai baigėsi, bet mano
studijos vis tęsiasi, ieškau naujų raiškos būdų, skirtingų technikų, naujų tobulėjimo galimybių“ – šiais žodžiais apie savo kūrybą kalba tautodailininkė.
Parodos 1-oji dalis veiks iki gruodžio 31 d. Kviečiame apsilankyti.

Projektų vadovė Dalia Taparauskienė

Širvintų krašto poetės, kūrėjos Eglės Guobytės – Iglės grafikos darbų paroda

ir tai praeis… tai visada praeina
praeina žmonės nemigos ir lietūs
išblunka spalvos susidėvi raidės
pabyra paukščiai iš dangaus skylėto
į tavo delnus menančius artumą
lyg aštrią šukę buvusio pasaulio
kur debesys ryte išspjauna rūką
kur bučiniai vogti neturi kainos
nes ten kažkur jau viskas įskaičiuota
prisilietimai kuždesiai laukimas
diagnozė – šiandien per daug vėjuota…
praeina lietūs nusiplauna grimas
kai tavo delną lesa alkio paukščiai
degi po jais ir tau nė kiek negaila
lyg alkstantis dangaus norėjai skausmo…
bet… tai praeis…
tai visada praeina…

(Eglė Guobytė – Iglė)

Širvintų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Družų filiale eksponuojama Širvintų krašto poetės, kūrėjos Eglės Guobytės – Iglės grafikos darbai. Jos darbai alsuoja meile, atvirumu ir įstabiu santykių atvaizdavimu.

Kviečiame apsilankyti ir pasidžiaugti eksponuojamų darbų lengvumu ir grožiu.

 

Vaikų piešinių paroda „Europa – mūsų namai“

Europos diena – tai kasmet gegužės 9 d. minima tarptautinė šventė, simbolizuojanti Europos taiką ir vienybę. Šią dieną minimas istorinis įvykis – Šumano  deklaracija. 1950 m. Paryžiuje pasakytoje kalboje Prancūzijos užsienio reikalų ministras Roberas Šumanas išsakė savo idėją apie naujos formos politinį Europos bendradarbiavimą, dėl kurio karas tarp Europos tautų būtų neįsivaizduojamas dalykas. R. Šumanas siekė sukurti Europos instituciją, kuri valdytų bendrą anglies ir plieno gamybą, o šis pasiūlymas laikomas dabartinės Europos Sąjungos užuomazga. 

Pirmasis Europos Sąjungos šešetukas sukurtas 1951 m., kai buvo pasirašyta sutartis apie Europos susijungimą.

Lietuva pilnateise ES nare tapo 2004 m. gegužės 1-ąją. Nuo tada, tapę pilnateisiais ES šeimos nariais, taip pat minime Europos dieną. Organizuojami Europos dienai skirti renginiai, kurių metu visuomenė supažindinama su Europos Sąjunga, diskutuojama visai Europai svarbiais klausimais.

Družų filiale veikia Europos dienai skirta vaikų piešinių paroda „Europa – mūsų namai“. Kviečiame aplankyti.

Dalia Taparauskienė

 

Spaudinių paroda „Žodžio ir knygos šviesa“

Iš kopų šnabždesio su debesim ir prošvaistėm,

Iš marių virpulio ir ežerų nendrėtų.

Iš duonos kvapo ir miškų giesmės

Kalba gimtoji lūposna įdėta.

 

(Janina Degutytė, „Gimtoji kalba“)

Gegužės 7-ąją dieną Lietuvoje minima Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena. Ji kiekvienam sąmoningam ir pilietiškam lietuviui primena baisias rusų carinės valdžios represijas, kuriomis buvo varžomi kiekvienos tautos brandumą liudijantys ženklai – kalba, knygų leidyba, spauda, laisvas žodis.

Visada, minėdami Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną, pasidžiaugiame lietuvių kalbos gyvybingumu ir gražumu, prisimename sudėtingiausius mūsų kalbos  ir lietuviškos spaudos gyvavimo etapus bei puoselėjame viltį, kad kalba dar labai ilgai išliks.

Družų filiale eksponuojama spaudinių paroda „Žodžio ir knygos šviesa“, skirta Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienai pažymėti.

Kviečiame apsilankyti ir susipažinti su spaudos draudimo laikotarpio istorija.

 Dalia Taparauskienė 

 

Edukaciniai renginiai Družų bibliotekoje

Artėjant Šv. Velykoms Družų bibliotekoje vyko edukaciniai renginukai, kurių metu  galima buvo kurti, mokytis ir tobulėti. Vaikai, tėveliai  karpė, lipdė, margino margučius. Rezultatas: smagiai ir kūrybiškai praleistas laikas.
Ačiū visiems,. kurie taip kantriai  dirbo, kad pavasario šventė būtų šventiška.

Družų filialo vyr. bibliotekininkė Vaida Valkauskienė

Edukacinis renginys Širvintų lopšelyje-darželyje „Boružėlė“

Balandžio 19 d.  Širvintų lopšelyje-darželyje „Boružėlė“, „Pelėdžiukų“ grupėje vyko velykinis  edukacinis  renginukas, kurio metu Družų filialo vyr. bibliotekininkė  skaitė eilėraštukus apie šv. Velykas. Vaikai  visi kartu bandė  įminti keletą velykinių  mįslių, klijavo spalvingą kiškutį su gausybe spalvingų  margučių, o  už puikiai atliktą užduoti buvo pavaišinti šokoladiniais  kiaušinukais. 
Vaikai buvo labai patenkinti ir dėkojo bibliotekininkei už smagias akimirkas.
 
Družų filialo vyr. bibliotekininkė Vaida Valkauskienė