Širvintos

PAMOKA KITAIP ,,Širvintų rajono kultūros paveldo objektai“

Rugsėjo mėnesį minime Europos kultūros paveldo dienas. Europos paveldo dienas organizuoja Europos Sąjunga ir Europos Taryba, kurios pradėjo šią veiklą 1985 m. Šios dienos yra vienos labiausiai minimų kultūros renginių Europoje.

Europos paveldo dienų metu tūkstančiai paminklinių vietovių atveria duris – kai kurios iš jų paprastai nepriima lankytojų visus likusius metus. Tad žmonės turi galimybę nemokamai apsilankyti, sužinoti apie savo bendrą kultūros paveldą ir prisidėti prie Europos paveldo išsaugojimo dabartinei ir ateities kartoms. Šių metų Europos kultūros paveldo dienų tema – Tvarus kultūros paveldas.

Igno Šeiniaus viešosios bibliotekos skaitykloje vyko PAMOKA KITAIP „Širvintų rajono kultūros paveldo objektai“. Į susitikimą atkeliavo Širvintų pradinės mokyklos 4C klasės mokiniai su mokytoja Gita Bakasėniene. Bibliotekininkė Ugnė Trumpickaitė supažindino mokinius su žymiausiais Širvintų rajono kultūros paveldo objektais. Mokiniai atidžiai su susidomėjimu klausėsi, atsakė į užduotus klausimus, vartė knygą „Širvintų rajonas“ ir atlasą „Lietuvos piliakalniai“.

Antroje PAMOKOS KITAIP dalyje ketvirtokai porose kūrė kūrybinius darbus „Mano miesto bažnyčia“. Kurdami mokiniai pademonstravo savo kūrybiškumą, išlaisvino vaizduotę.

Viešosios bibliotekos bičiuliai išsiskirstė praturtinę savo turimas žinias ir sukaupę naujos, naudingos informacijos apie Širvintų rajono kultūros paveldo objektus. Mylėkime, tausokime, saugokime savo krašto kultūros paveldo objektus, kad jie išliktų dabartinei bei ateities kartoms.

Džiaugiamės gražiu bendradarbiavimu su Širvintų pradine mokykla, dėkojame smalsiems 4C klasės mokiniams ir mokytojai Gitai Bakasėnienei už apsilankymą. Linkime, kad mokiniai ir toliau išliktų smalsūs, žingeidūs, kūrybiški.

 

Bibliotekininkė Ugnė Trumpickaitė

 

Pasakojimo edukacija „Dvylika brolių, juodvarniais lakstančių“

Igno Šeiniaus viešosios bibliotekos skaitykloje svečiavosi Molėtų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos  Molinukė  (Janina Vyšniauskienė) su pasakojimo edukacine programa „Dvylika brolių, juodvarniais lakstančių“. Edukacinė programa parengta pagal to paties pavadinimo lietuvių liaudies pasaką. Edukacijoje dalyvavo Širvintų l/d „Boružėlė“ „Pelėdžiukų“ grupės ikimokyklinukai su  auklėtoja Virginija Stundyte ir auklėtojos padėjėja Rasa Viliūte.

„Senų senovėje Lietuvos pakraštyje gyveno laiminga šeima. Deja, laimė truko neilgai…“, – taip prasideda lietuvių liaudies pasaka. O kas gi buvo toliau?  „Pelėdžiukams“ buvo labai smalsu išgirsti visą sekamą pasaką. „Pavirto broliai į paukščius, pasisodino sesę ant nugaros ir nuskraidino ją į girią. Pasodino ant aukščiausios girioje augančios pušies ir išskrido…“, – toliau pasaką tęsė Molinukė. Pasakojama istorija nuo pat pirmos minutės įtraukė darželinukus į siužeto vingius.

Visi  susikaupę klausėsi Molinukės pasakojimo, noriai atlikinėjo užduotis. Vaikai ne tik įdėmiai klausėsi sekamos pasakos, bet ir patys aktyviai joje dalyvavo, padėdami pasakos herojams įveikti įvairias kliūtis. Eidami kartu su mergaite per girią sutiko debesis, vėjus ir  galybę paukščių. Jų visų paklausė: „Ar nematėte mano brolelių, juodvarniais lakstančių?“ Nei vienas nebuvo matęs, tik juodas varnas žinojo, kur broliai randasi.

Edukacijos metu labai gražiai suskambėjo bambukiniai skudučiai, medinės lazdelės ir molinės švilpynės. Buvo galima išgirsti pačius įvairiausius garsus, kurie išradingai atskleidė sekamos pasakos turinį.

Smagus ir labai įdomus užsiėmimas išsirutuliavo iki judrių žaidimų. Renginiui pasibaigus vaikai išėjo kupini pačių šilčiausių emocijų, veiduose žaidė šypsena, netilo skambus juokas.

Bibliotekininkė Ugnė Trumpickaitė

Alekniškio filiale vyko renginys „Dar širdyje ne sutema“

Nužydėjo, nuvilnijo mūsų Vasara

Su rugiais ir su vandens lelijomis,

Basomis ji braidžiojo po rasą,

Savo turtą po kruopelę išdalijo.

Šiomis Aldonos Murauskienės eilėmis   visus susirinkusius pasveikino ir pakvietė pasidžiaugti išeinančia vasara ir į duris besibeldžiančiu rudeniu renginio vedėja Vilma Švedienė.

Rugpjūčio 26 d. Širvintų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Alekniškio filialas Šiaulių ir aplinkinių kaimų gyventojus pakvietė į renginį „Dar širdyje ne sutema“.

Į svečius atvyko Širvintų Igno Šeiniaus viešosios bibliotekos direktorė Vaiva Daugėlienė, Širvintų seniūnijos seniūnė Rima Jasevičienė, Šiaulių seniūnaitijos seniūnaitis Simas Buinickas,  kolegės iš Bagaslaviškio ir Družų. Širvintų kultūros centro Avižonių kaimo kapela (vadovė Ramunė Savickienė).

Smagaus vakaro,  pasidžiaugti bendryste, pabūti kartu gausiai susirinkusiems linkėjo Širvintų Igno Šeiniaus viešosios bibliotekos direktorė Vaiva Daugėlienė. Širvintų seniūnijos seniūnė Rima Jasevičienė pasidžiaugė gausiai susirinkusiais kaimo gyventojais ir svečiais,  visiems palinkėjo dažniau susiburti, užsukti į biblioteką, vertinti organizatorių darbą.

O kai suskambėjo Širvintų kultūros centro Avižonių kaimo kapelos garsai, kojos pačios ėmė kilotis.

Smagūs šokiai subūrė į bendrą ratelį jaunus ir pagyvenusius.

Renginį rėme Šiaulių seniūnaitijos seniūnaitis Simas Buinickas, UAB „Alekniškis“, vadovas Juozas Jasiukevičius.

 Ruduo – gražus ir tuo pačiu melancholiškas metas. Džiaugiamės nuimtu derliumi, bet atsisveikiname su vasaros darbymečio ir aktyvumo įkarščiu, nurimstame, ruošiamės

pasitikti žiemą. Ne veltui Pagyvenusių žmonių dieną minime būtent rudenį. Juk atsisveikinanti vasara suteikia galimybę pabūti kartu dar žydinčiais žolynais pasipuošusioje gamtoje.

Svarbiausia, kad brangintume ir džiaugtumės vieni kitais. Geriausi vaistai pagyvenusiems žmonėms yra pagarba, jausmas, kad dar esame reikalingi artimiesiems, draugams, bendruomenei.

Širvintų rajono savivaldybės Alekniškio filialo vyr. bibliotekininkė Laima Motiejūnienė

 

Knygų ir spaudinių paroda, skirta rašytojo Vytauto Račicko 70-ajam gimtadieniui

Nuo rugpjūčio 8 dienos Kernavės filiale veikia knygų ir spaudinių paroda, skirta rašytojo Vytauto Račicko  70-ojo gimtadienio paminėjimui.

Rašytojas savo jubiliejų švenčia sausio mėnesį, bet išreiškiant pagarbą ir šiltus jausmus rašytojui, nuspręsta knygų parodą surengti vasarą. Į parodos lentynas sugulė bibliotekoje esančios vaikų knygos. Jų turime didelį glėbį. Čia ir legendiniai Zuikos nuotykiai, ir Nippės gyvenimo istorijos, ir mielojo Lukošiuko nuotykis. Visų neišvardinsi, tiesiog reikia užeiti ir pavartyti, o geriau parsinešti namo ir perskaityti.

Parodoje galima susipažinti su   rašytojo biografija,  gyvenimo ir kūrybos atkarpomis. Tai pat galima paskaityti kritikų ir kolegų pasisakymus apie V. Račicko kūrinius.

Paroda veiks ir lankytojų lauks visą rugpjūčio mėnesį.

Kernavės filialo vyr. bibliotekininkė S. Greinienė