Širvintos

Jauniūnų filiale vyko renginys Laisvės gynėjų dienai paminėti

Jauniūnų bibliotekos languose sužibo mažos žvakučių liepsnelės, skirtos Sausio 13-osios pilietinei akcijai ,,Atmintis gyva, nes liudija“.

Širvintų kultūros centro Šiaulių filialo vedėjos Erikos Svirskienes skaidrėse bibliotekos lankytojai matė kraupius įvykius, kurie daugeliui mūsų į atmintį įstrigę kaip žiaurus išpuolis prieš beginklius žmones… Susirinkusios lankytojos – Ona Sosnovskienė, Stanislava Guobienė, Hendrika Bartaška- dalinosi tų dienų savo prisiminimais, kiek nerimo ir baimės išgyventa.

Šiandien esame vieningi ir mokame įvertinti istorinę praeitį, paliudyti, kad atmintis gyva, o mes laisvi ir pilietiškai iniciatyvūs.

Kiekvienas iš mūsų jaučiame pagarbą ir didžiulį dėkingumą Lietuvos laisvės gynėjams, kurie iškovojo mums tai, kas brangiausia – laisvę.

 

Jauniūnų filialo vyr. bibliotekininkė Danutė Jaglinska

 

Literatūrinė-muzikinė popietė, skirta Laisvės gynėjų dienai atminti

Sausio 13-ąją dieną  Čiobiškio filiale  vyko Širvintų r. sav. Igno Šeiniaus viešosios bibliotekos Čiobiškio filialo ir Širvintų rajono savivaldybės Širvintų kultūros centro Čiobiškio filialo organizuota literatūrinė-muzikinė popietė, skirta Laisvės gynėjų dienai atminti. Renginio metu Širvintų rajono savivaldybės Čiobiškio filialo vedėja Vida Dambrauskienė ir Širvintų r. sav. Igno Šeiniaus viešosios bibliotekos Čiobiškio filialo vyr. bibliotekininkė Snieguolė Šimanskienė pristatė už Lietuvos laisvę kovojusius, tačiau savo gyvybes paaukojusius Laisvės gynėjus. Laisvės gynėjai pagerbti tylos minute, jų atminimui skambėjo Čiobiškio filialo vokalinio moterų ansamblio „Lyra“ melodijos. L.E. Čiobiškio seniūno pareigas Jovita Šakinytė skaitė eiles. Ona Skladaitienė ir Ona Kazlauskienė renginio dalyviams papasakojo apie patirtus išgyvenimus lemtingąją 1991 m. sausio 13-ąją dieną. Baisūs, liūdni, šiurpą keliantys pasakojimai palietė visų renginio dalyvių širdis…

Čiobiškio filialo vyr. bibliotekininkė Snieguolė Šimanskienė

Fraktalinio piešimo edukacija su Romualda Jankevičiūte

Igno Šeiniaus viešosios bibliotekos skaitykloje vyko fraktalinio piešimo edukacija. Užsiėmimą vedė fraktalinio piešimo mokytoja Romualda Jankevičiūte.

Romualda Jankevičiūtė gimė Vilniuje. Baigusi studijas daug metų skyrė pedagoginiam darbui. 2016 m. baigė Vilniaus Justino Vienožinksnio dailės mokyklą. 2018 m. įkūrė dailės studiją ,,Spalvoti žaidimai“. 2019 m. baigė autorinę Piešimo ir Saviugdos mokyklą „Brigitos fraktalai“. Turi Meistro, fraktalinio piešimo metodo, kaip žmogaus būsenos diegnostikos, korekcijos, bei meninės saviraiškos būdo, vardą.

Pats žodis „fraktalai“ skamba moksliškai, negirdėtai ir, atrodytų, kad su menais ir juo labiau terapijomis neturi nieko bendro. Iš tiesų terminas „fraktalas“ kilęs iš lotyniško žodžio fractus, reiškiančio „sudarytas iš dalių“ ir yra naudojamas tiek matematikoje, tiek ir įvardinant mus supančius reiškinius. Fraktalinės formos (chaotiškai besikartojančios formos, sudarančios tam tikrą tvarką) yra visur aplinkui mus– tai ir debesys, ir kalnagūbrių viršūnės, ir gėlių žiedlapiai, ir jūros bangos, ir medžių lapuose atsikartojanti paties medžio forma ir dar daug kitų.

Susirinkusiems Romualda Jankevičiūtė papasakojo apie save, supažindino su fraktaliniu piešimu, pristatė darbo eigą. Dalyviai turėjo puikią progą atsipalaiduoti, pasinerti į harmoningą fraktalinį piešimą ir spalvinimą.

Pagrindinis fraktalų piešimo tikslas  – piešiant ir spalvinant elementarų, kiekvienam prieinamą piešinį susijungti su savo pasąmone, per intuityviai atėjusių spalvų ir formų prizmę ištraukti iš jos informaciją apie savo emocines, psichologines problemas iš praeities, dabarties ir net ateities tam, kad jas galima būtų įvardinti, pripažinti, ir, svarbiausia – savarankiškai spręsti ir koreguoti per fraktalinį piešimą bei spalvinimą.

Bibliotekininkė Ugnė Trumpickaitė

 

Sausio 13-osios pilietinė akcija ,,Atmintis gyva, nes liudija“ Širvintų  Igno Šeiniaus viešosios bibliotekos filialuose

Laisvės gynėjų dieną  Igno Šeiniaus viešosios bibliotekos Lapelių, Jauniūnų, Družų filialuose buvo uždegtos atminimo  žvakutės,  skirtos 1991 m. sausio 13-ąją žuvusiųjų  už Lietuvos Laisvę atminimui. 

Nuo 2008 m. rengiamą pilietinę akciją inicijuoja Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti. 

Dovana mažajam kovotojui

Aš numegsiu gyvenimą tau
Iš pūkuotų moherinių siūlų.
Aš numegsiu gyvenimą tau,
Nei vienos sumeluotos akies.
Aš numegsiu gyvenimą tau,
Kur maldų laukuose bėga raštai –
Su linkėjimais laimės
Spinduliuos visagalės vilties.
Aš numegsiu gyvenimą tau,
Iš linksmučių melanžinių siūlų.
Dovanosiu su meile,
Kurią tavo širdelėj radau.
Kur aš siūlus imu?
Pasiliks tyloje amžinybės…
Kad numegzčiau gyvenimą tau,
Po truputį aš savo ardau…

Visi puikiai žinome, kad vaikai yra mūsų tautos ateitis. Kartais taip būna jog vaikai atskuba per
anksti išvysti šį pasaulį.
Širvintų Igno Šeiniaus viešosios bibliotekos Alionių filialo lankytojos buvo pakviestos prie mažų
stebuklų sukūrimo ankstukams. Džiuljetos Markevičienės, Viktorijos Naujokaitės-Greiciunienės,
Daivos Juchnevičienės, Vidos Mažulienės, Anos Mažulienės, Irenos Dzedzickienės mezginiai apsups
ramybe ir šiluma kiekvieną mažuliuką kovotoją. Ačiū prisidėjusioms prie mažos, trapios gyvybės išsaugojimo.

Alionių filialo vyr. bibliotekininkė Irena Dzedzickienė

Kai pasakų stebuklai gimsta čia pat…

Kalėdų senelio rezidencija  Širvintose buvo  pilna veiksmo. Visą šventinį laikotarpį vyko pasakų vakarai, laiško seneliui rašymas, pokalbiai, fotosesijos ir netgi susitikimai su pačiu Kalėdų seneliu!
Igno Šeiniaus viešosios bibliotekos bibliotekininkės: Irena Dzedzickienė, Snieguolė Šimanskienė, Janė Rolienė, Aldona Sakavickienė, Laima Motiejūnienė, Vaida Dilienė, Vidmantė Meškienė, Rita Makauskienė, Dalia Taparauskienė, Danutė Jaglinska dovanojo  gražiausias pasakas visiems šv. Kalėdų ir Naujųjų metų  laukiantiems mažiesiems.

„Pasakų trobelė“ Anciūnuose

Gruodžio 26 d. Širvintų kultūros centro Anciūnų filiale vyko tradicinė: graži ir nuoširdi, linksma ir pamokanti istorija, sukurta pagal lietuvių liaudies pasakų motyvus,  Kalėdinė šventė visai šeimai „Pasakų trobelė“. Visų širdis šildė miško gyventojai – Anciūnų mėgėjų teatro aktoriai, bibliotekos skaitytojai: Gaidelis (Rita Makauskienė), Katinėlis (Alvyda Krapienė), Lapė (Aida Kisielienė), Voveraitė (Virginija Jankauskienė), Kiškis (Vitalija Narkevičienė), Meška (Loreta Ruseckienė). Pasveikinti atvyko Kalėdų senelis su Snieguole. Visi kartu: vaikai, tėvai ir seneliai turėjo galimybę prisiminti ir pajusti malonumą keliauti su pasakų herojais, pasimokyti gerumo ir atjautos, pasilikti viltį, kad gėris visada nugali blogį.

Ačiū Anciūnų bendruomenei, prisidėjusiai prie gražiausių metų šventės kūrimo.

Širvintų Igno Šeiniaus VB Anciūnų filialo vyr. bibliotekininkė Rita Makauskienė