Valentino Jankauskio tapybos darbų paroda

Valentinas-Jankauskis (1)Igno Šeiniaus viešosios bibliotekos skaitykloje buvo eksponuojama tauragiškio Valentino Jankauskio tapybos darbų paroda.  Parodos autorius labai jaunas – jam vos dvidešimt metų. Pradėjęs tapyti aštuntoje klasėje, su teptuku nesiskiria iki šiol. Jokių meno studijų jis nebaigė, tapybos mokėsi savarankiškai. Šiuo metu susidomėjo fotografija, išbando grafikos subtilybes.  Tapytojas  dar ieško savo pašaukimo, savo vietos gyvenime, tačiau žino viena: kad ir ką ateityje bedarytų, tai bus susiję su menu. Valentinas sako, kad  yra išprotėjęs dėl meno – tai neatsiejama jo gyvenimo dalis.

    Bibliotekoje eksponuota  paroda – jo ketverių metų darbas. Savo tapybos žanrą autorius įvardina kaip kažką esančio  tarp siurrealizmo, futurizmo ir abstrakcionizmo. Kūrybai Valentiną įkvepia skirtingos emocijos: liūdesys, gera nuotaika, moterys, žmonės… Jo kūrybos neįmanoma apibrėžti ir paaiškinti: „ji iš šalies lieka paslaptinga ir nesuprasta. Visų pirma ją reikia jausti…“

    Pasak tapytojo, „darbai primena realybėje esančius, tačiau savaip perkurtus daiktus, jų dalis. Galima pamatyti ir pajusti jų energiją, kuri kyla iš kai kurių darbų ir spinduliuoja į žiūrovus. Jiems Valentinas pristato savo pasaulį, pažiūras, supratimą, kuriuos įkūnijo fantazija pripildytuose kūriniuose“.