Internetinės duomenų bazės

Širvintų bibliotekos elektroninis katalogas – ibiblioteka

Jeigu esate Širvintų bibliotekos skaitytojas, reikalingą dokumentą galite užsakyti internetu, susiradę jį mūsų bibliotekos kataloge:

 


Ibiblioteka

Didžiausias daugelio Lietuvos bibliotekų SUVESTINIS KATALOGAS.


INFOLEX 

Lietuviška teisinės informacijos paieškos sistema. Šioje teisės aktų ir teismų praktikos duomenų bazėje galima atlikti Lietuvos Respublikos valstybinių institucijų norminių teisės aktų su visais pakeitimais ir kitų dokumentų paiešką, susipažinti su Lietuvos teismų praktika administracinėse, civilinėse, baudžiamosiose bylose, taip pat Europos Žmogaus Teisių Teismo sprendimais bylose prieš Lietuvą, Europos Teisingumo Teismo dokumentais, Seimo kontrolierių pažymomis, Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos sprendimais ir kt. Prieiga tik iš bibliotekos kompiuterių.


Vyturys.lt elektroninė biblioteka

Net 400 svarbiausių elektroninių knygų mokyklai ir laisvalaikiui, ekspertų atrinktų pagal amžių, temas ir vertybes. Pateikiami kūriniai pagal atnaujintą lietuvių kalbos ir literatūros programą, kūriniai suskirstyti pagal klases. Ši bazė nuolat pildoma naujais e. kūriniais.


EBSCO Publishing

EBSCO Publishing yra viena stambiausių elektroninės informacijos tarnybų pasaulyje. Ji pavadinta jos įkūrėjo Elton B. Sthepans Company – vardu. Kompanijos centrinė būstinė įsikūrusi Bostone. Jos veikla apima daugelį pasaulio šalių. EBSCO Publishing glaudžiai bendradarbiauja su mokslinėmis, viešosiomis, mokyklų bibliotekomis bei informacijos tarnybomis. „Library Journal” duomenimis JAV atlikti tyrimai rodo, jog šios kompanijos siūlomos paslaugos yra vienos populiariausių Jungtinių Valstijų bibliotekose.

EBSCO  – tai elektroninė visatekstė užsienio periodinių leidinių straipsnių duomenų bazė, kurioje galima skaityti publikacijas humanitarinių, gamtos, socialinių, ekonomikos, verslo, medicinos ir kitomis temomis.

Prieiga iš bibliotekos kompiuterių ir iš namų. Norintiems naudotis duomenų baze ne bibliotekoje, suteikiami individualūs prisijungimo slaptažodžiai. Kreiptis į bibliotekos darbuotoją.

Prisijungimo adresas nuotoliniams vartotojams.


Rekomenduojame naudotis šiomis laisvai prieinamomis teisinės informacijos
duomenų bazėmis:

TAR – teisės aktų registras;
LRS – Lietuvos Respublikos Seimo duomenų bazė;
EUR-Lex – Europos Sąjungos teisė.

Duomenų bazėmis  galima naudotis iš visų bibliotekoje esančių kompiuterių.

Skaitytojams, galintiems namie naudotis internetu, suteiksime nuotolinės prieigos slaptažodžius.