Knygos „Vilniaus sekretai: vizijos, atsiminimai, sapnai“ pristatymas

Igno Šeiniaus viešosios bibliotekos skaitykloje vyko knygos „Vilniaus sekretai: vizijos, atsiminimai, sapnai“ pristatymas. Renginyje dalyvavo knygos sudarytoja Lina Laura Švedaitė ir knygos dizainerė Jurga Juodytė.

Tai žvilgsnis į šiandienę sostinę ir jos gyventojus. Knygoje ieškoma atsakymų į klausimus: kokios sostinės vizijos? Kokia šio miesto kolektyvinė atmintis? Kas slepiasi jo pasąmonėje? Daug dėmesio skiriama miesto miegamiesiems rajonams.

„Vilniaus sekretus“ sudaro pokalbiai apie Vilnių, vilniečių atsiminimai ir liudijimai, poetiniai tekstai, fotografijos ir sostinės paviršių atspaudai. Knyga gausiai iliustruota pastarųjų metų Vilniaus nuotraukomis.

Knygos sudarytoja Lina Laura Švedaitė papasakojo kaip gimė mintis sudaryti knygą. Paskaitė kalbintų žmonių prisiminimus ir įdomias istorijas apie Vilnių. Reikia pastebėti, kad pakalbinti buvo labai įvairūs žmonės. Kiekvienas prisiminimas vis kitoks, savitas, išskirtinis. Vakaro metu viešnios įtraukė susirinkusius į diskusiją apie Vilnių. Susirinkusieji pasidalijo savo prisiminimais apie sostinę. Neapsieita ir be pasakojimų apie Širvintas. Įdomūs, linksmi pokalbiai užpildė visą vakarą.

Renginys vyko bibliotekai vykdant projektą „Literatūros ir meno sintezė bibliotekoje“, kurį finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Širvintų rajono savivaldybė. Informacinis rėmėjas – laikraštis „Širvintų kraštas“.

Bibliotekininkė Ugnė Trumpickaitė

Bibliotekoje svečiavosi mažieji lankytojai

Sausio 23 dieną Musninkų miestelio biblioteką aplankė Musninkų vaikų darželio ,,Smalsučių‘‘ (4-5 metų) grupė su auklėtoja Rita Ališauskiene. Bibliotekininkė Janė Rolienė pravedė mažiesiems lankytojams edukacinę pamokėlę ,,Susipažinimas su biblioteka‘‘.  Parodė, kaip bibliotekoje ,,gyvena‘‘ knygos: kur galima rasti paveikslėlių knygeles, skiemenuotas pasakas, eilėraščius, kokios knygelės jiems tinka mokytis skaityti. kaip suskirstytos knygos, pagal ką ir kokia tvarka sudėliotos.  Mažieji lankytojai domėjosi ir kompiuteriais. Bibliotekininkė parodė, ką galima veikti su jais: pasižiūrėti animacinius filmukus, pasiklausyti dainelių, pažaisti žaidimus, ieškoti informacijos. Vaikai su auklėtoja išsirinko keletą knygelių, kurias pasiėmė į darželį skaitymui prieš miegą.

Vėliau vaikai nusifotografavo prie savo kalėdinių darbelių, kuriuos bibliotekininkė eksponavo seniūnijos patalpose. Jais galėjo pasidžiaugti nemažai lankytojų.

 

                                          Musninkų filialo vyr. bibliotekininkė  Janė Rolienė

Jauniūnų filiale vyko renginys Laisvės gynėjų dienai paminėti

Jauniūnų bibliotekos languose sužibo mažos žvakučių liepsnelės, skirtos Sausio 13-osios pilietinei akcijai ,,Atmintis gyva, nes liudija“.

Širvintų kultūros centro Šiaulių filialo vedėjos Erikos Svirskienes skaidrėse bibliotekos lankytojai matė kraupius įvykius, kurie daugeliui mūsų į atmintį įstrigę kaip žiaurus išpuolis prieš beginklius žmones… Susirinkusios lankytojos – Ona Sosnovskienė, Stanislava Guobienė, Hendrika Bartaška- dalinosi tų dienų savo prisiminimais, kiek nerimo ir baimės išgyventa.

Šiandien esame vieningi ir mokame įvertinti istorinę praeitį, paliudyti, kad atmintis gyva, o mes laisvi ir pilietiškai iniciatyvūs.

Kiekvienas iš mūsų jaučiame pagarbą ir didžiulį dėkingumą Lietuvos laisvės gynėjams, kurie iškovojo mums tai, kas brangiausia – laisvę.

 

Jauniūnų filialo vyr. bibliotekininkė Danutė Jaglinska

 

Literatūrinė-muzikinė popietė, skirta Laisvės gynėjų dienai atminti

Sausio 13-ąją dieną  Čiobiškio filiale  vyko Širvintų r. sav. Igno Šeiniaus viešosios bibliotekos Čiobiškio filialo ir Širvintų rajono savivaldybės Širvintų kultūros centro Čiobiškio filialo organizuota literatūrinė-muzikinė popietė, skirta Laisvės gynėjų dienai atminti. Renginio metu Širvintų rajono savivaldybės Čiobiškio filialo vedėja Vida Dambrauskienė ir Širvintų r. sav. Igno Šeiniaus viešosios bibliotekos Čiobiškio filialo vyr. bibliotekininkė Snieguolė Šimanskienė pristatė už Lietuvos laisvę kovojusius, tačiau savo gyvybes paaukojusius Laisvės gynėjus. Laisvės gynėjai pagerbti tylos minute, jų atminimui skambėjo Čiobiškio filialo vokalinio moterų ansamblio „Lyra“ melodijos. L.E. Čiobiškio seniūno pareigas Jovita Šakinytė skaitė eiles. Ona Skladaitienė ir Ona Kazlauskienė renginio dalyviams papasakojo apie patirtus išgyvenimus lemtingąją 1991 m. sausio 13-ąją dieną. Baisūs, liūdni, šiurpą keliantys pasakojimai palietė visų renginio dalyvių širdis…

Čiobiškio filialo vyr. bibliotekininkė Snieguolė Šimanskienė

Fraktalinio piešimo edukacija su Romualda Jankevičiūte

Igno Šeiniaus viešosios bibliotekos skaitykloje vyko fraktalinio piešimo edukacija. Užsiėmimą vedė fraktalinio piešimo mokytoja Romualda Jankevičiūte.

Romualda Jankevičiūtė gimė Vilniuje. Baigusi studijas daug metų skyrė pedagoginiam darbui. 2016 m. baigė Vilniaus Justino Vienožinksnio dailės mokyklą. 2018 m. įkūrė dailės studiją ,,Spalvoti žaidimai“. 2019 m. baigė autorinę Piešimo ir Saviugdos mokyklą „Brigitos fraktalai“. Turi Meistro, fraktalinio piešimo metodo, kaip žmogaus būsenos diegnostikos, korekcijos, bei meninės saviraiškos būdo, vardą.

Pats žodis „fraktalai“ skamba moksliškai, negirdėtai ir, atrodytų, kad su menais ir juo labiau terapijomis neturi nieko bendro. Iš tiesų terminas „fraktalas“ kilęs iš lotyniško žodžio fractus, reiškiančio „sudarytas iš dalių“ ir yra naudojamas tiek matematikoje, tiek ir įvardinant mus supančius reiškinius. Fraktalinės formos (chaotiškai besikartojančios formos, sudarančios tam tikrą tvarką) yra visur aplinkui mus– tai ir debesys, ir kalnagūbrių viršūnės, ir gėlių žiedlapiai, ir jūros bangos, ir medžių lapuose atsikartojanti paties medžio forma ir dar daug kitų.

Susirinkusiems Romualda Jankevičiūtė papasakojo apie save, supažindino su fraktaliniu piešimu, pristatė darbo eigą. Dalyviai turėjo puikią progą atsipalaiduoti, pasinerti į harmoningą fraktalinį piešimą ir spalvinimą.

Pagrindinis fraktalų piešimo tikslas  – piešiant ir spalvinant elementarų, kiekvienam prieinamą piešinį susijungti su savo pasąmone, per intuityviai atėjusių spalvų ir formų prizmę ištraukti iš jos informaciją apie savo emocines, psichologines problemas iš praeities, dabarties ir net ateities tam, kad jas galima būtų įvardinti, pripažinti, ir, svarbiausia – savarankiškai spręsti ir koreguoti per fraktalinį piešimą bei spalvinimą.

Bibliotekininkė Ugnė Trumpickaitė

 

Sausio 13-osios pilietinė akcija ,,Atmintis gyva, nes liudija“ Širvintų  Igno Šeiniaus viešosios bibliotekos filialuose

Laisvės gynėjų dieną  Igno Šeiniaus viešosios bibliotekos Lapelių, Jauniūnų, Družų filialuose buvo uždegtos atminimo  žvakutės,  skirtos 1991 m. sausio 13-ąją žuvusiųjų  už Lietuvos Laisvę atminimui. 

Nuo 2008 m. rengiamą pilietinę akciją inicijuoja Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti.