Interaktyvi pamoka „Teatras ir muzika“

Gruodžio 1 d. vyko interaktyvi muzikinė pamoka „Teatras ir muzika“, kurią vedė scenos menų atlikėjas,  teatro ir kino aktorius, renginių ir televizijos laidų vedėjas Dominykas Vaitiekūnas su pianistu Dovydu Kiauka. Renginyje dalyvavo „Atžalyno“ progimnazijos 7a klasės moksleiviai su mokytoja Sigute Davidavičiene.

Dominykas dalyvauja muzikiniuose scenos menų pastatymuose ir aktyviai gilinasi į miuziklo žanro atlikimo techniką, tobulina profesinius scenos judesio ir šokio įgūdžius Lietuvoje, o specialios miuziklinio dainavimo technikos mokytis nuo 2016 metų keliauja į užsienio šalis, nes Lietuvoje šio žanro tradicijų ir mokyklos nėra. Jau kelis metus dirba su prof. Derek Barnes Jungtinėje Karalystėje. Lankydamasis amerikietiško miuziklo seminare Barselonoje 2019 m. užmezgė kontaktus su garsiais vokalo pedagogais iš JAV . Pasibaigus koronos pandemijos suvaržymams, ten nori važiuoti mokytis.

Dominykas apibendrintai papasakojo muzikos istoriją nuo seniausių laikų iki muzikinio teatro ir miuziklo atsiradimo.

Skambant muzikai, buvo pristatytos dainos iš žymių pasaulio miuziklų: „Liūtas Karalius“ („The Lion King“),  Brodvėjaus senbuvio „Pipinas“(Pippin“), „Brangus Evanai Hansenai“(„Dear Evan Hansen“) ir iš muzikinio filmo „Kalifornijos svajos“( „La La Land“). Dominykas atsakė į daugybę pateiktų klausimų. Sakė, turintis tikslą išvažiuoti į Niujorką mokytis dainavimo, jam patinka pasakoti žmonėms istorijas per muziką; laisvalaikiu sportuoja, skaito knygas, keliauja, mokėsi šokti įvairių stilių šokius. „Norint tapti profesionalu, reikia labai daug ir ilgai dirbti, sakykim 10 metų. Nors kai esi paauglys, visko norisi greitai: čia ir dabar.“ – kalbėjo aktorius.

Dėkojame atlikėjams už įdomų virtualų renginį. Tikimės, kad kiti susitikimai vyks jau gyvai. Tai buvo paskutinis Širvintų Igno Šeiniaus bibliotekos projekto „Ieškoti, pažinti, pamėgti“ , kurį finansuoja Lietuvos Kultūros taryba, Kultūros ministerija ir Širvintų r. savivaldybė renginys.

Tikimės, kad projekte dalyvavusieji praplėtė savo akiratį, turėjo galimybę susipažinti su įdomiais autoriais ir atlikėjais ir juos pamėgo.

Vyresn. bibliotekininkė Lolita Pliukštienė

 

 

Paskelbta temoje Širvintos

Virtualus susitikimas su vaikų ir paauglių rašytoja Kotryna Zyle

Lapkričio 30 d. „Atžalyno“ progimnazijos 7D klasės mokinius darkart virtualiai aplankė populiari vaikų ir paauglių rašytoja Kotryna Zylė. Dar viena lietuvių kalbos vaizdo pamoka vyko kitaip.
7D klasės mokiniai yra skaitę dvi rašytojos knygas. Populiarumo sulaukė „Milžinas mažylis“ ir „Didžioji būtybių knyga“. Mokiniai viešniai pateikė daugybę klausimų ir sulaukė atsakymų. Septintokai domėjosi, kas rašytoją įkvepia kūrybai, kokių apdovanojimų kūrėja yra sulaukusi, kuo užsiima laisvalaikiu, kokių nuotykių patyrė rašydama knygas, kokia spalva dominuoja iliustracijose, kur dabar yra paslaptingasis rašytojos namelis ir t. t.
Kotryna Zylė į klausimus atsakinėjo žaismingai, keliskart demonstavo visas keturias išleistas knygas. 7D klasės mokiniai domėjosi, kada pasirodys penktoji knyga. Rašytoja patikino, jog tai bus pavasarį, o knyga, kurioje bus daug šiurpių pasakojimų, vadinsis „Nelabai baisios istorijos“.
Aktyvaus abipusio nuotolinio bendravimo metu rašytoja maloniai atsakinėjo į septintokų pateiktus klausimus ir noriai dalijo patarimus. Pamokos viešnia pabrėžė, jog kurti ją skatina tėtis, vaikai ir jaunieji skaitytojai. „Norėčiau nesustoti kurti ir mažiau dėmesio barstyti kitoms veikloms, – sakė Kotryna Zylė. – Žmones augina knygos.“
Virtualus susitikimas su rašytoja buvo šiltas ir jautrus. Buvo daromas mokinių klausimų ir rašytojos atsakymų garso ir vaizdo įrašas. Jis bus skelbiamas socialiniuose tinkluose. Tikėtina, kad toks kūrybingumo kompetencijų ugdymas dar labiau paskatins mokinius domėtis literatūra.
Susitikimas su rašytoja vyko Širvintų rajono savivaldybės Igno Šeiniaus viešajai bibliotekai vykdant projektą „Interaktyvi pažintis su knygos kūrėjais“, kurį finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir LR kultūros ministerija. Virtualiame susitikime-literatūros pamokoje su Kotryna Zyle dalyvavo Širvintų rajono savivaldybės Igno Šeiniaus viešosios bibliotekos projektų vadovė Dalia Taparauskienė ir vyr. bibliotekininkė Aistė Palinauskienė. Nuotolinis bendravimas su rašytoja daugeliui 7D klasės mokinių buvo puiki proga išbandyti ir viešojo kalbėjimo įgūdžius.
 
Mokytojas Romas Zibalas
Paskelbta temoje Širvintos, vaiku sk

 Pasitelkiant vaizduotę  su Pauliumi Juodišiumi

Širvintų Igno Šeiniaus viešojoje bibliotekoje lapkričio 27-osios vakare vyko nuotolinis vaizduotės lavinimo užsiėmimas, kurį vedė iliustruotojas ir rašytojas Paulius Juodišius. 2006 metais autoriaus  knyga „Amarėlio pyragas“ IBBY Lietuvos skyriaus komisijos buvo pripažinta geriausia metų knyga mažiesiems skaitytojams, o 2012 m. gražiausios knygos apdovanojimas įteiktas už knygą „Penktadieniais apelsinus sapnuoti draudžiama“. Iliustruotojas surengė užsiėmimą – kūrybines dirbtuvėles, kurių metu vaikai savo fantazijos bei draugų pagalba kūrė istorijos veikėjus (juos autorius piešė ant didžiulių popieriaus lapų). Muzikiniai intarpai suteikė daugybę linksmų emocijų bei kūrybiškų dainelių vaikams. Šįkart pagrindinis personažas buvo princesė, kaipgi išsiversi be  drakono. Išskridę iš šalies jie sutiko kalnų dydžio milžiną. Milžinas Lukošiukas gyveno milžiniškame bate, kuriame po to buvo uždaryta princesė. Viskas baigėsi gerai, nes nykštukinė fėja Žvaigždė sukūrė laivą ir išskraidino atgal į karalystę princesę. Viskas buvo kuriama ekspromtu: nuotykių eiga, dainelės, pritariant gitara ir atliekamos autoriaus su renginio dalyviais, netgi šokio judesiai. Todėl užsiėmimo eigą sunku nupasakoti ir neįmanoma atkartoti. Renginys baigtas rašytojo Pauliaus Juodišiaus žodžiais: „Kurti istorijas nesunku, bet  sunku atkartoti. Reikia sugalvoti daug variantų ir finale atsirinkti geriausią“. Dailininkas ir rašytojas ne kartą yra sakęs, kad kurti – tai didžiulis smagumas. Ir jis stengiasi, kad to smagumo jo gyvenime būtų kuo daugiau. Kūryba pavirsta naujomis pasakomis, piešiniais, mediniais žaislais, garsais.  „Bandau ta linksmybe pasidalinti su vaikais, nes jie patys nuoširdžiausi žiūrovai“ – teigia Paulius Juodišius.

Nuotolinis renginys organizuotas, vykdant projektą „Ieškoti, pažinti, pamėgti“, kurį finansuoja Lietuvos  kultūros taryba, Kultūros ministerija, Širvintų r. savivaldybė.

Vyresn. bibliotekininkė Lolita Pliukštienė

Paskelbta temoje Širvintos

Knygų Kalėdos

Paskelbta temoje Be kategorijos

Susitikimas su rašytoju Pauliumi Juodišiumi

Lapkričio 27 dieną 3A klasės mokiniai nuotoliniu būdu susitiko su rašytoju, dailininku ir vaikiškų knygų iliustratoriumi Pauliumi Juodišiumi. Rašytojas pasiūlė mokiniams kartu  sukurti naują istoriją. Nuo pat pirmų susitikimo minučių kūrybinis darbas virte užvirė. Temą ir pagrindinį veikėją pasiūlė patys vaikai. Artėja Kalėdos ir vaikai laukia švenčių, tad pasirinko Kalėdų senelį. Vaikai dailininkui siūlė, kaip turi atrodyti Kalėdų senelis: kokia nosis, rankos, burna… Kalėdų senelis turėjo švilpuką, su kuriuo galėjo pasikviesti elfus. Senelio rogės buvo  su slide ir pačiūža, kad galėtų greitai judėti. Dailininkas visą pasakojimą vaizdavo dideliuose popieriaus lapuose. Įgudusi dailininko ranka greitai piešė tai, ką siūlė vaikai. Mokiniai su rašytoju toliau kūrė žaismingą siužetą. Mokinių pasiūlymai liejosi kaip iš gausybės rago: Kalėdų seneliui galėjo suplyšti dovanų maišas, jo padėjėjai galėjo nenustatyti laikrodžio, elniai galėjo pabėgti ir t.t. Vaikai galėjo likti be dovanų! Ir čia Kalėdų seneliui į pagalbą atėjo elfas, kuris turėjo leitenanto laipsnį. Jo transporto priemonė atrodė gana įspūdingai:su aštuoniais ratais,  rutulio formos, su žibintais. Elfas ja galėjo judėti ir žeme, ir oru.   Elfo išvaizda taip pat buvo išraiškinga: šalmas su skiriamuoju ženklu, prožektoriumi, kuris draugams nušviečia kelią, specialus ginklas, kuris šaudo dovanomis.  Dailininkas vos spėjo piešti.

Pasakojimas turėjo laimingą pabaigą. Dovanos pasiekė visus vaikus.

Kurdamas istoriją, rašytojas drauge su vaikais kūrė  dainas ir visi drauge jas dainavo, visa tai sujungę su šokio judesiais. Laikas bėgo labai greitai. Kūrimas pasirodė įtraukiantis ir malonus užsiėmimas. Susitikimo pabaigoje Paulius Juodišius  pasakė :„Vaizduotę būtina lavinti kaip raumenis“ .  

Mes dėkingi Igno Šeiniaus viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriaus darbuotojoms, kad padovanojo mums nuotolinę vaizduotės lavinimo pamoką. Renginys organizuotas, vykdant projektą „Ieškoti, pažinti, pamėgti‘, kurį finansuoja Lietuvos kultūros taryba, Kultūros ministerija.

Širvintų pradinės mokyklos 3A klasės mokytoja Nijolė Miliauskaitė

Paskelbta temoje Širvintos

Virtualus susitikimas su rašytoja Kotryna Zyle

Lapkričio 27 d. „Atžalyno“ progimnazijos 7D klasės mokiniams lietuvių kalbos pamoka vyko kitaip. Mokiniai dalyvavo virtualiame susitikime su populiaria vaikų rašytoja Kotryna Zyle.
Rašytoja pristatė savo knygą „Didžioji būtybių knyga“, papasakojo apie kūrybos procesą, pasidžiaugė knygos iliustracijomis, pažymėjo, jog knygas iliustruoja pati. Pamokos viešnia supažindino septintokus su gerosiomis ir blogosiomis būtybėmis: Gabija, Maumu, Baubu, Milžinu, Žemyna, Keturiais Vėjais. Rašytoja atsakė į septintokų klausimus, kalbėjo apie tai, kaip ir kada pradėjo rašyti, kas paskatino kurti, kiek laiko rašo vieną knygą, kodėl iš Zilinskienės tapo Zyle. Kalbėdama apie vaikystę, minėjo malonią viešnagę pas senelius Rokiškio ir Šiaulių rajonuose. Taip pat Kotryna Zylė kalbėjo, kokia knyga jai brangiausia, kaip vyras ir tėtis pozuoja jos eskizams, kaip iš eskizų gimsta iliustracijos.
Virtualus susitikimas praskraidrino nuotolinio mokymo(si) kasdienybę. Anot susitikimo dalyvių, laikas prabėgo įdomiai ir prasmingai. Nuspręsta pažintį su rašytoja pratęsti. Pirmadienį (lapkričio 30-ąją) vyksiančioje vaizdo pamokoje rašytoja lankysis dar kartą, atsakys į mokinių klausimus, bus parengta ir socialiniuose tinkluose paskelbta filmuota medžiaga.
Susitikimas su rašytoja vyko Širvintų rajono savivaldybės Igno Šeiniaus viešajai bibliotekai vykdant projektą „Interaktyvi pažintis su knygos kūrėjais“, kurį finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir LR kultūros ministerija. Virtualiame susitikime-pamokoje su Kotryna Zyle dalyvavo 7D klasės vadovė Kristina Blusevičiūtė-Amulė, Širvintų rajono savivaldybės Igno Šeiniaus viešosios bibliotekos projektų vadovė Dalia Taparauskienė, vyr. bibliotekininkės Aistė Palinauskienė ir Lolita Pliukštienė. Pasak Dalios Taparauskienės, rašytoja Kotryna Zylė po susitikimo džiaugėsi turėta galimybe pabendrauti su
jaunaisiais „Atžalyno“ progimnazijos skaitytojais.
 
 
Mokytojas Romas Zibalas
 
 
 
 

 

 
 
 
 
Paskelbta temoje Širvintos, vaiku sk

Kviečiame dalyvauti iliustracijų konkurse

 

Kol karantinas neleidžia susitikti gyvai, galime bendrauti virtualiai. Pristatome dailininką Vladą Žilių (1939-2012), kuris iliustravo daugybę knygų, tiek suaugusiems, tiek vaikams, tiek poeziją, tiek prozą. Bibliotekoje šiuo metu eksponuojama dailininko iliustracijų paroda. Na, o vaikus kviečiame į kūrybines dirbtuves. Peržiūrėkite dailininko V. Žiliaus iliustracijas Juliaus Janonio ir Algimanto Baltakio eilėraščiams ir patys nupieškite iliustraciją Juliaus Janonio eilėraščiui „Žiemą“. Savo iliustracijas siųskite bibliotekai adresu: alma.kanapiniene@gmail.compaviešinsime jas bibliotekos facebooke, o metų pabaigoje trijų iliustracijų, surinkusių daugiausia patiktukų, autoriai bus apdovanoti prizais, kuriuos bus galima atsiimti bibliotekoje. Savo pieštas iliustracijas siųskite iki gruodžio 22 d. Nepamirškite parašyti savo vardo, pavardės ir kiek jums metų. Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Paskelbta temoje Širvintos

Virtualus susitikimas su rašytoju Tomu Dirgėla

Lapkričio 25 d. Širvintų viešojoje bibliotekoje lankėsi rašytojas Tomas Dirgėla.

Tai vienas populiariausių lietuvių vaikų rašytojų, kurio knygos leidžiamos pakartotinai ir verčiamos į užsienio kalbas, o vaikai tiesiog eina iš proto dėl jo detektyvinės serijos „Domas ir Tomas“.

Tomas Dirgėla – rašytojas, dramaturgas. Gimė 1989 m. rugsėjo 5 d. Baigė Palangos senąją gimnaziją, Lietuvos edukologijos universitete įgijo filologijos bakalauro laipsnį. Dirbo lietuvių kalbos mokytoju, žurnalistu. Lietuvos rašytojų sąjungos narys.

– Daugiausia renkuosi Tomo Dirgėlos knygas. Iš tikrųjų per susitikimus su vaikais manęs vis paklausia, ar aš pats skaitau knygas. Aš atsakau, kad knygų skaitymas rašytojui yra tarsi treniruotė, kaip krepšininkams treniruotė prieš rungtynes. Nori nenori, bet, matyt, visi rašytojai turi skaityti knygas, treniruoti fantaziją, žodyną, stilių, žiūrėti, kaip atrodo vaikų mėgstama ir nemėgstama knyga, – sako rašytojas.

Savo skaitytojams Tomas Dirgėla dovanoja jau septynioliktą knygą ir kviečia įžengti į rūką, kuriame dedasi neįtikėtinai šiurpūs dalykai. Tai knyga vaikams „Užkeiktoji pono Kuko knyga”.

 Pandemijos laikotarpiu, kai viską sukaustė karantinas, atsirado galimybė ir poreikis pasitelkti šiuolaikines technologijas ir dalį veiklų perkelti į nuotolines erdves.

Ir šie susitikimai vyko virtualioje erdvėje. Dalyvavo Širvintų pradinės mokyklos 4D ir 3C klasės bei Musninkų Alfonso Petrulio gimnazijos 4 klasės mokiniai,

Šią knygą rašytojas skaitė virtualių susitikimų metu. Vaikai įdėmiai klausėsi, o vėliau, kaip iš gausybės rago, pasipylė vaikų klausimai rašytojui. Kažkas klausė, per kiek laiko parašo knygą, kada rašytojo gimimo diena, kas išlenda iš knygos, kokia ploniausia, kokia labiausiai patiko. Į visus klausimus Tomas Dirgėla stengėsi išsamiai atsakyti. Į klausimą, ar turi šeimoje augintinį, atsakė, jog turi gyvalazdžių ir žiurkėną, o labiausiai norėtų įsigyti žiurkę, kurią galėtų dresiruoti. Atsakydamas į klausimą, ar veda laidas, atsakė, kad veda laidą „Domas ir Tomas“ ir pakvietė apsilankyti jose. Jeigu paklaustumėte, koks klausimas jam nuskambėjo per visą  susitikimų su skaitytojais pirmą kartą, jis atsakytų, jog tai klausimas „ar tikite į dievą?“.

Pažintis tęsis. Rašytojas Tomas Dirgėla pokalbio metu atsakė į daugelį klausimų, kuriuos uždavė vyresnioji bibliotekininkė Aistė Palinauskienė. Šis pokalbis bus patalpintas bibliotekos svetainėje jau netrukus.

Dėkojame už gražų bendradarbiavimą Širvintų pradinei mokyklai, Musninkų Alfonso Petrulio gimnazijai, mokytojoms Adai Gelažūnienei, Astai Jurkevičienei, Daliai Vinslauskienei.

Susitikimai vyko Igno Šeiniaus viešajai bibliotekai vykdant projektą „Interaktyvi pažintis su knygos kūrėjais“, kurį finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir LR kultūros ministerija.

 

Dalia Taparauskienė, Širvintų viešosios bibliotekos projektų vadovė

 

 

Paskelbta temoje Širvintos, vaiku sk

Alionių bibliotekoje parengta paroda „Tai įvyko prieš šimtą metų“, skirta Širvintų-Giedraičių mūšio 100-osioms metinėms

Šiemet sukanka 100 metų nuo Širvintų-Giedraičių mūšio, kuomet Lietuvos kariuomenei sustabdžius lenkų dalinių veržimąsi gilyn į Lietuvą, buvo apginta Lietuvos laisvė. Mūšis istorikų vertinamas kaip svarbi taktinė pergalė prieš pranašesnes jėgas. Kovos vyko dėl Lietuvos kaip nepriklausomos valstybės egzistavimo.  

 Šiai istorinei datai paminėti Alionių bibliotekoje parengta paroda „Tai įvyko prieš šimtą metų“.     

   

Alionių filialo vyr. bibliotekininkė Irena Dzedickienė              

Paskelbta temoje Alionys, Širvintos

Kviečiame prisijungti!

Lapkričio 27 d., penktadienį, 16.00 val. nuotolinis vaizduotės lavinimo užsiėmimas su vaikų rašytoju ir iliustruotoju Pauliumi Juodišiumi. Rekomenduojama 1 -5 klasių mokiniams, taip pat kviečiame dalyvauti tėvelius su vaikais.

Kurti įvairias istorijas labai smagus užsiėmimas. Renginio metu sugalvosite fantastinį pasaulį, jo herojus. Paskui padėsite jiems patirti įvairius smagius ( o gal ir šiurpius) nuotykius . Kaip atrodo personažai, kokie jų vardai, kaip klostysis įvairios įvykių aplinkybės priklausys tik nuo jūsų. Kartu su autoriumi išbandysite kūrinio atsiradimo kelią nuo idėjos iki galutinio rezultato.

Smagaus užsiėmimo metu įsitikinsite, kad pasakų kūrimas yra ne tik smagus, bet rimtas ir atsakingas darbas. Su lakia vaizduote gyvent smagiau. Ir pasitaikantys iššūkiai tampa nebaisūs!

Norintiems dalyvauti
transliacijos prisijungimo nuoroda: https://us04web.zoom.us/j/74430528751
Prisijungimo slaptažodis: 2Eq2KD
Transliacija vyks per Zoom.

Renginys yra projekto „Ieškoti, pažinti, pamėgti” dalis.
Projektą dalinai finansuoja Lietuvos kultūros taryba, Kultūros ministerija

Paskelbta temoje Širvintos