Musninkai

Medijų ir informacinio raštingumo savaitė 2024: Šiuolaikinės visuomenės ugdymas bibliotekose

Paskutinė spalio savaitė visame pasaulyje žinoma kaip Medijų ir informacinio raštingumo savaitė (MIRKT), skirta skatinti kritinį mąstymą, atsakingą informacijos vartojimą bei aktyvų pilietiškumą. Lietuvoje šią savaitę jau trečią kartą organizuoja viešosios bibliotekos, kviesdamos visuomenę prisijungti prie įvairiausių renginių, skirtų kiekvienam. Nuo spalio 24 iki 31 dienos kviečiame į paskaitas, diskusijas, orientavimosi žygį, protmūšius, žaidimus, virtualų pabėgimo kambarį ir konkursus, padedančius gilinti medijų ir informacinio raštingumo įgūdžius. Medijų ir informacinio raštingumo šūkis „Žinanti, laiminga ir sumani visuomenė“ kviečia visus būti aktyviais šios iniciatyvos dalyviais.

Renginiai Lietuvos apskričių bibliotekose

MIRKT savaitės metu vyks penki svarbūs renginiai Lietuvos apskričių viešosiose bibliotekose, kuriuose galima dalyvauti tiek gyvai, tiek nuotoliniu būdu Youtube kanale „Biblioteka visiems“.

Spalio 24 d. 17.30 val. Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešoji biblioteka
„MIRKT ir aišku. Autorių teisės muzikoje: Leonas Somovas diskusijoje su Ramūnu Zilniu“

Dalyvauja žurnalistas, LRT popmuzikos vyr. redaktorius, radijo laidų vedėjas Ramūnas Zilnys, muzikos prodiuseris, atlikėjas Leonas Somovas.

Spalio 25 d. 17.30 val. Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka

„MIRKT ir aišku. Ateities įrankiai jau šiandien: kaip dirbtinis intelektas keičia mūsų pasaulį“

Dalyvauja mokslo ir technologijų populiarintojas, radijo ir televizijos laidų vedėjas bei dirbtinio intelekto entuziastas Lukas Keraitis.

Spalio 28 d. 17.30 val. Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka

„MIRKT ir aišku. finansinis raštingumas ir psichologija. Kodėl patikime sukčiais?“

Dalyvauja Lietuvos banko finansinio raštingumo centro vadovė: dr. Viktorija Dičpinigaitienė, gydytojas psichoterapeutas Dainius Jakučionis, moderuoja žurnalistas ir radijo laidų vedėjas Darius Matas.

Spalio 29 d. 17.30 val. Ąžuolyno biblioteka (BĮ Kauno apskrities viešoji biblioteka)

„MIRKT ir aišku. Ar tikrai dezinformacija yra mūsų kasdieninio gyvenimo palydovė?“

Dalyvauja Britų tarybos Lietuvoje vadovė Ona Marija Vyšniauskė, Nara.lt redaktorius ir autorius Karolis Vyšniauskas, mokslo ir technologijų populiarintojas, radijo laidos „Du bitai“ vedėjas Lukas Keraitis, moderuoja Vytauto Didžiojo universiteto doktorantė, projekto DIGIRES komandos narė Patricija Lenčiauskienė.

Spalio 30 d. 17.30 val. Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka

„MIRKT ir aišku. Susitikimas-diskusija kritinio mąstymo tema „Kur yra žodžio laisvės ribos?“

Dalyvauja: Ilgametis TV veidas, laidų vedėjas, prodiuseris, žurnalistas bei rašytojas Rytis Zemkauskas ir pramogų verslo veikėjas, radijo ir televizijos laidų vedėjas, aktorius bei visuomenės veikėjas Algis Ramanauskas Greitai.

Protmūšiai

Be šių diskusijų ir paskaitų, MIRKT savaitės metu vyks ir protmūšiai, kuriuos ves humoristas ir protmūšių rengėjas Paulius Ambrazevičius. Pirmasis protmūšis numatytas spalio 23 d. Marijampolės Petro Kriaučiūno viešojoje bibliotekoje, o vėliau renginiai tęsis įvairiose kitose Lietuvos bibliotekose iki lapkričio 8 dienos.

Spalio 23 d. 17.30 val. Marijampolės Petro Kriaučiūno viešoji biblioteka

Daugiau informacijos ir registracija el. paštu e.misiunaite@marvb.lt arba telefonu +370 343 52637

Lapkričio 4 d. 17.30 val. Ukmergės rajono Vlado Šlaito viešoji biblioteka

Daugiau informacijos ir registracija el. paštu info.vedeja@ukmergesvb.lt arba telefonu +370 648 09597

Lapkričio 5 d. 17.30 val. Mažeikių Henriko Nagio viešoji biblioteka

Daugiau informacijos ir registracija el. paštu pavaduotoja@mrvb.lt arba telefonu +370 443 44669

Lapkričio 6 d. 17.30 val. Šilalės rajono savivaldybės viešoji biblioteka

Daugiau informacijos ir registracija el. paštu rima.kairyte@gmail.com arba telefonu +370 449 74303

Lapkričio 7 d. 17.30 val. Lietuvos audiosensorinė biblioteka, Vilnius

Daugiau informacijos ir registracija el. paštu j.vileikiene@labiblioteka.lt arba telefonu +370 659 08086

Lapkričio 8 d. 17.30 val. Molėtų rajono savivaldybės viešoji biblioteka

Daugiau informacijos ir registracija el. paštu informacinis@moletai.rvb.lt arba telefonu +370 383 44753

Norėdami dalyvauti protmūšyje konkrečioje bibliotekoje, kviečiame registruotis šalia nurodytais kontaktais.

Orientavimosi žygis

Tiems, kurie nori aktyviai leisti laiką, spalio 26 d. organizuojamas orientavimosi žygis „Taigi viską žinau…“ apie medijų ir informacinį raštingumą. Jis vyks net 47 Lietuvos vietose. Šis žygis – puiki galimybė ne tik pasportuoti, bet ir sužinoti daugiau apie medijų pasaulį. Daugiau informacijos apie tai, kur vyks žygis ir kokios jo taisyklės, rasite čia.

Virtualus pabėgimo kambarys ir skaitymo iššūkis

Viena iš labiausiai laukiamų naujovių šių metų MIRKT savaitėje yra virtualus pabėgimo kambarys. Jo dalyviai turės galimybę įveikti įvairias užduotis, tikrinančias jų žinias apie medijas bei informacinį raštingumą. Be to, rengiamas ir skaitymo iššūkis, kurio metu dalyviai turės atpažinti tikras ir dirbtinio intelekto sukurtas knygas, taip pat kryžiažodis, suteikiantis galimybę laimėti prizų. Pabėgimo kambario ir skaitymo iššūkio registracijos ieškokite svetainėje mirkt.bibliotekavisiems.lt.

Medijų ir informacinio raštingumo savaitė yra unikali proga stiprinti savo žinias šiuolaikinėje medijų pasaulio aplinkoje. Lietuvos bibliotekos, veikdamos kaip medijų ir informacijos raštingumo centrai, kviečia ne tik gauti naujos informacijos, bet ir ugdyti kritinį mąstymą, analizuoti mus supančią informacijos erdvę bei atsakingai dalintis žiniomis su kitais.

Prisijunkite prie renginių, dalyvaukite diskusijose, protmūšiuose, orientavimosi žygyje ir kitose veiklose! Tegul Lietuvos visuomenė tampa žinanti, laiminga ir sumani!

Daugiau apie Medijų ir informacinio raštingumo savaitę.

Įgyvendinant veiklas dalyvauja apskričių ir savivaldybių viešosios bibliotekos, Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, Lietuvos bibliotekininkų draugija ir asociacijos, prisideda akademinės bibliotekos bei nevyriausybinės organizacijos.

Programą finansuoja Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.

Informacinis rėmėjas – LRT.

Prasideda skaitymo iššūkis „Vasara su knyga“

Prasideda skaitymo iššūkis „Vasara su knyga“

Drauge su vasara ateina ir jau 9-asis skaitymo iššūkis „Vasara su knyga“, kuris šiemet kvies neatidėliojant leistis į atradimų kupiną nuotykį, nes vasara su knyga – tai Tavo atradimų laikas. Tų, kas per tris įkvepiančius mėnesius įveiks iššūkį – suskubs perskaityti penkias knygas pagal paskelbtas užduotis, – lauks atminimo dovanėlės bei loterija, kurios laimėtojams atiteks 200 eurų dovanų kuponas knygoms, miesto dviratis ir daug kitų prizų..

Penkios knygos per tris vasaros mėnesius

Skaitymo iššūkis – tai būdas pasitikrinti, ar per mėnesį galite perskaityti kiek daugiau nei vieną knygą, mat per visą vasarą jų reikės perskaityti bent penkias. Šiemet akcijos organizatoriai drauge su skaitytojais parengė tokias užduotis:

  • Perskaityk knygą apie svajonių šalį
  • Perskaityk knygą apie sportą
  • Perskaityk istorinę knygą
  • Perskaityk knygą apie atradimus
  • Perskaityk populiarią knygą, kurią skaitė visi, išskyrus tave (skaitytojų pasiūlyta užduotis)

Be skaitymo ambasadorių rekomendacijų, akcijos interneto svetainėje bei socialinių  tinklų „Vasaros su knyga“ paskyrose bus skelbiami ir bibliotekininkų rekomenduojamų knygų sąrašai pagal kiekvieną užduotį.

Mėgstamiausias skaitymo iššūkis ir vėl kviečia išmėginti jėgas

Mėgstamiausias skaitymo iššūkis „Vasara su knyga“ pernai dar sykį pagerino rekordą: įsitraukė beveik 31 000 dalyvių, iššūkį įveikė per 23 000 atkaklių skaitytojų, o visos Lietuvos bibliotekose perskaityta kone 150 000 knygų. Iššūkio rengėjai – Lietuvos apskričių viešųjų bibliotekų asociacija, Lietuvos savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacija ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija – ypač džiaugiasi, kad aktyviausiomis bibliotekomis, kuriose iššūkio dalyviai perskaito daugiausia knygų, tampa nedidelių miestų ir miestelių bibliotekos bei jų filialai. Smagu, kad knyga per vasaros atostogas suartina vaikus, tėvelius ir senelius, taip pat didesnes bendruomenes, kad socialinių tinklų „Vasaros su knyga“ paskyrose netyla diskusijos apie tai, ką skaityti ir kas patiko.

Skaitykite po vieną ar bendruomenėje, skaitykite skirtingomis kalbomis ir įvairiais formatais

Dalyvauti vasaros skaitymo akcijoje paprasta: užsiregistruokite svetainėje vasarasuknyga.lt  ir perskaitę knygas suveskite jų pavadinimus. Jeigu reikia, paprašykite bibliotekininko pagalbos.

Varžytuves, kurios vyks 2024 m. birželio 1 d.– rugpjūčio 31 d., rengia Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, Vilniaus, Kauno apskričių viešosios bibliotekos bei Lietuvos audiosensorinė biblioteka drauge su Lietuvos savivaldybių viešosiomis bibliotekomis, tad skaitymo akcijos geografija – tikrai plati. Iššūkio svetainėje pateiktame žemėlapyje susiradę arčiausiai jūsų esančią biblioteką ar filialą, galite užsitikrinti pagalbą ir bendrystę viso iššūkio metu.

Dalyvių amžius nėra ribojamas, skaityti galima ir kitomis kalbomis parašytas knygas, o negalią, dėl kurios nepavyksta skaityti knygų įprastu formatu, turintys dalyviai kviečiami naudotis ir virtualios bibliotekos „ELVIS“ paslaugomis.

Daugelyje bibliotekų kas vasarą parengiamos ekspozicijos su iššūkiui rekomenduojamomis knygomis, bibliotekininkai konsultuoja iššūkio dalyvius, padeda užsiregistruoti, kai kur rengia bendruomeniško skaitymo susitikimus.

Skaitymo ambasadoriai – šturmanai knygų jūroje

Pernai vasaros skaitymo iššūkį papildė ir praplėtė pirmą kartą vykęs skaitymo skatinimo projektas „Metai su knyga“ – buvo kviečiama skaityti ne tik vasarą, bet ir visus metus, vyko nepamirštami susitikimai su skaitymo ambasadoriais ir edukatoriais, sukurtas Skaitymo manifestas. Šiemet „Metai su knyga“ vyksta jau antrąkart, projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba. Projekto skaitymo ambasadoriai – vaikų rašytojas ir muzikantas Virgis Šidlauskas, aktorius, mokytojas, slemeris Juozas Ališauskas ir rašytoja, gidė Gina Viliūnė – patars, ką skaityti priėmus vasaros iššūkį.

Beveik visos mano knygos yra dovanos mylimam Vilniui“, – teigia Gina Viliūnė, džiaugdamasi, kad kaip skaitymo ambasadorė turi daug galimybių susitikti ir bendrauti su nuoširdžiais skaitytojais visoje Lietuvoje. Anot jos, „Kas gali būti geriau nei atsidurti bendraminčių draugijoje?

Ne vieną iššūkį priėmęs ir įveikęs, tarptautiniuose slemo poezijos čempionatuose dalyvavęs Juozas Ališauskas teigia paauglystėje nesupratęs poezijos, bet dabar jam pavyksta gera literatūra sudominti paauglius. Skaitymo ambasadorius tvirtina: „ Į kiekvieną knygą žiūriu kaip į dar vieną langą, pro kurį viską galiu pamatyti kitaip.

O vaikų rašytojas Virgis Šidlauskas prisipažįsta: „Energijos semiuosi iš prisiminimų apie vaikystę: dažnai kapstausi atmintyje, kas tuo metu labiausiai žavėjo, kokie žaidimai rūpėjo, apie ką svajojau. Kartais praeina nemažai laiko, kol surandu tinkamą raktą į vaikų širdis. Bet tada jau reikia gerai įsikibti, kad jų energijos viesulas nenuneštų per toli.

Jau birželio pradžioje skaitymo ambasadoriai trumpais vaizdo įrašais paragins priimti vasaros skaitymo iššūkį bei pateiks rekomendacijų, ką skaityti pagal penkias iššūkio užduotis.

Įveikusiųjų iššūkį lauks prizų loterija ir nauji atradimai

Visi įveikusieji vasaros knygų iššūkį dalyvaus loterijoje, kurios laimėtojų laukia dovanos. Be to, visą vasarą „Vasaros su knyga“ „Facebook“ ir „Instagram“ paskyrose vyks įvairūs konkursai, kuriuose taip pat bus galima laimėti prizų.

Kaip ir kasmet, rengti akciją padeda visas būrys draugų bei partnerių. Pagrindiniu rėmėju šiemet tapo vienas iš seniausių interneto knygynų Lietuvoje patogupirkti.lt, kuriame galima rasti įvairių knygų kiekvieno skoniui, taip pat kitų laisvalaikio ir net mokyklinių prekių. Užsukę į šį interneto knygyną, skaitytojai visada ras ką nors naujo ir įdomaus bei sugalvos, kaip turiningai praleisti laisvalaikį. Pagrindinis rėmėjas įsteigė prizą – 200 eurų dovanų kuponą.

Specialųjį prizą – ekologišką transporto priemonę dviratį – įsteigė Šiauliuose įsikūrusi didžiausia ir seniausia Lietuvoje dviračių gamintoja UAB „Baltik Vairas“, savo klientams siūlanti pažangius ir inovatyvius gamybos sprendimus bei aukštos kokybės plataus asortimento įprastus, elektrinius bei krovininius dviračius. Rėmėjų dovanos – knygos ir dviratis – puikiai dera su tvaria, aplinką tausojančia, sąmoningą gyvenseną propaguojančia bibliotekų veikla.

*

Akcijos rengėjai ir dalyviai dėkingi skaitymo skatinimo svarbą suprantančioms ir prie jo prisidedančioms leidykloms „Alma littera“„Aukso žuvys“„BALTO leidybos namai“„Briedis“„Hubris“, knygynams „Vaga“knygauk.ltpatogupirkti.lt, įmonėms „Echo Stamp“„Baltik vairas“„Lieta dėlionės“ManoTapyba.lt„Niom niom bouquet“„Optio“„Pergalė“„Pupų pynė“„Urtės tekstilė“„Yes for skills“, mokymosi platformai internete Mokslobaze.lt

Akcijos draugai – virtuali biblioteka ELVISIBBY Lietuvos skyriusLietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo bibliotekainiciatyva „Biblioteka visiems“, pagrindinis informacinis partneris – LRT.

Visa informacija apie skaitymo iššūkį, taisykles, registracijos forma ir karščiausios naujienos – vasarasuknyga.lt, „Facebook“ ir „Instagram“ paskyrose.

Nuo 2016 m. vasaros metu vykdoma akcija yra Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos Skaitymo skatinimo 2019–2024 metų programos dalis.

 

ELVIO autobusiukas Musninkuose ir Kernavėje

Kovo 28 dieną Širvintų  I. Šeiniaus viešosios bibliotekos Musninkų ir Kernavės filialuose lankėsi ELVIS autobusiukas ir jo komanda.
ELVIS –tai virtuali biblioteka, skirta visiems, negalintiems skaityti įprasto spausdinto
teksto. Lietuvos audiosensorinės bibliotekos (LAB) komanda pristatė gyventojams ir
socialiniams darbuotojams paslaugas, kuriomis gali naudotis žmonės, turintys įvairių
sveikatos sutrikimų – tai asmenys, kuriems rega silpsta dėl amžiaus ar ligos, vaikai,
turintys mokymosi ar raidos sutrikimų, vaikai ir suaugusieji, turintys skaitymo
sutrikimą ( disleksiją), silpnaregiai ir neregiai, asmenys, kurie dėl fizinės negalios ar
ligos negali laikyti knygos rankose, perversti puslapių, ilgai sėdėti.
Savo patirtimi pasidalino buvusi radijo diktorė Gema Padribonienė. Ji jau ne
vienerius metus naudojasi LAB paslaugomis, ir pasak jos, esanti be galo laiminga,
galinti klausytis garsinių knygų, žurnalų ir filmų, kurie gelbėja nuo nemigos, blogų
minčių ir praturtina bei pagyvina laisvalaikį.
Bibliotekos darbuotoja kviečia užsukti į bibliotekas, kur bus suteikta informacija
apie šią nemokamą ir naudingą paslaugą, kuri padės susigrąžinti skaitymo džiaugsmą
šeimos nariui, draugui ar kaimynui.

Netradicinio ugdymo pamokos „Apylinkės knygnešiai ir jų kapai“

Netradicinio ugdymo pamokos „Apylinkės knygnešiai ir jų kapai“

Kiekvienais metais Musninkų filialas mini Knygnešių dieną, ne išimtis ir šie metai. Šį kartą bendradarbiaujant su Musninkų Alfonso Petrulio gimnazija, lietuvių kalbos mokytoja Zina Palioniene ir Musninkų Šv. Trejybės bažnyčios klebonu Mariu Talučiu, Knygnešio dieną paminėjome kitaip – buvo organizuotos dvi netradicinio ugdymo pamokos ,, Apylinkės knygnešiai ir jų kapai.‘‘ Jose dalyvavo didelis būrys penktokų, kurie įsisavino kalbos, istorijos bei pilietiškumo pamoką.

Iš ryto mokyklos bibliotekoje penktokė Sibilė pristatė skaidres apie spaudos draudimo laikotarpį ir Musninkų apylinkės knygnešius. Skaidres paruošė bibliotekininkė Janė Rolienė. Sudarę 4 komandas, penktokai atsakinėjo į viktorinos klausimus, susijusius su knygnešiais ir jų darbais.

Vėliau vykome į Kernavę, kapinaitėse uždegėme žvakutę ant knygnešio Karolio Baužio kapo, aplankėme Kernavės filialą, kur mūsų jau laukė klebonas Marius Talutis. Su juo apsilankėme Bažnyčios reliktų muziejuje, kur klebonas labai išsamiai ir įdomiai pasakojo apie Kernavės krašto knygnešį Karolį Baužį, parodė muziejaus eksponatus: knygnešio Karolio Baužio šeimos nuotraukas, paveikslus, asmeninius daiktus, senas knygas, kurias gabeno knygnešiai. Mokiniai galėjo padėti ant lapo savo parašą, pasirašydami plunksna, kurios plunksnakotį pagaminęs pats knygnešys.

Pamokų pabaigoje aplankėme ir Musninkų krašto knygnešio Juozo Kanclerio kapą, kur uždegėme atminimo žvakutę.

 

 

Popietė „Šventa duonelė ant mūsų stalo“ Musninkų filiale

Duona – laukas, duona – šeima,
Jau sužėlė lyg meilė žiemkenčių žaluma.
Duona – darbas, duona – darna,
Nuplasnojo lyg bangos rugio varpos branda.
Duona – džiaugsmas, duona – skalsa,
Jau ant stalo ją raikom, padėkokim malda.

Gražią vasario dienos popietę Musninkų filialo bibliotekininkė aplankė
Musninkų vaikų dienos centrą  „Aitvarai“,  kur buvo surengta popietė „Šventa duonelė ant mūsų stalo“, skirta Šv. Agotos arba Duonos dienai paminėti.
Bibliotekininkė mokiniams papasakojo apie Šv. Agotos dieną, duonos šventinimą bažnyčioje, apie tai,  kokią didelę reikšmę ir pagarbą mūsų protėviai jautė Duonai.
Vaikai pasiėmė po šventintos duonos gabalėlį, kad saugotų juos nuo ligų ir nesėkmių.
Kamilė, Viktorija, Gustas ir Visvaldas suvaidino ir nupasakojo duonos kelionę, pagal R. Bagdonaitės knygelę „Duonos pasakojimas“ . Vaikų centro vadovė Daiva
pasidalino patirtimi kaip užraugti ir iškepti skanią naminę duoną. Šviežiai keptą duonelę atsivežė į renginį.
Popietės metu minėme mįsles ir minkles, susijusias su duona, dalyviai traukė korteles su užrašytomis patarlių pradžiomis, kurias turėjo užbaigti. Na, o pirštams
pamankštinti, lenktyniavo, kas greičiau iš grūdų išrinks žirnius. Skaitovai ir patys sumaniausi bei aktyviausi gavo saldžių prizų.
Vėliau visi pasivaišinome skania namine duona, pyragu, uogiene bei arbata.

Literatūrinė-muzikinė popietė „Žodžiai sielai – jungia kartas ir širdis“

Lapkričio 23 dieną Musninkų bendruomenės „Spindulys“ namuose vyko literatūrinė-muzikinė popietė „Žodžiai sielai – jungia kartas ir širdis“,  kurią organizavo Širvintų Igno Šeiniaus viešosios bibliotekos  Musninkų ir Vileikiškių filialų bibliotekininkės Janė Rolienė ir Aldona Sakavickienė.

Renginyje dalyvavo Musninkų seniūnijos literatai. Savo sukurtas eiles skaitė senjorė Elytė Lekavičienė, autorinėmis  dainomis ir poezijos posmais pasidalino jaunieji Musninkų kūrėjai: Greta Paulauskaitė ir Tadas Imbrasas, paprastomis ir nuoširdžiomis eilėmis visus sužavėjo Jurgina Černiak.

Popietėje svečiavosi Širvintų atviro jaunimo centro  mobilaus darbo su jaunimu atstovė Živilė Jankauskaitė-Turkmen su savanoriais iš Turkijos ir Musninkų miestelio  jaunimu. Svečiai iš Turkijos Kerem, Refik ir Hazar skaitė savo kūrybos eiles turkų kalba.

Muzikinius kūrinius atliko Širvintų meno mokyklos, Musninkų skyriaus pianino mokytoja Marina Tkačenko, smuiko mokytoja Virginija Biržinskienė ir Širvintų meno mokyklos  Musninkų skyriaus 3 klasės mokinė Viltė Inčiūraitė. Skambią dainą dovanojo Simona Jančaitytė.

Popietės vedančiosios: Musninkų Alfonso Petrulio gimnazijos mokytoja Audronė Janušauskienė ir Vilniaus Simono Daukanto progimnazijos mokytoja Sonata Žilinskienė.

Renginio metu galima buvo pasigrožėti tautodailininkės Nijolės Didžiokienės tapybos darbų paroda „Ruduo nutapė mano sielą“.

Senjorų dienos internete 2023

Asociacija „Langas į ateitį“ jau penktą kartą organizuoja akciją „Senjorų dienos internete“. Šįkart senjorai kviečiami domėtis e.parašo teikiamomis galimybėmis, mokytis atpažinti melagienas, pasinaudoti dirbtinio intelekto teikiamomis galimybėmis bei tobulinti savo skaitmeninius įgūdžius, naudojantis naudingomis programėlėmis savo telefone.

Lapkričio 20–23 d. 11 val. kviečiame susiburti prie išmaniųjų įrenginių ir nuotoliu žiūrėti „Senjorų dienų internete 2023“ tiesiogines transliacijas.

Daugiau informacijos apie akciją ir „Senjorų dienos internete“ transliacijas rasite čia:

„Dingusių daiktų dirbtuvės“ su rašytoja ir iliustruotoja Indre Pliuškyte – Zalieckiene

Spalio 23 dienos rytą Musninkų Alfonso Petrulio gimnazijos ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo vaikai su mokytojomis Vida  Puziniene ir Rita Ališauskiene dalyvavo smagiose „Dingusių daiktų dirbtuvės“.

Užsiėmimą vedė knygų „Kapt kapt kapt“, „Kapt kapt kapt mieste“, „Kaip sutramdyti žvėryną?“ ir „Abėcėlė virtuvėje“ autorė ir iliustruotoja Indrė Pliuškytė – Zalieckienė.

Vaikai siautulingai įsitraukė į interaktyvų knygos „Kaip sutramdyti žvėryną?“ skaitymą bei piešimo dirbtuvėles. Mažieji dalyviai atidžiai klausėsi poetės skaitomų eilėraščių apie įvairius knygos personažus: arklį, dramblį, pelikaną, nykštukus, žirafą ir pagrindinį knygos herojų -krokodilą, kuris apsigyveno spintoje. Vaikai ne tik sukūrė savitus, išskirtinius krokodilus, bet ir smagiai repavo drauge su autore. Renginys vyko bibliotekai vykdant projektą „Kūrybiniai užsiėmimai: susidomėjimas gimsta dalyvaujant“, kurį finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Širvintų rajono savivaldybė.

Vaikų poetės ir iliustruotojos Indrės Pliuškytės-Zalieckienės eilėraščiai pasižymi lengvai įsimenamu rimu ir vaikams aktualiomis temomis, o iliustracijos –  žaisme ir ryškiomis spalvomis. Knygoje „Kaip sutramdyti žvėryną“ netrūksta įvairių gyvenimiškų iššūkių ir nutikimų. Visas susitikimas praėjo labai smagiai, žaismingai. Nerūko neaprėpiamos vaikų vaizduotės ir neišsenkančio kūrybiškumo.

 

𝐒𝐩𝐚𝐥𝐢𝐨 𝟐𝟒–𝟑𝟏 𝐝𝐢𝐞𝐧𝐨𝐦𝐢𝐬 vyks Pasaulinė medijų ir informacinio raštingumo savaitė! 

#MIRKTsavaitė #GlobalMILWeek
𝐒𝐩𝐚𝐥𝐢𝐨 𝟐𝟒–𝟑𝟏 𝐝𝐢𝐞𝐧𝐨𝐦𝐢𝐬 vyks Pasaulinė medijų ir informacinio raštingumo savaitė! 
Jūsų laukia gausybė renginių įvairiomis temomis sveikatos, informacijos, finansinio, naujienų ir kitoms raštingumo kompetencijoms ugdyti.
Ši savaitė yra puiki proga gilintis į medijų ir informacinio raštingumo klausimus bei didinti žinias šioje srityje!
Kiekvieną MIRKT savaitės dieną galėsite nuotoliu ugdyti savo kompetencijas 𝐯𝐢𝐫𝐭𝐮𝐚𝐥𝐢𝐮𝐨𝐬𝐞 𝐫𝐞𝐧𝐠𝐢𝐧𝐢𝐮𝐨𝐬𝐞, kurie bus transliuojami „Biblioteka visiems“ Youtube kanale: https://bit.ly/bibliotekavisiemsyoutube
Visi virtualūs renginiai prasidės 17:30 val.
Detali programa ir informacija štai čia:
https://mirkt.bibliotekavisiems.lt/