Musninkai

Literatūrinė-muzikinė popietė „Žodžiai sielai – jungia kartas ir širdis“

Lapkričio 23 dieną Musninkų bendruomenės „Spindulys“ namuose vyko literatūrinė-muzikinė popietė „Žodžiai sielai – jungia kartas ir širdis“,  kurią organizavo Širvintų Igno Šeiniaus viešosios bibliotekos  Musninkų ir Vileikiškių filialų bibliotekininkės Janė Rolienė ir Aldona Sakavickienė.

Renginyje dalyvavo Musninkų seniūnijos literatai. Savo sukurtas eiles skaitė senjorė Elytė Lekavičienė, autorinėmis  dainomis ir poezijos posmais pasidalino jaunieji Musninkų kūrėjai: Greta Paulauskaitė ir Tadas Imbrasas, paprastomis ir nuoširdžiomis eilėmis visus sužavėjo Jurgina Černiak.

Popietėje svečiavosi Širvintų atviro jaunimo centro  mobilaus darbo su jaunimu atstovė Živilė Jankauskaitė-Turkmen su savanoriais iš Turkijos ir Musninkų miestelio  jaunimu. Svečiai iš Turkijos Kerem, Refik ir Hazar skaitė savo kūrybos eiles turkų kalba.

Muzikinius kūrinius atliko Širvintų meno mokyklos, Musninkų skyriaus pianino mokytoja Marina Tkačenko, smuiko mokytoja Virginija Biržinskienė ir Širvintų meno mokyklos  Musninkų skyriaus 3 klasės mokinė Viltė Inčiūraitė. Skambią dainą dovanojo Simona Jančaitytė.

Popietės vedančiosios: Musninkų Alfonso Petrulio gimnazijos mokytoja Audronė Janušauskienė ir Vilniaus Simono Daukanto progimnazijos mokytoja Sonata Žilinskienė.

Renginio metu galima buvo pasigrožėti tautodailininkės Nijolės Didžiokienės tapybos darbų paroda „Ruduo nutapė mano sielą“.

Senjorų dienos internete 2023

Asociacija „Langas į ateitį“ jau penktą kartą organizuoja akciją „Senjorų dienos internete“. Šįkart senjorai kviečiami domėtis e.parašo teikiamomis galimybėmis, mokytis atpažinti melagienas, pasinaudoti dirbtinio intelekto teikiamomis galimybėmis bei tobulinti savo skaitmeninius įgūdžius, naudojantis naudingomis programėlėmis savo telefone.

Lapkričio 20–23 d. 11 val. kviečiame susiburti prie išmaniųjų įrenginių ir nuotoliu žiūrėti „Senjorų dienų internete 2023“ tiesiogines transliacijas.

Daugiau informacijos apie akciją ir „Senjorų dienos internete“ transliacijas rasite čia:

„Dingusių daiktų dirbtuvės“ su rašytoja ir iliustruotoja Indre Pliuškyte – Zalieckiene

Spalio 23 dienos rytą Musninkų Alfonso Petrulio gimnazijos ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo vaikai su mokytojomis Vida  Puziniene ir Rita Ališauskiene dalyvavo smagiose „Dingusių daiktų dirbtuvės“.

Užsiėmimą vedė knygų „Kapt kapt kapt“, „Kapt kapt kapt mieste“, „Kaip sutramdyti žvėryną?“ ir „Abėcėlė virtuvėje“ autorė ir iliustruotoja Indrė Pliuškytė – Zalieckienė.

Vaikai siautulingai įsitraukė į interaktyvų knygos „Kaip sutramdyti žvėryną?“ skaitymą bei piešimo dirbtuvėles. Mažieji dalyviai atidžiai klausėsi poetės skaitomų eilėraščių apie įvairius knygos personažus: arklį, dramblį, pelikaną, nykštukus, žirafą ir pagrindinį knygos herojų -krokodilą, kuris apsigyveno spintoje. Vaikai ne tik sukūrė savitus, išskirtinius krokodilus, bet ir smagiai repavo drauge su autore. Renginys vyko bibliotekai vykdant projektą „Kūrybiniai užsiėmimai: susidomėjimas gimsta dalyvaujant“, kurį finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Širvintų rajono savivaldybė.

Vaikų poetės ir iliustruotojos Indrės Pliuškytės-Zalieckienės eilėraščiai pasižymi lengvai įsimenamu rimu ir vaikams aktualiomis temomis, o iliustracijos –  žaisme ir ryškiomis spalvomis. Knygoje „Kaip sutramdyti žvėryną“ netrūksta įvairių gyvenimiškų iššūkių ir nutikimų. Visas susitikimas praėjo labai smagiai, žaismingai. Nerūko neaprėpiamos vaikų vaizduotės ir neišsenkančio kūrybiškumo.

 

𝐒𝐩𝐚𝐥𝐢𝐨 𝟐𝟒–𝟑𝟏 𝐝𝐢𝐞𝐧𝐨𝐦𝐢𝐬 vyks Pasaulinė medijų ir informacinio raštingumo savaitė! 

#MIRKTsavaitė #GlobalMILWeek
𝐒𝐩𝐚𝐥𝐢𝐨 𝟐𝟒–𝟑𝟏 𝐝𝐢𝐞𝐧𝐨𝐦𝐢𝐬 vyks Pasaulinė medijų ir informacinio raštingumo savaitė! 
Jūsų laukia gausybė renginių įvairiomis temomis sveikatos, informacijos, finansinio, naujienų ir kitoms raštingumo kompetencijoms ugdyti.
Ši savaitė yra puiki proga gilintis į medijų ir informacinio raštingumo klausimus bei didinti žinias šioje srityje!
Kiekvieną MIRKT savaitės dieną galėsite nuotoliu ugdyti savo kompetencijas 𝐯𝐢𝐫𝐭𝐮𝐚𝐥𝐢𝐮𝐨𝐬𝐞 𝐫𝐞𝐧𝐠𝐢𝐧𝐢𝐮𝐨𝐬𝐞, kurie bus transliuojami „Biblioteka visiems“ Youtube kanale: https://bit.ly/bibliotekavisiemsyoutube
Visi virtualūs renginiai prasidės 17:30 val.
Detali programa ir informacija štai čia:
https://mirkt.bibliotekavisiems.lt/

Pasakojimo edukacija „Dvylika brolių, juodvarniais lakstančių“

Širvintų r. Musninkų Alfonso Petrulio gimnazijos Bartkuškio skyriuje svečiavosi Molėtų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos  Molinukė  (Janina Vyšniauskienė) su edukacine programa „Dvylika brolių, juodvarniais lakstančių“. Edukacinė programa parengta pagal to paties pavadinimo lietuvių liaudies pasaką. Pasakojimo edukacijoje dalyvavo Bartkuškio skyriaus grupės ugdytiniai su mokytojomis Jolanta Žandauskiene ir Danute Stungiene.

Molinukė supažindino vaikus su pasakomis, kurių yra visa galybė ir pačių įvairiausių. Vaikai įdėmiai klausėsi ir patys vardijo pasakas, kurias žino. Susipažinę su pasakomis mažieji dalyviai aktyviai įsitraukė į pasakojimo edukaciją. O buvo taip…

„Senų senovėje Lietuvos pakraštyje gyveno laiminga šeima. Deja, laimė truko neilgai…“, – taip prasideda lietuvių liaudies pasaka. Na ir kas sekė toliau?  Darželinukams buvo labai smalsu išgirsti visą sekamą pasaką.

„Pavirto broliai į paukščius, pasisodino sesę ant nugaros ir nuskraidino ją į girią. Pasodino ant aukščiausios girioje augančios pušies ir išskrido…“, – toliau pasaką tęsė Molinukė. Pasakojama istorija jau nuo pat pirmos minutės įtraukė darželinukus į siužeto vingius.

Visi  susikaupę klausėsi Molinukės pasakojimo, noriai atlikinėjo smagias užduotis. Vaikai ne tik įdėmiai klausėsi sekamos pasakos, bet ir patys aktyviai joje dalyvavo, padėdami pasakos herojams įveikti įvairias kliūtis. Labai gražiai skambėjo bambukiniai skudučiai, medinės lazdelės ir molinės švilpynės. Visa laimė, kad pasaka baigėsi laimingai.

Džiaugiamės gražiu bendradarbiavimu su Molėtų rajono savivaldybės viešąja biblioteka. Renginys vyko bibliotekai vykdant projektą „Kūrybiniai užsiėmimai: susidomėjimas gimsta dalyvaujant“, kurį finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Širvintų rajono savivaldybė.

Pasirinkusių įveikti populiarųjį vasaros iššūkį laukiama visose Lietuvos bibliotekose

Vasarai įpusėjus, pusiaukelę pasiekė ir skaitymo iššūkis „Vasara su knyga“, kurį šiemet jau aštuntą kartą rengia Lietuvos apskričių ir savivaldybių viešosios bibliotekos. Birželio 1 d. paskelbus akcijos pradžią, daugybė azartiškų skaitytojų suskubo registruotis www.vasarasuknyga.lt svetainėje ir ieškoti knygų pagal 5 paskelbtas užduotis. Knygų rekomendacijas pateikė skaitymo skatinimo ambasadorės – muzikos kūrėja Jurga Šeduikytė, iliustratorė Sigutė Ach, rašytoja Ilona Ežerinytė, bibliotekininkai.

Į šių metų šūkį – „Skaitymas tau tinka!“ atsiliepė ir iššūkį priėmė jau arti 18 000 akcijos dalyvių, o iš jų beveik 5 000 jau suskubo ir įveikė iššūkį. Tarp bibliotekų, kurių skaitytojai per pusę vasaros perskaitė daugiausia knygų, rikiuojasi Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Kalnupės filialas, Šakių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Lukšių padalinys, Tauragės rajono savivaldybės Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyrius, Švenčionių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Pabradės miesto filialas, Jonavos rajono savivaldybės viešoji centrinė biblioteka bei daugelis kitų.

Iki akcijos pusiaukelės perskaitytų knygų TOP 10-uke – Rūtos Šepetys „Tarp pilkų debesų“, Delios Owens „Ten, kur gieda vėžiai“, Ingos Staban „Laisvės kalinė“, Jurgos Vilės ir Linos Itagaki „Sibiro haiku“, Živilės Miežytės „Vilniaus Vilnius“ ir kitos.

Klaipėdos žvejybos uosto rajone įsikūrusios Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Kalnupės filialo vedėja Milda Skutulaitė-Gaubė džiaugėsi akcijoje „Vasara su knyga“ kasmet noriai dalyvaujančiais savo bibliotekos skaitytojais: „Mūsų bibliotekoje yra suaugusiųjų ir vaikų skyriai, čia įsikūręs vaikų centras „Ruoniukas“. Vaikai, jų tėveliai, jauni ir vyresni žmonės maždaug nuo 20 metų, senjorai labai noriai dalyvauja akcijoje, o kadangi pernai mūsų biblioteka užėmė gana aukštą vietą tarp aktyviausių dalyvių, tai šiemet visi labai pasiryžę nenuleisti kartelės.“ Pasak bibliotekos, kurioje yra apie 1 500 registruotų skaitytojų, vedėjos, žmones motyvuoja ne tik pomėgis skaityti ir noras pasivaržyti su kitomis bibliotekomis, bet ir akcijos rėmėjų įsteigti prizai.

  1. Skutulaitės-Gaubės teigimu, kai kurie pensinio amžiaus skaitytojai, iki tol neturėję elektroninio pašto, bibliotekos darbuotojų padedami jį susikūrė, kad galėtų priimti iššūkį: „Žmonėms patinka paskelbtos užduotys, pagal jas ieško knygų, o mes padedame ir skatiname dalyvauti. Kiekvieną žmogų pakalbiname, papasakojame apie akciją ir paraginame dalyvaujant būtinai pažymėti mūsų biblioteką,“ – pasakojo Kalnupės bibliotekos vedėja.

Vienos iš populiariausių Lietuvos atostogų vietų – Druskininkų kurorto – viešosios bibliotekos direktorė Laima Žėkienė teigė, kad akcijoje dalyvaujantys poilsiautojai mielai užsuka į biblioteką: „Džiaugiamės, kad mūsų bibliotekoje aktyviai lankosi ir skaito ne tik druskininkiečiai, bet ir mieste viešintys poilsiautojai. Juk LIBIS skaitytojo bilietas suteikia galimybę keliaujantiems po Lietuvą skaityti knygas bet kurioje bibliotekoje. Skaitytojų patogumui rekomenduojamas knygas pagal iššūkio „Vasara su knyga“ užduotis esame išrikiavę tam skirtose lentynose. Tik gailimės, kad poilsiautojų skaičius neatsispindi mūsų bibliotekos iššūkio rezultatuose – svečiai dažniausiai jau būna užsiregistravę kaip iššūkio dalyviai savo gyvenamųjų vietų bibliotekose. Tačiau ir druskininkiečiai stengiasi neatsilikti ir dalyvauja akcijoje „Vasara su knyga“.

Įsitraukti galima ne tik įveikiant iššūkį ir per vasarą perskaitant 5 knygas pagal paskelbtas užduotis (jas galima rasti čia), bet ir socialiniuose tinkluose – iniciatyvos „Vasara su knyga“ „Facebook“ ir „Instagram“ paskyrose. Dalyviai smagiai rungiasi interaktyviuose konkursuose, galvosūkiuose, gauna vertingas knygų rekomendacijas.

Kaip teigė akcijos „Vasara su knyga“ komandos narė, Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos darbuotoja Rūta Paukštytė, „Vasara su knyga“ subūrė net 15,5 tūkst. sekėjų socialiniuose tinkluose. Įrašais pasidalinta 2,5 tūkst. kartų. Per vos daugiau nei mėnesį į „Facebook“ ir „Instagram“ paskelbtus konkursus įsitraukė daugiau nei 1 100 dalyvių. Mįslės suvienijo ir įtraukė daugumą Lietuvos bibliotekų – dalintasi įrašais, kviesta dalyvauti ir pasitikrinti savo žinias. „Ši iniciatyva subūrė jaukią virtualią bendruomenę, kurios sekėjai noriai dalijasi mintimis, mėgstamų knygų rekomendacijomis. Iš viso sulaukta beveik 1,5 tūkst. pozityvių komentarų,“ – tikino R. Paukštytė.

Šią vasarą bibliotekos siūlo daugiau nei skaitymo malonumą ir azartą – kartu su įmone „Hobbyshop“ jos kviečia žaisti stalo žaidimus ir priimti dar vieną – stalo žaidimų – iššūkį. Daugiau informacijos rasite čia.

Nuo birželio 1 iki rugpjūčio 31 d. vykstanti skaitymo skatinimo akcija priimti iššūkį kviečia įvairaus amžiaus ir įvairiais formatais (ne tik įprastas, bet ir garsines, patogaus skaitmeninio formato knygas) skaitančius dalyvius. Akciją „Vasara su knyga“ koordinuoja Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, Vilniaus apskričių viešosios bibliotekos bei Lietuvos audiosensorinė biblioteka drauge su Lietuvos savivaldybių viešosiomis bibliotekomis. Taigi, priimti ir įveikti iššūkį padės artimiausia biblioteka. Visi įveikusieji vasaros knygų iššūkį dalyvaus loterijoje, kurios laimėtojų laukia dovanos. Akcijos draugai ir rėmėjai – leidyklos „Alma littera“, „Nieko rimto“, „Kitos knygos“, „Vaga“, „Aukso žuvys“, „Terra Publica“, labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“, įmonės „Dimo“, Antanukas.lt, „Urtės tekstilė“, „Muilo virtuvė“, „Finaneta“, Pazymetas.lt, „Rūta“, „Lieta dėlionės“, „Kavos draugas“, Patogupirkti.lt, mokymosi platforma internete Mokslobaze.lt

Visa informacija apie skaitymo iššūkį, taisykles, registracijos forma ir karščiausios naujienos – vasarasuknyga.lt, „Facebook“ ir „Instagram“ paskyrose.

 

Skaitymo skatinimo akcijos „Vasara su knyga“ organizatorių informacija

Popietė „Kiekvienas užaugome su pasakomis“ Musninkų filiale

Ar  pamenat mėgstamiausią savo vaikystės pasaką? Basakojės našlaitės ir pamotės, piratai ir devyngalviai slibinai, dvylika brolių ir trobelė iš meduolių… Kiekvienoje pasakoje glūdi gyvenimo išmintis, užkoduota pačiais įvairiausiais pavidalais. Šiuolaikiniai psichologai vieningai sutaria, kad pasakos vaikams yra būtinos – jos padeda mažiesiems ne tik sužinoti apie pasaulį, bet ir lavinti dėmesį, vaizduotę, kūrybiškumą, bendravimo įgūdžius. Jos supažindina su žmogaus gyvenimo ciklu: gimimo, augimo, brendimo, senatvės ir mirties reiškiniais.

Gegužės 31 dieną į Musninkų seniūnijos salę sugūžėjo Musninkų vaikų dienos centro  „Aitvarai“  vaikai. Musninkų bibliotekininkė Janė Rolienė  surengė popietę „Kiekvienas užaugome su pasakomis“,  skirtą  Tarptautinei Vaikų gynimo dienai paminėti.  Popietės metu dalyviai prisiminė savo mėgstamiausias pasakas. Bibliotekininkė skaitė pasakų ištraukas, o vaikai turėjo atspėti, kokia tai pasaka. Kad pajudėtume ir pasimankštintume, suvaidinome kelias pasakas: „Ropę“ ir  „Stebuklingą pirštinę“. Vėliau vaikai piešė ir spalvino savo pasakų mėgstamiausius veikėjus. Jų spalvingi darbeliai papuošė Musninkų seniūnijos koridoriaus sienas.

Renginio pabaigoje kiekvienas dalyvis perskaitė po frazę, kodėl naudinga skaityti knygas. Visi sutarėme, kad skaitymas yra malonus, naudingas ir įdomus užsiėmimas.  Vaikai pažadėjo per vasaros atostogas perskaityti nors po  vieną knygą.