Zibalai

Užgavėnių kaukės

Užgavėnės – viena iš žaismingiausių,  smagiausių kalendorinių švenčių.  Kaukės – vienas iš  pagrindinių šios šventės atributų. Širvintų Igno Šeiniaus viešosios bibliotekos Anciūnų ir Zibalų filialai atsiliepė į Širvintų kultūros centro kvietimą dalyvauti Užgavėnių kaukių ekspozicijoje Igno Šeiniaus gatvėje Širvintose ir pagamino Užgavėnių kaukes, kurios papuošė miestą.

Susitikimas su vaikų poetu Kęstučiu Ivinskiu

Sausio 10 dieną Širvintų „Atžalyno“ progimnazijos Zibalų skyriuje svečiavosi vaikų poetas Kęstutis Ivinskis su gausybe knygų ir eiliuotomis pasakaitėmis, eilėraščiais. Vaikiškos poezijos rytmetyje vaikų poetas pasakojo, kaip jis kuria eiles, iš kur semiasi kūrybinio įkvėpimo, pristatė savo kūrybos eilėraščius, eiliuotas pasakas. Kęstutis kartu su progimnazijos ugdytiniais minė mįsles, kūrė ketureilius, skaitė eilėraščius apie dinozaurą, močiutės akinius, sapnus, bites, drugelius. Poetas vaikams paskaitė eiliuotą pasaką „Varlė šokėja“ Liko maloniai nustebintas, kai vaikai garsiai deklamavo poeto sukurtus eilėraštukus. Laikas neprailgo. Prisiminimui apie susitikimą poetas padovanojo knygelių skaitymui, spalvinimui. Tai pat priminė vaikams, kad nebūtina pirkti daug knygelių, jas galima pasiskolinti ir bibliotekoje. Susitikimą organizavo Širvintų „Atžalyno“ progimnazijos darbuotojos kartu bendradarbiaujant su Širvintų Igno Šeiniaus viešosios bibliotekos Zibalų filialu.

 

Kalėdinė pasaka Zibaluose

Gruodžio 21 d. Širvintų „Atžalyno“ progimnazijos Zibalų skyriaus ugdytiniai ir darbuotojai  bendradarbiaudami su Širvintų Igno Šeiniaus viešosios bibliotekos Zibalų filialu sukūrė kalėdinę šventę progimnazijos ugdytiniams, tėveliams, seneliams. Į šventę susirinko didelis būrys Zuikių (Zibalų skyriaus ugdytiniai ir darbuotojai Laima Čigienė, Jurgita Stankevičienė). Nuotaikingą T. Lorenčienės pjesę „Kaip katinėlis ėjo į kurmio vestuves“ parodė Širvintų kultūros centro Anciūnų filialo mėgėjų teatro aktoriai (režisierė Rita Makauskienė). Nuotaikingoje ir pamokančioje pasakoje Pasakotoja (Virginija Jankauskienė) pasakojo, kaip zuikiai gelbėjo į duobę įkritusius miško žvėrelius: Lapę( Aida Kisielienė), Mešką (Rita Makauskienė),  Vilką (Vitalija Narkevičienė), džiaugėsi Katinėlio (Loreta Ruseckienė) gudrumu ir jam plojo. Smagu, kai pasakoje viskas baigiasi gerai. Aplankė Kalėdų Senelis su Snieguole. Šventę vainikavo priešmokyklinukės Emilės Jačunskaitės baltas šokis „Angelo sparnas“. Šventėje dalyvavusi „Atžalyno“ progimnazijos direktorė Jūratei Stankevičienė dėkojo už gražų bendradarbiavimą zuikiams ir  visiems prisidėjusiems prie šventės.

 

Senjorų dienos internete 2023

Asociacija „Langas į ateitį“ jau penktą kartą organizuoja akciją „Senjorų dienos internete“. Šįkart senjorai kviečiami domėtis e.parašo teikiamomis galimybėmis, mokytis atpažinti melagienas, pasinaudoti dirbtinio intelekto teikiamomis galimybėmis bei tobulinti savo skaitmeninius įgūdžius, naudojantis naudingomis programėlėmis savo telefone.

Lapkričio 20–23 d. 11 val. kviečiame susiburti prie išmaniųjų įrenginių ir nuotoliu žiūrėti „Senjorų dienų internete 2023“ tiesiogines transliacijas.

Daugiau informacijos apie akciją ir „Senjorų dienos internete“ transliacijas rasite čia:

𝐒𝐩𝐚𝐥𝐢𝐨 𝟐𝟒–𝟑𝟏 𝐝𝐢𝐞𝐧𝐨𝐦𝐢𝐬 vyks Pasaulinė medijų ir informacinio raštingumo savaitė! 

#MIRKTsavaitė #GlobalMILWeek
𝐒𝐩𝐚𝐥𝐢𝐨 𝟐𝟒–𝟑𝟏 𝐝𝐢𝐞𝐧𝐨𝐦𝐢𝐬 vyks Pasaulinė medijų ir informacinio raštingumo savaitė! 
Jūsų laukia gausybė renginių įvairiomis temomis sveikatos, informacijos, finansinio, naujienų ir kitoms raštingumo kompetencijoms ugdyti.
Ši savaitė yra puiki proga gilintis į medijų ir informacinio raštingumo klausimus bei didinti žinias šioje srityje!
Kiekvieną MIRKT savaitės dieną galėsite nuotoliu ugdyti savo kompetencijas 𝐯𝐢𝐫𝐭𝐮𝐚𝐥𝐢𝐮𝐨𝐬𝐞 𝐫𝐞𝐧𝐠𝐢𝐧𝐢𝐮𝐨𝐬𝐞, kurie bus transliuojami „Biblioteka visiems“ Youtube kanale: https://bit.ly/bibliotekavisiemsyoutube
Visi virtualūs renginiai prasidės 17:30 val.
Detali programa ir informacija štai čia:
https://mirkt.bibliotekavisiems.lt/

Pasirinkusių įveikti populiarųjį vasaros iššūkį laukiama visose Lietuvos bibliotekose

Vasarai įpusėjus, pusiaukelę pasiekė ir skaitymo iššūkis „Vasara su knyga“, kurį šiemet jau aštuntą kartą rengia Lietuvos apskričių ir savivaldybių viešosios bibliotekos. Birželio 1 d. paskelbus akcijos pradžią, daugybė azartiškų skaitytojų suskubo registruotis www.vasarasuknyga.lt svetainėje ir ieškoti knygų pagal 5 paskelbtas užduotis. Knygų rekomendacijas pateikė skaitymo skatinimo ambasadorės – muzikos kūrėja Jurga Šeduikytė, iliustratorė Sigutė Ach, rašytoja Ilona Ežerinytė, bibliotekininkai.

Į šių metų šūkį – „Skaitymas tau tinka!“ atsiliepė ir iššūkį priėmė jau arti 18 000 akcijos dalyvių, o iš jų beveik 5 000 jau suskubo ir įveikė iššūkį. Tarp bibliotekų, kurių skaitytojai per pusę vasaros perskaitė daugiausia knygų, rikiuojasi Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Kalnupės filialas, Šakių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Lukšių padalinys, Tauragės rajono savivaldybės Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyrius, Švenčionių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Pabradės miesto filialas, Jonavos rajono savivaldybės viešoji centrinė biblioteka bei daugelis kitų.

Iki akcijos pusiaukelės perskaitytų knygų TOP 10-uke – Rūtos Šepetys „Tarp pilkų debesų“, Delios Owens „Ten, kur gieda vėžiai“, Ingos Staban „Laisvės kalinė“, Jurgos Vilės ir Linos Itagaki „Sibiro haiku“, Živilės Miežytės „Vilniaus Vilnius“ ir kitos.

Klaipėdos žvejybos uosto rajone įsikūrusios Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Kalnupės filialo vedėja Milda Skutulaitė-Gaubė džiaugėsi akcijoje „Vasara su knyga“ kasmet noriai dalyvaujančiais savo bibliotekos skaitytojais: „Mūsų bibliotekoje yra suaugusiųjų ir vaikų skyriai, čia įsikūręs vaikų centras „Ruoniukas“. Vaikai, jų tėveliai, jauni ir vyresni žmonės maždaug nuo 20 metų, senjorai labai noriai dalyvauja akcijoje, o kadangi pernai mūsų biblioteka užėmė gana aukštą vietą tarp aktyviausių dalyvių, tai šiemet visi labai pasiryžę nenuleisti kartelės.“ Pasak bibliotekos, kurioje yra apie 1 500 registruotų skaitytojų, vedėjos, žmones motyvuoja ne tik pomėgis skaityti ir noras pasivaržyti su kitomis bibliotekomis, bet ir akcijos rėmėjų įsteigti prizai.

  1. Skutulaitės-Gaubės teigimu, kai kurie pensinio amžiaus skaitytojai, iki tol neturėję elektroninio pašto, bibliotekos darbuotojų padedami jį susikūrė, kad galėtų priimti iššūkį: „Žmonėms patinka paskelbtos užduotys, pagal jas ieško knygų, o mes padedame ir skatiname dalyvauti. Kiekvieną žmogų pakalbiname, papasakojame apie akciją ir paraginame dalyvaujant būtinai pažymėti mūsų biblioteką,“ – pasakojo Kalnupės bibliotekos vedėja.

Vienos iš populiariausių Lietuvos atostogų vietų – Druskininkų kurorto – viešosios bibliotekos direktorė Laima Žėkienė teigė, kad akcijoje dalyvaujantys poilsiautojai mielai užsuka į biblioteką: „Džiaugiamės, kad mūsų bibliotekoje aktyviai lankosi ir skaito ne tik druskininkiečiai, bet ir mieste viešintys poilsiautojai. Juk LIBIS skaitytojo bilietas suteikia galimybę keliaujantiems po Lietuvą skaityti knygas bet kurioje bibliotekoje. Skaitytojų patogumui rekomenduojamas knygas pagal iššūkio „Vasara su knyga“ užduotis esame išrikiavę tam skirtose lentynose. Tik gailimės, kad poilsiautojų skaičius neatsispindi mūsų bibliotekos iššūkio rezultatuose – svečiai dažniausiai jau būna užsiregistravę kaip iššūkio dalyviai savo gyvenamųjų vietų bibliotekose. Tačiau ir druskininkiečiai stengiasi neatsilikti ir dalyvauja akcijoje „Vasara su knyga“.

Įsitraukti galima ne tik įveikiant iššūkį ir per vasarą perskaitant 5 knygas pagal paskelbtas užduotis (jas galima rasti čia), bet ir socialiniuose tinkluose – iniciatyvos „Vasara su knyga“ „Facebook“ ir „Instagram“ paskyrose. Dalyviai smagiai rungiasi interaktyviuose konkursuose, galvosūkiuose, gauna vertingas knygų rekomendacijas.

Kaip teigė akcijos „Vasara su knyga“ komandos narė, Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos darbuotoja Rūta Paukštytė, „Vasara su knyga“ subūrė net 15,5 tūkst. sekėjų socialiniuose tinkluose. Įrašais pasidalinta 2,5 tūkst. kartų. Per vos daugiau nei mėnesį į „Facebook“ ir „Instagram“ paskelbtus konkursus įsitraukė daugiau nei 1 100 dalyvių. Mįslės suvienijo ir įtraukė daugumą Lietuvos bibliotekų – dalintasi įrašais, kviesta dalyvauti ir pasitikrinti savo žinias. „Ši iniciatyva subūrė jaukią virtualią bendruomenę, kurios sekėjai noriai dalijasi mintimis, mėgstamų knygų rekomendacijomis. Iš viso sulaukta beveik 1,5 tūkst. pozityvių komentarų,“ – tikino R. Paukštytė.

Šią vasarą bibliotekos siūlo daugiau nei skaitymo malonumą ir azartą – kartu su įmone „Hobbyshop“ jos kviečia žaisti stalo žaidimus ir priimti dar vieną – stalo žaidimų – iššūkį. Daugiau informacijos rasite čia.

Nuo birželio 1 iki rugpjūčio 31 d. vykstanti skaitymo skatinimo akcija priimti iššūkį kviečia įvairaus amžiaus ir įvairiais formatais (ne tik įprastas, bet ir garsines, patogaus skaitmeninio formato knygas) skaitančius dalyvius. Akciją „Vasara su knyga“ koordinuoja Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, Vilniaus apskričių viešosios bibliotekos bei Lietuvos audiosensorinė biblioteka drauge su Lietuvos savivaldybių viešosiomis bibliotekomis. Taigi, priimti ir įveikti iššūkį padės artimiausia biblioteka. Visi įveikusieji vasaros knygų iššūkį dalyvaus loterijoje, kurios laimėtojų laukia dovanos. Akcijos draugai ir rėmėjai – leidyklos „Alma littera“, „Nieko rimto“, „Kitos knygos“, „Vaga“, „Aukso žuvys“, „Terra Publica“, labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“, įmonės „Dimo“, Antanukas.lt, „Urtės tekstilė“, „Muilo virtuvė“, „Finaneta“, Pazymetas.lt, „Rūta“, „Lieta dėlionės“, „Kavos draugas“, Patogupirkti.lt, mokymosi platforma internete Mokslobaze.lt

Visa informacija apie skaitymo iššūkį, taisykles, registracijos forma ir karščiausios naujienos – vasarasuknyga.lt, „Facebook“ ir „Instagram“ paskyrose.

 

Skaitymo skatinimo akcijos „Vasara su knyga“ organizatorių informacija

Linksmieji piratai „Lobių saloje“

Beprasmis būtų gyvenimas,

Tuščias, niūrus, vienareikšmis,

Jeigu jo nenušviestų vaiko šypsnis,

Jei šviesus vaiko juokas

Nepaglostytų mūsų širdies,

Meilei jos nepažadintų,

Nepaskatintų globai, gerumui, kūrybai.

(J. Marcinkevičius)

Minint Vaikų gynimo dieną, birželio 1-ąją, Širvintų „Atžalyno“ progimnazijos Zibalų skyriaus ugdytiniai, ikimokyklinio ugdymo mokytoja Laima Čigienė,  padėjėja Aida Kisielienė kartu su Širvintų Igno Šeiniaus viešosios bibliotekos Zibalų filialo vyr. bibliotekininke Rita Makauskiene surengė smagią teatralizuotą vaikų šventę „Piratų sala“.

„Kiekviena vaikystė yra sodas, užburta vieta, kur spalvos dar ryškesnės, oras švelnesnis ir rytas kaip niekada kvapnus“ (Elizabeth Lawrence).

Tuo galėjome įsitikinti,  kai į negyvenamąją salą, (Zibalų progimnazijos kiemelį) atplaukė piratų laivas su visa įgula ir prasidėjo nuotykiai, kuriuos prieš 130 metų  rašytojas Robertas Luisas Steevensonas aprašė  mėgstamiausioje vaikų knygoje „Lobių sala“. Šventės dalyviai, priėmę  „Piratų priesaiką“, leidosi į paieškas, įveikę daugybę kliūčių surado savo tikslą:  paslėptus  lobius. Išbandę piratišką gyvenimą mažieji piratai (darželio ugdytiniai), kapitonas (Laima Čigienė), jūreivis  (Aida Kisielienė), vyriausias piratas (Rita Makauskienė), piratas (Saulius Kvainickas), įveikę gausybę pavojų, su krūvomis aukso monetų išplaukė į vandenyną ieškoti kitų paslėptų lobių. Šventės bendrininku tapo netikėtai saloje pasirodęs ir vieną iš lobių skrynių radęs piratas (Jūratė Stankevičienė).

Nuostabu, kai šventę kuriame kartu, draugiškoje aplinkoje puoselėjame meilę vieni kitiems, tada galima atrasti vis kažko naujo. Gera matyti vaikus spindinčiom akim, gėrėtis jų nuoširdžiu juoku ir tikrom emocijom. Šventė baigėsi, bet visų širdyse išliko šiltas prisiminimas apie saulėtą ir nuotaikingą renginį.

Šypsokimės patys ir leiskime kitiems šypsotis.

                                                           Zibalų filialo vyr. bibliotekininkė Rita Makauskienė

Skaitymo iššūkis ,,Vasara su knyga”

„Skaitymas tau tinka!“ – šių metų šūkiu tikina Lietuvos apskričių ir savivaldybių viešosios bibliotekos, ir vėl skelbiančios kasmetinį, jau aštuntąjį, skaitymo iššūkį „Vasara su knyga“.

Atėjus vasarai džiaugiamės saulės spinduliais, gyvename džiugiomis emocijomis, matuojamės akinius nuo saulės, maudymosi kostiumus ir skrybėles. Skaitymo iššūkis „Vasara su knyga“ šiemet kviečia pasimatuoti skaitymą ir knygą! Esame įsitikinę: skaitymas tau tinka! Juk 2022 m. į skaitymo skatinimo akciją „Vasara su knyga“ įsitraukė per 30 tūkst. dalyvių, iššūkį įveikė net 22 698 dalyviai, ir jų skaičius kasmet auga.

Skaityk kaimo, miestelio, miesto ar didmiesčio bibliotekoje

Nuo birželio 1 iki rugpjūčio 31 d. vykstanti skaitymo skatinimo akcija priimti iššūkį kviečia įvairaus amžiaus ir įvairiais formatais skaitančius dalyvius. Akciją „Vasara su knyga“ koordinuoja Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, Vilniaus apskričių viešosios bibliotekos bei Lietuvos audiosensorinė biblioteka drauge su Lietuvos savivaldybių viešosiomis bibliotekomis. Taigi, priimti ir įveikti iššūkį padės artimiausia biblioteka.

Lietuvos savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacijos prezidentės Danguolės Abazoriuvienės įsitikinimu, „Iššūkis „Vasara su knyga“ – puiki priemonė, stiprinanti ryšį su knyga, su kitu žmogumi, skatinanti visuomenės įsitraukimą į skaitymą. Tai tarsi savotiškos varžytuvės, turinčios kilnų tikslą – telkti bendruomenę, skatinančios tobulėti. Smagu, kad į šią akciją įsitraukia vis daugiau kaimiškųjų vietovių skaitytojų. Skaitantis žmogus yra gražesnis, sveikesnis ir emociškai stabilesnis, gebantis įveikti ne vieną iššūkį“.

Ką skaityti?

Šiemet akcija pateiks naujovę – skaityti kvies ir įdomiausių bei mylimiausių knygų pasiūlymais dalysis net trys skaitymo ambasadorės, trys menininkės: vaikų amžiaus grupės ambasadorė – Sigutė Ach, paauglių – Ilona Ežerinytė ir suaugusiųjų – Jurga Šeduikytė. „Skaitymas man siejasi su laisvu laiku. Fantazijai išsiskleisti reikia erdvės“, – teigia J. Šeduikytė, ir argi tai nėra puiki galimybė būtent šiai vasarai? O ką ji patartų visai neskaitantiems? „Galite apsiauti bėgimo batelius, įsikišti ausines ir pradėti nuo audioknygos. Arba paprašyti skaitančio draugo, kad duotų paskaityti jam labiausiai patikusią knygą. Man dar labai patinka nueiti į šviežiomis knygomis kvepiantį knygyną ir užklausti, ką rekomenduotų pardavėja. Aišku, prieš tai papasakojus jai, ką pats mėgsti gyvenime ir ko ne“, – siūlo dainininkė, kompozitorė, aktorė ir rašytoja J. Šeduikytė, jau ne pirmus metus raginanti priimti vasaros skaitymo iššūkį.

Skaitymo ambasadorės knygų rekomendacijas pateiks vasaros pradžioje interneto svetainėje www.vasarasuknyga.lt bei „Vasara su knyga“ „Facebook“ ir „Instagram“ paskyrose.

Penkios užduotys

Dalyvauti vasaros skaitymo akcijoje paprasta: užsiregistruok svetainėje www.vasarasuknyga.lt ir perskaitęs (-iusi) knygas suvesk jų pavadinimus. Jeigu reikia, paprašyk bibliotekininko pagalbos. Štai kokias užduotis prisieis įveikti nusprendusiems priimti iššūkį:

  1. Perskaityk knygą, kurios pavadinime minimas vietovardis (skaitytojų pasiūlyta užduotis)
  2. Perskaityk knygą, kuri buvo ekranizuota
  3. Perskaityk fantastinę knygą
  4. Perskaityk negrožinę knygą
  5. Perskaityk knygą apie laisvę

Be skaitymo ambasadorių rekomendacijų, akcijos interneto svetainėje bei socialiniuose tinkluose bus skelbiami ir bibliotekininkų rekomenduojamų knygų sąrašai pagal kiekvieną užduotį.

Skaityk įvairiais formatais

Negali skaityti knygos tradiciniu formatu? Tačiau tikrai gali priimti iššūkį „Vasara su knyga“! „Skaitytojai, dėl individualių poreikių besirenkantys kitokius skaitymo būdus – garsinę knygą ar kitą jiems patogų skaitmeninį knygos formatą – jau ne pirmus metus dalyvauja skaitymo iššūkyje „Vasara su knyga“, – sako Lietuvos audiosensorinės bibliotekos (LAB), įkūrusios ir administruojančios virtualią biblioteką ELVIS, direktorė Inga Davidonienė. – Tarp šių skaitytojų – žmonės, turintys regos problemų, skaitymo sutrikimą (disleksiją) ar fizinę negalią, dėl kurios negali laikyti knygos, perversti puslapių ar sėdėti. Ir nors ELVIS skaitytojai yra labai „darbštūs“ – per metus vidutinis skaitytojas įveikia net 60 garsinių knygų, o labiausiai atsidavę perskaito ir kelis šimtus – skaitymo iššūkyje dar nė karto nesame laimėję pagrindinio prizo. Bet ELVIS skaitytojams ne prizas yra svarbiausia. Daugelis sako, kad garsinė knyga grąžino skaitymo džiaugsmą ir atvėrė visai kitokias skaitymo patirtis – garsinės knygos galima klausytis išėjus pasivaikščioti, kelionėje ar dirbant nuobodžius buities darbus. „Atsisėdi po kaštonu ir klausai“, sako viena mūsų ištikima skaitytoja.“

Nors, kaip pažymi I. Davidonienė, LAB yra pajėgi įgarsinti tik 15 proc. visų Lietuvoje išleidžiamų knygų, tad ELVIS skaitytojams knygų pasirinkimas yra kiek mažesnis, nei tiems, kurie gali skaityti įprastas spausdintas knygas, tačiau siekdama didesnio skaitmeninių leidinių prieinamumo, Lietuvos audiosensorinė biblioteka pradėjo įgyvendinti ES finansuojamą projektą „ELVIS – pritaikytų medijų platforma“, tariasi su šalies leidėjais ir tikisi, kad įtraukios leidybos situacija Lietuvoje pagerės.

Įveik iššūkį ir laimėk prizų

Kai ir kasmet, rengti akciją organizatoriams padeda visas būrys draugų bei partnerių. Pagrindinius prizus šiemet įsteigė įmonė „Hobbyshop“, kuri pasiūlė ir šių metų akcijos naujieną – Stalo žaidimų iššūkį

Visi įveikusieji vasaros knygų iššūkį dalyvaus loterijoje, kurios laimėtojų laukia dovanos. O jų nepritrūks, nes akcijai talkina leidyklos „Alma littera“, „Nieko rimto“, „Kitos knygos“, „Vaga“, „Aukso žuvys“, „Terra Publica“, labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“, įmonės „Dimo“, Antanukas.lt, „Urtės tekstilė“, „Muilo virtuvė“, „Finaneta“, Pazymetas.lt, „Rūta“, „Lieta dėlionės“, „Kavos draugas“, Patogupirkti.lt.

Be to, visą vasarą „Vasaros su knyga“ „Facebook“ ir „Instagram“ paskyrose vyks įvairūs konkursai, kuriuose taip pat bus galima laimėti prizų.

Akcijos draugai – virtuali biblioteka ELVIS, „Biblioteka visiems“, pagrindinis informacinis partneris – LRT.

Skaito visa Lietuva

Kauno apskrities viešosios bibliotekos Skaitymo skatinimo grupės vadovė Laura Lukoševičiūtė tikisi, kad šią vasarą skaitymo džiaugsmas pasieks dar daugiau žmonių, o juos įkvėpti padės skaitymo ambasadorės Sigutė Ach,  Ilona Ežerinytė ir Jurga Šeduikytė: „Tikimės, jog šis iššūkis bus proga atrasti naujų, įkvepiančių istorijų. O su šių metų naujiena – Lietuvos kultūros tarybos finansuojamu projektu „Metai su knyga“ kviesime skaityti toliau – visus metus!“

Šiemet pirmą kartą vykdomas projektas „Metai su knyga“ siūlo sezono knygų aptarimus, susitikimus su skaitymo ambasadorėmis bei literatūrines edukacijas visuose Lietuvos kampeliuose. L. Lukoševičiūtė primena, kad dalyvaujant skaitymo iššūkyje, verta pasinaudoti nemokama tarpbibliotekinio abonemento (TBA) paslauga – knygą pasiskolinti iš bet kurios viešosios bibliotekos.

Visa informacija apie skaitymo iššūkį, taisykles, registracijos forma ir karščiausios naujienos – vasarasuknyga.lt, „Facebook“ ir „Instagram“ paskyrose.

Nuo 2016 m. vasaros metu vykdoma akcija yra LR kultūros ministerijos Skaitymo skatinimo 2019–2024 metų programos dalis.

Susitikimas su Kimochis žaislais Zibalų bibliotekoje

Visą savaitę, kovo 21- 24 dienomis,  Širvintų Igno Šeiniaus viešosios bibliotekos Zibalų filiale vyko smagūs, pamokantys, jausmingi  susitikimai su Širvintų „Atžalyno“ progimnazijos Zibalų skyriaus ugdytiniais, darbuotojais:  auklėtoja Laima Čigiene,  padėjėja Aida Kisieliene, ir Kimochis žaislais. Kimochis yra žaislai turintys jausmus,  tik pavadinti kita, japonų kalba. Kiekvienas  Kimochis (Balandėlė Meilė, Debesėlis, Lipšniakojė, Vikšrelis, Katytė…), atspindi skirtingą jausmą, emociją.

Kovo 21 – 22 dienomis ugdytiniai susipažino su Kimochis programa ir Balandėle Meile. Ji yra visų Kimochis mama: miela, rūpestinga, pašalinanti  visus nesklandumus. Jai sekasi spręsti sunkius klausimus, nes ji moka išklausyti. Balandėlės Meilės jausmukai yra „laimingas“, „išdidus“ ir „viltingas“. Susitikimo metu buvo skaitoma Izzy Dawn parašyta knyga „Tėtis mane myli“. Tai šiltas ir jautrus pasakojimas apie tėčio meilę sūnui. Perskaityta Debi Gliori  knygelė  „Mylėsiu tave, kad ir kas nutiktų“. Tai nuostabus pasakojimas apie begalinę tėvų meilę, šiltus apsikabinimus. Viešnagės metu vaikai išsakė savo jausmus kaip jie jaučiasi, piešė savo emocijas, žaidė šaradą, kūrė, pagamino draugiškumo lizdą Balandėlei Meilei ir Balandėlei.

Kovo 23 d.  skyriaus ugdytiniai susitikimo metu susipažino su Debesėliu. Debesėlis šiek tiek nenuspėjamas. Vieną dieną jis laimingas, kitą piktas, o trečią- kas žino? Vyr. bibliotekininkė  perskaitė Barbara van den Speulhof, Stephan Pricken knygelę „Piktulis“. Tai žavingas pasakojimas apie pykčio priežastis ir pasekmes. Atsisveikinant, vaikų pageidavimu, pradinio ugdymo auklėtoja Laima Čigienė iš  bibliotekos pasiskolino knygelę,  bestselerio „Piktulis“  tęsinį,  kurią paskaitys ugdytiniams prieš miegą.

Kovo 24 d. aplankę biblioteką susipažino su maudyklės gyventoja Lipšniakoje. Ji visada šypsosi, nori apsikabinti, neatsisako padėti, tačiau kartais neįvertina savo jausmų. Užsiėmimo metu vaikai klausėsi Nicola Kinnear knygelės „Šššš! Tyliau! Kaip žvėreliai mokėsi klausyti“. Tai pamokanti knygelė, kaip reikia vienas kito išklausyti ir kas atsitinka, kai visai nepaiso ir negirdi. Vaikai dainavo daineles, grojo muzikos instrumentu metalafonu, nes tai yra  Lipšniakojės mėgiamas instrumentas. Kiekvienas progimnazijos ugdytinis įvardino savo emocijas, atsisveikino su Kimochais, laimingi, geros nuotaikos,  dėkojo už suteiktą  galimybę  susipažinti su jausmų žaislais. Kiekvieną susitikimą vaikams buvo perskaityta knygelės Editos Kazakevičienės „Jausmų karuselė. Ar pažįsti jausmus“ eilėraščiai, atitinkantys tos dienos nuotaikas -„Meilė“, „Pyktis“ „Baimė“….. Po kiekvieno susitikimo vaikai vaišinosi  Kimochio mėgiamiausiu valgiu: sveikuoliškais sausainiais, saldainiais….

 

Užgavėnių kaukių gamybos edukaciniai užsiėmimai Zibalų filiale

Širvintų Igno Šeiniaus viešosios bibliotekos Zibalų filialo vyr. bibliotekininkė Rita Makauskienė kartu su Širvintų „Atžalyno“ progimnazijos Zibalų pagrindinio ugdymo skyriaus ugdytiniais ir darbuotojais – auklėtoja Laima Čigiene, auklėtojos padėjėja Aida Kisieliene vedė Užgavėnių kaukių gamybos edukacinius užsiėmimus. Kiekvienas dalyvis gamino tradicines, neįprastas, savitas Užgavėnių kaukes, kūrė pasirinktus personažus. Smagias keturias dienas fantazijos netrūko, sužadinti smalsumo iš įvairių medžiagų skiautelių, popieriaus, kartono, kailio, odos, guašo – klijavo, spalvino, dekoravo. Pagamintos kaukės gavosi labai originalios – „baisiausiai gražiausios“. Edukacijos metu dalyviams vyr. bibliotekininkė pasakojo Užgavėnių tradicijas, šventės prasmę. Vasario 21 – Užgavėnių dieną pasipuošę gamintomis spalvingomis kaukėmis progimnazijos ugdytiniai išvys žiemą iš kiemo!