Čiobiskis

Čiobiškyje vyko Vaikų gynimo dienos šventė

Vaikai – tai ne maži žmonės, o dideli pasaulio stebuklai…                                                          Vaikai – tai brangiausia , ką turime, dėl ko gyvename, dėl ko šypsomės ir verkiame…

      Vasara prasideda gražia švente – Tarptautine vaikų gynimo diena. Jau tapo tradicija, jog šią dieną vaikams organizuojamos įvairios šventės, varžybos, koncertai ar kiti džiuginantys renginiai. 

     Čiobiškio filialo vyr.  bibliotekininkė organizavo vaikams šventę. Vyko edukacija „Piešimas spalvotu smėliu“, kuria vedė  Širvintų kultūros centro Družų  filialo vedėja Janina Jankauskienė.

     O po to prasidėjo linksmybės, vaikučius aplankė linksmasis klounas (bibliotekininkė Snieguolė Šimanskienė). Visi žaidėme, džiūgavome ir išdykavome. Skambant muzikai šokome, pūtėme muilo burbulus, valgėme ledus. Šventės pabaigoje dalyviams buvo įteikti prizai.

    Už šventinę rytmečio valandėlę dėkoju Janinai Jankauskienei ir darželio auklėtojoms Dijanai Čižienei ir Virginijai Gediminskienei.

 

Čiobiškio filialo vyr. bibliotekininkė Snieguolė Šimanskienė

Popietė, skirta poeto Pauliaus Širvio 100-osioms gimimo metinėms

         Rugsėjo 6-oji –  poeto Pauliaus Širvio gimimo diena. Šiemet minimos jo 100-osios gimimo metinės. Atrodo, tiek daug metų praėjo nuo tos dienos, kai Padustėlyje (Zarasų r.) gimė šviesiaplaukis berniukas, vėliau tapęs garsiu rašytoju. Mūsų poezijos legenda.                                                                                                                            

Ta proga Čiobiškio bibliotekoje rugsėjo 8 d. vyko popietė „Romantinės meilės istorija Pauliaus Širvio lyrikoje“. Pauliaus Širvio biografiją pristatė bibliotekininkė  Snieguolė Šimanskienė.                                                                                                  

Pauliui Širviui poezija – visų pirma svajonė, jausmas ir muzika, meilė ir neapykanta, apmaudas ir ilgesys, nuoširdus vaiko juokas  ir mąstančio žmogaus sarkazmas, verksmas su ašarom ir ašaros be ašarų… Ir visa tai poetas pats turi pajusti, išgyventi. Poeto kūryba – daugiau ar mažiau – jo paties autobiografija.                          

P. Širvys neatsiejamas nuo savo eilėraščių, o eilėraščiai – nuo jo, poezija buvo vienintelis jo turtas. Poeto eilėraščius skaitė Almantas Piškinas. Su širdgėla, labai savitai iškalbėti, o kartais išraudoti eilėraščiai dainomis, kurias atliko  Čiobiškio folklorinis kolektyvas „Liepelė“, vadovė Vida Dambrauskienė.                               

Iš naujo tarsi pajutome tuos lobius, kuriuos valdė ir mums kaip neišnykstančią brangenybę paliko P. Širvys.

Čiobiškio filialo vyr. bibliotekininkė Snieguolė Šimanskienė

„Senjorų dienos internete“ grįžta!

Sėkmingai startavusi teminė akcija „Senjorų dienos internete“ sugrįžta š. m. spalio 21–25 d. Visą savaitę projektas „Prisijungusi Lietuva“ rengs internetinius seminarus, kuriuos galima žiūrėti Lietuvos viešosiose bibliotekose ir jų filialuose. 

Akcijos „Senjorų dienos internete 2019“ tikslas –  skatinti vyresnio amžiaus žmones drąsiai jaustis skaitmeninėje erdvėje, pažinti grėsmes bei netikras žinias, saugiai ir atsakingai naudotis aktualiomis e. paslaugomis, nuolat tobulinti savo skaitmeninius įgūdžius.

Akcijos metu,  viešosiose bibliotekose ir jų filialuose, senjorai ir visi norintys, smagioje draugijoje kasdien nuo 11 val., galės žiūrėti vis kitas vaizdo transliacijas, užduoti klausimus ir pasipraktikuoti. Internetiniuose seminaruose metu, savo sričių ekspertai ir žinomi Lietuvos žmonės dalinsis žiniomis, patirtimi apie interneto ir technologijų privalumus skirtingose sferose. O senjorai iš visos Lietuvos internetu galės užduoti ir gauti atsakymus į rūpimus klausimus. Po tiesioginių transliacijų dalyviai kartu su bibliotekininkais bus kviečiami atlikti praktines užduotis ir taip pagilinti žinias. Tiesiogines transliacijas ar jų įrašus taip pat galima žiūrėti ir visuose išmaniuosiuose įrenginiuose, turinčiuose interneto prieigą (visas transliacijas galite rasite svetainėje www.prisijungusi.lt ). 

„Senjorų dienos internete 2019“  transliacijų temos:

Spalio 21 d. – Technologijų vitaminai. Aptarsime kokia e. recepto nauda Jums? Kur ieškoti patikimos informacijos apie Lietuvoje registruotus  ir kompensuojamus vaistus. Technologijų pagalbą ir naudą sportuojant, pristatys ypatingos transliacijos viešnios.

Spalio 22 d. – Pats sau gidas. Keliauti galima patogiai ir pigiai! Kviečiame kartu su transliacijos dalyviais planuoti keliones Lietuvoje ir ne tik. Sužinosite kaip technologijų pagalba planuojamos kelionės viešuoju transportu, nuosavu automobiliu ar lėktuvu, kaip rasti viešbučius,  lankytinus objektus ar pramogas, žemėlapyje.

Spalio 23 d. – Bankas tavo delne. Šiandien bankas telpa telefone, o asmeninis biudžetas – mokėjimo kortelėje. Kaip įgyti pasitikėjimo naudotis šiais įrankiais? Transliacijos metu Lietuvos bankų asociacijos ir finansų ekspertai pasidalins paprastais ir praktiškais patarimais, kaip tvarkytis su savo pinigais moderniai bei saugiai.

Spalio 24 d. – Bendravimo mados. Ar prisimenate savo pirmąjį kvietimą į pasimatymą? O ar žinote kaip tai vyksta šiandien?  Per transliaciją aptarsime šiuolaikinius, skaitmeninio bendravimo būdus, tendencijas. Dalinsimės patarimais kaip socialiniuose tinkluose bendrauti ne tik smagiai, bet ir saugiai, o transliacijos pabaigoje paskelbsime senjorams skirtą konkursą!

Spalio 25 d. – Išmanusis daržas. Ruduo – tai metas, kai daržai ir sodai ruošiasi žiemos miegui, o Jūsų laukia daugybė užduočių, todėl geriausia jas sudėlioti prioritetine tvarka.  Apie sodo paruošimą žiemai, patarimais ir rekomendacijomis, su Jumis mielai dalinsis Dr. Algirdas Amšiejus. Neturite erdvės daržininkavimui? Papasakosime, kaip internetas, meilė daržui, sodui ir turima žemė sujungia bendruomenes.

Daugiau informacijos www.prisijungusi.lt  arba artimiausioje bibliotekoje.

Kviečiame dalyvauti vasaros skaitymo akcijoje „Skaitymo iššūkis“

Kviečiame dalyvauti vasaros skaitymo iššūkyje ir galbūt laimėti  kuponą dviračiui įsigyti, paspirtuką ar elektroninę skaityklę! Priėmę vasaros iššūkį birželio 1 d.-rugpjūčio 31 d. turite užsiregistruoti bibliotekoje arba svetainėje http://vasarasuknyga.lt/ ir perskaityti šias knygas:

  1. lietuvių autoriaus knygą;
  2. bibliotekininko rekomenduotą knygą;
  3. knygą apie keliones;
  4. knygą geltonu viršeliu;
  5. knygą, kurios pavadinimas prasideda ta pačia raide kaip Jūsų vardas.

 Dalyvių amžius neribojamas. Perskaičius knygą reikia parašyti savo nuomonę apie ją svetainėje http://vasarasuknyga.lt/

Kviečiame aktyviai dalyvauti!

„Poezijos pavasaris 2019“ Čiobiškyje ir Širvintose

„Poezijos pavasaris“ – tarptautinis poezijos festivalis, iškiliausias kasmetinis literatūrinis renginys Lietuvoje, rengiamas Lietuvos rašytojų sąjungos. Jame savo kūrybą skaito Lietuvos ir užsienio poetai, dalyvauja aktoriai, dainininkai, muzikantai, dailininkai.

Festivalis rengiamas kasmet nuo 1965 m., priešpaskutinę gegužės savaitę. Per keletą dienų įvyksta daugiau kaip 50 susitikimų, kurie sutraukia klausytojų iš visos Lietuvos. Festivalio išvakarėse išleidžiamas naujų eilėraščių, poezijos vertimų ir esė apie literatūrą almanachas „Poezijos pavasaris“. Kasmet vainikuojamas „Poezijos pavasario“ laureatas. Šių metų „Poezijos pavasario“ laureatas – poetas, vertėjas, literatūros kritikas Marius Burokas. Poezijos ir meno mylėtojams per dvi savaites pristatoma išsami šiuolaikinės lietuvių ir pasaulio poezijos panorama. Poezijos pavasaris tampa vis ryškesniu Europos literatūrinių renginių žemėlapyje.

Skrisdama per visą Lietuvą, šiais metais „Poezijos pavasario“ paukštė nutūpė Čiobiškyje ir Širvintose. Poezijos paukštė, iš pradžių nutūpė medžių šnarėjimo, paukščių čiulbesio, upės čiurlenimo apsuptoje Čiobiškio dvaro kieme. Vėliau, suskleidusi sparnus Širvintose, Igno Šeiniaus viešosios bibliotekos ir Kultūros centro vidiniame kiemelyje, kvietė poezijos mylėtojus susiburti ir pasiklausyti gražiausių eilių. Renginį vedė poetas, vertėjas, eseistas, Poezijos pavasario 2012 metų laureatas Eugenijus Ališanka.

Svečiavosi: poetas, vertėjas Marius Burokas – Tarptautinio poezijos festivalio ,,Poezijos pavasaris“ 2019 metų Maironio premijos laureatas, poetas, vertėjas, eseistas, Eugenijus Ališanka, poetas, fotografas Dainius Dirgėla, poetės Jurgita Jasponytė ir Ramunė Brundzaitė, svečias iš Italijos Davide Castiglione ir žinomas Lietuvos aktorius Andrius Bialobžeskis.

Poezijos pavasaris Širvintų rajone rengiamas nuo 1995-ųjų metų ir šiemet minėjome gražias 25-ąsias šio nuostabaus festivalio metines.

„Pats tekstas yra geriausia autoriaus biografija“, – tokiais žodžiais trumpai, aiškiai ir įtikinamai festivalio svečius pristatė poetas Eugenijus Ališanka.

Išskirtine savo kūryba pamalonino laureatas Marius Burokas, kuris taip pat skaitė eiles skirtas savo dukroms. Svečias iš Italijos Davide Castiglione savo kūryba dalijosi gimtąją kalba, jo eilėraščius vertė ir lietuvių kalba skaitė Ramunė Brundzaitė, o jos pačios kūryba užbūrė jautrumu ir atvirumu. Fotografas ir poetas Dainius Dirgėla, skaitydamas savo eiles, kvietė visus nusišypsoti, jaunimą suklusti. Tuo tarpu poetė Jurgita Jasponytė į savo eiles įliejusi muzikos garsus, jaukiai apgaubė šiluma. Renginio vedantysis Eugenijus Ališanka skaitydamas savo eiles, kiekvienam įteikė nuostabų žodžių žaismą. Žinomas Lietuvos aktorius, kuris yra pelnęs premiją už poezijos skaitymą – aktorius Andrius Bialobžeskis duoklę ir širdį atidavė Henriko Radausko, Jono Strielkūno, M.K Sarbievijaus kūrybai.

Festivalio metu savo kūryba pasidalijo ir mūsų krašto kūrėjai. Čiobiškyje savo kūrybą skaitė Čiobiškio krašto poetė, buvusi mokytoja Sigita Lukoševičienė, Širvintose – poezijos mylėtoja, kūrėja Ugnė Trumpickaitė.

Svečiams buvo įteiktos Širvintų rajono savivaldybės atminimo dovanos. Festivalio dalyviai džiaugėsi šiltu ir svetingu priėmimu, dėkojo visiems susirinkusiems ir organizatoriams. Bibliotekai buvo padovanoti „Poezijos pavasario“ leidiniai.

Ugnė Trumpickaitė

Edukacinis renginys Čiobiškyje

    Širvintų rajono savivaldybės Igno Šeiniaus viešoji biblioteka vykdo projektą „Atverkime vartus galimybei bendrauti, pažinti literatūrą ir atrasti save“, kurį finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

   Lapkričio 27 d. vyko edukacinis renginys „Rašto atsiradimo istorija“ Musninkų Alfonso Petrulio gimnazijos Čiobiškio pagrindinėje mokykloje. Edukacijoje dalyvavo 7-8 klasių moksleiviai.

    VšĮ „Vikingų kaimas“ puoselėja gražias senovės lietuvių tautos tradicijas, organizuoja edukacines veiklas, primenančias mūsų krašto istoriją.

VšĮ „Vikingų kaimas“ padovanojo nepamirštamą „gyvą“ edukaciją „Kaip žmonės susikūrė raštą“. Edukatorė Judita Korsakienė supažindino mokinius su rašto atsiradimo istorija bei priemonėmis, ant kurių buvo rašoma: molio ir vaško lentelėmis, papirusu, beržo tošimi ir kitomis medžiagomis. Mokiniai bandė iššifruoti ne tik dantiraščio subtilybes, bet ir senovės Egipto hieroglifus, arabiškus, kinų ir japonų rašmenis bei senovines germanų runas.

Jie galėjo susipažinti su popieriaus atsiradimo istorija nuo beržo tošies iki papiruso ir popieriaus.

Mokiniai sužinojo ir pamatė, kaip gaminamas popierius sėmimo būdu. Kiekvienas turėjo galimybę šiuo būdu pasigaminti popierių, pasigaminti unikalų, savo inicialais papuoštą skirtuką knygai. Mokiniai visose edukacinėse veiklose aktyviai dalyvavo.

 

 

Projekto vadovė Dalia Taparauskienė

 

Siuvinėtų paveikslų paroda Čiobiškio bibliotekoje

Nuo lapkričio 15 d. iki gruodžio 14 d. Čiobiškio bibliotekoje galima pasigrožėti Marijos Džičkovskajos ir Česlavos Žukauskienės kryželiu siuvinėtais paveikslais.
Maloniai kviečiame apsilankyti.
Čiobiškio filialo vyr. bibliotekininkė Snieguolė Šimanskienė