Kernavė

Knygų paroda „Lietuvos gamtos draustiniai“

Nuo liepos 1 dienos Kernavės filialo bibliotekoje eksponuojama knygų paroda „Lietuvos gamtos draustiniai“.  Ji  kviečia atnaujinti  ir papildyti žinias apie mūsų valstybės gamtos draustinius,  paskaityti apie tai, kaip mes juos saugome, kaip  keičiasi saugomų teritorijų ribos, pasigrožėti nuotraukomis, sukeltomis į knygų albumus.

Paroda veiks iki liepos 23  dienos.

 Kernavės filialo vyr. bibliotekininkė S. Greinienė

Šventė, skirta Tarptautinei vaikų gynimo dienai paminėti

     Birželio 1-ąją dieną  šventėme Tarptautinę vaikų gynimo dieną. Su Kernavės darželio auklėtiniais ir vadove Regina  bei šventės svečiais susitikome Kernavės archeologijos muziejuje.  Susipažinome su ekspozicijomis, dalyvavome  edukacinėje pamokėlėje. Užsiėmimą vedė muziejaus darbuotoja L. Orakauskienė.

      Po užsiėmimo  sugužėjome į Širvintų kultūros centro Kernavės filialo salę, kur vyko aitvarų gaminimo dirbtuvės. Norinčių buvo daug, tačiau šiuo pandemijos metu turėjome reguliuoti dalyvių skaičių. Vaikams sekėsi  gerai:  svarbu šurmulys ir įspūdžiai.

     Pagaminti ir skrydžiui pasiruošę aitvarai paleisti ant Kernavės piliakalnių. Truputį nerimavome, ar vėjas irgi su mumis norės padūkti, bet viskas pavyko tiesiog puikiai. Renginio pabaigoje atėjo ir keletas tėvelių. Dar truputį pažaidę ir palydėję emocijas iki pat dangaus, išsiskirstėme.

      Tad norime pasidalinti šventės nuotaikomis su visais.

Kernavės filialo vyr.  bibliotekininkė S. Greinienė

Paroda, skirta A. Čekuolio jubiliejui paminėti

 Kernavės biblioteka nuo sausio 18 dienos kviečia  bibliotekos lankytojus  susipažinti su  kraštiečio A. Čekuolio biografija, parašytomis knygomis ir nuotraukomis iš rašytojo gyvenimo. Knygų ir spaudinių paroda, skirta rašytojo, žurnalisto, politiko, redaktoriaus, televizijos laidų vedėjo Algimanto Čekuolio 90-sioms gimimo metinėms paminėti. Stendas su informacija ir knygomis bus atviras lankytojams iki vasario 8 dienos.

Kernavės filialo vyr. bibliotekininkė S. Greinienė  

Parodos Kernavės bibliotekoje

Sveiki visi sugrįžę į parodėlių metą.

Nuo liepos 7 d. iki 31 d.  Kernavės biblioteka kviečia savo skaitytojus ir svečius pasigrožėti dailės darbais ir atnaujinti žinias apie mūsų garsiąja rašytoją Žemaitę. Pirmajai parodai  darbus paskolino Kernavėje gyvenanti ir tapanti dailininkė Ilona Daujotaitė-Janulienė. Parodą ji skiria UNESCO „Pasaulio   paveldo Lietuvoje metams“ paminėti. Iš dailininkės darbų į mus žvelgia lietuvių „Praamžis“ ir koplytstulpiai. Pastarieji priskiriami Lietuvos tautiniam paveldui.

Antroji paroda skirta rašytojai Julijai Beniuševičiūtei-Žymantienei. Parodos stende sugulė   ištraukos iš rašytojos biografijos, pačios parašytų knygų egzemplioriai. Tai pat galime susipažinti ir atnaujinti žinias su kitų rašytojų, literatūros kritikų ir žurnalistų  pateikta  medžiaga apie Žemaitę. Knygų ir spaudinių paroda skirta rašytojos gimimo 175-mečiui paminėti.

 Maloniai kviečiame į parodas.

 Kernavės filialo vyr. bibliotekininkė S. Greinienė

 

Vaikų darbelių paroda „Paukšteli, ar tau nešalta?“

Sveiki  visi, kas pasiilgot žiemužės! Nuo  vasario  12 dienos  bibliotekos medyje prieglobstį atrado Kernavės vaikų darželio auklėtinių darbeliai. Veikia  paroda „Paukšteli, ar tau nešalta?” Nuostabių  formų popieriniai paukščiai, lesyklėlės išmarginti visai nežiemiškomis spalvomis. Vaikai irgi supranta\, kad šiemet žiema neeilinė – be sniego ir šaltuko. Tačiau šį trūkumą vaikai kompensavo išmone ir spalvomis. Darbelius darželio vadovė Regina  ir vaikai paskolino bibliotekai iki vasario 28 dienos. Maloniai kviečiame  užeiti  ir pamatyti darbelius.  

 Kernavės filialo vyr. bibliotekininkė S. Greinienė

Sausio 13-oji – Laisvės gynėjų diena

Sausio 13-osios rytą Kernavės apylinkės pasipuošė sniego skraiste, taip sutikdamos laisvės gynėjų dieną. „Atmintis gyva, nes liudija“ visuotine akcija prasidėjo rytas prie Kernavės seniūnijos. Languose sužibo atminimo žvakutės, kurios kvietė ir prisiminti sausio įvykius, ir padėkoti laisvės gynėjams už dabartį. Pievelėje, prieš seniūnijos pastatą, išsiskleidė neužmirštuolių žiedai. Šios  gėlės tapo simboliu mums gyviesiems, primenantiems kokia  trapi yra gyvybė ir kaip mes turime tai vertinti.

Kernavės filialo vyr. bibliotekininkė S. Greinienė

„Senjorų dienos internete“ grįžta!

Sėkmingai startavusi teminė akcija „Senjorų dienos internete“ sugrįžta š. m. spalio 21–25 d. Visą savaitę projektas „Prisijungusi Lietuva“ rengs internetinius seminarus, kuriuos galima žiūrėti Lietuvos viešosiose bibliotekose ir jų filialuose. 

Akcijos „Senjorų dienos internete 2019“ tikslas –  skatinti vyresnio amžiaus žmones drąsiai jaustis skaitmeninėje erdvėje, pažinti grėsmes bei netikras žinias, saugiai ir atsakingai naudotis aktualiomis e. paslaugomis, nuolat tobulinti savo skaitmeninius įgūdžius.

Akcijos metu,  viešosiose bibliotekose ir jų filialuose, senjorai ir visi norintys, smagioje draugijoje kasdien nuo 11 val., galės žiūrėti vis kitas vaizdo transliacijas, užduoti klausimus ir pasipraktikuoti. Internetiniuose seminaruose metu, savo sričių ekspertai ir žinomi Lietuvos žmonės dalinsis žiniomis, patirtimi apie interneto ir technologijų privalumus skirtingose sferose. O senjorai iš visos Lietuvos internetu galės užduoti ir gauti atsakymus į rūpimus klausimus. Po tiesioginių transliacijų dalyviai kartu su bibliotekininkais bus kviečiami atlikti praktines užduotis ir taip pagilinti žinias. Tiesiogines transliacijas ar jų įrašus taip pat galima žiūrėti ir visuose išmaniuosiuose įrenginiuose, turinčiuose interneto prieigą (visas transliacijas galite rasite svetainėje www.prisijungusi.lt ). 

„Senjorų dienos internete 2019“  transliacijų temos:

Spalio 21 d. – Technologijų vitaminai. Aptarsime kokia e. recepto nauda Jums? Kur ieškoti patikimos informacijos apie Lietuvoje registruotus  ir kompensuojamus vaistus. Technologijų pagalbą ir naudą sportuojant, pristatys ypatingos transliacijos viešnios.

Spalio 22 d. – Pats sau gidas. Keliauti galima patogiai ir pigiai! Kviečiame kartu su transliacijos dalyviais planuoti keliones Lietuvoje ir ne tik. Sužinosite kaip technologijų pagalba planuojamos kelionės viešuoju transportu, nuosavu automobiliu ar lėktuvu, kaip rasti viešbučius,  lankytinus objektus ar pramogas, žemėlapyje.

Spalio 23 d. – Bankas tavo delne. Šiandien bankas telpa telefone, o asmeninis biudžetas – mokėjimo kortelėje. Kaip įgyti pasitikėjimo naudotis šiais įrankiais? Transliacijos metu Lietuvos bankų asociacijos ir finansų ekspertai pasidalins paprastais ir praktiškais patarimais, kaip tvarkytis su savo pinigais moderniai bei saugiai.

Spalio 24 d. – Bendravimo mados. Ar prisimenate savo pirmąjį kvietimą į pasimatymą? O ar žinote kaip tai vyksta šiandien?  Per transliaciją aptarsime šiuolaikinius, skaitmeninio bendravimo būdus, tendencijas. Dalinsimės patarimais kaip socialiniuose tinkluose bendrauti ne tik smagiai, bet ir saugiai, o transliacijos pabaigoje paskelbsime senjorams skirtą konkursą!

Spalio 25 d. – Išmanusis daržas. Ruduo – tai metas, kai daržai ir sodai ruošiasi žiemos miegui, o Jūsų laukia daugybė užduočių, todėl geriausia jas sudėlioti prioritetine tvarka.  Apie sodo paruošimą žiemai, patarimais ir rekomendacijomis, su Jumis mielai dalinsis Dr. Algirdas Amšiejus. Neturite erdvės daržininkavimui? Papasakosime, kaip internetas, meilė daržui, sodui ir turima žemė sujungia bendruomenes.

Daugiau informacijos www.prisijungusi.lt  arba artimiausioje bibliotekoje.

Spaudinių  paroda  „Baltijos kelias – žmonių grandinė, sujungusi tris valstybes laisvės vardan“

Rugpjūčio 5- 31 dienomis Kernavės biblioteka kviečia į spaudinių parodą skirtą Baltijos  kelio įvykiams  paminėti , prisiminti ir susipažinti. Nuotraukos, žurnalai,  knygos, ištraukos iš interneto puslapių vėl grąžina ir primena, kad jau 30 metų mes didžiuojamės šiuo žmonių sukurtu stebuklu. Parodoje galima pavartyti leidinį išleistą 1989 metais „Pasaulio lietuvis“, kuriame  sudėta Hitlerio-Stalino suokalbio medžiaga. Šį spaudinį bibliotekai paskolino mūsų miestelio istorikas ir rašytojas E. Jankūnas. Baltijos šalys nesutikdamos su Ribentropo-Molotovo paktu  ir sukūrė Baltijos kelią, kuris buvo mūsų laisvės pradžia. Kviečiame apsilankyti  miestelio bibliotekoje ir pamatyti spaudinių parodą.

 

Kernavės filialo vyr. bibliotekininkė S. Greinienė