Be kategorijos

Gedulo ir vilties ir diena „Anciūnų kluone“

Gedulo ir vilties   dieną „Anciūnų kluoną“ aplankė Širvintų „Atžalyno“ progimnazijos mokiniai, vyr. mokytoja Genovaitė Mažulienė ir mokytojas Romas Zibalas.  Širvintų kultūros centro Anciūnų filialo kiemelyje visus pasitiko vežimas su tremties lagaminais, ant kurių buvo surašytos tremtinių, kurie prieš 83 metus buvo ištremti į Sibirą, pavardės, trėmimo datos. Svečiai „Anciūnų kluono“ patalpose apžiūrėjo daiktus, kurie yra surinkti ne tik iš Anciūnų, bet iš aplinkinių kaimų. Muziejuje  saugoma ir gaivinama tautos istorinė atmintis, ekspozicijoje išdėstyti senoviniai buities daiktai, darbo įrankiai, žemės ūkio padargai, knygos, pinigai, medaliai, močiučių, mamų austi, nerti, siuvinėti darbai. Šiuo metu kluone yra saugoma virš 200 vienetų eksponatų, kuriuos dovanojo visoje Zibalų seniūnijoje gyvenę, ir tebegyvenantys žmonės.

 

                                                                      

Kūrybinis rytmetis Kernavės vaikų darželyje

Būnant su vaikais sustoja laikas, pats nejučia šypsaisi , džiugina įvairios mažos
smulkmenos.
Širvintų I. Šeiniaus viešosios bibliotekos vaikų skyriaus vyr. bibliotekininkė L. Pliukštienė ir  Musninkų filialo
vyr. bibliotekininkė J. Rolienė aplankė mažuosius žmogučius Kernavės darželyje. Su
vaikais buvo skaitoma E. Daciūtės knyga „Ševeliūra“.  Vaikai įdėmiai, susikaupę klausėsi
skaitomos istorijos, atsakinėjo į klausimus bei patys pasakojo apie savo augintinius.
Knygoje aprašyta graži mergaitės Alisos ir jos pudelio Barbariso draugystė.
Barbarisui reikėjo apsilankyti kirpykloje, bet jis labai bijojo žirklių. Alisai teko
paaukoti savo gražiąsias garbanas, kad jos šunelis įsitikintų, jog kirptis nėra baisu.
O kai vaikučiai išklausė pasakojimo, tada patys tapo „grožio meistrais“.
Bibliotekos dailininkės D. Karolaitienės sukurti manekenai virto darželinukų
„klientais“, kuriems reikėjo priklijuoti akis, nupiešti antakius, nosį bei lūpas ir,
žinoma, nukirpti arba padaryti šukuoseną. Toks darbas vaikams labai patiko.
Darželinukai buvo ypač smalsūs, išradingi ir kūrybingi.

Širvintų I. Šeiniaus viešosios bibliotekos Musninkų filialo vyr. bibliotekininkė J. Rolienė

Atvelykio šventė „Velykėlės atkeliavo…“

Atvelykio šventė yra tarsi maža Velykų kopija. Tai – kaip Velykų aidas, šventės atkartojimas, tik stalas kraunamas kukliau, o dėmesys skiriamas vaikams.

Alionių filiale bendruomenės mažiausieji su mamomis rinkosi į pavasario šventę „Velykėlės atkeliavo…“., kuri prasidėjo pasakojimu apie pabudimo ir prisikėlimo džiaugsmą. Prisiminta ir tai, kokį dėmesį kiaušiniams skirdavo mūsų protėviai, kokie margučių marginimo būdai, ką simbolizuoja dažytų kiaušinių spalvos. Smagu buvo minti mįsles, spėti posakių reikšmes.

Margučių ridenimas pažeme reiškia žemės gyvybės žadinimą. Visi dalyviai žaidė Velykėlių tradicinius įvairius žaidimus, vyko kiaušinių ridenimai, gražiausio margučio rinkimai.

Per vaikų Velykėles žmonės ima džiaugtis pavasariu!

Užgavėnių kaukės

Užgavėnės – viena iš žaismingiausių,  smagiausių kalendorinių švenčių.  Kaukės – vienas iš  pagrindinių šios šventės atributų. Širvintų Igno Šeiniaus viešosios bibliotekos Anciūnų ir Zibalų filialai atsiliepė į Širvintų kultūros centro kvietimą dalyvauti Užgavėnių kaukių ekspozicijoje Igno Šeiniaus gatvėje Širvintose ir pagamino Užgavėnių kaukes, kurios papuošė miestą.

Edukacinis užsiėmimas „Pasigamink bičių vaško žvakę“ Bagaslaviškio filiale

Igno Šeiniaus viešosios bibliotekos Bagaslaviškio filiale vyko smagus edukacinis užsiėmimas. Edukacijos dalyviai apsupti vasariškai kvepiančio bičių vaško ir medaus aromato gamino žvakeles. Dalyviai išbandė sausąją žvakių gaminimo techniką – iš bičių korių. Tai yra kur kas pranašesnė ir sveikesnė įprastų žvakių alternatyva. Jos pagamintos iš natūralaus bičių vaško, yra netoksiškos, be pridėtinių kvapų ar spalvų. Uždegus bičių vaško žvakę pasklis natūralus, malonus medaus ir žiedadulkių kvapas. 

Visą gruodžio mėnesį bibliotekoje bus eksponuojama „Bičių avilio gėrybės“ paroda. Maloniai kviečiame apsilankyti! 

Kviečiame apžiūrėti Igno Šeiniaus viešosios bibliotekos skaitykloje eksponuojamą Kauno IX forto muziejaus parengtą kilnojamąją parodą „Lietuvos gyventojų tremtys antrosios sovietinės okupacijos metais“

Paroda pasakoja apie antrosios sovietinės okupacijos metais vykdytą Lietuvos gyventojų trėmimą į tolimiausius Sovietų Sąjungos rajonus. Remiantis muziejaus rinkiniuose saugoma unikalia medžiaga, pristatomos sovietų reokupacijos, masinio gyventojų trėmimo organizavimo ir vykdymo temos, pažvelgiama į tremtinių kasdienį gyvenimą: darbą, tradicijas, kultūrinę veiklą. Ekspozicija veiks rugpjūčio 1 d. – 28 d.

Linksmieji piratai „Lobių saloje“

Beprasmis būtų gyvenimas,

Tuščias, niūrus, vienareikšmis,

Jeigu jo nenušviestų vaiko šypsnis,

Jei šviesus vaiko juokas

Nepaglostytų mūsų širdies,

Meilei jos nepažadintų,

Nepaskatintų globai, gerumui, kūrybai.

(J. Marcinkevičius)

Minint Vaikų gynimo dieną, birželio 1-ąją, Širvintų „Atžalyno“ progimnazijos Zibalų skyriaus ugdytiniai, ikimokyklinio ugdymo mokytoja Laima Čigienė,  padėjėja Aida Kisielienė kartu su Širvintų Igno Šeiniaus viešosios bibliotekos Zibalų filialo vyr. bibliotekininke Rita Makauskiene surengė smagią teatralizuotą vaikų šventę „Piratų sala“.

„Kiekviena vaikystė yra sodas, užburta vieta, kur spalvos dar ryškesnės, oras švelnesnis ir rytas kaip niekada kvapnus“ (Elizabeth Lawrence).

Tuo galėjome įsitikinti,  kai į negyvenamąją salą, (Zibalų progimnazijos kiemelį) atplaukė piratų laivas su visa įgula ir prasidėjo nuotykiai, kuriuos prieš 130 metų  rašytojas Robertas Luisas Steevensonas aprašė  mėgstamiausioje vaikų knygoje „Lobių sala“. Šventės dalyviai, priėmę  „Piratų priesaiką“, leidosi į paieškas, įveikę daugybę kliūčių surado savo tikslą:  paslėptus  lobius. Išbandę piratišką gyvenimą mažieji piratai (darželio ugdytiniai), kapitonas (Laima Čigienė), jūreivis  (Aida Kisielienė), vyriausias piratas (Rita Makauskienė), piratas (Saulius Kvainickas), įveikę gausybę pavojų, su krūvomis aukso monetų išplaukė į vandenyną ieškoti kitų paslėptų lobių. Šventės bendrininku tapo netikėtai saloje pasirodęs ir vieną iš lobių skrynių radęs piratas (Jūratė Stankevičienė).

Nuostabu, kai šventę kuriame kartu, draugiškoje aplinkoje puoselėjame meilę vieni kitiems, tada galima atrasti vis kažko naujo. Gera matyti vaikus spindinčiom akim, gėrėtis jų nuoširdžiu juoku ir tikrom emocijom. Šventė baigėsi, bet visų širdyse išliko šiltas prisiminimas apie saulėtą ir nuotaikingą renginį.

Šypsokimės patys ir leiskime kitiems šypsotis.

                                                           Zibalų filialo vyr. bibliotekininkė Rita Makauskienė

Bumbulinio viešnagė Molėtuose

Gegužės 16 dieną Molėtų viešojoje bibliotekoje vyko labai nuotaikinga ir įdomi edukacija vaikams „Stebuklingas Bumbulinio daržas“, kuri buvo skirta gegužės 15-ąją minimai Tarptautinei šeimos dienai. Užsiėmimą vedė rašytoja Loreta Girdzijauskienė, apie kurios sukurtą Bumbulinį ir sukosi jo veiksmas.

Bumbulinis – senas seneliukas su kepure, ant kurios tupi didelis didelis bumbulas, dėl kurio visi jį ir vadina Bumbuliniu. Jo stebuklingame darže Molėtų „Vyturėlio” vaikų lopšelio-darželio priešmokyklinukai sužinojo, kaip gi iš visai nedidelių sėklų išauga šitokios didelės daržovės, uogos, vaisiai.

Jie pažino įvairias sėklas, piešė svajones, kurias vėliau sodino svajonių vazone. Užsiėmimo pabaigoje vaikai kūrė savas Bumbulinio kepures.
Dėkojame Loretai Girdzijauskienei už puikią edukaciją ir lauksime jos apsilankant darkart.

Renginys organizuotas, vykdant Širvintų r. savivaldybės Igno Šeiniaus viešosios bibliotekos skaitymo skatinimo projektą „Kūrybiniai užsiėmimai: susidomėjimas gimsta dalyvaujant“.
Projektą finansuoja Kultūros taryba ir Širvintų rajono savivaldybė.

Molėtų viešosios bibliotekos informacija