Be kategorijos

Pono Kampo viešnagė Ukmergėje

Rugsėjo 20 d. Ukmergės „Ryto“ specialiojoje mokykloje, tęsiant ilgametį bendradarbiavimą, vyko rašytojo Beno Bėranto knygos „Ponas Kampas“ (iliustratorė Tania Rex) teatralizuotas pristatymas.

Vaikus pasitiko knygos herojus Ponas Kampas. Jis ilgokai rengėsi, tvarkėsi, darė mankštą, netgi šoko. Ir įsivaizdavo, kad jo niekas nemato. O atgijęs nesuprato, kodėl taip atsitiko. Bet suprasti padėjo knyga. Berniukas Jovaras gyveno mažam bute, neturėjo savo kambario, antklode atsitverdavo kampą, tai ir buvo jo „kambarys“. Jame tiek visko nutikę. Ponas Kampas Jovarui pasakojo, kaip jo tėtis nusipiešė ant sienos draugus, kaip mama juos spalvino. Berniukas nusprendė tėvams priminti jų istoriją, pripiešęs visą sieną jų vaikystės draugų. Bet šeima jau buvo nusprendusi išsikraustyti, palikti Poną Kampą. Naujuose namuose juk irgi galima nusipiešti kampą. Kas gi iš mūsų nesame turėję savo kampo?!

Vaikų buvo paprašyta atminimui nupiešti Pono Kampo portretą. Ponas Kampas išradingai pozavo, vis klausinėjo, ar nupiešti akiniai ir skrybėlė. Renginio metu buvo užduota daug šmaikščių klausimų ir sulaukta įdomių atsakymų ir patarimų.

Renginio pabaigoje Ponas Kampas tapo rašytoju Benu.

Benas Bėrantas pasakojo mokiniams apie savo knygas „Riešutortas“, „Baubaimė“, „Pirmokykla“, „Ponas Kampas“, „Bambukas yra lėėėtas“. Rašytojo knygos yra išverstos į 10 skirtingų kalbų.

Benas Bėrantas yra puikus vaikų literatūros žinovas, nepriklausomas vaikų literatūros agentas, užsienyje ieškantis leidyklų, kurios leistų lietuvių autorių knygas.

„Ryto“ mokyklos mokinė Viktorija įteikė rašytojui Benui Bėrantui savo sukurtą nuostabų paveikslą. Dėkojame mokyklos atstovams už nuoširdų priėmimą ir dovanėles.

Renginys vyko Širvintų I.Šeiniaus viešajai bibliotekai vykdant projektą „Kūrybiniai užsiėmimai: susidomėjimas gimsta dalyvaujant“, kurį finansuoja Lietuvos Kultūros taryba ir Širvintų rajono savivaldybė.

Vyresn. bibliotekininkė Lolita Pliukštienė

Bagaslaviškyje paminėti Gyvūnų gerovės metai

Gyvūnų gerovės metus Lietuvos Respublikos Seimas priėmė atsižvelgęs į tai, kad pastaraisiais metais buvo atskleisti ir paviešinti didelio masto žiauraus elgesio su gyvūnais atvejai. Išaiškintos nelegalios veisyklos, gyvūnų teisių pažeidimai namų ūkiuose, privačiuose zoologijos soduose.

Aplinkos ministerija pristato originalų Gyvūnų gerovės metų logotipą, kuris vaizduoja iš Lietuvoje gyvenančių laukinių ir naminių gyvūnų sukomponuotą gyvybės medį. Logotipas sukomponuotas iš 15 rūšių gyvūnų, tiek naminių, tiek laukinių: tai kalakutas, arklys, višta, žąsis, čiurlys, bitė, varlė, gyvatė, katė, šuo, ežys, vilkas, kiškis, meška ir lašiša. Nors gerovės nusipelno visi gyvūnai be išimties, bet į logotipą visi netilptų. Būtent dėl šios priežasties buvo  pasirinkta keletas „atstovų“, kurie garsiausiai komunikuoja gyvūnų problemas Lietuvos žiniasklaidoje.

Kiekvienas gyvūnas privalo būti auginamas ir prižiūrimas atsakingai. Gyvūnai yra mūsų draugai, pagalbininkai ir šeimos nariai. Turėtume būti jiems amžinai dėkingi už jų gyvenimą šalia mūsų. Jų buvimas yra neįkainojamas, suteikiantis žmonėms daug džiaugsmo ir prasmės bei duodantis mums naujos patirties.

Širvintų rajono savivaldybės Igno Šeiniaus viešosios bibliotekos Bagaslaviškio filialo bibliotekininkė organizavo Gyvūnų gerovės metų paminėjimą savo sodyboje kartu su „Tėkmės“ mokyklos pradinių klasių mokiniais. Sodyboje laikomi bei atsakingai ir profesionaliai prižiūrimi sportiniai balandžiai, banguotosios papūgėlės, raudonosios rozelos, kanarėlės, mėlynkaktė amazonė Azo, vištos, putpelės, bitės, belgų aviganė Vega. Sodybos šeimininkas Gediminas (biologijos mokytojas) supažindino mokinius su naminiais ir egzotiniais gyvūnais, papasakojo apie gyvūnų ypatumus, atsakomybę pasirenkant augintinį, gyvūnų priežiūrą. Kiekvienas vaikas turėjo galimybę paimti į rankas ir paleisti po vieną balandį, paruošti papūgoms ir kanarėlėms „skanėstus“ iš ūkyje užaugintų daržovių, atpažinti vištų, putpelių, balandžių, papūgų ir kanarėlių kiaušinius. Šurmulys, susižavėjimo šūksniai, klausimai ir komentarai, daug šypsenų – tai malonūs įspūdžiai po edukacinės dienos.

Minint Gyvūnų gerovės metus buvo akcentuojama, jog svarbu ne tik mylėti gyvūnus, bet ir atsakingai jais rūpintis.

Bagaslaviškio filialo vyr. bibliotekininkė Rima Žilinskienė

Odetos Bagdžiūnės knygos „OK tyloje“ pristatymas

Šiltą gegužės 11-osios dienos vakarą Širvintų Igno Šeiniaus viešosios bibliotekos kiemelyje įvyko Odetos Bagdžiūnės knygos „OK tyloje“ pristatymas. Jaukią atmosferą kūrė Norvilė Iljeitytė ir Arvydas Golcas, kurie renginį papildė muzikiniais intarpais.
Odeta Bagdžiūnė savo kūrybinį kelią pradėjo paauglystėje, kai išleido poezijos knygą „Nepamiršti lašai“, o knyga „OK tyloje“ autorei yra jau antroji.
Naujoji autorės knyga yra pasakojimas apie tris moterų kartas ir jų gyvenimuose sutiktus pakeleivius.
Į knygos pristatymą gausiai susirinko Odetos Bagdžiūnės draugai, artimieji ir buvę bendradarbiai. Renginio svečiai autorei uždavė klausimus apie knygą ir jos istoriją, į kuriuos kūrėja mielai atsakė.
Sveikinimo ir padėkos žodžius autorei tarė Širvintų Igno Šeiniaus viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo ir vaikų literatūros skyriaus vedėja Almutė Kanapienienė.

Vyresnioji bibliotekininkė Aistė Palinauskienė

Kviečiame į paskutinę „Lietuviško ir pasaulinio kino odisėjos“ dalį

Ar žinai, už ką skiriamas apdovanojimas „Auksinė avietė“? Kaip vadinasi filmas apie tremtį sukurtas pagal Rūtos Šepetys romaną? Kuris lietuvių kino režisieriaus Arūno Matelio filmas laimėjo prestižinį Amerikos kino gildijos apdovanojimą? Atsakymus į šiuos ir daugybę kitų klausimų rasi ketvirtoje viktorinoje „Lietuviško ir pasaulinio kino odisėja VI“: 
 
Projekto autorius audiovizualių medijų kūrėjas Mykolas Bačiulis.
Projekto partneris Širvintų raj. savivaldybės Igno Šeiniaus viešoji biblioteka.
Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Šalčio gėlės lange

Projektą „Šalčio gėlės lange“, skirtą Lietuvos gyventojų trėmimams į atšiaurųjį Sibirą atminti, užbaigia įrašas, kuriame dvylikametis Algimantas aprašo tremtinių Šv. Kalėdas, sutiktas 1941 metais už 5 tūkst. kilomentrų nuo gimtųjų namų svilinant 42 laipsnių šalčiui. Žinoma, jų nepalyginsi su mums įprastomis gausiai vaišėmis nukrautomis ir dovanomis apipiltomis šventėmis, tačiau net ir tokiomis ypatingai sunkiomis gyvenimo sąlygomis lietuviai Šv. Kūčias ir Kalėdas paminėdavo, šiai progai išsaugodami gardesnį kąsnelį: cukraus gabalėlį ar baltų miltų saujelę, kad galėtų išsikepti parpeliukų, dar vadinamų šlyžikų ar kūčiukų.

Projekto „Šalčio gėlės lange“ kūrėjai skatina atminti tuos, kurių nebėra su mumis ir kuriems per Šv. Kūčių vakarienę teko džiaugtis tik saldintu vandeniu su šutintais kviečiais.

Spauskite ant nuorodos: https://www.youtube.com/watch?v=00Py8hVCXMI
Projekto autorė Rasa Bačiulienė. Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba. Projekto partneris Širvintų rajono savivaldybės Igno Šeiniaus viešoji biblioteka.

Kernavėje paminėtas bibliotekos veiklos 80-metis

 Gruodžio 18 d. Širvintų Igno Šeiniaus viešosios bibliotekos Kernavės filialas minėjo 80- ties metų  veiklos sukaktį.

Kernavės biblioteka įkurta 1941 metais. Joje daugelį metų dirbo bibliotekininkės Regina Jurkevičienė, Birutė Kairytė.  Biblioteka buvo įkurdinta įvairiuose pastatuose, 2016-ais metais persikėlė į gražias, jaukias ir šiltas patalpas Kernavės seniūnijos pastate. Čia vyksta renginiai, organizuojamos parodos, galima pasinaudoti kompiuteriais su interneto prieiga.  Lankytojus pasitinka bibliotekininkė Stasė Greinienė.

Renginio, kurio metu buvo pristatoma knyga „KERNAVĖ –  NEMIEGANTI ŽEMĖ: LEGENDOS, SAKMĖS, MITINĖS BŪTYBĖS“, buvo paminėtas ir Kernavės filialo 80-metis.  Knygą parengė ir išleido Širvintų kultūros centro Kernavės filialo  vadovė Kristina Stankevičienė. Ar gali būti didesnė dovana bibliotekai:  padovanota naujai išleista knyga.

Bibliotekos veiklą pristatė Kernavės filialo vyr. bibliotekininkė Stasė Greinienė.  Su gražia švente bibliotekininkę sveikino Širvintų rajono savivaldybės administracijos direktorė Ingrida Baltušytė, Širvintų Igno viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo ir vaikų literatūros skyriaus vedėja Almutė Kanapienienė, kolegės iš viešosios biblioekos,  Lapelių, Alionių ir Družų filialų. 

Koncertavo Širvintų meno mokyklos violončelininkų ansamblis, vadovaujamas mokytojo Valdo Povilaičio. Koncertmeisteris Gintaras Pauliukonis.

Dėkoju  Širvintų kultūros centro Kernavės filialo  darbuotojams Kristinai Stankevičienei ir Povilui Velykiui už gražų renginį ir bendradarbiavimą. 

Kernavės filialo vyr. bibliotekininkė S. Greinienė

Rūdiškių bibliotekoje  karaliavo žodžiai – apsilankė rašytoja Vaiva Rutkauskaitė

Trakų rajono viešosios bibliotekos Rūdiškių filiale apsilankė rašytoja Vaiva Rutkauskaitė. Ji pristatė knygą „Nepasaka, arba Pasaka apie Ne“. Nepabūgę ilgo ir šlapio kelio su rašytoja susitiko Rūdiškių gimnazijos pirmokai su mokytoja. 
Rūdiškių bibliotekoje  karaliavo žodžiai. Mokinukai  sukūrė savo žodžius: paveikslėlius.
 
Susitikimas vyko bibliotekai vykdant projektą  „Vilnijos krašto kūrėjų  pristatymas Lietuvoje“. Projekto partneris – Vilnijos krašto bibliotekų asociacija. Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Širvintų rajono savivaldybė.

 
Projekto vadovė Dalia Taparauskienė