Be kategorijos

Bumbulinio viešnagė Molėtuose

Gegužės 16 dieną Molėtų viešojoje bibliotekoje vyko labai nuotaikinga ir įdomi edukacija vaikams „Stebuklingas Bumbulinio daržas“, kuri buvo skirta gegužės 15-ąją minimai Tarptautinei šeimos dienai. Užsiėmimą vedė rašytoja Loreta Girdzijauskienė, apie kurios sukurtą Bumbulinį ir sukosi jo veiksmas.

Bumbulinis – senas seneliukas su kepure, ant kurios tupi didelis didelis bumbulas, dėl kurio visi jį ir vadina Bumbuliniu. Jo stebuklingame darže Molėtų „Vyturėlio” vaikų lopšelio-darželio priešmokyklinukai sužinojo, kaip gi iš visai nedidelių sėklų išauga šitokios didelės daržovės, uogos, vaisiai.

Jie pažino įvairias sėklas, piešė svajones, kurias vėliau sodino svajonių vazone. Užsiėmimo pabaigoje vaikai kūrė savas Bumbulinio kepures.
Dėkojame Loretai Girdzijauskienei už puikią edukaciją ir lauksime jos apsilankant darkart.

Renginys organizuotas, vykdant Širvintų r. savivaldybės Igno Šeiniaus viešosios bibliotekos skaitymo skatinimo projektą „Kūrybiniai užsiėmimai: susidomėjimas gimsta dalyvaujant“.
Projektą finansuoja Kultūros taryba ir Širvintų rajono savivaldybė.

Molėtų viešosios bibliotekos informacija

Edukacinis užsiėmimas „Stebuklingas Bumbulinio daržas“

Nekantriai laukėme šio renginio. Bibliotekoje savo knygą „Pasakos iš Bumbulinio daržo“ pristatė ir edukacinį užsiėmimą vedė širvintiškė rašytoja Loreta Girdzijauskienė. Tai debiutinis Loretos kūrinys vaikams, kurį sudaro keturiolika žaismingų istorijų. Mažiesiems skirtos pasakos humoru ir išmintimi sudomins ne tik vaikus, bet ir jų tėvelius. Loreta Girdzijauskienė taip pat yra „Pasakų dėžutės” edukacinio žaidimo vaikų kūrybiškumui lavinti, sumanytoja. Savarankiškai išleistų knygų vaikams anglų kalba autorė: “Jacob’s tales”, “Monster C on theHands’ Planet”.
Bibliotekos renginyje pirmą kartą lankėsi „Atžalyno progimnazijos“ Zibalų darželio (mokytoja Laimutė Čigienė, padėjėja Aida Kiselienė) ir Musninkų A. Petrulio gimnazijos Kernavės ikimokyklinio ugdymo skyriaus ( mokytoja Regina Junienė, padėjėja Valentina Švedavičienė) vaikučiai.

Loreta pasakojo apie seneliuką su kepure, ant kurios tupi didelis bumbulas. Bumbulinis turi stebuklingą daržą, kuriame vis atsitinka neregėti dalykai. „Ar žinote kiek braškėje taškelių?“ –
klausė rašytoja vaikų, perskaičiusi jiems pasaką „Braškė daugiataškė“. Kaip iš mažų sėklyčių gali išaugti tokios didelės daržovės? Vaikams buvo parodytos sėklytės. Jie atpažino burokėlių, cukinijų, kopūstų sėklytes. Nupiešti tai ko norėtum, apie ką svajoji arba kas tau gražiausia užduotis miela širdelėms. Vaikai pasėjo visus savo norus „Svajonių vazone“ . Knygos autorė linkėjo, kad jos visos išsipildytų. Kiekviena vaikų grupė sukūrė po naują kepurę Bumbuliniui. Jis liko labai patenkintas.

Džiaugiamės įdomia pažintine, kūrybine veikla ir lauksime naujų Loretos knygų pristatymų.

Renginys organizuotas, įgyvendinant skaitymo skatinimo projektą „Kūrybiniai užsiėmimai: susidomėjimas gimsta dalyvaujant“. Projektą finansuoja Lietuvos Kultūros taryba ir Širvintų r. savivaldybė.

Vyresn. bibliotekininkė Lolita Pliukštienė

Edukacija „Šiaudinio sodo šviesa“

Senosiose Lietuvos sodybose XIX a. pabaigoje–XX a. pirmojoje pusėje buvo gyvas gražus paprotys – virš stalo, prie kurio susirenka šeimyna, palubėje kabinti iš javų šiaudų išnarstytus sodus su besisupančiais juose paukščiais, saulelėmis, žvaigždelėmis ir žmogaus gyvenimu.

 Sodas yra darnos linkėjimas. Dovanoti sodą – tai linkėti sklandaus, lengvo gyvenimo. O jam sukurti reikia tik šiaudų, siūlų, kantrybės ir mokėti surišti mazgą.

 Balandžio 25 dienos popietę Alionių filialo lankytojas sodo rišimo subtilybių mokė edukatorė Ingrida Didžiokienė. Edukacijos metu susipažinta su sodų rišimo tradicijomis, formomis, sužinota kaip paruošiamas šiaudas ir kokiais būdais jis rišamas. Išmokta susirišti pagrindinį sodo elementą – reketuką. Po malonaus bendravimo, kiekviena namo išsinešė subtilų grožį, sukurtą kantriomis rankomis.

Širvintų Igno Šeiniaus viešosios bibliotekos Alionių filialo vyr. bibliotekininkė Irena Dzedzickienė

Renginių ciklas „Kūrybiniai užsiėmimai: susidomėjimas gimsta dalyvaujant“

Nuo balandžio  mėnesio Širvintų rajono savivaldybės Igno Šeiniaus viešojoje bibliotekoje vyks skaitymo skatinimo tęstinio  projekto „Kūrybiniai užsiėmimai: susidomėjimas gimsta dalyvaujant“ renginių ciklas. Projektą finansavo Lietuvos Kultūros taryba ir Širvintų rajono savivaldybė.

Šio projekto tikslas: skaitymas – vaikų identiteto dalis. Sieksime išbandyti įvairias skaitymo patirtis, skaitymą siejant su malonumu bei įdomiais potyriais, suteikti literatūrai gyvybės, pasitelkiant tokias meno formas kaip teatras, muzika, iliustravimo menas.

Projekte dalyvaus Širvintų rajono vaikų lopšelių/darželių vaikai. Pokyčiai skaitymo skatinimo srityje neįvyksta greitai, tai ilgas ir nuoseklumo reikalaujantis procesas.  Įvairios projekto metu vykdomos tarpusavyje susijusios veiklos ugdys vaikų kalbos gebėjimus, skleis informaciją apie ankstyvojo įsitraukimo į skaitymą svarbą. Ypač svarbu didinti motyvaciją skaityti. Todėl renginius ves populiarūs, žinomi autoriai, edukatoriai, kurių vedami užsiėmimai vaikams pelnė pripažinimą. Kviesime į įtaigius, savitus renginius, kuriuose dalyvaus  vaikų literatūros profesionalai: Lina Žutautė, Indrė ir Martynas Paviloniai, Virgis Šidlauskas, Indrė Pliuškytė-Zalieckienė ir kt. Mėgausimės „Vėjų teatro“ muzikiniu spektakliu, vėl kviesime į tradicinę šeimų išvyką. Projekto veiklos bus viešinamos socialiniuose tinklalapiuose, spaudoje.

Bendradarbiavimas su kitų rajonų bibliotekomis, padės skleisti mūsų bibliotekos gerąsias patirtis.

Projekto vadovas Lolita Pliukštienė

Popietė „Vilniaus miesto istorijos takais“

Balandžio 20 d. Širvintų I. Šeiniaus viešosios bibliotekos Lapelių filiale įvyko popietė „Vilniaus miesto istorijos takais“, skirta Vilniaus miesto 700-ajam jubiliejui. Šiai datai paminėti taip pat buvo eksponuojama ir knygų paroda „Mūsų karališkame mieste, vardu Vilnius“.

Apie Vilniaus miesto istoriją raidą nuo įkūrimo iki dabartinių laikų papasakojo vyr. bibliotekininkė Janė Stravinskienė.

Įdomius faktus apie Vilnių papasakojo Vida Dambrauskienė. Ji paminėjo, jog Vilnius –  sparčiausiai besivystanti sostinė Baltijos šalyse,  jo senamiestis įtrauktas į „UNESCO“ paveldo sąrašą.

Vilniuje yra 13 tiltų, tai Baltas, Gariūnų, Geležinio vilko, Komunikacijų, Lazdynų, Liubarto, Mindaugo, Šilo, Valakampių, Vingio, Žirmūnų, Žvėryno, jau nebenaudojamas Bukčių.

Vilniaus miesto gimtadieniui kasmet yra skiriamas Vilniaus šviesų festivalis.

Apie šešis Gedimino laiškus papasakojo Daiva Drazdauskienė. Pirmasis laiškas buvo parašytas Popiežiui Jonui XXII. Laiškas, kuriame pirmąkart buvo paminėtas Vilnius, buvo parašytas 1323 m. sausio 25 d. Nuo šios datos yra skaičiuojamas Vilniaus miesto gimtadienis.

Renginio metu dalyviams buvo užduoti klausimai apie Vilnių. Daugiausiai jų atsakė Domantas Veikša.

Vilnius dar yra vadinamas meilės miestu. Dalyviams buvo pristatyta L. Matonienės knyga „Vilnius: meilės stotelės“ –  romantiškasis miesto žemėlapis. Dalį jo stotelių apžvelgėme, su visomis stotelėmis susipažinti galima nuvykus į Vilnių.

Visi popietės dalyviai sudainavo dainą „Pasakų miestas“ (žodžiai Pauliaus Širvio, muzika Tomo Leiburo).

Popietėje dalyvavo Musninkų vaikų dienos centro „Aitvarai“ vaikai su vadovais Daiva Drazdauskiene ir Andriumi Baškatovu.

 

Janė Stravinskienė
Širvintų I. Šeiniaus viešosios bibliotekos Lapelių filialo vyr. bibliotekininkė

Išvyka į Keistuolių teatrą

Gruodžio 9 d. mokinių kūrybinių darbų konkurso „Astridos Lindgren kūrinių herojai“, kurį organizavo Širvintų r. Igno Šeiniaus viešoji biblioteka, dalyviai – 1b, 2, 5, 6 klasių mokiniai – vyko į Keistuolių teatro spektaklį „Detektyvo Lapino byla”. Šią išvyką konkurso dalyviams dovanojo Širvintų r. Igno Šeiniaus viešoji biblioteka, vykdant Kultūros tarybos finansuotą projektą „Kūrybiniai užsiėmimai: susidomėjimas gimsta dalyvaujant“. Projekto vadovė skaitytojų aptarnavimo ir vaikų literatūros skyriaus vyresnioji bibliotekininkė Lolita Pliukštienė. Spektaklis atskleidė, kokios skaudžios gali būti patyčios ir kaip svarbu laiku susiprasti, įsijausti, atsiprašyti. Taip pat istorija visus žiūrėjusius pamokė, kad patekus į bėdą – visada yra išeitis… Nuoširdžiai dėkojame Širvintų r. Igno Šeiniaus viešosios bibliotekos darbuotojoms už šią dovaną. Konkursuose dalyvausime dar aktyviau.

    

Musninkų Alfonso Petrulio gimnazijos 1 b klasės mokytoja Danguolė Blusevičienė