Be kategorijos

Popietė „Šventa duonelė ant mūsų stalo“

Duona – laukas, duona – šeima,
Jau sužėlė lyg meilė žiemkenčių žaluma.
Duona – darbas, duona – darna,
Nuplasnojo lyg bangos rugio varpos branda.
Duona – džiaugsmas, duona – skalsa,
Jau ant stalo ją raikom, padėkokim malda.

Gražią vasario dienos popietę Musninkų filialo bibliotekininkė aplankė
Musninkų vaikų dienos centrą  „Aitvarai“,  kur buvo surengta popietė „Šventa duonelė ant mūsų stalo“, skirta Šv. Agotos arba Duonos dienai paminėti.
Bibliotekininkė mokiniams papasakojo apie Šv. Agotos dieną, duonos šventinimą bažnyčioje, apie tai,  kokią didelę reikšmę ir pagarbą mūsų protėviai jautė Duonai.
Vaikai pasiėmė po šventintos duonos gabalėlį, kad saugotų juos nuo ligų ir nesėkmių.
Kamilė, Viktorija, Gustas ir Visvaldas suvaidino ir nupasakojo duonos kelionę, pagal R. Bagdonaitės knygelę „Duonos pasakojimas“ . Vaikų centro vadovė Daiva
pasidalino patirtimi kaip užraugti ir iškepti skanią naminę duoną. Šviežiai keptą duonelę atsivežė į renginį.
Popietės metu minėme mįsles ir minkles, susijusias su duona, dalyviai traukė korteles su užrašytomis patarlių pradžiomis, kurias turėjo užbaigti. Na, o pirštams
pamankštinti, lenktyniavo, kas greičiau iš grūdų išrinks žirnius. Skaitovai ir patys sumaniausi bei aktyviausi gavo saldžių prizų.
Vėliau visi pasivaišinome skania namine duona, pyragu, uogiene bei arbata.

Musninkų filialo vyr. bibliotekininkė Janė Rolienė

Užgavėnių šiupinio šventė Bagaslaviškyje

Užgavėnės – tai žiemos išlydėjimo ir pavasario sutikimo šventė, krikščionims tai yra Gavėnios – priešvelykinio pasninko ir atgailavimo laikotarpio išvakarės.

Triukšmingai, linksmai ir sočiai bagaslaviškiečiai atsisveikino su žiema ir atvėrė vartus pavasariui. Susirinkusius linksmino persirengėliai. Pramogauti kvietė bibliotekininkė ir Jurgita Bagdonavičienė, muzikantai Kazys Petreikis ir Liudas Matulis. Kadangi oras permainingas ir virusai siaučia į bibliotekas patalpas pakvietė Bagaslaviškio namų muzikavimo grupė (Vad. Janina Chatkevičienė). Užgavėnių šventės dalyviai trypė, krėtė pokštus, muzikavo, dainavo ir triukšmavo, taip žadindami pavasarį ir baidydami žiemos demonus. Pabodusi žiema iš Bagaslaviškio apylinkių tikrai išvaryta!

Bagaslaviškio bibliotekoje veikia Živilės Adomavičienės puiki raganaičių paroda. Maloniai kviečiame apsilankyti ir pasigrožėti!

 

 

 

Bagaslaviškio filialo vyr. bibliotekininkė Rima Žilinskienė

Užgavėnių kaukės

Užgavėnės – viena iš žaismingiausių,  smagiausių kalendorinių švenčių.  Kaukės – vienas iš  pagrindinių šios šventės atributų. Širvintų Igno Šeiniaus viešosios bibliotekos Anciūnų ir Zibalų filialai atsiliepė į Širvintų kultūros centro kvietimą dalyvauti Užgavėnių kaukių ekspozicijoje Igno Šeiniaus gatvėje Širvintose ir pagamino Užgavėnių kaukes, kurios papuošė miestą.

Edukacinis užsiėmimas „Pasigamink bičių vaško žvakę“ Bagaslaviškio filiale

Igno Šeiniaus viešosios bibliotekos Bagaslaviškio filiale vyko smagus edukacinis užsiėmimas. Edukacijos dalyviai apsupti vasariškai kvepiančio bičių vaško ir medaus aromato gamino žvakeles. Dalyviai išbandė sausąją žvakių gaminimo techniką – iš bičių korių. Tai yra kur kas pranašesnė ir sveikesnė įprastų žvakių alternatyva. Jos pagamintos iš natūralaus bičių vaško, yra netoksiškos, be pridėtinių kvapų ar spalvų. Uždegus bičių vaško žvakę pasklis natūralus, malonus medaus ir žiedadulkių kvapas. 

Visą gruodžio mėnesį bibliotekoje bus eksponuojama „Bičių avilio gėrybės“ paroda. Maloniai kviečiame apsilankyti! 

Kviečiame apžiūrėti Igno Šeiniaus viešosios bibliotekos skaitykloje eksponuojamą Kauno IX forto muziejaus parengtą kilnojamąją parodą „Lietuvos gyventojų tremtys antrosios sovietinės okupacijos metais“

Paroda pasakoja apie antrosios sovietinės okupacijos metais vykdytą Lietuvos gyventojų trėmimą į tolimiausius Sovietų Sąjungos rajonus. Remiantis muziejaus rinkiniuose saugoma unikalia medžiaga, pristatomos sovietų reokupacijos, masinio gyventojų trėmimo organizavimo ir vykdymo temos, pažvelgiama į tremtinių kasdienį gyvenimą: darbą, tradicijas, kultūrinę veiklą. Ekspozicija veiks rugpjūčio 1 d. – 28 d.

Linksmieji piratai „Lobių saloje“

Beprasmis būtų gyvenimas,

Tuščias, niūrus, vienareikšmis,

Jeigu jo nenušviestų vaiko šypsnis,

Jei šviesus vaiko juokas

Nepaglostytų mūsų širdies,

Meilei jos nepažadintų,

Nepaskatintų globai, gerumui, kūrybai.

(J. Marcinkevičius)

Minint Vaikų gynimo dieną, birželio 1-ąją, Širvintų „Atžalyno“ progimnazijos Zibalų skyriaus ugdytiniai, ikimokyklinio ugdymo mokytoja Laima Čigienė,  padėjėja Aida Kisielienė kartu su Širvintų Igno Šeiniaus viešosios bibliotekos Zibalų filialo vyr. bibliotekininke Rita Makauskiene surengė smagią teatralizuotą vaikų šventę „Piratų sala“.

„Kiekviena vaikystė yra sodas, užburta vieta, kur spalvos dar ryškesnės, oras švelnesnis ir rytas kaip niekada kvapnus“ (Elizabeth Lawrence).

Tuo galėjome įsitikinti,  kai į negyvenamąją salą, (Zibalų progimnazijos kiemelį) atplaukė piratų laivas su visa įgula ir prasidėjo nuotykiai, kuriuos prieš 130 metų  rašytojas Robertas Luisas Steevensonas aprašė  mėgstamiausioje vaikų knygoje „Lobių sala“. Šventės dalyviai, priėmę  „Piratų priesaiką“, leidosi į paieškas, įveikę daugybę kliūčių surado savo tikslą:  paslėptus  lobius. Išbandę piratišką gyvenimą mažieji piratai (darželio ugdytiniai), kapitonas (Laima Čigienė), jūreivis  (Aida Kisielienė), vyriausias piratas (Rita Makauskienė), piratas (Saulius Kvainickas), įveikę gausybę pavojų, su krūvomis aukso monetų išplaukė į vandenyną ieškoti kitų paslėptų lobių. Šventės bendrininku tapo netikėtai saloje pasirodęs ir vieną iš lobių skrynių radęs piratas (Jūratė Stankevičienė).

Nuostabu, kai šventę kuriame kartu, draugiškoje aplinkoje puoselėjame meilę vieni kitiems, tada galima atrasti vis kažko naujo. Gera matyti vaikus spindinčiom akim, gėrėtis jų nuoširdžiu juoku ir tikrom emocijom. Šventė baigėsi, bet visų širdyse išliko šiltas prisiminimas apie saulėtą ir nuotaikingą renginį.

Šypsokimės patys ir leiskime kitiems šypsotis.

                                                           Zibalų filialo vyr. bibliotekininkė Rita Makauskienė

Bumbulinio viešnagė Molėtuose

Gegužės 16 dieną Molėtų viešojoje bibliotekoje vyko labai nuotaikinga ir įdomi edukacija vaikams „Stebuklingas Bumbulinio daržas“, kuri buvo skirta gegužės 15-ąją minimai Tarptautinei šeimos dienai. Užsiėmimą vedė rašytoja Loreta Girdzijauskienė, apie kurios sukurtą Bumbulinį ir sukosi jo veiksmas.

Bumbulinis – senas seneliukas su kepure, ant kurios tupi didelis didelis bumbulas, dėl kurio visi jį ir vadina Bumbuliniu. Jo stebuklingame darže Molėtų „Vyturėlio” vaikų lopšelio-darželio priešmokyklinukai sužinojo, kaip gi iš visai nedidelių sėklų išauga šitokios didelės daržovės, uogos, vaisiai.

Jie pažino įvairias sėklas, piešė svajones, kurias vėliau sodino svajonių vazone. Užsiėmimo pabaigoje vaikai kūrė savas Bumbulinio kepures.
Dėkojame Loretai Girdzijauskienei už puikią edukaciją ir lauksime jos apsilankant darkart.

Renginys organizuotas, vykdant Širvintų r. savivaldybės Igno Šeiniaus viešosios bibliotekos skaitymo skatinimo projektą „Kūrybiniai užsiėmimai: susidomėjimas gimsta dalyvaujant“.
Projektą finansuoja Kultūros taryba ir Širvintų rajono savivaldybė.

Molėtų viešosios bibliotekos informacija

Edukacinis užsiėmimas „Stebuklingas Bumbulinio daržas“

Nekantriai laukėme šio renginio. Bibliotekoje savo knygą „Pasakos iš Bumbulinio daržo“ pristatė ir edukacinį užsiėmimą vedė širvintiškė rašytoja Loreta Girdzijauskienė. Tai debiutinis Loretos kūrinys vaikams, kurį sudaro keturiolika žaismingų istorijų. Mažiesiems skirtos pasakos humoru ir išmintimi sudomins ne tik vaikus, bet ir jų tėvelius. Loreta Girdzijauskienė taip pat yra „Pasakų dėžutės” edukacinio žaidimo vaikų kūrybiškumui lavinti, sumanytoja. Savarankiškai išleistų knygų vaikams anglų kalba autorė: “Jacob’s tales”, “Monster C on theHands’ Planet”.
Bibliotekos renginyje pirmą kartą lankėsi „Atžalyno progimnazijos“ Zibalų darželio (mokytoja Laimutė Čigienė, padėjėja Aida Kiselienė) ir Musninkų A. Petrulio gimnazijos Kernavės ikimokyklinio ugdymo skyriaus ( mokytoja Regina Junienė, padėjėja Valentina Švedavičienė) vaikučiai.

Loreta pasakojo apie seneliuką su kepure, ant kurios tupi didelis bumbulas. Bumbulinis turi stebuklingą daržą, kuriame vis atsitinka neregėti dalykai. „Ar žinote kiek braškėje taškelių?“ –
klausė rašytoja vaikų, perskaičiusi jiems pasaką „Braškė daugiataškė“. Kaip iš mažų sėklyčių gali išaugti tokios didelės daržovės? Vaikams buvo parodytos sėklytės. Jie atpažino burokėlių, cukinijų, kopūstų sėklytes. Nupiešti tai ko norėtum, apie ką svajoji arba kas tau gražiausia užduotis miela širdelėms. Vaikai pasėjo visus savo norus „Svajonių vazone“ . Knygos autorė linkėjo, kad jos visos išsipildytų. Kiekviena vaikų grupė sukūrė po naują kepurę Bumbuliniui. Jis liko labai patenkintas.

Džiaugiamės įdomia pažintine, kūrybine veikla ir lauksime naujų Loretos knygų pristatymų.

Renginys organizuotas, įgyvendinant skaitymo skatinimo projektą „Kūrybiniai užsiėmimai: susidomėjimas gimsta dalyvaujant“. Projektą finansuoja Lietuvos Kultūros taryba ir Širvintų r. savivaldybė.