Jauniūnai

„Jau Velykos, jau Velykos“ – verbų rišimo  edukacija  Jauniūnų filiale

Kovo 21 d. bibliotekininkė Danutė Jaglinska pakvietė skaitytojas į edukacines dirbtuves, kuriose jos susipažino su verbų rišimo atsiradimo istorija, papročiais bei pačios rišo verbas.

Kasmet ankstų Verbų sekmadienio rytą buvo skubama su verba išplakti dar lovoje gulinčius šeimos narius, deklamuojant eilėraštį:

,,Ne aš mušu-verba muša,  tolei muš, kol sulūš. Už savaitės viena diena tegul linksmina kiekvieną“.

Edukatorė Valerija Gotovtienė supažindino susirinkusias skaitytojas ir papasakojo apie verbų rišimo tradicijas.

Seniausia verbų forma laikoma volelinė, tradicinės yra plokščios, figūrinės ir širdelės formos verbos. Pagrindinė žaliava – smiltinis šlamutis, augantis saulėtose, sausose pievose, smėlėtose kalvose. Renkamos ir džiovinamos rugių, avižų, miežių varpos – prieš pat jų žydėjimą. Verbų viršūnes dažniausiai puošia smilgos ir nendrės. Žolynai renkami, džiovinami ir dažomi žalia, geltona, žydra, raudona, mėlyna spalva.

Edukatorė Valerija kartu su bibliotekos lankytojomis ėmėsi volelinės formos verbų rišimo. Verbų rišimui panaudotos sudžiovintos darželio gėlės: karpytalapiai kermėkai, darželiniai šlamučiai, kiškio uodegėlės, zundos žiedai.

Verbų rišimo dirbtuvės susirinkusioms skaitytojoms padovanojo pačias geriausias emocijas, šventinę nuotaiką, ramybę ir bendrystę. Margaspalvės verbos džiugino akis bei širdis.

 

„Advento vainiko šviesa ir šiluma“ – Advento vainikų dirbtuvės Jauniūnų filiale

Gruodžio 1 d. bibliotekininkė Danutė Jaglinska pakvietė skaitytojas į edukacines dirbtuves, kuriose jos susipažino su Advento vainiko atsiradimo istorija ir papročiais bei pačios pynė adventinius vainikus.

Advento vainikų dirbtuves vedė aktyvi ir ilgametė bibliotekos skaitytoja Valerija Gotovtienė.

Nuo senų laikų Advento vainikas yra apskritimo formos. Apskritimas yra amžinumo ir vienybės ženklas. Kaip ir žiedas, taip ir vainikas yra ištikimybės ženklas. Dėl šios reikšmės Advento vainikas turi išlaikyti savo apskritimo formą ir netapti įprastomis džiovintų gėlių kompozicijomis. Vainikas yra ir karaliavimo bei pergalės ženklas. Jame naudojamos keturios žvakės simbolizuoja keturias Advento savaites. Vienos po kitos žvakių uždegimas reiškia artėjimą prie Jėzaus gimimo, augančią šviesos pergalę prieš tamsą. Visada žaliuojančios eglės arba pušies šakos, kuriomis vainikas puošiamas, išreiškia viltį ir nesibaigiantį amžiną gyvenimą.

Skaitytoja Valerija kartu su bibliotekos lankytojomis ėmėsi vainiko pynimo. Pastaraisiais metais žmonija stengiasi atsigręžti į natūralumą, ekologiją, tvarų vartojimą, sveiką gyvenseną bei aplinkos saugojimą. Vainiko pynimui panaudotos natūralios, gamtoje surinktos medžiagos: pušies, kadagio, tujos, eglės, kėnio šakelės, eglių ir pušų kankorėžiai, įvairios uogytės, medžių žievė ir sudžiovinti rožių žiedai.

Advento vainikų dirbtuvės susirinkusioms skaitytojoms padovanojo pačias geriausias emocijas, šventinę nuotaiką, ramybę ir bendrystę. Nupinti vainikai džiugino akis bei širdis. Šiuo Advento laikotarpiu jie papuoš namus, nešdami šviesą ir šilumą.

Senjorų dienos internete 2023

Asociacija „Langas į ateitį“ jau penktą kartą organizuoja akciją „Senjorų dienos internete“. Šįkart senjorai kviečiami domėtis e.parašo teikiamomis galimybėmis, mokytis atpažinti melagienas, pasinaudoti dirbtinio intelekto teikiamomis galimybėmis bei tobulinti savo skaitmeninius įgūdžius, naudojantis naudingomis programėlėmis savo telefone.

Lapkričio 20–23 d. 11 val. kviečiame susiburti prie išmaniųjų įrenginių ir nuotoliu žiūrėti „Senjorų dienų internete 2023“ tiesiogines transliacijas.

Daugiau informacijos apie akciją ir „Senjorų dienos internete“ transliacijas rasite čia:

𝐒𝐩𝐚𝐥𝐢𝐨 𝟐𝟒–𝟑𝟏 𝐝𝐢𝐞𝐧𝐨𝐦𝐢𝐬 vyks Pasaulinė medijų ir informacinio raštingumo savaitė! 

#MIRKTsavaitė #GlobalMILWeek
𝐒𝐩𝐚𝐥𝐢𝐨 𝟐𝟒–𝟑𝟏 𝐝𝐢𝐞𝐧𝐨𝐦𝐢𝐬 vyks Pasaulinė medijų ir informacinio raštingumo savaitė! 
Jūsų laukia gausybė renginių įvairiomis temomis sveikatos, informacijos, finansinio, naujienų ir kitoms raštingumo kompetencijoms ugdyti.
Ši savaitė yra puiki proga gilintis į medijų ir informacinio raštingumo klausimus bei didinti žinias šioje srityje!
Kiekvieną MIRKT savaitės dieną galėsite nuotoliu ugdyti savo kompetencijas 𝐯𝐢𝐫𝐭𝐮𝐚𝐥𝐢𝐮𝐨𝐬𝐞 𝐫𝐞𝐧𝐠𝐢𝐧𝐢𝐮𝐨𝐬𝐞, kurie bus transliuojami „Biblioteka visiems“ Youtube kanale: https://bit.ly/bibliotekavisiemsyoutube
Visi virtualūs renginiai prasidės 17:30 val.
Detali programa ir informacija štai čia:
https://mirkt.bibliotekavisiems.lt/

Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos minėjimas Jauniūnų filiale

Kur bakūžė samanota, kurioje gimiau,

Obelis kur augalota, ką sode mačiau?

Kur upeliai platūs, sraunūs, tekantie smagiai?

Kur tos mislys mano jaunos, linksmos kaip drugiai.

[…]

Pranas Vaičaitis,  iš eil. „Ašaros“

Spalio 1-oji pasaulyje paskelbta Tarptautine pagyvenusių žmonių diena 1990 metais. Šią dieną žmonės skatinami atkreipti dėmesį į senėjimo problemas ir pagyvenusių žmonių gyvenimo sąlygas, ugdyti jaunų žmonių pagarbą senyvo amžiaus žmonėms, organizuojami būtent senjorams skirti renginiai, orientuoti į jų pomėgius bei poreikius.

Minint šią dieną, Jauniūnų filialo bibliotekoje vyko renginys „Kelionė gyvenimo ratu“, į kurį susirinko bibliotekos skaitytojos, norinčios tarpusavyje pabendrauti, pasidalinti įgyta gyvenimiška patirtimi ir kūrybiškai praleisti laiką. Senjorų gyvenimiška išmintis ir patirtis daugeliui jaunų žmonių yra vertingas vadovas, jei tik ieškoma ryšio ir norima tą patirtį išgirsti. Senjorai parodo, kaip, nepaisant amžiaus, iš gyvenimo semtis džiaugsmo ir stiprybės bei būti jaunam širdyje.

Į renginį susirinkusias skaitytojas vyr. bibliotekininkė Danutė Jaglinska pasveikino prasmingomis eilėmis ir jautriais palinkėjimais. Skaitytojos dalijosi įsimintiniausiais gyvenimo įvykiais ir brangiausiomis akimirkomis, džiugiomis ir skausmingomis gyvenimo patirtimis, kurios jas augino, ugdė ir bėgant metams suteikė išminties. Moterys atsiminė ir reikšmingiausias skaitytas knygas, kurios turėjo įtakos gyvenimo kelionėje.

Po renginio atsisveikindamos  skaitytojos linkėjo vienos kitoms šviesių minčių, jautrios širdies, pagarbos sau bei kitiems, šilto ir gražaus rudens. Lai bendrystės stiprinamos neša džiaugsmą į savo namus bei kaimynystę!

Pasirinkusių įveikti populiarųjį vasaros iššūkį laukiama visose Lietuvos bibliotekose

Vasarai įpusėjus, pusiaukelę pasiekė ir skaitymo iššūkis „Vasara su knyga“, kurį šiemet jau aštuntą kartą rengia Lietuvos apskričių ir savivaldybių viešosios bibliotekos. Birželio 1 d. paskelbus akcijos pradžią, daugybė azartiškų skaitytojų suskubo registruotis www.vasarasuknyga.lt svetainėje ir ieškoti knygų pagal 5 paskelbtas užduotis. Knygų rekomendacijas pateikė skaitymo skatinimo ambasadorės – muzikos kūrėja Jurga Šeduikytė, iliustratorė Sigutė Ach, rašytoja Ilona Ežerinytė, bibliotekininkai.

Į šių metų šūkį – „Skaitymas tau tinka!“ atsiliepė ir iššūkį priėmė jau arti 18 000 akcijos dalyvių, o iš jų beveik 5 000 jau suskubo ir įveikė iššūkį. Tarp bibliotekų, kurių skaitytojai per pusę vasaros perskaitė daugiausia knygų, rikiuojasi Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Kalnupės filialas, Šakių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Lukšių padalinys, Tauragės rajono savivaldybės Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyrius, Švenčionių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Pabradės miesto filialas, Jonavos rajono savivaldybės viešoji centrinė biblioteka bei daugelis kitų.

Iki akcijos pusiaukelės perskaitytų knygų TOP 10-uke – Rūtos Šepetys „Tarp pilkų debesų“, Delios Owens „Ten, kur gieda vėžiai“, Ingos Staban „Laisvės kalinė“, Jurgos Vilės ir Linos Itagaki „Sibiro haiku“, Živilės Miežytės „Vilniaus Vilnius“ ir kitos.

Klaipėdos žvejybos uosto rajone įsikūrusios Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Kalnupės filialo vedėja Milda Skutulaitė-Gaubė džiaugėsi akcijoje „Vasara su knyga“ kasmet noriai dalyvaujančiais savo bibliotekos skaitytojais: „Mūsų bibliotekoje yra suaugusiųjų ir vaikų skyriai, čia įsikūręs vaikų centras „Ruoniukas“. Vaikai, jų tėveliai, jauni ir vyresni žmonės maždaug nuo 20 metų, senjorai labai noriai dalyvauja akcijoje, o kadangi pernai mūsų biblioteka užėmė gana aukštą vietą tarp aktyviausių dalyvių, tai šiemet visi labai pasiryžę nenuleisti kartelės.“ Pasak bibliotekos, kurioje yra apie 1 500 registruotų skaitytojų, vedėjos, žmones motyvuoja ne tik pomėgis skaityti ir noras pasivaržyti su kitomis bibliotekomis, bet ir akcijos rėmėjų įsteigti prizai.

  1. Skutulaitės-Gaubės teigimu, kai kurie pensinio amžiaus skaitytojai, iki tol neturėję elektroninio pašto, bibliotekos darbuotojų padedami jį susikūrė, kad galėtų priimti iššūkį: „Žmonėms patinka paskelbtos užduotys, pagal jas ieško knygų, o mes padedame ir skatiname dalyvauti. Kiekvieną žmogų pakalbiname, papasakojame apie akciją ir paraginame dalyvaujant būtinai pažymėti mūsų biblioteką,“ – pasakojo Kalnupės bibliotekos vedėja.

Vienos iš populiariausių Lietuvos atostogų vietų – Druskininkų kurorto – viešosios bibliotekos direktorė Laima Žėkienė teigė, kad akcijoje dalyvaujantys poilsiautojai mielai užsuka į biblioteką: „Džiaugiamės, kad mūsų bibliotekoje aktyviai lankosi ir skaito ne tik druskininkiečiai, bet ir mieste viešintys poilsiautojai. Juk LIBIS skaitytojo bilietas suteikia galimybę keliaujantiems po Lietuvą skaityti knygas bet kurioje bibliotekoje. Skaitytojų patogumui rekomenduojamas knygas pagal iššūkio „Vasara su knyga“ užduotis esame išrikiavę tam skirtose lentynose. Tik gailimės, kad poilsiautojų skaičius neatsispindi mūsų bibliotekos iššūkio rezultatuose – svečiai dažniausiai jau būna užsiregistravę kaip iššūkio dalyviai savo gyvenamųjų vietų bibliotekose. Tačiau ir druskininkiečiai stengiasi neatsilikti ir dalyvauja akcijoje „Vasara su knyga“.

Įsitraukti galima ne tik įveikiant iššūkį ir per vasarą perskaitant 5 knygas pagal paskelbtas užduotis (jas galima rasti čia), bet ir socialiniuose tinkluose – iniciatyvos „Vasara su knyga“ „Facebook“ ir „Instagram“ paskyrose. Dalyviai smagiai rungiasi interaktyviuose konkursuose, galvosūkiuose, gauna vertingas knygų rekomendacijas.

Kaip teigė akcijos „Vasara su knyga“ komandos narė, Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos darbuotoja Rūta Paukštytė, „Vasara su knyga“ subūrė net 15,5 tūkst. sekėjų socialiniuose tinkluose. Įrašais pasidalinta 2,5 tūkst. kartų. Per vos daugiau nei mėnesį į „Facebook“ ir „Instagram“ paskelbtus konkursus įsitraukė daugiau nei 1 100 dalyvių. Mįslės suvienijo ir įtraukė daugumą Lietuvos bibliotekų – dalintasi įrašais, kviesta dalyvauti ir pasitikrinti savo žinias. „Ši iniciatyva subūrė jaukią virtualią bendruomenę, kurios sekėjai noriai dalijasi mintimis, mėgstamų knygų rekomendacijomis. Iš viso sulaukta beveik 1,5 tūkst. pozityvių komentarų,“ – tikino R. Paukštytė.

Šią vasarą bibliotekos siūlo daugiau nei skaitymo malonumą ir azartą – kartu su įmone „Hobbyshop“ jos kviečia žaisti stalo žaidimus ir priimti dar vieną – stalo žaidimų – iššūkį. Daugiau informacijos rasite čia.

Nuo birželio 1 iki rugpjūčio 31 d. vykstanti skaitymo skatinimo akcija priimti iššūkį kviečia įvairaus amžiaus ir įvairiais formatais (ne tik įprastas, bet ir garsines, patogaus skaitmeninio formato knygas) skaitančius dalyvius. Akciją „Vasara su knyga“ koordinuoja Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, Vilniaus apskričių viešosios bibliotekos bei Lietuvos audiosensorinė biblioteka drauge su Lietuvos savivaldybių viešosiomis bibliotekomis. Taigi, priimti ir įveikti iššūkį padės artimiausia biblioteka. Visi įveikusieji vasaros knygų iššūkį dalyvaus loterijoje, kurios laimėtojų laukia dovanos. Akcijos draugai ir rėmėjai – leidyklos „Alma littera“, „Nieko rimto“, „Kitos knygos“, „Vaga“, „Aukso žuvys“, „Terra Publica“, labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“, įmonės „Dimo“, Antanukas.lt, „Urtės tekstilė“, „Muilo virtuvė“, „Finaneta“, Pazymetas.lt, „Rūta“, „Lieta dėlionės“, „Kavos draugas“, Patogupirkti.lt, mokymosi platforma internete Mokslobaze.lt

Visa informacija apie skaitymo iššūkį, taisykles, registracijos forma ir karščiausios naujienos – vasarasuknyga.lt, „Facebook“ ir „Instagram“ paskyrose.

 

Skaitymo skatinimo akcijos „Vasara su knyga“ organizatorių informacija

Skaitymo iššūkis ,,Vasara su knyga”

„Skaitymas tau tinka!“ – šių metų šūkiu tikina Lietuvos apskričių ir savivaldybių viešosios bibliotekos, ir vėl skelbiančios kasmetinį, jau aštuntąjį, skaitymo iššūkį „Vasara su knyga“.

Atėjus vasarai džiaugiamės saulės spinduliais, gyvename džiugiomis emocijomis, matuojamės akinius nuo saulės, maudymosi kostiumus ir skrybėles. Skaitymo iššūkis „Vasara su knyga“ šiemet kviečia pasimatuoti skaitymą ir knygą! Esame įsitikinę: skaitymas tau tinka! Juk 2022 m. į skaitymo skatinimo akciją „Vasara su knyga“ įsitraukė per 30 tūkst. dalyvių, iššūkį įveikė net 22 698 dalyviai, ir jų skaičius kasmet auga.

Skaityk kaimo, miestelio, miesto ar didmiesčio bibliotekoje

Nuo birželio 1 iki rugpjūčio 31 d. vykstanti skaitymo skatinimo akcija priimti iššūkį kviečia įvairaus amžiaus ir įvairiais formatais skaitančius dalyvius. Akciją „Vasara su knyga“ koordinuoja Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, Vilniaus apskričių viešosios bibliotekos bei Lietuvos audiosensorinė biblioteka drauge su Lietuvos savivaldybių viešosiomis bibliotekomis. Taigi, priimti ir įveikti iššūkį padės artimiausia biblioteka.

Lietuvos savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacijos prezidentės Danguolės Abazoriuvienės įsitikinimu, „Iššūkis „Vasara su knyga“ – puiki priemonė, stiprinanti ryšį su knyga, su kitu žmogumi, skatinanti visuomenės įsitraukimą į skaitymą. Tai tarsi savotiškos varžytuvės, turinčios kilnų tikslą – telkti bendruomenę, skatinančios tobulėti. Smagu, kad į šią akciją įsitraukia vis daugiau kaimiškųjų vietovių skaitytojų. Skaitantis žmogus yra gražesnis, sveikesnis ir emociškai stabilesnis, gebantis įveikti ne vieną iššūkį“.

Ką skaityti?

Šiemet akcija pateiks naujovę – skaityti kvies ir įdomiausių bei mylimiausių knygų pasiūlymais dalysis net trys skaitymo ambasadorės, trys menininkės: vaikų amžiaus grupės ambasadorė – Sigutė Ach, paauglių – Ilona Ežerinytė ir suaugusiųjų – Jurga Šeduikytė. „Skaitymas man siejasi su laisvu laiku. Fantazijai išsiskleisti reikia erdvės“, – teigia J. Šeduikytė, ir argi tai nėra puiki galimybė būtent šiai vasarai? O ką ji patartų visai neskaitantiems? „Galite apsiauti bėgimo batelius, įsikišti ausines ir pradėti nuo audioknygos. Arba paprašyti skaitančio draugo, kad duotų paskaityti jam labiausiai patikusią knygą. Man dar labai patinka nueiti į šviežiomis knygomis kvepiantį knygyną ir užklausti, ką rekomenduotų pardavėja. Aišku, prieš tai papasakojus jai, ką pats mėgsti gyvenime ir ko ne“, – siūlo dainininkė, kompozitorė, aktorė ir rašytoja J. Šeduikytė, jau ne pirmus metus raginanti priimti vasaros skaitymo iššūkį.

Skaitymo ambasadorės knygų rekomendacijas pateiks vasaros pradžioje interneto svetainėje www.vasarasuknyga.lt bei „Vasara su knyga“ „Facebook“ ir „Instagram“ paskyrose.

Penkios užduotys

Dalyvauti vasaros skaitymo akcijoje paprasta: užsiregistruok svetainėje www.vasarasuknyga.lt ir perskaitęs (-iusi) knygas suvesk jų pavadinimus. Jeigu reikia, paprašyk bibliotekininko pagalbos. Štai kokias užduotis prisieis įveikti nusprendusiems priimti iššūkį:

  1. Perskaityk knygą, kurios pavadinime minimas vietovardis (skaitytojų pasiūlyta užduotis)
  2. Perskaityk knygą, kuri buvo ekranizuota
  3. Perskaityk fantastinę knygą
  4. Perskaityk negrožinę knygą
  5. Perskaityk knygą apie laisvę

Be skaitymo ambasadorių rekomendacijų, akcijos interneto svetainėje bei socialiniuose tinkluose bus skelbiami ir bibliotekininkų rekomenduojamų knygų sąrašai pagal kiekvieną užduotį.

Skaityk įvairiais formatais

Negali skaityti knygos tradiciniu formatu? Tačiau tikrai gali priimti iššūkį „Vasara su knyga“! „Skaitytojai, dėl individualių poreikių besirenkantys kitokius skaitymo būdus – garsinę knygą ar kitą jiems patogų skaitmeninį knygos formatą – jau ne pirmus metus dalyvauja skaitymo iššūkyje „Vasara su knyga“, – sako Lietuvos audiosensorinės bibliotekos (LAB), įkūrusios ir administruojančios virtualią biblioteką ELVIS, direktorė Inga Davidonienė. – Tarp šių skaitytojų – žmonės, turintys regos problemų, skaitymo sutrikimą (disleksiją) ar fizinę negalią, dėl kurios negali laikyti knygos, perversti puslapių ar sėdėti. Ir nors ELVIS skaitytojai yra labai „darbštūs“ – per metus vidutinis skaitytojas įveikia net 60 garsinių knygų, o labiausiai atsidavę perskaito ir kelis šimtus – skaitymo iššūkyje dar nė karto nesame laimėję pagrindinio prizo. Bet ELVIS skaitytojams ne prizas yra svarbiausia. Daugelis sako, kad garsinė knyga grąžino skaitymo džiaugsmą ir atvėrė visai kitokias skaitymo patirtis – garsinės knygos galima klausytis išėjus pasivaikščioti, kelionėje ar dirbant nuobodžius buities darbus. „Atsisėdi po kaštonu ir klausai“, sako viena mūsų ištikima skaitytoja.“

Nors, kaip pažymi I. Davidonienė, LAB yra pajėgi įgarsinti tik 15 proc. visų Lietuvoje išleidžiamų knygų, tad ELVIS skaitytojams knygų pasirinkimas yra kiek mažesnis, nei tiems, kurie gali skaityti įprastas spausdintas knygas, tačiau siekdama didesnio skaitmeninių leidinių prieinamumo, Lietuvos audiosensorinė biblioteka pradėjo įgyvendinti ES finansuojamą projektą „ELVIS – pritaikytų medijų platforma“, tariasi su šalies leidėjais ir tikisi, kad įtraukios leidybos situacija Lietuvoje pagerės.

Įveik iššūkį ir laimėk prizų

Kai ir kasmet, rengti akciją organizatoriams padeda visas būrys draugų bei partnerių. Pagrindinius prizus šiemet įsteigė įmonė „Hobbyshop“, kuri pasiūlė ir šių metų akcijos naujieną – Stalo žaidimų iššūkį

Visi įveikusieji vasaros knygų iššūkį dalyvaus loterijoje, kurios laimėtojų laukia dovanos. O jų nepritrūks, nes akcijai talkina leidyklos „Alma littera“, „Nieko rimto“, „Kitos knygos“, „Vaga“, „Aukso žuvys“, „Terra Publica“, labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“, įmonės „Dimo“, Antanukas.lt, „Urtės tekstilė“, „Muilo virtuvė“, „Finaneta“, Pazymetas.lt, „Rūta“, „Lieta dėlionės“, „Kavos draugas“, Patogupirkti.lt.

Be to, visą vasarą „Vasaros su knyga“ „Facebook“ ir „Instagram“ paskyrose vyks įvairūs konkursai, kuriuose taip pat bus galima laimėti prizų.

Akcijos draugai – virtuali biblioteka ELVIS, „Biblioteka visiems“, pagrindinis informacinis partneris – LRT.

Skaito visa Lietuva

Kauno apskrities viešosios bibliotekos Skaitymo skatinimo grupės vadovė Laura Lukoševičiūtė tikisi, kad šią vasarą skaitymo džiaugsmas pasieks dar daugiau žmonių, o juos įkvėpti padės skaitymo ambasadorės Sigutė Ach,  Ilona Ežerinytė ir Jurga Šeduikytė: „Tikimės, jog šis iššūkis bus proga atrasti naujų, įkvepiančių istorijų. O su šių metų naujiena – Lietuvos kultūros tarybos finansuojamu projektu „Metai su knyga“ kviesime skaityti toliau – visus metus!“

Šiemet pirmą kartą vykdomas projektas „Metai su knyga“ siūlo sezono knygų aptarimus, susitikimus su skaitymo ambasadorėmis bei literatūrines edukacijas visuose Lietuvos kampeliuose. L. Lukoševičiūtė primena, kad dalyvaujant skaitymo iššūkyje, verta pasinaudoti nemokama tarpbibliotekinio abonemento (TBA) paslauga – knygą pasiskolinti iš bet kurios viešosios bibliotekos.

Visa informacija apie skaitymo iššūkį, taisykles, registracijos forma ir karščiausios naujienos – vasarasuknyga.lt, „Facebook“ ir „Instagram“ paskyrose.

Nuo 2016 m. vasaros metu vykdoma akcija yra LR kultūros ministerijos Skaitymo skatinimo 2019–2024 metų programos dalis.

Renginys, skirtas Motinos dienai Jauniūnų filiale

Joks kelias man netolimas,

Joks vargas nesunkus –

Gulbe atplaukt, kregžde atskrist

Į tėviškės laukus.

 

Tik vieną žodį pasakyt,

Tik kartą per metus:

– Kaip tuščias be tavęs, mamyt,

Pasaulis šis platus.

 

Salomėja Nėris  (eilėraštis „Motinai“)

 

 

Motinystė – viena iš didžiausių gyvenimo dovanų, viena iš galimų moters tapatybių, kurią ji pati kuria. Motinystė yra kūniška ir asmeniška, didžiulė atsakomybė ir stipri dvasinė patirtis.

Gegužės 8 dienos popietės renginį, skirtą Motinos dienai, vyriausioji bibliotekininkė Danutė Jaglinska pradėjo pasveikindama susirinkusias mamas Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos žodžiais: „Atiduodamos labai daug, kartais rizikuodamos visu savo gyvenimu, mamos kartu įgauna milžinišką galią – auginti ir ginti savo vaikus, padėti tvirtus pagrindus jų kelyje. Net ir nebūdamos šalia, mamos turi galią globoti, saugoti savo vaikus visą gyvenimą. Taip galinga mamos meilė, jos rūpinimasis savo vaikais, įkvepiantis pavyzdys keičia ne tik konkrečios šeimos, bet neretai – ir visos valstybės ateitį“.

Renginio dalyvės į susitikimą atsinešė savo rankdarbius, dalinosi, kaip įprasmina savo laiką, vaikams jau užaugus ir palikus tėvų namus. Prisiminė ir savo mamas bei tas akimirkas, kai matė jas verpiant, siuvant, adant, mezgant ar neriant vąšeliu. Susirinkusios moterys dalinosi įsimintiniausiais įvykiais ir brangiausiomis akimirkomis. Būdamos mamos, stengiasi gerumu šildyti savo vaikus, branginti laiką, praleistą su jais.

Po renginio bibliotekos lankytojos smalsiai domėjosi mamos dienai skirta paroda, dalinosi mintimis bei įžvalgomis.

Švelniausi žodžiai ir prasmingiausi darbai kiekvienai mamai tepražysta begalinės vaikų meilės, pagarbos ir dėkingumo žiedais. Būkite pasveikintos, būkite išaukštintos, būkite laimingos, mylinčios ir mylimos, brangiosios Mamos!

 

Jauniūnų filiale vyko renginys Laisvės gynėjų dienai paminėti

Jauniūnų bibliotekos languose sužibo mažos žvakučių liepsnelės, skirtos Sausio 13-osios pilietinei akcijai ,,Atmintis gyva, nes liudija“.

Širvintų kultūros centro Šiaulių filialo vedėjos Erikos Svirskienes skaidrėse bibliotekos lankytojai matė kraupius įvykius, kurie daugeliui mūsų į atmintį įstrigę kaip žiaurus išpuolis prieš beginklius žmones… Susirinkusios lankytojos – Ona Sosnovskienė, Stanislava Guobienė, Hendrika Bartaška- dalinosi tų dienų savo prisiminimais, kiek nerimo ir baimės išgyventa.

Šiandien esame vieningi ir mokame įvertinti istorinę praeitį, paliudyti, kad atmintis gyva, o mes laisvi ir pilietiškai iniciatyvūs.

Kiekvienas iš mūsų jaučiame pagarbą ir didžiulį dėkingumą Lietuvos laisvės gynėjams, kurie iškovojo mums tai, kas brangiausia – laisvę.

Smagios šlepečių mezgimo pamokos Jauniūnų filiale

Artėjant šv. Kalėdoms ir vis labiau įsibėgėjant dovanų pirkimo šėlsmui, puikia alternatyva gali tapti stabtelėjimas ir savo rankų darbo dovanos kūrimas. Artimasis, bičiulis, kolega ar draugas tikrai įvertins, kad dovanojate, ką turite brangiausia – savo laiką. O savo rankomis sukurti rankdarbiai užburia unikaliu jaukumu ir šiluma.

Šio troškimo įkvėpta, Jauniūnų filialo bibliotekininkė Danutė Jaglinska pirmąją kalendorinės žiemos dieną – gruodžio 1-ąją – pakvietė skaitytojas pasimokyti šlepečių mezgimo. Aktyvi bibliotekos lankytoja Stanislava Guobienė tokių šlepečių jau turi numezgusi dešimtis! Ji mielai sutiko ne tik atverti savo rankdarbių skrynią ir numegztas šlepetes eksponuoti bibliotekoje, bet ir pamokyti moteris šlepečių mezgimo subtilybių.

„Siūlai siūlai susivykit, siūlo galo nepalikit“ – megzdamos moterys atsiminė mokyklos žaidimą. O šiandien jos džiaugėsi, kad susirinkusios draugėn gali tapti kūrėjomis ir numegzti šiltą kojų apavą, kuris taps kalėdine dovana.

Dėkojame Stanislavai Guobienei už šlepečių mezgimo pamoką, o kiekvienai užsiėmimo dalyvei – už gerą nuotaiką, jaukius pokalbius ir moterišką bendrystę.

 

Kviečiame į parodą pasigrožėti šlepečių kūrėjos Stanislavos Guobienės darbais, kuriuose atsiskleidžia šiluma, kruopštumas bei gražūs spalvų deriniai.

 

 

Jauniūnų filialo vyr. bibliotekininkė Danutė Jaglinska