Dailininkės Sigutės Ach viešnagė Musninkų A. Petrulio gimnazijoje

    Musninkų Alfonso Petrulio gimnazijos pradinio ugdymo skyriaus moksleivius spalio 25 d. aplankė dailininkė, iliustratorė, knygų autorė Sigutė Ach.  Ji vedė kūrybinę edukacinę popietę „Knygos kelias akvarelėje“ 3-4 klasių moksleiviams, kuriuos moko mokytoja Sigutė Bžožinskienė ir Elzė Trakimavičienė. Šios popietės tikslas: sukurti žodžių tiltą, iš kurių vėliau gimsta knyga su iliustracijomis. Dailininkė sakė, kad svarbiausia išlaisvinti vaizduotę, kuri leidžia pažinti ir suprasti pasaulį kitaip, o tai įmanoma liejant paveikslus akvarele. Vaikai su malonumu liejo akvareles, vėliau rašė ant jų žodžių tiltus, kuriuos vėliau Sigutė Ach pakomentavo.

    Akvarelę liejo ir mokytojos Valė Brazaitienė, Dalia Damalakienė, Musninkų bibliotekos vyr. bibliotekininkė Janė Rolienė. Atėjo ir vyresniųjų moksleivių būrelis.

    Antroje dalyje dalyvavo ir pirmos bei antros klasės moksleiviai (mokytojos Asta Jurkevičienė ir  Danguolė Blusevičienė).

    Dailininkė  pristatė savo kūrybą. Tai ne tik kitų autorių iliustruotos knygelės, bet ir jos pačios sukurtos ir iliustruotos. Plačiau sustojo ties knygomis „Ambrozijus, Purkius ir angelas“ (Sigutė Ach), „ Pelytė Zita ir aš“ (Vytautas V. Landsbergis), „ Motulės Žąsies pasakojimai“ (Šarlis Pero), „Aukštyn kojomis“  (Donald Bisset)  „Ežiukas rūke“ (Sergej Kozlov).  Vaikus užbūrė malonus, ramus dailininkės balsas. Jie  įdėmiai klausėsi, uždavė daug klausimų.

    Vėliau nupiešė tris piešinius, kuriuos padovanojo Musninkų gimnazijai: sparnuotą katiną, sparnuotą dramblį ir sparnuotą „Nieko rimto“ leidyklos karvytę.

    Pabaigoje visiems įteikė nematomą dovaną: nematomą įsivaizduojamą boružėlę, kurią kiekvienas mintyse galėjo arba pasilikti sau arba paleisti į laisvę. O matoma dovana: tradicinis atvirukas su dailininkės autografu.

    O dailininkei Sigutei Ach  buvo malonu susitikti su bendrakurse Marija Mažuliene, kuri dirba Musninkų Alfonso Petrulio gimnazijoje.

    Dailininkė pasidžiaugė,  kad buvo sužavėta edukacijos dalyviais, kuriems neprailgo dvi valandos.

Projekto vadovė Dalia Taparauskienė

 

 

Įrašas paskelbtas temoje Musninkai. Išsisaugokite pastovią nuorodą.