Lapelių bibliotekoje vyksta neformaliojo vaikų švietimo programa „Skaitome kitaip“. Valandėlių metu su dalyviais aptarėme skaitymo naudą, apžvelgėme išleistas naujas knygas vaikams, pasidalijome kokias knygas rekomenduotume perskaityti draugams, skaitome ištraukas iš knygų, dalinamės perskaitytų knygų įspūdžiais.
Lukas A. perskaitė T. Dirgėlos knygą „Apie raganą šiokią tokią“ ir papasakojo draugams. Ši knygą jam paliko neišdildomų įspūdžių. Jo pasakojime jautėsi, kiek nuotykių teko išgyventi kartu su veikėjais, o svarbiausia, kad ta knygos istorija dar gyvuoja ir gyvuoja Luko atmintyje. Odeta K. ir Kristina D. noriai skaito ir eilėraščių knygas. Jos net išbandė, kas ilgiau skaitys eilėraščius. Šios mergaitės skaitė ilgai, ilgai… ir tai buvo laikas skirtas skaitymui. Susirinkę kartu klausome ir pasakojimų. Kristina D. visiems papasakojo pasaką „Raudonoji gėlelė“.
Knygas rašo skirtingi autoriai ir turinys knygos būna skirtingas. Tad net nenoromis knygas mes jau skaitome kitaip. Su skaitymu ateina ir žinios, perskaitome naujų nežinomų žodžių ir netgi skaitome skirtingomis intonacijomis.
Skaitymo „pašalinis“ poveikis yra ir kur kas geresnė rišlioji rašytinė kalba. Skaitymas naudingas ne tik tada, kai teikia malonumą, bet ir kai skatina jauną žmogų augti, o tai padeda sutvirtinti jau turimus prisiminimus bei sumažina nuotaikų kaitą. Argi ne smagu?
Užsiėmimų metu vaikai ne tik skaito, bet piešia perskaitytų knygų personažus. Perskaitę pasaką „Skaistutis ateina“ dalyviai piešė Skaistučio žvalgą vieversėlį. Iš pasakos „Bjaurusis ančiukas“ visi kartu piešė gražuolę gulbę. Varna Žilė, kuri nugvelbusi skanų kąsnelį skrenda į jovarą, liko piešiniuose amžinai skrendanti, o „Raudonoji gėlelė“ pražydo vaikų piešiniuose. Piešimo metu vaikai išbando įvairią piešimo techniką, tai piešimas spalvotais ir grafito pieštukais, akvareliniais dažais, piešimas ant senos, žinoma, ne mokyklinės lentos.
Lapelių filialo vyr. bibliotekininkė Janė Stravinskienė