Fraktalinio piešimo edukacija su Romualda Jankevičiūte

Igno Šeiniaus viešosios bibliotekos skaitykloje vyko fraktalinio piešimo edukacija. Užsiėmimą vedė fraktalinio piešimo mokytoja Romualda Jankevičiūte.

Romualda Jankevičiūtė gimė Vilniuje. Baigusi studijas daug metų skyrė pedagoginiam darbui. 2016 m. baigė Vilniaus Justino Vienožinksnio dailės mokyklą. 2018 m. įkūrė dailės studiją ,,Spalvoti žaidimai“. 2019 m. baigė autorinę Piešimo ir Saviugdos mokyklą „Brigitos fraktalai“. Turi Meistro, fraktalinio piešimo metodo, kaip žmogaus būsenos diegnostikos, korekcijos, bei meninės saviraiškos būdo, vardą.

Pats žodis „fraktalai“ skamba moksliškai, negirdėtai ir, atrodytų, kad su menais ir juo labiau terapijomis neturi nieko bendro. Iš tiesų terminas „fraktalas“ kilęs iš lotyniško žodžio fractus, reiškiančio „sudarytas iš dalių“ ir yra naudojamas tiek matematikoje, tiek ir įvardinant mus supančius reiškinius. Fraktalinės formos (chaotiškai besikartojančios formos, sudarančios tam tikrą tvarką) yra visur aplinkui mus– tai ir debesys, ir kalnagūbrių viršūnės, ir gėlių žiedlapiai, ir jūros bangos, ir medžių lapuose atsikartojanti paties medžio forma ir dar daug kitų.

Susirinkusiems Romualda Jankevičiūtė papasakojo apie save, supažindino su fraktaliniu piešimu, pristatė darbo eigą. Dalyviai turėjo puikią progą atsipalaiduoti, pasinerti į harmoningą fraktalinį piešimą ir spalvinimą.

Pagrindinis fraktalų piešimo tikslas  – piešiant ir spalvinant elementarų, kiekvienam prieinamą piešinį susijungti su savo pasąmone, per intuityviai atėjusių spalvų ir formų prizmę ištraukti iš jos informaciją apie savo emocines, psichologines problemas iš praeities, dabarties ir net ateities tam, kad jas galima būtų įvardinti, pripažinti, ir, svarbiausia – savarankiškai spręsti ir koreguoti per fraktalinį piešimą bei spalvinimą.

Bibliotekininkė Ugnė Trumpickaitė