Ugnė Trumpickaitė

Kūrybinių darbų paroda ,,Kalėdų žvaigždelės“

Žmonės gali padaryti daugybę stebuklų patys, jei tik nepristigs tikėjimo, vilties ir gerumo. Tegul Jums šviečia Kalėdų žvaigždelės.
NVŠ lipdymo būrelio ,,Lietuviškas molis“ vaikų darbų paroda ,,Kalėdų žvaigždelės“. Vadovė Ramunė Virbickaitė.

Vilnos vėlimo edukacija sausuoju būdu

Gruodžio 20 d. Igno Šeiniaus viešosios bibliotekos skaitykloje vyko vilnos vėlimo edukacija, kurią vedė Oksana Graužinienė. Vilnos vėlimas tai ypatinga patyriminė veikla, kurios proceso metu jaučiamas nusiraminimas, nuotaikos pagerėjimas. Tai pati tikriausia, senolių išbandyta, natūrali terapija. Yra du vilnos vėlimo būdai – sausas ir šlapias. Užsiėmimo metu buvo išbandytas sausas vilnos vėlimo būdas. Šiuo vėlimo  būdu veltinį galima įvairiai formuoti, iškelti reljefą, daryti tūrines, apvalias ar plokščias formas. Darbas suveltas, kai tampa standus, nebesitempia, vilnos pluoštas nesipeša. Šiuo vėlimo būdu lengvai galima išgauti norimą formą, daryti suvenyrus, žaisliukus, papuošalus…
Tokiu būdu galima įvelti vilnos pluoštą ir į vilnonį audinį. Užsiėmimo metu dalyvės pasigamino po Kalėdinį žaisliuką – Širdeles.

Bibliotekininkė Ugnė Trumpickaitė

Apdovanotos Igno Šeiniaus viešosios bibliotekos darbuotojos

Gruodžio 16 dieną Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje vyko Vilniaus regiono bibliotekininkų „Riešutas“ apdovanojimai. Šiais metais apdovanojimai organizuoti jau šeštąjį kartą. Konkurse kasmet dalyvauja bibliotekininkai iš 13-os Alytaus ir Vilniaus apskričių viešųjų bibliotekų. Šis konkursas – tai puiki proga Vilniaus regiono bibliotekoms apžvelgti ir įvertinti savo ir kolegų pasiekimus, pasidžiaugti nuveiktais darbais, įgyvendintais projektais ir pasiektais rezultatais. Iš viso konkurse šiemet buvo trys nominacijos:

Geriausias bibliotekos vadovas – „Graikinio riešuto“ apdovanojimas

Geriausias metų bibliotekininkas – „Riešuto“ apdovanojimas

Geriausia bibliotekos komanda – „Lazdynų riešuto“ apdovanojimas

Norime pasidžiaugti, kad geriausio regiono bibliotekininko apdovanojimą šiais metais pelnė Širvintų rajono savivaldybės Igno Šeiniaus viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo ir vaikų literatūros skyriaus vyresnioji bibliotekininkė Lolita Pliukštienė. „Riešuto“ apdovanojimas jai įteiktas už  įvairiapusiškas kūrybines iniciatyvas, naujų idėjų per meninius ir kultūrinius projektus įgyvendinimą, šiuolaikiškų ir aktualių vaikų užimtumo veiklų organizavimą, patrauklių erdvių skaitytojams kūrimą.
Už puikius darbo pasiekimus buvo įvertinta dar viena Igno Šeiniaus viešosios bibliotekos darbuotoja. Už prenumeruojamų užsienio duomenų bazių – EBSCO ir NAXOS – panaudos proveržį 2021 metais vyresniajai bibliotekininkei Aistei Palinauskienei įteikta Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos direktorės Emilijos Banionytės padėka.

Susitikimas su Širvintų karšto literatėmis Egle Guobyte ir Veronika Masiukiene

Gruodžio 14 d. Igno Šeiniaus viešosios bibliotekos skaitykloje vyko susitikimas su Širvintų krašto literatėmis Egle Guobyte ir Veronika Masiukiene. Lyriškos ir jaukumu persmelktos popietės metu buvo skaitomos eilės.  Savo naujausia kūryba pasidalijo kraštietės  Eglė Guobytė – Iglė ir Veronika Masiukienė.
Poetė Eglė Guobytė 2013-aisiais metais išleido elektroninę knygą „Snygis drugio vyzdy“.  2016-aisiais metais   skaitytojus pasiekė jau  tradicinė, popierinė  eilėraščių knyga  „Pienių stiklas“. Veronika Masiukienė yra knygų „Gal dar pabūti medžiu“, „Aš pakeleivis“ ir „Rubikonių kaimo pasakos“ autorė. Veronika rašo apie tėviškę, gražų Kiauklių kraštą, gamtą, mielus žmones ir apie viską, kas iš širdies išplaukia. Eglė kuria apie gamtą, medžius, gyvenimą, meilę, jausmus. „Esu tik tiek, kiek leidžiu sielai būti… Kūryba gimsta netikėtai – atėjus įkvėpimui. Nėra taip, kad gali vieną dieną imti ir nuspręsti, kokį eilėraštį sukursi“ – kalbėjo poezijos knygos „Pienių stiklas“ autorė.
Jų skaitomi eilėraščiai užliejo visus šviesa, šiluma, jaukumu. Negalėjai nepastebėti nuoširdaus Eglės Guobytės ir Veronikos Masiukienės jaudulio skaitant savo pačių kūrybą. Kraštiečių kūrėjų širdys buvo pilnos jausmų. Eglė ir Veronika skaitė, o jų eilės, kaip lietaus lašai, krito kiekvienam į širdį, galėjai jausti gaivą, lengvumą. Kartu su žodžiais sėjosi ir mintys – kuo tą akimirką gyveno kūrėjos? Kokius jausmus sudėjo į savo kurtus eilėraščius? Žavėjomės Veronikos ir Eglės kūryba, jaunatviška energija, gebėjimu taip romantiškai svajoti ir kurti. Poezija – tai svajonė, jausmas, meilė, ilgesys, nuoširdus vaiko juokas, mąstančio žmogaus verksmas su ašarom  ir ašaros be ašarų… Viskas, kas žmogiška. Susitikimo metu buvo galima pasigrožėti Eglės Guobytės grafikos darbų kūriniais.
Renginiui baigiantis nuvilnijo sveikinimų gausa. Gėlių jūra ir gražiausi žodžiai vainikavo visą renginį. Baigiamąjį žodį tarė Viešosios bibliotekos direktorė Vaiva Daugėlienė ir įteikė kūrėjoms Eglei Guobytei ir Veronikai Masiukienei Širvintų rajono savivaldybės atminimo dovanas.
Susitikimas vyko bibliotekai vykdant projektą  „Vilnijos krašto kūrėjų  pristatymas Lietuvoje“. Projekto partneris – Vilnijos krašto bibliotekų asociacija. Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Širvintų rajono savivaldybė.

Bibliotekininkė Ugnė Trumpickaitė

Autorės nuotraukos

 

Vaivos Rutkauskaitės knygos ,,Nepasaka, arba pasaka apie NE“ pristatymas Musninkuose

Gruodžio 8 d. Musninkų Alfonso Petrulio gimnazijoje svečiavosi kraštietė rašytoja Vaiva Rutkauskaitė. Susitikime su rašytoja dalyvavo Musninkų Alfonso Petrulio gimnazijos antrokai (mokytoja Sigutė Bžozinskienė) ir trečiokai (mokytoja Vaida Savičienė). Vaiva Rutkauskaitė perskaitė mokiniams savo knygą „Nepasaka, arba pasaka apie NE“, kurią iliustravo Lina Ribinskė. Mokiniai įdėmiai klausėsi ir vėliau atsakė į užduodamus klausimus. Renginio metu vaikai gamino jiems patinkančius žodžius, o po to kiekvienas juos pristatė. Ir pabiro žodžių įvairovė: vaivorykštė, draugystė, galima, stipruolis, mieguistas ir kt.
Dėkojame Musninkų Alfonso Petrulio gimnazijai ir pedagogėms už gražų bendradarbiavimą.
Susitikimas vyko bibliotekai vykdant projektą „Vilnijos krašto kūrėjų pristatymas Lietuvoje“. Projekto partneris – Vilnijos krašto bibliotekų asociacija. Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Širvintų rajono savivaldybė.

Bibliotekininkė Ugnė Trumpickaitė
Autorės nuotraukos