Vasario 14–20 d. – literatūrinių renginių ciklas „Knygų savaitė“, buriantis leidėjus, bibliotekas ir visus, mėgstančius skaityti, pakvies į dešimtis susitikimų ir pokalbių su Lietuvos ir užsienio autoriais.
Šių metų „Knygų savaitės“ šūkis – „Mus jungia knygos“. Taip skaitanti, literatūra ir kultūros naujienomis aktyviai besidominti bendruomenė jau antrus metus kviečiama susipažinti su knygų naujienomis, stebėti renginius ir susitikimus, prisijungti prie dirbtuvių ir kitų renginių.
Organizatoriai skaitytojus kviečia visą savaitę paskirti knygoms: pasidomėti knygų naujienomis, atidžiai išnagrinėti projekto interneto svetainėje knygusavaite.lt pateiktą renginių programą, išsirinkti norimas diskusijas ir kasdien mėgautis išskirtiniais pokalbiais.
Programoje – lietuvių autoriai, užsienio svečiai ir aktualios diskusijos
Nuo vasario 14 d. LRT Mediatekoje patogiu metu bus galima peržiūrėti gausybę renginių, tarp jų ir pašnekesius su pasaulyje itin žinomais autoriais. Žiūrovai išvys, ką apie savo naujausią romaną „Klara ir Saulė“ pasakoja Nobelio premijos laureatas Kazuo Ishiguro. Vos praėjusių metų pabaigoje pasirodžiusią savo knygą apie grybus „Raizgus gyvenimas“ pristatys žymus britų biologas Merlinas Sheldrakeʼas. Australų rašytoją, romanų „Paskutinės apeigos“, „Gerieji žmonės“ autorę Hannah Kent kalbins rinkodaros specialistė Dovilė Filmanavičiūtė.
Renginių cikle sutiko dalyvauti daug metų kalbintas ir į Lietuvą atvykti kviestas Robertas Seethaleris. Jis su Berlyne gyvenančia rašytoja Lina Ever kalbėsis ne tik apie du skaitytojams jau žinomus savo romanus – „Visas gyvenimas“ ir „Tabakininkas“, bet ir apie naująjį romaną „Laukas“, kuris jau šią savaitę pasirodys lietuviškai.
Programoje netrūks ir puikiai pažįstamų lietuvių autorių knygų pristatymų ir diskusijų. Naujausią knygą „Minaretas ir 7“ pristatys Undinė Radzevičiūtė, o idėjų romano „Ch.“ autorius, istorikas Tomas Vaiseta ir profesorius Paulius Subačius kalbėsis apie Vakarų kultūros pabaigą. Žiūrovai taip pat galės išvysti šią vasarą vykusių pokalbių su rašytoja Kristina Sabaliauskaite įrašus, Nacionalinės premijos laureatė Vaiva Grainytė apie būsimą naują savo romaną „Rožės ir bulvės“ diskutuos su menininkais Nomeda ir Gediminu Urbonais.
Leidykla „Kitos knygos“ pristatys profesoriaus Evaldo Kazlausko pokalbį su Silvija Foti apie jos knygą „Vėtra Lietaus šalyje“. Istorikas Aurimas Švedas su knygos „Vilnius: savas ir svetimas“ autoriumi Laimonu Briedžiu kalbėsis apie Vilniaus pėdsakus plačiajame pasaulyje. Vilniaus temą plėtos „Vilniaus sekretų“ autorė Laura Švedaitė.
Į diskusiją apie skaitymo formatų įvairovę kvies Lietuvos aklųjų biblioteka, o Trakų viešoji biblioteka pakvies į susitikimą su naują romaną išleidžiančiu Ryčiu Sabu. Audrius Ožalas, Dovilė Filmanavičiūtė, poetas bei vertėjas Marius Burokas ir Vitalija Maksvytė kalbėsis apie tai, kam iš tiesų yra skirtos literatūros premijos.
Daug dėmesio – vaikams
Nenusivils ir jaunieji skaitytojai – jiems organizuojamos Sigutės Ach (leidykla „Nieko rimto“) dirbtuvės, speciali Vilniaus rajono savivaldybės Centrinės bibliotekos inicijuota viktorina „Ką žinome apie knygas“.
Net dvi knygas pristatys žinoma vaikų rašytoja J. Zykutė. Apie Lietuvos valdovus kalbėsis knygos „Lietuvos valdovai pasakoja vaikams“ autorius Zigmas Vitkus, Mūza Svetickaitė ir Luka Lesauskaitė. O knygą apie karališką vaikystę ir vieną 1529 metų rudens dieną skaityti jau mokantiems, bet ir piešti bei kurti istorijas mėgstantiems vaikams pristatys Valdovų rūmų muziejus.
Apie nepatogias temas knygose vaikams kalbėsis psichologė Giedrė Sujetaitė-Volungevičienė, rašytojas Virgis Šidlauskas, vaikų literatūros apžvalgininkė Agnė Skučaitė-Leonavičienė ir jos sūnus. Knygos „Matildos efektas“ kūrėjos – rašytoja Ellie Irving ir iliustruotoja Kornelija Žalpytė šnekėsis apie šios knygos kelią bei įkvepiančias teisybės paieškas net tuomet, kai, rodos, visi aplink nuleidžia rankas.
„Knygų savaitės“ programą ir naujienas sekite www.knygusavaite.lt