Tomo Kavarsko tapybos darbų paroda

Igno Šeiniaus viešosios bibliotekos skaitykloje eksponuojama vilniečio, Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos mokinio,  Tomo Kavarsko tapybos darbų paroda. Autoriaus darbai žavi vos juos pamačius. Ši paroda Tomui Kavarskui yra pirmoji personalinė paroda.

Štai kaip savo parodą pristato pats autorius:

,,Kiekvienas kūrinys – tai vis kitokia mano dalelė, nepakartojama ir labai man brangi. Lyg vėjo gūsis, kuris kaskart paliečia vis kitaip…

Ši paroda – mano pirmoji personalinė. Ir noriu ja parodyti dalelę to, ką kūriau ketverius metus – tai vasaros įspūdžiai, maži eskizai, lavinantys akis ir ranką, keli paveikslai, kuriuose vaizdavau žmones ir daugybė jausmų, patirtų Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje arba vasarinių plenerų su kartu besimokančiais draugais metu.

Paveiksluose keliaujama po Palangą, Nemajūnus, Alantą, Vilnių, Širvintų rajoną, o kartais mintys skrieja dar toliau… Tad kviečiu pabūti šalia manęs ir šių nuostabių vietų, tikiu, jog keliaudami kartu, atrasite tai, dėl ko netikėtai čia patekote…“

Autoriaus darbai kalba patys už save. Ši jo ir kūrybinių darbų harmonija suteikia malonių pojūčių ne tik autoriui, bet ir žmonėms, kurie žiūrės į juos ir kas žino, gal netgi ten nusikels….

„Aš esu mokinys, tad kiekvienas darbas man yra svarbi tobulėjimo proceso dalis. Kurdamas dažnai išbandau naujas technikas, ar atradęs labiausiai traukiančią, mokausi išreikšti kilusį įkvėpimą. Dažniausiai techniką pasirenku tada, kai turiu įkvėpimą kurti meno kūrinį.

Šioje parodoje  matote daugybę paveikslų, sukurtų guašu ir akvarele. Tai dvi technikos, kuriomis stengiausi perteikti šviesų ir šešėlių mirguliavimą, spalvų persiliejimus, vėjyje judančius augalus ir kitus dalykus, kurie kūrė vietos nuotaiką. Žvalgydamiesi po parodą matote ir piešinių, sukurtų sausomis priemonėmis – pastele, anglimi, pieštukais, rašikliais. Dalis jų yra greiti, ranką lavinantys eskizai, kiti – šviesos ir kontrasto žaismas, dar kiti – smulkmeniškas gamtos tyrinėjimas. Gamta visada buvo didžiausias mano įkvėpimo šaltinis. Kūriniai grąžina mane į brangius prisiminimus kaskart, kai žvilgteliu į juos. Su kiekvienu iš kūrinių turiu stiprų ryšį, nes darbai primena ankstesnį mane, sugrąžina prabėgusį laiką… Mano brangūs mokytojai: Vita Naumavičienė, Julija Ikamaitė, Arvydas Pakalka, A. Žemaitis, Austė-Jurgelionytė Varnė, G. Akstinas, vis sakydavo, kad stengčiausi pastebėti kuo daugiau spalvų, ir tikrai, pamatai jų begalę, kai to nori… Bet savo mylimų žalių atspalvių atsisakyti negaliu, manau tai lengva pajusti mano darbuose… “, – susitikus sakė Tomas Kavarskas.

Tomas Kavarskas įdėjo labai daug savo širdies ir jausmų į kiekvieną kūrinį. Labai malonu ir gera grožėtis nuostabiu jo menu. Nuo tokio įstabaus kūrinių grožio net svaigsta galva… Norisi stabtelėti ir pakeliauti po tas vietas…

 „Aplankykite mano parodą, juk eidami po salę ir žvalgydamiesi į piešinius bendraujate su manimi“, – sako parodos autorius Tomas Kavarskas.

Maloniai kviečiame aplankyti šią nuostabių kūrinių parodą, kuri veiks iki lapkričio 5 d.

Ugnė Trumpickaitė