Širvintų VB

Virtuali lietuviško ir pasaulinio kino odisėja

Domiesi kinu? Mėgsti žiūrėti filmus? Kviečiame į keturių dalių projektą virtualioje erdvėje „Lietuviško ir pasaulinio kino odisėja“, kuris žaismingai ir patraukliai pristatys ne tik lietuvišką ir pasaulinį kiną, bet ir suteiks galimybę panirti į filmų kūrimo virtuvę ir atskleisti kino gamybos paslaptis.

Ar žinai, kada kinas atkeliavo į Lietuvą? Kada įvyko pirmas viešas kino seansas? Kuo žiūrovus viliojo Kaune įsikūręs kino teatras „Lyra“? Ką išvertus iš prancūzų kalbos reiškia „režisierius“ – régisseur? Kas yra pliauškė? Atsakymus ne tik į šiuos, bet ir į daugybę kitų klausimų rasi viktorinoje. Spausk nuorodą: https://kahoot.it/challenge/04512033?challenge-id=506d0647-c0ca-4f4d-901c-455630e272a2_1641804326406

Projekto autorius – audiovizualių medijų kūrėjas Mykolas Bačiulis. Projekto partneris Širvintų rajono savivaldybės Igno Šeiniaus viešoji biblioteka. Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Šalčio gėlės lange

Projektą „Šalčio gėlės lange“, skirtą Lietuvos gyventojų trėmimams į atšiaurųjį Sibirą atminti, užbaigia įrašas, kuriame dvylikametis Algimantas aprašo tremtinių Šv. Kalėdas, sutiktas 1941 metais už 5 tūkst. kilomentrų nuo gimtųjų namų svilinant 42 laipsnių šalčiui. Žinoma, jų nepalyginsi su mums įprastomis gausiai vaišėmis nukrautomis ir dovanomis apipiltomis šventėmis, tačiau net ir tokiomis ypatingai sunkiomis gyvenimo sąlygomis lietuviai Šv. Kūčias ir Kalėdas paminėdavo, šiai progai išsaugodami gardesnį kąsnelį: cukraus gabalėlį ar baltų miltų saujelę, kad galėtų išsikepti parpeliukų, dar vadinamų šlyžikų ar kūčiukų.

Projekto „Šalčio gėlės lange“ kūrėjai skatina atminti tuos, kurių nebėra su mumis ir kuriems per Šv. Kūčių vakarienę teko džiaugtis tik saldintu vandeniu su šutintais kviečiais.

Spauskite ant nuorodos: https://www.youtube.com/watch?v=00Py8hVCXMI
Projekto autorė Rasa Bačiulienė. Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba. Projekto partneris Širvintų rajono savivaldybės Igno Šeiniaus viešoji biblioteka.

Lietuvos bibliotekininkų draugija šiemet skelbia „Bibliotekų knygų Kalėdas“. 2021 m. šūkis – Šventinis gerumas kartu su knyga

Šilti ir jaukūs renginiai su bibliotekų bičiuliais bei svečiais, vienišų ir stokojančių dėmesio asmenų lankymas, padovanotos knygos – mūsų kasdieniai džiaugsmai.
Ne tik trumpėjančios dienos, bet ir nesitraukianti pandemija kelia nerimastį. Vis dėlto Kalėdos yra laikas, kai metus norime užbaigti ramiau, dovanodami vieni kitiems šventinį gerumą, prie jo pridedant dar ir knygą – perskaitytą gerą romaną ar eilėraštį. Kviečiame su bendraminčiais ir draugais dalintis geromis emocijomis, mėgautis arbata ir imbieriniais sausainiais, susitikti jaukioje bibliotekoje pažiūrėti kino filmą ar pažaisti Žaislotekoje bei pasidžiaugti partnerių ir draugų padovanotomis knygomis.

Projektą „Nenuobodžiauk!“ tęsia vertėja Indrė Dalia Klimkaitė

Vertėja pristato garsios vokiečių rašytojos Mirjam Pressler istorinį romaną jaunimui „Natanas ir jo vaikai“ („Magnificat leidiniai“, 2020) ir skaito ištrauką apie garsiąją žiedo parabolę, aprašytą Lessingo dramoje „Natanas išmintingasis“. Kviečiame pasiklausyti:
 
Kitas projekto dalis rasite paspaudę šias nuorodas:
Patarlių viktorina „Taisyk roges vasarą…“:
Vilijos Visockienės kūrybinės karpinių dirbtuvės: 
Ilonos Ežerinytės kūrybinio rašymo dirbtuvės „Įkvėpimas“: 
Patarlių viktorina „Kaip paklosi, taip…“:
Gustės Bačiulytės kūrybinės dirbtuvės „Kaip pasidaryti Žvaigždžių žibintą“
Prof. Libertas Klimka apie laiką ir laikrodžius:
Patarlių žaidimas-viktorina „Akyse lapė…“
Gustės Bačiulytės kūrybinės dirbtuvės „Advento žvakių dekoravimas džiovintomis gėlėmis“:
 
Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba. Projekto partneris Širvintų raj. sav. Igno Šeiniaus viešoji biblioteka.

Prie projekto „Nenuobodžiauk!“ prisijungti kviečia jaunosios kartos atstovė Gustė Bačiulytė

Artėjant Adventui Gustė kviečia pasipuošti namus džiovintomis gėlėmis dekoruotomis Advento žvakėmis. Kaip tai pasidaryti žiūrėkite kūrybinėse dirbtuvėse. 

 
Kitas projekto dalis rasite paspaudę šias nuorodas:
Patarlių viktorina „Taisyk roges vasarą…“ 
Vilijos Visockienės kūrybinės karpinių dirbtuvės: 
Ilonos Ežerinytės kūrybinio rašymo dirbtuvės „Įkvėpimas“:
Patarlių viktorina „Kaip paklosi, taip…“
Gustės Bačiulytės kūrybinės dirbtuvės „Kaip pasidaryti Žvaigždžių žibintą“:
Prof. Libertas Klimka apie laiką ir laikrodžius:
Patarlių žaidimas-viktorina „Akyse lapė…“
 
Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba. Projekto partneris Širvintų raj. savivaldybės Igno Šeiniaus viešoji biblioteka.

Projektas „Nenuobodžiauk!“ kviečia pažaisti trečią viktoriną-žaidimą „Akyse lapė…“

Viktorina-žaidimas „Akyse lapė…“, sukurtą pagal Rasos Bačiulienės lietuvių-rusų patarlių knygą „Kol gyveni, tol ir mokaisi“. Ši dvikalbių knygų seriją 2019 m. buvo nominuota „International Excellence Awards“ tarp trijų geriausių pasaulyje kategorijoje „Educational Learning Resources“. Spauskit ant nuorodos ir smagiai bei naudingai praleiskit laiką! https://kahoot.it/challenge/05054019?challenge-id=506d0647-c0ca-4f4d-901c-455630e272a2_1637575486377

Pirmąją projekto „Nenuobodžiauk!“ viktoriną „Taisyk roges vasarą…“ rasite čia: https://kahoot.it/challenge/506d0647-c0ca-4f4d-901c-455630e272a2_1633276208241
Antroji patarlių viktorina „Kaip paklosi, taip…“ čia:
https://kahoot.it/challenge/02643484?challenge-id=506d0647-c0ca-4f4d-901c-455630e272a2_1634537690282

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba. Projekto partneris Širvintų ra. sav. Igno Šeiniaus viešoji biblioteka.

Širvintų rajono tautinio paveldo leidinys „Margas Širvintų krašto raštas“

Širvintų kultūros centras išleido tautinio paveldo leidinį „Margas Širvintų krašto raštas“, pristatantį rajono liaudies menininkus, tautodailininkus, tradicinius amatininkus ir kulinarijos meistrus.
Lapkričio 12 dieną Širvintų kultūros centre vyko leidinio „Margas Širvintų krašto raštas“ pristatymas. Albumą pristatė Kultūros centro etninės kultūros specialistė, projekto vadovė Laimutė Bikulčienė.
Projektą finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Širvintų rajono savivaldybė.

Vilnos vėlimo edukacija

Lapkričio 17 d. Igno Šeiniaus viešosios bibliotekos skaitykloje vyko vilnos vėlimo edukacija. Užsiėmimą vedė Oksana Graužinienė.
Edukacijos dalyvės susipažino su viena seniausių neaustinių medžiagos formų, kuriai pasigaminti nereikia naudoti jokių rišamųjų elementų, tik mechaninio darbo, karščio ir vandens. Ir rezultatas garantuotas – tvirtas vilnos pluoštas. Vilnos vėlimas tai ypatinga patyriminė veikla, kurios proceso metu jaučiamas nusiraminimas, nuotaikos pagerėjimas. Tai pati tikriausia, senolių išbandyta, natūrali terapija. Yra du vilnos vėlimo būdai – sausas ir šlapias. Užsiėmimo metu buvo išbandytas tradicinis (šlapias) vilnos vėlimo karštu vandeniu ir muilu būdas. Šlapiuoju būdu vilna veliama muilo pagalba. Muilas paskirstomas ant vilnos ir trinties pagalba išgaunamas vienalytis pluoštas.
Užsiėmimo metu dalyvės pasigamino po Kalėdinį žaisliuką.

Bibliotekininkė Ugnė Trumpickaitė