Širvintų VB

„Metai su knyga“ šiemet skelbė: skaityti gera! 

Jaukumas ir gera savijauta žiemą bei sulaukus didžiausių metų švenčių tikriausiai neatsiejami nuo šilto kambario, minkšto pledo, puodelio kvapnaus garuojančio gėrimo ir puikios, įtraukiančios knygos. O jeigu dar šalimais smagiai spragsi židinio ugnelė… O jeigu dar kas nors skaito greta… Viso to bibliotekininkų vardu nuoširdžiai linki Lietuvos apskričių viešųjų bibliotekų asociacija, šiemet organizavusi skaitymo veiklas visoje Lietuvoje, įgyvendindama projektą „Metai su knyga“ – garsiojo skaitymo iššūkio „Vasara su knyga“ tęsinį. „Metai su knyga“ šiemet skelbė: skaityti gera! 

 Skaitymas kaip į gelmę vedanti meilė sau 

 Projekto metu žymios ir talentingos moterys, skaitymo ambasadorės – dailininkė, leidėja Sigutė Ach, rašytoja Ilona Ežerinytė bei dainininkė, aktorė, rašytoja Jurga Šeduikytė interneto svetainėje www.vasarasuknyga.lt ir socialinių tinklų „Vasaros su knyga“ paskyrose siūlė skaityti joms pačioms asmeniškai svarbias knygas, o paskui leidosi į įkvepiančius pokalbius, susitikusios su skirtingų amžiaus grupių skaitytojais. Įvairių miestų bei miestelių bibliotekose įvyko iš viso aštuoniolika susitikimų. Paklausta, kuo jai įsiminė šie susitikimai, S. Ach atsakė: „Jau daugiau kaip dvidešimtį metų su edukacijomis važinėju po bibliotekas ir mokyklas, tačiau šių metų susitikimai buvo išskirtiniai tuo, kad susirinkdavo itin gausios būtent skaitančių vaikų bendruomenės. Kartais jaudinuosi dėl to, ar vaikai įsitrauks į pokalbį apie knygas ir skaitymą – siekdama didesnio vizualumo, ant galvos užsivožiu skrybėlę, kad vaikai nesupainiotų manęs su savo mokytoja ar bibliotekininke. Bet „Metų su knyga“ renginiuose jaučiau labai didelį pačių bibliotekų indėlį – vaikai būdavo pasiruošę, aktyviai dalyvaudavo. Tie šiuolaikiniai vaikai – tikros individualybės!“  

Smalsaujantys vaikai džiugino Sigutę Ach, o kaipgi I. Ežerinytei sekėsi bendrauti su „sunkiausia“ skaitytojų grupe – paaugliais? „Kai ateini į paauglių auditoriją, gali visko sulaukti, – neslėpė rašytoja. – Man pasitaikė dviejų tipų auditorijos: tie paaugliai, kurie žinojo, kur atėjo, ir tie, kurie nežinojo, kas ta teta ir kodėl dabar jiems reikės klausytis ir kalbėtis apie skaitymą.“ Pasak skaitymo ambasadorės, ji atrasdavo būdą bendrauti su šia amžiaus grupe net ir tada, kai mokiniai ateidavo neperskaitę rekomenduotų knygų: „Man atrodo, mes pernelyg nuvertinam paauglius, sakydami jiems: tu tik skaityk, kad ir menkavertę lektūrą. Mūsų kaip ambasadorių tikslas buvo nebūtinai dauginti skaitytojų skaičių, bet tapti vedliais – pateikti knygą, kuri yra sunkiau įkandama, ir padėti ją suprasti. Ne skatinti skaityti kuo daugiau, o sudominti gilesnėmis knygomis. 

Suaugusiųjų skaitymo ambasadorė Jurga Šeduikytė „Metų su knyga“ susitikimus su Lietuvos žmonėmis pavadino terapiniais: „Kalbėdavom ir apie sodus, ir apie daržus, ne tik apie knygas. Tai, ką mes įvardijam kaip nenorą skaityti ar šiais laikais sunkiai suvaldomą dėmesį, būdinga ir suaugusiesiems. Mano tikslas buvo padėti žmogui, skaitytojui atpažinti save mūsų aptarinėjamose temose. Labiausiai džiugindavo, kai matydavau, kad žmonės suklūsta ir sužiūra, o dar geriau – kai jų akys sužimba. Vadinasi, kažką pavyko užkabinti. Kalbėdamiesi apie knygas, neišvengiamai kalbėdavomės apie žmogiškumą.“ Pasak J. Šeduikytės, skaitytojo indėlis į knygos poveikį yra ne mažesnis nei rašytojo, nes abiejų fantazija dirba panašiai, todėl skaitymas – tai tikrasis komfortas, tikroji meilė sau: „Filmai, kuriuose daug veiksmo – tai lyg greitas maistas mūsų gyvenime. O knygai reikia erdvės ir laiko.“ 

Po susitikimų su skaitymo ambasadorėmis Lietuvos bibliotekos socialiniuose tinkluose dalijosi įspūdžiais: „Vaikai aktyviai įsitraukė į diskusiją ir pritarė skaitymo skatinimo ambasadorės nuomonei, kad knygos skaitymas išlaisvina vaizduotę“, „Vaikai dalijosi mintimis, kodėl jiems gera skaityti, mainais gaudami Sigutės Ach darbo reprodukciją. Prie menininkės nutįsusi  eilutė, laukianti autografo, liudijo apie įdomiai praleistą laiką su Sigute Ach“, „Šioje netradicinėje literatūros pamokoje-susitikime mokiniai drauge su viešnia diskutavo apie skaitymo naudą ir prasmę. I. Ežerinytė nuoširdžiai pasidžiaugė dalyvių kūrybiškumu ir vaizduote. Rašytoja pateikė vaizduotės gerinimo ir stiprinimo pavyzdžių, praktiškai pademonstravo, kaip gali būti kuriamos istorijos.“, „Susitikime su šios bibliotekos skaitytojais Jurga pasakojo apie savo vaikystę, pilnus knygų tėvų namus, kodėl skaityti yra gera, kokias knygas renkasi, ką jose atranda, kalbėjo apie savo vidinius išgyvenimus ir apie tai, kas padeda neišsibarstyti. Jurga pasakojo ir apie kūrybinį gyvenimą, rašymo poreikį, knygų gimimą. Apie tai, kas atvedė į aktorystę, apie meilę scenai“. 

 Mes visi esam savo pasaulių kūrėjai 

 Kitą projekto veiklų dalį sudarė edukacijos, susijusios su skaitymu – jų „Metų su knyga“ edukatoriai rašytojas, muzikantas Virgis Šidlauskas, rašytoja, pedagogė Rebeka Una ir aktorė, muzikantė, dėstytoja Emilija Latėnaitė visoje Lietuvoje surengė net 36-ias.

V. Šidlauskas, kuris savo edukacijos metu su vaikais muzikuodavo, šokdavo, piešdavo, rašydavo, diskutuodavo, sakė: „Mano kaip vaikų rašytojo darbo dalis – kelionės, susitikimai su vaikais. Kai kurie vaikai prisipažįsta, kad knygos jiems nepatinka, bet, man atrodo, šis nuoširdumas yra gerai. Tada diskutuoju su vaikais, kad galbūt jie tiesiog dar nespėjo atrasti sau patinkančios knygos. Juk būtent tada prasideda kelionė į knygų pasaulį.“ Kodėl svarbu skaityti? Rašytojo nuomone, „Jeigu neturėtume knygų, tai negalėtume pažvelgti į kito žmogaus vidų – ne tik į gerų, bet ir blogų personažų vidų. Skaitydami apie juos galime suprasti, kodėl jie taip elgiasi, kas atsitiko jų gyvenimuose, kodėl jie tokie tapo. Tas kitas požiūris, kita perspektyva leidžia mums artimiau pažinti kitus žmones, ir tai labai svarbu, nes galime pamatyti, kad ne taip jau visi ir skiriamės.“

„Metų su knyga“ edukatorė Rebeka Una džiaugėsi, prakalbinusi paauglius: „Paaugliai – man pati įdomiausia amžiaus grupė, manau, dauguma suaugusiųjų taip pat dar nėra išaugę iš paauglystės. Per savo edukacijas sakiau mokiniams, kad tai jūs esate burtininkai ir kūrėjai, tad dabar susikurkite savo ateities pasaulius, galbūt ne tokius liūdnus kaip aš savo knygose. Nes ką gi reiškia keisti pasaulį? Iš tiesų tai reiškia keisti save.“ 

Aktorė Emilija Latėnaitė prisipažino knygas skaitanti kaip aktorė, todėl savo edukacijose ji padėjo suaugusiems dalyviams prisiliesti ne tik prie literatūros, bet ir prie teatro, aktorystės meno: „Aš visada ieškau knygose personažų ir iškart mėginu juos atgaivinti. Buvo nuostabi patirtis tuo dalintis su Lietuvos skaitytojais. Nuostabu, kokie talentingi, drąsūs ir laisvi yra Lietuvos žmonės, kai leidžia sau tokiais būti. Jaučiuosi gavusi didžiulę dovaną. Viename mieste po mano edukacijos dalyviai netgi nutarė įkurti teatrą! 

Bibliotekų socialinių tinklų paskyros, kartais ir vietinė žiniasklaida, po edukacijų mirgėdavo nuotraukomis ir atsiliepimais: „Rašytojas pakvietė vaikus į nuotaikingą edukaciją „Nėra nieko, ko negalėtų įveikti draugystė“. Linksmybių ir šėlsmo netrūko viso susitikimo metu. Mokiniai  ne tik klausėsi pasakojimų apie knygas, dainavo, šoko,  bet ir patys kūrė įdomius, neįtikėtinus veikėjus. Nuskambėjus paskutiniesiems gitaros akordams rašytojas palinkėjo vaikams svarbiausia nepamiršti skaitymo, dažniau užsukti į biblioteką ir atrasti knygą, kuri užburs“, „Autorės edukacija „Paauglys kaip kūrėjas ir burtininkas ateities ir dabarties pasaulyje“ kvietė paauglius pasitelkti savo fantaziją ir sukurti ateities pasaulį. Kaip atrodys ateities kambarys? Kaip atrodys ir veiks technologijos? Kokia bus paauglio dienotvarkė? Kaip bendrausime tarpusavyje, su tėvais ir draugais? Ar visas gyvenimas vyks internete? Žaidimo būdu, komandose, progimnazijos mokiniai galvojo, bendravo ir kūrė mūsų ateities pasaulį.“, „Susirinkusios bibliotekos lankytojos praleido puikų laiką edukacijoje „Literatūriniai personažai atgyja ir tampa tikri“. Aktorės pasirinkta lietuvių kilmės prancūzų poetės Carmen Bernos de Gasztold knyga „Maldos iš Nojaus arkos“ leido kiekvienai pasijusti tarsi  tikroje kelionėje Nojaus laivu. Dalyvės pabandė įsijausti į pasirinktą gyvūną, perskaičiusios jo maldą, suprasti jo jausmus ir nuotaiką, baimes ir norus. Buvo labai linksma ir tuo pačiu jautru per judesį atgaivinti personažus.“ 

 „Metai su knyga“ socialiniuose tinkluose,  nuotoliniai susitikimai ir Skaitymo manifestas 

 Socialiniuose tinkluose (FB ir IG) projekto „Metų su knyga“ įrašais pasiekta 565,2 tūkst. žmonių. Daugiausia dėmesio sulaukė Sigutės Ach žiemos skaitinio rekomendacija, kuria pasiekta net 37 tūkst. sekėjų. 

Iš viso paskelbta 221 įrašas – tarp jų skaitymo ambasadorių knygų rekomendacijos, įvairūs konkursai, mįslės, žaidimai, minėtinų dienų priminimai. Šiais įrašais socialinių tinklų naudotojai per visus metus pasidalijo 1999 kartus, paskelbė net 3483 komentarus. Konkursų laimėtojams išdalyta per 70 prizų. 

Į spalio 24 d. surengtą nuotolinį susitikimą su projekto skaitymo edukatoriais per „Zoom“ platformą prisijungė 142 asmenys ir mokinių klasės, per FB šio susitikimo gyva transliacija pasiekė 2,9 tūkstančio žmonių. Lapkričio 6 d. nuotoliniame „Zoom“ susitikime su skaitymo ambasadorėmis dalyvavo 167 prisijungę asmenys ir mokinių klasės, o per FB šis susitikimas pasiekė 3 tūkstančius žmonių. Susitikimuose, kuriuos moderavo Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos kultūrinės veiklos organizatorė Agnė Deresevičiūtė, ir vėl buvo kalbamasi pagrindine projekto tema – kodėl skaityti gera. 

Į šį klausimą visus metus ieškojo atsakymo ir kontaktiniuose susitikimuose bei edukacijose dalyvavę vaikai, paaugliai ir suaugusieji – iš jų minčių, pamąstymų, abejonių ir stiprių įsitikinimų gimė pirmasis ir vienintelis Lietuvoje Skaitymo manifestas, kurio ilgąją versiją galima rasti projekto internetinėje svetainėje. 

Projekto „Metai su knyga“ ir Kauno apskrities viešosios bibliotekos Skaitymo skatinimo grupės vadovė Laura Lukoševičiūtė, džiaugdamasi sėkmingu projektu, šiemet vykusiu pirmą kartą, pabrėžė, kad visus metus vykę susitikimai subūrė didžiulę knygų mylėtojų bendruomenę, o visų drauge sukurtas Skaitymo manifestas parodė, kad priežasčių skaityti visada galima rasti begalę, nes skaityti tikrai yra gera. „Laukite tęsinio!“ – lyg kalbėdama apie įdomią knygą intrigavo L. Lukoševičiūtė. 

Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba. 

 Lietuvos apskričių viešųjų bibliotekų asociacijos informacija

 

 

 

Šiaurės šalių literatūros savaitė „Kalėdos Šiaurėje“

Lapkričio 13-19 d. vyko Šiaurės šalių literatūros savaitė. Ši savaitė yra Šiaurės šalių asociacijų „Norden“ sąjungos vykdomas projektas, skirtas skaitymo skatinimui, garsinio skaitymo ir pasakojamosios tradicijos puoselėjimui ir pažinčiai su Šiaurės šalių literatūra. Šių metų tema – „Kalėdos Šiaurės šalyse“. Pagrindinė Šiaurės šalių literatūros savaitės idėja – tamsiausiu metų laiku uždegti žvakes ir skaityti.

Lapkričio 13 d. Igno Šeiniaus viešojoje bibliotekoje vyko šviesos ir žodžio šventė „Kalėdos Šiaurėje“. Bibliotekoje svečiavosi Širvintų pradinės mokyklos 4C klasės mokiniai su mokytoja Ramune Savickiene.

Vyresn. bibliotekininkė Alina Griškevičienė susirinkusius supažindino su Šiaurės šalių literatūros savaite, papasakojo vaikams apie Šiaurės šalis bei kiekvienos šalies kalėdines tradicijas.

Žvakių šviesoje ketvirtokai su mokytoja skaitė ištrauką iš rašytojos Astridos Lindgren knygos „Emilis iš Lionebergos“. Po skaitymų vaikai rašė palinkėjimus knygos herojui Emiliui. (Šiemet sukanka jau 60 metų, kai Emilis iš Lionebergos linksmina savo gerbėjus įvairiose šalyse), kūrė bendrą kalėdinę pasaką, kalbėjo apie kalėdines tradicijas savo šeimose.

Džiaugiamės gražiu bendradarbiavimu su Širvintų pradine mokykla ir lauksime jaunųjų skaitytojų sugrįžtant.

Išvyka į Kauną

Spalio 14 –osios rytą Musninkų vaikų dienos centrą „Aitvarai“ lankantys vaikai su centro darbuotojais Andriumi Baškatovu ir Daiva Drazdauskiene pajudėjome Į Kauną. Kauno IX Forto muziejuje dalyvavome edukaciniame užsiėmime „Forto žvalgai“. Edukacija vyko forto gynybinės sienos erdvėse. Įsijautę į Pirmojo pasaulinio karo laikų žvalgų vaidmenį, dvi komandos atliko orientavimosi užduotis. Pvz., pagal žemėlapius reikėjo surasti nurodytą vietą, tada iš maišelyje esančių magnetinių detalių tinkamai sudėjus reikiamą žodį, gaunamas atsakymas. Komandos žvalgybą vykdė paeiliui. Edukatorė pateikė daug informacijos apie fortų statybą, jų likimą Pirmojo pasaulinio karo metu, XX a. pradžios architektūrinius ir karinės inžinerijos sprendimus. Apžiūrėjome visas ekspozicijų sales, kuriose pateikta informacija ypač aktuali.

Lankėmės Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje. Ypač vaikams patiko bibliotekoje gyvenančios papūgėlės, pasakų namelis. Darbuotoja Šarūnė Baltrušaitienė pasakojo apie vykdomas veiklas, Smalsučių ir Knygų mylėtojų klubų užsiėmimus, filmų peržiūrų ir vaidinimų kampelius.

Kelionę vainikavo pažintis su Nacionaliniu M.K. Čiurlionio dailės muziejumi. Vaikai žiūrėjo prestižinių tarptautinių ir nacionalinių konkursų laureato – virtualios realybės filmą „Angelų takais“ – Kristinos Buožytės ir Vitalijaus Žuko kūrinys, skirtas dailininko, kompozitoriaus ir abstrakčiojo meno pionieriaus Mikalojaus Konstantino Čiurlionio kūrybai pagerbti. Lankėmės ekspozicijų salėse, tarp kurių paroda „Žalia“, nuteikė šviesiai ir optimistiškai.

Išvykoje dalyvavo I.Šeiniaus viešosios bibliotekos darbuotojos Lolita Pliukštienė ir Alina Griškevičienė.

Išvyka organizuota Širvintų Igno Šeiniaus bibliotekai vykdant projektą „Kūrybiniai užsiėmimai: susidomėjimas gimsta dalyvaujant“ . Projektą finansuoja Lietuvos Kultūros taryba ir Širvintų rajono savivaldybė.

Kūrybinis užsiėmimas su rašytoja ir iliustruotoja Lina Žutaute

Rugsėjo 22 d. vyko smagus kūrybinis užsiėmimas su rašytoja ir iliustruotoja Lina Žutaute.
Pirmoji autorinė knyga („Kakė Makė ir Netvarkos nykštukas“) pasirodė 2010 m. ir Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) buvo pripažinta geriausia knyga mažiesiems skaitytojams. Už 2012 m. pasirodžiusią autorinę knygę „Ferdinandas ir Pū“ Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacija (IBBY) įteikė Prano Mašioto premiją (Geriausia 2012 metų knyga vaikams ir paaugliams). 2013 metais L. Žutautei įteikta Vaikų literatūros premija (Už kūrybą vaikams, už vaizdo ir žodžio dermę). 2014 m. knyga „Ferdinandas ir Pū“ įrašyta į IBBY garbės sąrašą. L. Žutautės kūryba išversta į rusų, latvių, estų, danų, korėjiečių ir daugybę kitų kalbų
Susitikimo metu autorė sakė, kad nauja knyga apie Kakės Makės nuotykius yra išleidžiama kasmet. Užsiėmime pagal knygą „Kakė Makė ir katinas vienai savaitei „ dalyvavo Širvintų pradinės mokyklos priešmokyklinio ugdymo klasės (mokytojos Rasa Gudeikienė ir Rasa Kemešė). Rašytoja pasakojo kupiną juokingų situacijų istoriją apie katiną, atsakomybę už augintinius. Nusikeldami į Kakės Makės pasaulį, turime galimybę pamatyti, kokia svarbūs yra rūpesčio ir užuojautos jausmai. Vaikai pasakojo apie savo gyvūnus, kuriuos jie augina ir labai myli.

Pirmiausia reikėjo iškirpti iš paruoštuko katino daleles. Po to jas spalvinti ir labai atidžiai, laikantis autorės aiškinimų, paeiliui klijuoti. Užsiėmimo laikas bėgo sparčiau nei norėtųsi. Vaikų pirštukams mikliai dirbant, buvo sukurti gražūs, spalvingi atvirukai. Renginio pabaigoje nusidriekė ilgėliausia eilė, norinčių gauti rašytojos autografą. Buvo vaikų, kurie atsinešė visas turimas Linos Žutautės knygas apie Kakę Makę.
Nuoširdus autorės bendravimas, vaikų šypsenos, noras padaryti gražius, savitus atvirukus sukūrė gerą, jaukią atmosferą.
Renginys organizuotas, vykdant Lietuvos Kultūros tarybos ir Širvintų r. savivaldybės finansuojamą projektą „Kūrybiniai užsiėmimai: susidomėjimas gimsta dalyvaujant“.

Susitikimas – koncertas „Ką slepia vandenų pasaulis“

Ukmergės „Ryto“ ugdymo centre su vaikais susitiko rašytojas ir literatūrinio žurnalo vyr. redaktorius Virgis Šidlauskas. Susitikimą – koncertą „Ką slepia vandenų pasaulis“ autorius pradėjo pasakodamas apie savo knygas. Knygos „Ulfas ir stebuklinga barzda“ herojus nepaklausęs tėčio ir pasinaudojęs stebuklingu skustuvu buvo pristatytas autoriaus piešiniu, kuris buvo nupieštas komentuojant žiūrovams. Vaikai sužinojo, kada jiems taip pat gali užaugti ilgėliausia barzda. Pasakojimą keitė daina.

Kalbėdamas apie povandeninį pasaulį, kuris kupinas paslapčių ir įvairiausių, įdomiausių gyventojų, rašytojas piešė gražiai pasipuošusį žmogutį. Vaikai jam į draugus siūlė vandenų gyventojus: medūzą, krabą, aštuonkojį, delfiną, jūrų arkliuką ir dar daug kitų, kurie vos tilpo į piešinį. Dainą – žaidimą atliko visi dalyvavę renginyje. Reikėjo išsiaiškinti keistą dalyką: koks garsas, kai paslysta ant bananų žievės raganosis, kokį garsą skleidžia širšė ir tekanti lava.

Paskutinis piešinys buvo apie kūdroje gyvenančius tris rupūžius, norinčius užkariauti pasaulį. Paršiuke – amfibijoje, padedant vaikų fantazijai, tilpo įvairūs daiktai, kurie reikalingi keliaujant. Melodingos dainos buvo dainuojamos drauge, vaikai ir mokytojos plojo, judėjo ir pritarė skambantiems akordams. Kvietė autorių Virgį Šidlauską atvykti dar.
Svečiui ir „Ryto“ ugdymo centro atstovams buvo įteiktos Širvintų r. savivaldybės atminimo dovanėlės.

Renginys organizuotas, vykdant Lietuvos Kultūros tarybos ir Širvintų r. savivaldybės finansuotą projektą „Kūrybiniai užsiėmimai: susidomėjimas gimsta dalyvaujant“.

Rudenį pasitikti kviečia Knygos pristatymo konkursas

Mėgsti skaityti knygas? O gal nori išbandyti save vaidyboje, režisūroje, scenarijų rašyme, vaizdo klipų filmavime ir montavime? Knygos pristatymo konkursas kviečia visus neabejingus skaitymui, knygai ir kūrybai išbandyti savo jėgas ir varžytis dėl išskirtinio prizo – asmeninės bibliotekos! Iki lapkričio 20 dienos perskaityk knygą ir ją pristatyk vaizdo įrašo formatu. Dalyvauti gali visi – dalyvių amžius neribojamas! Trys pirmų vietų nugalėtojai bus paskelbti prieš pat gražiausias metų šventes – gruodžio 20 d.

Nuo Šiaulių iki visos Lietuvos: konkursas plečia savo auditoriją

Knygos pristatymo konkursas startavo Šiaulių mieste, tačiau augant jo populiarumui, nuspręsta jį organizuoti visos Lietuvos mastu. Kaip teigia vienas iš konkurso organizatorių Tomas Pauliuščenka, nors per konkurso gyvavimo metus jis keitėsi, evoliucionavo, bet „koncepcija per daug nesikeitė – pavieniai dalyviai arba komandos turi išsirinkti mėgstamą kūrinį ir jį pristatyti pasirinktu formatu. Pasirodymą vertina kompetentinga komisija pagal keletą kriterijų – pasirinktą literatūrą, komunikaciją su publika, vaidybą. Konkursas prieš keletą metų pakeitė savo formatą ir tapo nuotolinis, taip pat neberibojamas ir dalyvių amžius. Šie pokyčiai atvėrė kelius platesnei auditorijai ir kūrybos galimybėms“, – teigė Tomas Pauliuščenka.

Dalyvauti kviečiami visi norintys

Knygos pristatymo konkurse, kuriame apjungiamos tokios sritys, kaip literatūra, scenos menai ir medijos, dalyvauti gali ne tik pavieniai asmenys, bet ir komandos, šeimos, klasės draugai. Konkurso sąlygose numatoma, kad grupės turi būti sudarytos iš ne daugiau kaip penkių narių, o vaizdo filmukas trukti ne ilgiau kaip penkias minutes. Dalyviams suteikiama visiška laisvė pasirinkti knygos pristatymo formą, tai gali būti – animacija, piešinių montažas, tekstų skaitymas, mini spektaklis, monologas, dialogas ar reklaminis klipas.

Pagrindinis prizas – staigmena

Kaip ir kasmet, gruodžio mėnesio pabaigoje, trys aukščiausiais balais komisijos įvertinti vaizdo filmukų dalyviai bus apdovanoti pagrindiniais prizais. „Šiais metais pagrindiniai prizai – ypatingi. Keletą metų iš eilės prizas įprastai būdavo koks nors daiktas, knygų ar žaidimų rinkiniai. Tačiau visada norėjosi tokio prizo, kuris atitiktų konkurso temą, tiktų bet kurio amžiaus dalyviui ir būtų lengvai padalijamas komandai. Ne paslaptis, kad konkurse dalyvauja daug skaityti mėgstančių ar save kaip skaitytoją dar tik atrandančių žmonių. Todėl sugalvojome konkurso nugalėtojams įteikti po nedidelę asmeninę biblioteką, kurios knygos ir įvairios smulkmenėlės atitiktų savininko pomėgius ir norus. Kad būtų įdomiau – ši asmeninė biblioteka atkeliaus ne visa iš karto. Pusę metų kas mėnesį laimėtojai paštu gaus staigmenas – jiems asmeniškai surinktas dovanas, kurias sudarys knygų ir staigmenėlių komplektai”, – apie prizo išskirtinumą kalbėjo konkurso koordinatorė Urtė Šulskienė.

Dalyvių laukia ir įvairūs kiti siurprizai bei papildomos nominacijos. Specialią nominaciją – elektroninių knygų prenumeratą metams, įsteigs ir konkurso draugas „Antanukas.lt“. Atskiras prizas lauks ir vieno aktyviausio mokytojo ar bibliotekininko, kuris paskatins dalyvauti konkurse didžiausią skaičių dalyvių. Viso konkurso laikotarpiu Knygos pristatymo konkurso „Facebook“ (https://www.facebook.com/KPKonkursas/) paskyros sekėjai taip pat galės dalyvauti papildomuose konkursuose ir laimėti šaunius prizus. „Iš dalyvių, ypač prizininkų, dažnai išgirstame, kad dalyvavimas konkurse jiems buvo įsimintina patirtis, padėjusi ne tik atsiskleisti naujiems gabumams, bet ir pažvelgti į literatūrą kitu žvilgsniu. Mat norėdami parengti gerą pristatymą dalyviai turi įsigilinti į pasirinktą knygą, paieškoti, kuo ji galėtų būti ypatinga ne tik jiems patiems, bet ir kitiems skaitytojams. Tikimės, kad šiemet mūsų konkursas pritrauks dar daugiau mėgstančių skaityti, norinčių save išbandyti žmonių“, – viliasi konkurso organizatoriai.

Konkursą organizuoja – Apskričių viešųjų bibliotekų asociacija

Konkurso partnerė – Savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacija

Pagrindinis informacinis partneris – Lietuvos radijas ir televizija

Rėmėjai: „Regionų naujienos“, „Antanukas.lt“, internetinis knygynas „Patogupirkti.lt“, leidybos namai „Terra Publica“, leidykla „Vaga“, leidykla „Gelmės“, leidybos įmonė „Svajonių knygos“, „Urtės tekstilė“, „Gera dovana“, „Syvas“.

Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.

 

Kviečiame apžiūrėti Igno Šeiniaus viešosios bibliotekos skaitykloje eksponuojamą Kauno IX forto muziejaus parengtą kilnojamąją parodą „Lietuvos gyventojų tremtys antrosios sovietinės okupacijos metais“

Paroda pasakoja apie antrosios sovietinės okupacijos metais vykdytą Lietuvos gyventojų trėmimą į tolimiausius Sovietų Sąjungos rajonus. Remiantis muziejaus rinkiniuose saugoma unikalia medžiaga, pristatomos sovietų reokupacijos, masinio gyventojų trėmimo organizavimo ir vykdymo temos, pažvelgiama į tremtinių kasdienį gyvenimą: darbą, tradicijas, kultūrinę veiklą. Ekspozicija veiks rugpjūčio 1 d. – 28 d.

Bumbulinio viešnagė Molėtuose

Gegužės 16 dieną Molėtų viešojoje bibliotekoje vyko labai nuotaikinga ir įdomi edukacija vaikams „Stebuklingas Bumbulinio daržas“, kuri buvo skirta gegužės 15-ąją minimai Tarptautinei šeimos dienai. Užsiėmimą vedė rašytoja Loreta Girdzijauskienė, apie kurios sukurtą Bumbulinį ir sukosi jo veiksmas.

Bumbulinis – senas seneliukas su kepure, ant kurios tupi didelis didelis bumbulas, dėl kurio visi jį ir vadina Bumbuliniu. Jo stebuklingame darže Molėtų „Vyturėlio” vaikų lopšelio-darželio priešmokyklinukai sužinojo, kaip gi iš visai nedidelių sėklų išauga šitokios didelės daržovės, uogos, vaisiai.

Jie pažino įvairias sėklas, piešė svajones, kurias vėliau sodino svajonių vazone. Užsiėmimo pabaigoje vaikai kūrė savas Bumbulinio kepures.
Dėkojame Loretai Girdzijauskienei už puikią edukaciją ir lauksime jos apsilankant darkart.

Renginys organizuotas, vykdant Širvintų r. savivaldybės Igno Šeiniaus viešosios bibliotekos skaitymo skatinimo projektą „Kūrybiniai užsiėmimai: susidomėjimas gimsta dalyvaujant“.
Projektą finansuoja Kultūros taryba ir Širvintų rajono savivaldybė.

Molėtų viešosios bibliotekos informacija