IPOLITO UŽKURNIO SKULPTŪROS KŪRINIŲ EKSPOZICIJA KERNAVĖJE

Keliaujančius po senąją Lietuvos sostinę Kernavę kviečiame užsukti į Ipolito Užkurnio kūrybinio palikimo ekspoziciją, įsikūrusią seniūnijos pastate,  Kerniaus g. 4, Kernavė. 

Ipolitas Užkurnys (1926 11 05 – 2004 11 10) –  vienas talentingiausių ir žinomiausių Aukštaitijos ir visos Lietuvos medžio drožėjų. Jis žinomas ir kaip poetas bei pasakorius. 

 Menininkas gimė 1926 metais Pyplių kaime, Širvintų rajone. Drožinėti medį pradėjo piemenaudamas, o nuo 1965 m. dalyvavo liaudies meno parodose. 1965-1971 m. meistras dažniausiai kurdavo skulptūras, figūrų kompozicijas parodoms. Vėlesniais metais jo kūrybinė veikla išsiplėtė, buvo kuriamos  monumentalios ir landšaftinės skulptūros − Ablingos memorialo paminklai (1972 m.), M. K. Čiurlionio kelio stogastulpiai (1975-1976 m.), Raganų kalnas Juodkrantėje, „Kuprelis“ Musninkuose ir kt., antkapiniai paminklai. I. Užkurnio sukurtos medžio skulptūros buvo eksponuojamos ne tik Lietuvoje ir Sovietų Sąjungos respublikose vykusiose  dailės parodose, bet ir  Anglijoje, Belgijoje, Graikijoje, Indijoje, Jugoslavijoje, Kanadoje, Lenkijoje, Norvegijoje, Prancūzijoje, Vengrijoje, Vokietijoje.  Iš viso dalyvauta daugiau kaip 90 parodų. Surengta 14 personalinių parodų.  I. Užkurnys 2000 m. apdovanotas Didžiojo Lietuvos kunigaikščio Gedimino V laipsnio ordinu.

I. Užkurnys yra sukūręs apie 1 500 skulptūros kūrinių. Daug jų yra įsigiję Lietuvos Respublikos ir užsienio šalių muziejai, apie 40 skulptūrų saugoma Elektrėnų savivaldybės literatūros ir meno muziejuje.  Ipolito Užkurnio namuose Vilniuje esančią kūrinių kolekciją jo našlė Auksė Aurelė Užkurnienė padovanojo Širvintų kraštui. Šiuo pagrindu Kernavėje 2015 m. atidaryta Ipolito Užkurnio kūrybos ekspozicija − tai medžio skulptūros, biustai, paveikslai,  paveikslų rėmai, skrynia bei kiti menininko kūriniai. Čia galima  pamatyti ir drožėjo įrankius, jo literatūrinį paveldą. Auksės Aurelės Užkurnienės  rūpesčiu ekspozicija nuolat pildoma, todėl kiekvieną kartą lankytojai gali sulaukti staigmenų. 

Ekspoziciją galima pamatyti nuo balandžio mėn. 15 d. iki rugsėjo mėn. 30 d. trečiadieniais, ketvirtadieniais, penktadieniais, šeštadieniais, sekmadieniais nuo 14.00 iki 18.00 val.

Kontaktinis telefonas: +37068724899

Įrašas paskelbtas temoje Kernavė. Išsisaugokite pastovią nuorodą.