Igno Šeiniaus viešoji  biblioteka tęsia virtualius susitikimus su dailininkais ir rašytojais

Širvintų rajono savivaldybės Igno Šeiniaus viešoji  biblioteka vykdė virtualius susitikimus-kūrybines edukacijas  su dailininke, rašytoja  Sigute Ach.

Sigutė Ach –  dailininkė, knygų iliustratorė, rašytoja. Studijavo Vilniaus pedagoginiame universitete. Kurį laiką piešė reprodukcijas, atvirukus ir pardavinėdavo juos mugėse. 2001 m. kartu su Arvydu Vereckiu  įkūrė leidyklą „Nieko rimto“. Iš pradžių Sigutė Ach šiai leidyklai kūrė reprodukcijas, atvirukus, o vėliau pradėjo iliustruoti knygas vaikams. Sigutė Ach iliustravo nemažai vaikų literatūros klasikos kūrinių: Šarlio Pero, Sergejaus Kozlovo, Eleonoros Fardžen, Violetos Palčinskaitės, Ramutės Skučaitės  ir kitų autorių knygas. Taip pat parašė keletą autorinių knygų, kurios verstos į ukrainiečių, rusų, italų  kalbas.

Širvintų rajono savivaldybės Igno Šeiniaus viešoji biblioteka vykdė virtualius susitikimus-kūrybines edukacijas su dailininke, rašytoja Sigute Ach.          

Susitikimo metu, gruodžio 9 d. dailininkė, rašytoja pristatė savo kūrybą: pirmąją iliustruotą knygą, pirmąją parašytą knygą, parodė savo kūrybos vietą. Ji įsikūrusi virš leidyklos „Nieko rimto“ ir joje labai puikiai dailininkei sekasi kurti.

Vėliau dailininkė paėmė popierių, teptuką, vandenį, akvarelinius dažus ir parodė akvarelės liejimo techniką. Ant popieriaus išliejo, rodos, kelias įvairių spalvų dėmeles, o išdžiūvusios jos pavirto į paveikslėlius, kuriuos vaizduotė gali paversti į bet kokį objektą.

O paskui ji ta pačia technika išliejo zuikį, kuris smulkių štrichų ir spalvų pagalba tapo tokiu mielu ir žaismingu. Dailininkė papasakojo, jog ji mėgsta smulkius štrichus, ką ir matome jos kūryboje. Jos knygutės iliustruotos preciziškai, kiekvienas taškelis kažką reiškia. Dar ji parodė vaikams, kaip piešti akutes, kad jos taptų gyvomis.

Na, o pačią dailininkę galima sieti su angelų kūryba. Susitikimo metu Sigutė Ach papasakojo apie angelus savo kūryboje, apie angelo simbolį žmonijos kultūroje. Ji kūrybiškai skatina pažinti „angelišką“ savosios asmenybės pusę, įkvepia atrasti, puoselėti ją. Todėl vėliau ant popieriaus gimė angelas, kuris buvo išlietas akvarele, pakoreguotas smulkiomis detalėmis.

Baigiamoje dalyje Sigutė Ach pakvietė vaikus visada būti kūrybiškais ir lavinti vaizduotę, nes vaizduotė gali kurti stebuklus, nukelti į tolimus pasaulius, matyti tai, kas dar tik svajonėse. O tam reikia skaityti knygas, kurios skatina matyti širdimi, todėl pakvietė vaikus skaityti ir kuo dažniau lankytis bibliotekose.

Pabaigoje mokiniai galėjo užduoti klausimus, į kuriuos dalininkė išsamiai atsakė ir palinkėjo vaikams pabandyti nupiešti po paveikslėlį akvarelės liejimo technika ir padovanoti, kaip kalėdinį atviruką ar surengti parodą bibliotekoje

Šiame susitikime dalyvavo Musninkų Alfonso Petrulio gimnazijos pradinių klasių ir Širvintų pradinės mokyklos 3Cklasės mokiniai.

Kūrybinės edukacijos akimirkos bus atgaivintos filmuotoje medžiagoje jau netrukus.

Džiaugiamės bendradarbiavimu su Musninkų Alfonso Petrulio gimnazija, Širvintų pradine mokykla, dėkojame mokytojoms Astai Jurkevičienei, Violetai Gelažauskienei, Elzei Trakimavičienei, Sigutei Bzožinskienei, Daliai Vinslauskienei, Audronei Janušauskienei ir mokiniams, dalyvavusiems užsiėmimuose.

Susitikimas-kūrybinė edukacija vyko vykdant projektą „Interaktyvi pažintis su knygos kūrėjais“. Šį projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir LR kultūros ministerija.

 

Dalia Taparauskienė, Širvintų Igno Šeiniaus viešosios bibliotekos projektų vadovė

 

 

 

 

 

Įrašas paskelbtas temoje Širvintos. Išsisaugokite pastovią nuorodą.