Mokymai  Širvintų viešojoje bibliotekoje

    Širvintų viešojoje bibliotekoje organizuoti mokymai  Širvintų rajono viešosios bibliotekos darbuotojams. Tai viena iš Širvintų viešojoje bibliotekoje įgyvendinamo projekto „Medijos keičia mūsų pasaulį“ veiklų. Projekto pagrindinė dalis – mokymai asmens duomenų apsaugos klausimais. Jis iš dalies finansuojamas Lietuvos kultūros tarybos. Projektas skirtas Širvintų rajono bibliotekininkų kvalifikacijos kėlimui.

    Mokymų tema: „Nematomi pavojai internete: asmens duomenų apsauga elektroninėje erdvėje“. Juos vedė VGTU Informacinių technologijų ir sistemų centro vadovė Eglė Švedaitė – Radvilė.

    Lektorė išsamiai ir aiškiai pristatė, kokie pavojai gali slypėti blogai suformuotuose slaptažodžiuose, kuriuos lengvai gali atspėti I-ojo kurso informatikos studentas. Jos įtaigus balsas ir temos aktualumas nepaliko abejingų.

    Lektorė atsakė į klausimus, kuriuos uždavė mokymų dalyvės. Tai nebuvo vien profesinės veiklos klausimai.

    Tą pačią dieną šie mokymai vyko ir Širvintų vaikų dienos centro lankytojams. Jiems taip pat reikia žinoti, kaip apsaugoti savo paskyras socialiniuose tinkluose, ką galima viešinti, ko  negalima viešinti etikos sumetimais, taip pat kaip pašalinti jau įkeltą informaciją.

  Interneto platybės tai lyg ir nematomi saitai, tačiau kiekvienas programuotojas gali surinkti informaciją apie kiekvieną asmenį, ypač jei informacija yra menkai apsaugota arba lengvai prieinama kiekvieno asmens socialinių tinklų paskyrose. Šią žinią mokymų dalyviams stengėsi perteikti lektorė ir jai tai pavyko.

    Interneto nereikia bijoti – tiesiog reikia žinoti, kaip apsaugoti savo asmens duomenis jame. Mokymų dalyviai žinos, ką galima talpinti socialiniuose tinkluose, kaip apsaugoti savo programinę įrangą nuo kenksmingų programų ir įsilaužėlių.

Dalia Taparauskienė, Širvintų rajono viešosios bibliotekos projektų vadovė

 

Įrašas paskelbtas temoje Be kategorijos, Širvintos ir pažymėtas , , , .Išsisaugokite pastovią nuorodą.