Nepaprasta pamoka apie Vilnių

Susitikimas ir nepaprasta pamoka pagal knygą “Vilnius. Vija ir Meška miestinėja „ vyko Musninkų A. Petrulio gimnazijoje. Pamoką vedė gidė ir edukatorė Rūta Norkūnė. Visus nustebino netikėta staigmena. Į renginį atvyko knygos herojė šunytė Meška. Knygos autorė pasakojo, kad labai mėgsta knygas, turi jų daugybę. Iš kelionių kaip suvenyrą taip pat parsiveža knygą apie aplankytą šalį. Taip gimė idėja parašyti knygą apie Vilnių.

Keliaudama knygos puslapiais ir rodydama skaidres, ji pasakojo legendas apie Vilkpėdę, Vilnelę. Šv. Kristoforo legenda buvo sekama dalyvaujant vaikams. Pristatytos trys pačios mėgstamiausios autorės Vilniaus senamiesčio vietos: Literatų gatvė, Vilniaus universitetas, Bastėja. Ir dar viena legenda apie siaubūną Baziliską , įtikinamai sekama Rūtos.

Praktinė užduotis – apžiūrėjus, pauosčius, palietus senovės vaistinėje pardavinėtas labai mums neįprastas prekes: vištos koja, varlės griaučiai, lydekos dantys ir kt., apspėti, kuri prekė kainavo brangiausiai.

Buvo daug klausimų vaikams: apie herbus, augintinius, knygas, Vilniaus vietas. Autorė stebėjosi, kad pradinukai tiek daug žino ir atsako teisingai. Visgi, renginio „vinis“ buvo pudelytė Frėja, sulaukusi begalybės glostymų ir dėmesio.

Renginyje dalyvavo antros ir trečios klasių mokiniai ( mokytojos Sigutė Bžozinskienė, Asta Jurkevičienė, Audronė Janušauskienė).

Renginys organizuotas, vykdant projektą „Kūrybiniai užsiėmimai: susidomėjimas gimsta dalyvaujant“ , kurį finansuoja Kultūros taryba ir Širvintų rajono savivaldybė.

Vyresn. bibliotekininkė Lolita Pliukštienė