Susitikimas su iliustratore Inga Dagile

Spalio 7 d. Gelvonų gimnazijoje vyko susitikimas su vaikų knygų iliustratore Inga Dagile. Renginyje dalyvavo 1-4 ir 5-8 klasių mokiniai su mokytojomis.

Renginyje „Kaip gimsta knyga?“ mokiniai susipažino su knygų iliustratore, grafikos dizainere Inga Dagile. Grafikos dizainerė yra iliustravusi 8 knygas: „Svajonių kalnas“, „Drambliai ėjo į svečius“, „Keturios paslaptys, kaip pažinti raides ir natas“, „Raidžių namučiai“, „Istorijos skanėstai“, „Mano tėtis rašo knygą“, „Akmenėlis“, „Kas kaip miega“. Ji aprodė savo darbo kambarį, supažindino su darbo įrankiais. Mokiniai „apsilankė“ spaustuvėje „Kopa“, kur pamatė, kaip iš tikrųjų gimsta knyga, kokia didelė yra spaustuvė ir kiek joje įvairiausių mašinų, atliekančių skirtingus darbus. Iš tiesų, palyginus su prieš šimtmečius naudota Johano Gutenbergo leidyba, šis knygos gimimas atrodo toks trumpas ir paprastas, tačiau taip yra tik žiūrint iš šalies.  Dabar darbus atlieka ne vienas žmogus. Taigi knygos kelias iki knygyno ar leidyklos yra ilgas. Mažiausiai 15 žmonių prisideda prie vaikiškos knygos išleidimo. Svarbi būna kiekviena detalė. Knyga iki išleidimo būna kruopščiai patikrinama, pataisoma, redaguojama. Ir kai visi darbai iki galo padaryti – knyga išvysta dienos šviesą.

Iliustratorė supažindino su grafikos dizainerio profesija, kuri prakalbina knygą ne tik iliustracijomis, bet ir kompozicijomis, spalvomis, šriftais.

Susitikime Inga Dagilė pristatė savo naujausią iliustruotą knygą „Akmenėlis“. Ji papasakojo, kaip kuria eskizus, kas ją įkvepia, kodėl patinka kurti. Susitikimo pabaigoje dailininkė atsakė į mokinių klausimus, palinkėjo būti drąsiais ir išbandyti įvairias veiklas.

Dėkojame už gražų bendradarbiavimą Gelvonų gimnazijos direktorei Sondrai Bartulienei ir mokyklos pedagogėms.

Renginys vyko bibliotekai vykdant projektą „Kūrybinės pajautos patyriminės dirbtuvės su vaikų knygų kūrėjais“, kurį finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Širvintų rajono savivaldybė.

Bibliotekininkė Ugnė Trumpickaitė