Susitikimas su rašytoju Virgiu Šidlausku ir dailininke Tania Rex

Igno Šeiniaus viešojoje bibliotekoje vyko susitikimas su vaikų rašytoju bei knygų „Ulfas ir stebuklinga barzda“, „Ulfas ir povandeninis miestas“, „Slaptoji Kornelijaus van Drebelio misija“, „Ugnikalniukas ieško draugų“ autoriumi Virgiu Šidlausku ir dailininke, knygų iliustratore Tania Rex. Į susitikimą atvyko Širvintų pradinės mokyklos 3b klasės mokiniai su mokytoja Svetlana Paliukėniene.

Susitikimo metu vyko labai nuotaikingas knygos „Ugnikalniukas ieško draugų“ pristatymas ir kūrybinės dirbtuvės. Knygos autorius labai gražiai ir įdomiai pristatė knygą. Jos personažas Ugnikalniukas turi didžiausią svajonę – susirasti draugą, ne stebuklingą, o paprastą kaip lavoje virta spurga. Rašytojas į knygos pristatymą išradingai įtraukė ir susirinkusius trečiokus renginio dalyvius, kviesdamas kartu padainuoti dainą apie knygos personažą. Mokiniai dainavo drauge ne tik apie Ugnikalniuką, kuris ieškojo draugų, bet ir apie dar vieną knygos personažą Ulfą iš knygos „Ulfas ir stebuklinga barzda“.

Antrojoje renginio dalyje mokiniams reikėjo pasigaminti po Ugnikalniuką, o tie, kurie norėjo – pasigamino ir visą šeimyną. Trečiokai noriai ir su užsidegimu įsitraukė į edukacinę veiklą. Jie karpė, klijavo, dekoravo, piešė salą, kurioje įsikūrė Ugnikalniai, galvojo salų pavadinimus. Kūrybiniai darbeliai buvo labai įvairūs, kruopščiai ir gražiai padaryti. Į procesą įsitraukusiems vaikams padėjo ir knygą iliustravusi dailininkė Tania Rex, kuri kaip sakė Virgis Šidlauskas ir sugalvojo, kaip turėtų atrodyti knygos personažai.

Renginiui baigiantis, svečių atsivežti pagaminti ugnikalniai, kurie labai patraukė vaikų dėmesį, buvo skirti pademonstruoti ugnikalnio išsiveržimą. Taigi rašytojas ir dailininkė, pasitelkę du pagalbininkus, visiems parodė, kaip vyksta ugnikalnių išsiveržimas.

Susitikimas vaikams labai patiko, paliko daug šiltų, gerų emocijų, o pagamintus darbus vaikai galėjo parsinešti namo.

Renginys vyko Igno Šeiniaus viešajai bibliotekai vykdant projektą „Interaktyvi pažintis su knygos kūrėjais“, kurį finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir LR kultūros ministerija.

Ugnė Trumpickaitė