Stalo teatro dailės, kino, muzikos kūrybinės dirbtuvės ir spektaklis „Aplink pasaulį per vieną spektaklį“

Vykdant projektą „Ieškoti, pažinti, pamėgti“ Igno Šeiniaus viešojoje bibliotekoje vyko Stalo teatro kūrybinės (dailės, kino, muzikos) dirbtuvės ir spektaklis „Aplink pasaulį per vieną spektaklį“. Svečiavosi ir užsiėmimą vedė aktorė, režisierė Saulė Degutytė ir dailininkas, rašytojas Paulius Juodišius. Į renginį atvyko Širvintų progimnazijos 7a klasės mokiniai su auklėtoja Sigute Davidavičiene.

Mokiniai turėjo galimybę leistis į nepaprastai įdomią kelionę pagal Žiulio Verno knygose aprašytus nuotykius. Žiulio Verno kuriamas nenutrūkstamų nuotykių pasaulis pirmiausia mums atveria neįkainojamas fantazijos galimybes, t.y. paslaptingą būdą keliauti į bet kurį pasaulio kraštą… Susiskirstę į tris komandas: „Žemės“, „Oro“ ir „Vandens“, mokiniai piešė personažus, filmavosi ir įgarsino nuotykį. Vaikai vaidino spektaklį, kuriame galėjo patys būti aktoriais, kūrėjais ir įgarsintojais. Spektaklis paremtas Žiulio Verno knygomis: „Aplink pasaulį per 80 dienų“, „20 tūkstančių mylių po vandeniu“, „Penkios savaitės oro balionu“. Spektaklyje mokiniai turėjo galimybę, vienu atokvėpiu apskrieti visą pasaulį, sulaukė ne tik daugybės neįtikėtinų, klasika virtusių nuotykių, bet ir galimybę praktiškai prisiliesti prie įvairiausių meno formų, instrumentų… Šiame spektaklyje įgarsinimui buvo naudojama daug įvairiausių priemonių – egzotiniai, savadarbiai instrumentai ir kt.

Vaikai noriai įsitraukė į veiklą, buvo aktyvūs, kūrybiški, entuziastingi. Jie mėgavosi naujais potyriais, o renginiui pasibaigus, netilo jų klegesys.

Projektą „Ieškoti, pažinti, pamėgti“ finansuoja Lietuvos kultūros taryba, LR kultūros ministerija, Širvintų rajono savivaldybė.

Ugnė Trumpickaitė