Svečiuose rašytoja Kristina Gudonytė

Širvintų viešosios bibliotekos vaikų lit. skyrius kasmet dalyvauja Metų knygos rinkimuose. Knygų paaugliams kategorijoje šiemet laureate tapo rašytoja  Kristina Gudonytė už knygą „Ida iš šešėlių sodo“. Su šia autore balandžio 10d. susitiko „Atžalyno“ progimnazijos mokiniai. Renginį vedė mokytojas Romas Zibalas. Jis prisiminė, kaip kažkada žiūrėjo spektaklį „Vėjo botagėlis“, kuriame vaidino gerbiama autorė.

Kristina Gudonytė – aktorė, dailininkė (surengta 15 autorinių tapybos parodų), populiarių televizijos filmų („Dvynukės“ ir kt.) , daugelio spektaklių scenarijų autorė ir režisierė, televizijos serialų „Neskubėk gyventi“ , „Moterys meluoja geriau“  ,“Nemylimi“ scenarijų bendraautorė, rašytoja. Ji  pasakojo , kad vaidinti , vesti televizijos laidas pradėjo nuo pirmos klasės , du metus Vilniaus universitete  studijavo vokiečių k. ir literatūrą, mokėsi konservatorijoje, Maskvoje  studijavo  kino režisūrą.

Pirmoji knyga  buvo „Gėlių dvaras“, antroji  – „Blogos mergaitės dienoraštis“  taip pat pelnė Metų knygos titulą.  „Ida iš šešėlių sodo“  – knyga apie paauglių problemas, apie meilę ir amžinybę. Jos idėją  autorė nešiojo savyje  septynis mėnesius,  parašė per tris.

Atsakinėdama į mokinių klausimus ,K.Gudonytė sakė, kad moka lotynų, rusų, vokiečių, susikalba ispanų ir anglų kalbomis. Mokykloje mėgstamiausias dalykas buvo fizika, o norint kurti svarbiausias dalykas -nuoširdumas. Autorė neiliustruoja savo knygų, nes kol parašo, pakankamai pavargsta, todėl  ranka nekyla  dar ir iliustruoti. Prisipažino šiuo metu rašanti nuotykių knygą paaugliams.

Vaikų lit. skyriaus vedėja L.Pliukštienė paskelbė Metų skaitytojus 5-8 klasių grupėje. Padėkos raštais buvo apdovanotos Deimantė Indrašiūtė, Daina Balsevičiūtė,  Andželika Muleronkaitė, Erika Blusevičiūtė, Meda Gujytė, Julija Pūraitė, Indrė Šarkaitė.

 Susitikimui skirtas laikas greitai išseko. Buvo daug norinčių gauti autografą. Apniukusią dieną praskaidrino šiltas ir nuoširdus , betarpiškas bendravimas su įdomiu žmogumi, įvairiapuse asmenybe.

Vaikų lit. skyriaus vedėja L.Pliukštienė