Pažintis su Une Kaunaite

    Kaip savotiška įžanga į atostogas L. Stuokos – Gucevičiaus mokiniams buvo susitikimas, organizuotas Viešosios bibliotekos,   su  leidyklos „Žara“ direktore Ramute Žandariene ir  debiutante Une Kaunaite. Jos knyga  „Sudie, rytojau“ dalyvavo Metų knygos paaugliams rinkimuose. Ši knyga kiek kitokia nei kitos paaugliams skirtos knygos. Ji parašyta jauno žmogaus jaunam žmogui. Kaip ir pagrindinė veikėja Vytautė, Unė  yra baigusi Vilniaus licėjų. Šiuo metu Škotijoje studijuoja psichologiją ir socialinę antropologiją.

    Susitikimas vyko  labai šiltoje ir draugiškoje aplinkoje, L.Stuokos – Gucevičiaus gimnazijos  salėje. Unė džiaugėsi, kad daugelis dalyvavusių skaitė jos knygą. Gimnazistai  Evelina, Haroldas ir kiti pristatydami knygą klausė autorės apie vienišumą, architektūrą, jos sąsajas su Vilniumi, šiuolaikiškumą.

   Knygos herojė Vytautė anot aplinkinių  – tobula. Ji puikiai mokosi, piešia, šoka, groja, kad ir ko imasi, visada  pasiekia aukščiausių rezultatų. Vytautė apsigimusi lyderė, gera ir supratinga tėvams, draugams, mokytojams. Atrodytų, ko skųstis, juk atviri visi keliai. Bet tai didelė atsakomybė,  kai visi iš tavęs tiek daug tikisi. Kuo esi stipresnis išorėje, tuo silpnesnis viduje.

   Susitikimo metu atsakydama į klausimus, Unė kalbėjo apie Lietuvos nepriklausomybę, kuri jai asocijuojasi su siekiu. Pasakojo, kad knyga buvo daug kartų taisoma, bet  šiuo metu, po susitikimų su skaitytojais, galbūt kitaip rašytų pradžią, bet greičiausiai nieko nekeistų. Autorė pasakojo, kad jai  geriausiai galvojasi tada, kai negali rašyti. Rašo chaotiškai, gabaliukais, po to galvoja, kur tą tekstą įterpti. Romano pavadinimas kilo pačioje pradžioje ir negalėjo jo pakeisti.  Nors daug kas teigė, kad turėtų vadintis „Sveikas, rytojau“. Bet pavadinimas įaugo į mane, – sakė Unė.  Knyga skirta  mokytojai   Vilei Vėl  ir mylimam miestui Vilniui.

Po gražių mokytojos  E. Rutkauskienės linkėjimų autorei, moksleiviai  pirko   rašytojos  knygą,  Unė kiekvienam parašė  originalų autografą.

„Man buvo be galo smagu bendrauti su tokiais  gabiais, kūrybingais ir skaitančiais moksleiviais“, – parašė Unė Viešosios bibliotekos vaikų lit. skyriaus Svečių knygoje.

Vaikų lit. skyriaus vedėja Lolita Pliukštienė