Žiemą bandėme išvyti ir iš Šešuolėlių

    Visi – dideli ir maži, jauni ir seni, giminės ir kaimynai ir tie, kurie mėgsta blynus, vasario devintąją buvo pakviesti į Užgavėnių šventę. Nors žiema ir nevaroma užleido vietą pavasariui, bet Šešuolėliuose Užgavėnes švęsti jau tampa tradicija. Seni žmonės sakė –  jei Užgavėnių nešvęsi, tai visus metus nuo nelaimių neatsiginsi ir blogą derlių „užsiauginsi“.

   Po pietų Šešuolėlių bibliotekos kieme ramybę drumstė visokie velniukai, ubagai, raganos, čigonai ir kitokios baisybės, nosis kuteno Šešuolėlių bendruomenės pirmininkės V. Snitkienės  kepamų blynų ir bulvių kvapai.

    Susirinkusiesiems liūdėti neteko. Senąsias Užgavėnių tradicijas priminė bibliotekininkė V. Dilienė, kuri dar ir  pabandė pagal orą nuspėti koks bus pavasaris, kokio galime tikėtis derliaus. Stipresni ir vikresni savo jėgas išbandė virvės traukimo varžybose, gudresni – „Protų  mūšyje“. Kiekvienas dalyvis buvo apdovanotas tradiciniais prizais- sėklomis, kurias turi pasisėti, gerą derlių užauginti ir juo su kaimynu pasidalinti.

    Visiems gerai prisidūkus ir sočiai pavalgius norėjosi kuo greičiau šaltą ir varginančią žiemą išvyti ir pavasarį prisišaukti, todėl deginome pamėklę Morę, o su ja kartu visas negandas ir blogybes.

     Žiema išvaryta!  Su nekantrumu laukiame pavasario

 Šešuolėlių filialo vyr. bibliotekininkė V. Dilienė

Įrašas paskelbtas temoje Šesuolėliai. Išsisaugokite pastovią nuorodą.