Susitikimas su poetu, eseistu, prozininku Donaldu Kajoku

   Širvintų viešosios bibliotekos Vileikiškių filiale gruodžio 18 d., 16 val. vyko akcijos „Metų knygos rinkimai“ organizatorių inicijuotas susitikimas su poetu, eseistu, prozininku, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatu Donaldu Kajoku. Vileikiškių filialas teikė paraišką – akcijos „Metų knygos rinkimai“ organizatoriams ir laimėjo poezijos penketuką. Viena iš poezijos penketuko knygų pretenduoja į 2015 metų poezijos knygos titulą: Donaldo Kajoko „Apie vandenis, medžius ir vėjus“ (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla), Vlado Braziūno „Stalo kalnas“ (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla), Jurgitos Jasponytės „Šaltupė“ (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla), Aušros Kaziliūnaitės „Mėnulis yra tabletė“ (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla) ir Aido Marčėno „Viename“ (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla). Už dalyvavimą akcijoje „Metų poezijos knygos rinkimai 2015“, organizatoriai suteikė galimybę pasikviesti į biblioteką vieną iš poezijos penketuko autorių. Džiaugiamės, kad pavyko suorganizuoti susitikimą su poetu, kurį inicijavo akcijos „Metų knygos rinkimai“ organizatoriai. Susitikimo metu rašytoją kalbino drauge į renginį atvykęs Maironio lietuvių literatūros muziejaus darbuotojas Edmundas Kazlauskas. Pokalbio forma vykęs susitikimas, kurio metu Edmundo Kazlausko klausimai ir Donaldo Kajoko atsakymai buvo susiję su kūryba, tematika, įkvėpimu, tikėjimu bei filosofija. Klausėmės Donaldo Kajoko meniškai skaitomų eilėraščių. Buvo pristatyta naujausia autoriaus knyga „Apie vandenis, medžius ir vėjus“, kurioje krikščioniškoji vaizdinija ir budistinė tuštuma, vos girdimas dialogas ir griaudinti tyla, peizažai akiratyje ir peizažai atmintyje, išminčiaus šypsena ir kvailio išvedžiojimai, lietuviška senovės Kinija ir senoviškai kiniška Lietuva… Ir daugybė kitų būties ženklų septynioliktojoje Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato poezijos knygoje. Dar vienas gražiai užrašytas gerai temperuotas kalbėjimas apie tai, kas svarbiausia – apie vandenis, medžius ir vėjus. Ir, žinoma, ne tik…

   Poeto, eseisto, prozininko D. Kajoko kūryba išversta į anglų, prancūzų, ispanų, vokiečių, rusų, lenkų, suomių ir daugelį kitų kalbų. Autorius yra pelnęs ne vieną apdovanojimą – 1991 m. jam paskirta Jotvingių premija, 1995 m. tapo „Poezijos pavasario“ laureatu, 1999 m. apdovanotas Nacionaline kultūros ir meno premija, 2012 m. tapo įsimintiniausiu Kauno menininku, taip pat apdovanotas už kūrybiškiausią metų knygą „Kurčiam asiliukui“, 2013 m. apdovanotas Baltijos asamblėjos premija už romaną „Ežeras ir kiti jį lydintys asmenys“ – tai tik dalis visų jo apdovanojimų ir įvertinimų.

   Dėkojame poetui, eseistui, prozininkui, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatui – Donaldui Kajokui, Maironio lietuvių literatūros muziejaus darbuotojui Edmundui Kazlauskui bei akcijos „Metų knygos rinkimai“ organizatoriams už inicijuotą renginį.

Virginija Gigaškaitė
Širvintų viešosios bibliotekos
Vileikiškių filialo vyr. bibliotekininkė

Įrašas paskelbtas temoje Vileikiskis. Išsisaugokite pastovią nuorodą.