Šalis ta – Lietuva vadinas

   2015 – ieji etnografinių regionų metai. Baigiantis šiems metams Musninkų miestelio biblioteka pakvietė į renginį ,, Šalis ta – Lietuva vadinas.‘‘

   Su keturiais Lietuvos regionais supažindino Inesa, Karina, Eimontas, Kornelijus. Apie šių regionų tarmes, tradicijas, papročius papasakojo bibliotekininkė.

   Renginyje svečiavosi Musninkų seniūnė Birutė Jankauskienė, ji kilusi iš Jurbarko. Ji pasakojo, kad tame krašte kalbama vakarų aukštaičių tarme. Turi įtakos žemaičių tarmė, nes yra trumpinami žodžiai. Pavyzdžiui: tėvuks, kirvuks ir t.t. Niekas negalėjome pasakyti, ką reiškia tame krašte vartojamas žodis kripės, o pasirodo, kad tenykščiai taip vadina kopėčias.

   Kita renginio viešnia kraštotyrininkė Filomena Vaicekauskienė ne tik papasakojo daugiau apie savo kraštą, ( ji kilusi iš Panevėžio), bet atsinešė įdomių knygų apie įvairių regionų tautinius drabužius, kupiškėnų tarmes.

   O Musninkų vaikų dienos centro vadovė Ieva Vaitkeviča pasidalino pasakojimu apie mūsų kaimynus latvius, ten kaip ir pas mus yra savi regionai, kiekvienas turintis savo tarmes. Sakė, jog latvių kalba truputį panaši į žemaičių.

   Vėliau bibliotekininkė su vaikais minė aukštaitiškas, suvalkietiškas, žemaitiškas ir dzūkiškas mįsles, vaikai spėliojo senovinius įvairių regionų žodžius, patys aktyviausi apdovanoti prisiminimo dovanėlėmis.

ŠVB Musninkų filialo
Vyr. bibliotekininkė Janė Rolienė

Įrašas paskelbtas temoje Musninkai. Išsisaugokite pastovią nuorodą.