Tradicinė Šiaurės šalių bibliotekų savaitė – „Draugystė Šiaurės šalyse“

   Šiaurės ministrų tarybos biuro Lietuvoje paskelbtame projekte Vileikiškių biblioteka dalyvauja jau penktą kartą. Šiemet Šiaurės šalių bibliotekų savaitė vyko lapkričio 9 – 15 dienomis. Pagrindinė šios savaitės idėja – populiarinti Šiaurės šalių literatūrą, skatinti savišvietą, organizuojant kultūros renginius bibliotekose pasiūlyta bendra tema. Šių metų tema – „Draugystė Šiaurės šalyse“.

   Lapkričio 9 d. Vileikiškių bibliotekoje vyko tradicinės Šiaurės šalių bibliotekų savaitės atidarymas. Vaikams buvo pristatytas šio projekto tikslas ir šių metų tema. Degančios žvakės ir spindinčios margaspalvės girliandos šviesoje buvo skaitoma ištrauka iš norvegų rašytojos Marijos Parr knygos „Vaflinė širdelė“. Tai smagi ir jautri istorija apie berniuko Trilės ir mergaitės Lenos draugystę. Renginio dalyviai: Austė Salvinskytė, Karolina Vaitkutė, Ignas Brazulevičius, Neringa Salvinskytė, Kamilė Eigelytė, Laura Vaitkutė trumpai aptarė perskaitytą ištrauką ir patys išsakė savo nuomonę apie draugystę. Dalyviai savo mintis apie draugystę užrašė sukurtoje „Draugystės knygoje“, kitą dieną ją papildė Augustės Žvirblytės bei Justinos Radžiūnaitės užrašytos mintys.

   Šventinį vakarą vyko žymios švedų vaikų knygų rašytojos Astridos Lindgren parodos „Draugystė ir nuoširdumas – Astridos Lindgren kūryboje“ pristatymas. Šios autorės kūryba neslopsta, knygos ir personažai toliau džiugina viso pasaulio mažuosius skaitytojus.
Smagu, kad Šiaurės šalių bibliotekų savaitėje dalyvavo ir savo kūrybinį darbelį – „Draugystė“ pristatė Musninkų Alfonso Petrulio gimnazijos Vileikiškių ikimokyklinio ugdymo skyriaus auklėtiniai: Gabija Paulauskaitė, Augustas Sadovski, Martynas Pakalniškis, Eimantas Uleckas (auklėtoja Regina Junienė). Šis nuotaikingas ir kruopštus vaikų darbas puikiai perteikė draugystės temą bei papuošė biblioteką.

   Visi dalyviai gavo atvirlaiškius su šių metų simbolika, o patys aktyviausi simbolines dovanėles – teksto žymeklius, atšvaitus…

   Draugystė – viena bendrumo formų. Tikimės, kad būtent bendrumo jausmas, lydėjęs visą šventinę savaitę, lydės mus ir ateityje.

Virginija Gigaškaitė
Vileikiškių filialo vyr. bibliotekininkė

Įrašas paskelbtas temoje Vileikiskis. Išsisaugokite pastovią nuorodą.