„Draugystė su šiaure“

   Lapkričio 9 dieną Lapelių bibliotekoje prasidėjo tradicinė Šiaurės šalių bibliotekų savaitė.
Pagrindinė Šiaurės šalių bibliotekų savaitės idėja – populiarinti Šiaurės šalių literatūrą ir knygų skaitymą, organizuojant kultūros renginius bibliotekose pasiūlyta bendra tema. Šių metų tema „Draugystė šiaurėje“ Ši bibliotekų savaitė ypatinga ir tuo, jog vyksta Šviesos ir žodžio šventė – kūrinių skaitymas balsu vėlų vakarą, kuris tradiciškai vadinamas „Sutemų valanda“.

   Prasidėjęs lapkritis bibliotekos lankytojus pasitiko knygų paroda „Draugystė su Šiaure“.
Pirmadienis yra didžioji skaitymo balsu diena. Jaunieji skaitytojai susirinko vėlų vakarą į „Sutemų valandos“ skaitymą. Šviečiant žvakių šviesai skaitovai Lukas Arbočius ir Gabija Mažeikaitė perskaitė ištrauką Maria Parr „Vaffelhjerte“ . Sekantį tekstą Marjun Syderbø Kjelnæs „Skriva i sandín“ ištrauką skaitė Raimondas Mažeika, Samanta Arbočiūtė, vaikus atlydėjęs tėvelis Ramūnas Dulaitis. Nors knygas skaityti yra vienišiaus darbas, bet šį vakarą, susirinkus draugų būryje, skaityti ir klausytis, knygų ištraukų, buvo smagu. Visi kartu juokėmės, kai tekstas pakrypdavo humoro link. Arba kartu su knygos herojais keliaudavome tolimos šiaurės nuostabiais gamtos kampeliais. Po sutemų skaitymo visi dalyviai susikibę rankomis, sušokome draugystės ratelį. Kad ilgiau išliktų prisiminimai apie draugystę, kiekvienam vakaro dalyviui, bibliotekininkė įteikė po draugystės drugelį. Taip pat po žvakutę, kurią kiekvienas uždegs savo šeimoje, tęsiant Šviesos ir žodžio šventę.

   Tęsiant pažintį su šiaurės šalių literatūra, sekančią dieną, draugų būryje skaitėme knygą „Hilda, elfų karalienė“. Sužinojome apie šiaurės milžinus, užburtas uolas ir mintimis klaidžiojome kalnų labirintuose, jūros pakrantėmis.

   Kokius vaizdus iš tolimų kaimynų, paliko skaitymo vaizduotė, dalyviai įamžino savo piešiniuose ir juos padovanojo bibliotekai.

   Juk ši skaitymo savaitė, pakvietė dar kartą sueiti, pabūti, pabendrauti su draugais ir žinoma su mūsų kaimynais iš šiaurės. Subūrė knygų mylėtojus pažinti Šiaurės šalių literatūros lobius.

Janė Stravinskienė
Lapelių vyr. bibliotekininkė

Įrašas paskelbtas temoje Lapelės. Išsisaugokite pastovią nuorodą.