Geriausią Lietuvos paauglių ir jaunimo literatūros konkurso knygą rinks ir Vileikiškių filialo skaitytojai

   Paaugliu-ir-jaunimo-literaturos-konkursas-2879  Šių metų birželio 3 d. leidykla „Alma littera“ kvietė bibliotekas, norinčias skleisti žinią ir organizuoti veiklas, skatinančias paauglius ir jaunimą susipažinti su Lietuvos paauglių ir jaunimo literatūros konkursą laimėjusiomis knygomis: Akvilinos Cicėnaitės „Niujorko respublika“, Rebekos Unos „Atjunk“ ir Dainos Opulskaitės „Eksperimentas gyventi“. Lietuvos bibliotekos organizatoriams pateikė 76 paraiškas. Iš visų gautų paraiškų buvo atrinkta 20 geriausių. Tarp išrinktųjų pateko ir Širvintų viešosios bibliotekos Vileikiškių filialas.

   Džiaugiamės, kad Vileikiškių filialas laimėjo šį knygų komplektą ir organizuos akciją, kurios tikslas skatinti paauglius ir jaunimą skaityti. Smagu, kad galėsime rinkti geriausią Lietuvos paauglių ir jaunimo knygą. Ypatingas dėmesys bus skiriamas bendruomenės paauglių ir jaunimo iš socialinės rizikos šeimų įtraukimui į šią skaitymo skatinimo akciją.
Bibliotekoje bus įrengtas informacinis stendas, kuriame bus pateikta informacija apie 2014 m. leidyklos „Alma littera“ organizuotą Lietuvos paauglių ir jaunimo literatūros konkursą ir jį laimėjusias knygas, bei visa organizuojamos skaitymo skatinimo akcijos veiklos eiga.

   Rugpjūčio mėn. paaugliai ir jaunimas dalyvaus bibliotekoje vyksiančiame knygų pristatyme. Dalyviai bus supažindinti su leidyklos „Alma littera“ inicijuota akcija. Knygų pristatymo metu dalyviai bus įtraukti į garsinį skaitymą. Siekiant sudominti paauglius ir jaunimą konkursą laimėjusiomis knygomis bei paskatinti jas perskaityti, bus skaitomos parinktos ištraukos iš šių knygų.

   Rugpjūčio – rugsėjo mėn. paaugliai ir jaunimas skaitys knygas namuose, jomis keisis. Rugsėjo mėn. pabaigoje bibliotekoje aptarsime kiekvieną perskaitytą knygą. Visi skaitytojai galės išreikšti savo nuomonę, pasidalinti mintimis ir įspūdžiais, įvardinti labiausiai patikusią knygą. Bibliotekoje bus organizuojama klausimų viktorina, susijusi su perskaitytomis knygomis. Aktyviausiems šios akcijos dalyviams bus įteiktos simbolinės dovanėlės bei padėkos raštai.

Virginija Gigaškaitė
Vileikiškių filialo vyr. bibliotekininkė

Įrašas paskelbtas temoje Vileikiskis. Išsisaugokite pastovią nuorodą.