Išvyka į Kauną

   Gražų birželio šeštadienį, vykdant Širvintų viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriaus projektą „Nuo nemokėjimo skaityti iki negalėjimo neskaityti“ , pačių mažiausių mūsų skaitytojų grupė su tėveliais pajudėjome į Kauną.

   Svarbiausias kelionės tikslas buvo aplankyti Vaikų literatūros muziejų. Kaip Maironio lietuvių literatūros muziejaus padalinys jis atidarytas 1991m., tarpukario Lietuvos ministro pirmininko Mykolo Sleževičiaus statytame name. Pažintį su muziejumi pradėjome nuo rašytojo darbo įrankių – senovinių plunksnakočių ir rašomųjų mašinėlių, kurios saugo jais dirbusių kūrėjų rankų šilumą. Nišoje priešais židinį apžiūrėjome dėžutę su durelėmis, kurias atvėrus ir ėmus sukti rankenėles ima judėti pasaka – pražysta Prano Mašioto sodas. Ant židinio vaikai atpažino arklį Dominyką, raganaitę Džildą, Agę Melagę. Atvėrus paslaptingų vartų varčias, susipažinome su pasakininku Juliumi Kaupu. Jo pasakų veiksmas vyksta Kauno senamiestyje, tad atvėrę pasakos maketo dureles lankytojai keliauja iš daktaro Kripštuko namų Rotušės aikštėje į apleisto negyvenamo namo rūsį, į pragarą. Vaikams patiko Vytautės Žilinskaitės „Kelionė į Tandadriką“ – verandos erdvėje sukurtas kosminis laivas. Krėsluose įsitaisę vaikai galėjo patirti kosminius potyrius: garso, šviesų ir spalvų efektus. Visi dalyvavome edukacinėje programoje „Pavasario giesmė“: skaitėme eiles apie paukščius, klausėmės jų giesmių įrašų. Bene linksmiausia dalis buvo persirenginėjimas personažų kostiumais. Mus labai maloniai priėmė ir ekskursiją vedė, netgi mažuosius apdovanojo knygelėmis muziejaus vedėja Daiva Šarkanauskaitė.

   Pasivaikščioję Laisvės alėja, pasivažinėję Žaliakalnio funikulieriumi, pasigrožėję Kauno vaizdais iš Kauno Kristaus Priskėlimo Bazilikos apžvalgos aikštelės, grįžome namo. Visi ekskursijos dalyviai buvo apdovanoti rašikliais su projekto logotipu, kreidelėmis ir saldainiais. Tikiu, kad kartu praleistas laikas buvo puiki galimybė pabendrauti vieniems su kitais, patirti naujų įspūdžių, praplėsti akiratį.

Kelionę rėmė Kultūros taryba.


Vaikų literatūros skyriaus vedėja Lolita Pliukštienė

Įrašas paskelbtas temoje Be kategorijos. Išsisaugokite pastovią nuorodą.