Renginys Tarptautinei vaikų gynimo dienai „O mes vaikai, o mes pasaulis“ Juodiškiuose

 Birželio 1-ąją Širvintų viešosios bibliotekos Juodiškių filialo bibliotekininkė Danguolė Kraniauskienė kartu su Alionių pagrindinės mokyklos Juodiškių pradinio ugdymo skyriaus mokytoja Zita Vilkeliene ir Kultūros centro Juodiškių filialo vedėja Ingrida Didžiokiene surengė šventę jauniesiems bibliotekos lankytojams. Jau penktus metus iš eilės Juodiškių dvaro kieme buvo švenčiama Tarptautinė vaikų gynimo diena. Mums maloniai padėti sutiko „Vikingų kaimo“ įkūrėjai. Už jų geranoriškumą didžiulis AČIŪ! Jų prisidėjimas prie ruošiamos šventės labai tiko, nes ir temą renginiui pasirinkome apie Lietuvos senovę.

Susirinkusį būrį vaikų bibliotekininkė pasveikino su atėjusia vasara, atostogomis ir labai laukta Tarptautine vaikų gynimo dienos švente. Palinkėjo daug gražių akimirkų vasaros atostogų metu, pristatė į šventę atvykusius svečius – kolegę Danutę Jaglinską su grupe Jauniūnų kaimo bibliotekos skaitytojų ir vikingus – Mindaugą ir Kristiną. Renginio pradžioje visi kartu žaidė susipažinimo žaidimą, vėliau vikingai papasakojo apie senovinius lietuvių karo ginklus ir drabužius. Susidomėję vaikai laukė kada galės patys paliesti kalavijus, buožes, skydus, ietis ir šarvus. Vaikai turėjo galimybę ne tik šarvus pakiloti, įvertinti jų svorį, bet ir pasimatuoti. Taip pat jiems buvo surengta senoviška karinė treniruotė. Tuomet atėjo laikas lobio paieškai. Kaip ir ankstesniais metais ieškant lobio teko perlipant virvėmis įveikti įsivaizduojamą vandens griovį, spręsti kryžiažodžius apie Lietuvos istoriją, atrišti gyvą „Gordijaus mazgą“, važiuoti „aklųjų traukiniu“, „apgyvendinti“ tuščias planetas, žongliruoti, skaityti nuorodas užrašytas senoviniu lietuviu raštu – runomis. Įveikę visas užduotis ir iššifravę nuorodas, vaikai rado jų laukusius saldžiuosius lobius. Besivaišindami saldumynais ir šventiniu pyragu dar pasigėrėjome vyresnių mergaičių atliekamais šokiais. Prie vikingų atsivežtų senovinių stalo žaidimų vaikai dar ilgai būriavosi, žaidė ir niekas nenorėjo skirstytis namo…

Buvo daug smagaus juoko atliekant neįprastus pratimus su neįprastomis senovinėmis priemonėmis.

Vaikystė, kaip akimirka prabėga ir lieka tik ryškiausi jos prisiminimai. Galbūt mūsų visų pastangų dėka šio būrio vaikų atmintin įsirėš puiki, saulėta diena, be mažiausio debesėlio danguje, ir puikiai praleistas laikas su draugais.

Juodiškių filialo vyr. bibliotekininkė Danguolė Kraniauskienė

Įrašas paskelbtas temoje Juodiškis. Išsisaugokite pastovią nuorodą.