Europos dienos šventė Širvintose

   Gegužės 8-tąją Širvintų rajono savivaldybės viešoji biblioteka, įgyvendindama Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje finansuojamą projektą „Europa – mūsų dabartis ir ateitis“, organizavo Europos dienos šventę. Šventiniai renginiai prasidėjo rytine staigmena „Su gimimo diena, europiečiai“. Jos metu buvo dalinami balionai su Europos Sąjungos simbolika,  gyventojai kviečiami į šventę.

   Visi šventės dalyviai galėjo apžiūrėti Širvintų pradinės mokyklos moksleivių piešinių parodą „Europos ateitis“. Iš „Eurošulinių“, įsitaisiusių kiemelyje priešais Kultūros centrą,   buvo galima pasisemti informacijos apie Europos Sąjungą.

  Viešosios bibliotekos skaitykloje vyko konferencija „2015-tieji — Europos metai vystymuisi“. Jos dalyvių pasveikinti su Europos diena atvyko laikinai einanti mero pareigas Širvintų rajono savivaldybės tarybos narė Živilė Pinskuvienė. Ji palinkėjo visiems  dalyviams  gražios šventės, svečiams įteikė atminimo dovanas.

   Konferencijoje pranešimus skaitė Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos Vystomojo bendradarbiavimo departamento direktorė Laima Jurevičienė, VO „Gelbėkit vaikus“ generalinė direktorė Rasa Dičpetrienė, Širvintų rajono savivaldybės administracijos Kultūros, turizmo ir ryšių su užsienio šalimis skyriaus vyriausioji specialistė Laura Kirtiklienė, Širvintų rajono švietimo centro neformaliojo ugdymo organizatorė Daiva Chadusevičienė, Širvintų rajono vietos veiklos grupės pirmininkė Vita Janavičienė, Širvintų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė Laima Kutiščeva bei direktoriaus pavaduotoja Dalia Taparauskienė.

   Pasibaigus konferencijai, šventinės veiklos persikėlė į kiemelį priešais Kultūros centrą. Prie čia pastatytos palapinės  buvo verdama „Draugystės sriuba“, vyko jaunimo akcija „Mes už savanorystę“. Akcijoje dalyvavo ir Širvintų jaunimą turkiškų žaidimų bei šokių mokė, pačių iškeptais turkiškais saldumynais vaišino savanoriai iš Turkijos Ozgun Can Turkmen ir Mehmet Arif Isil bei jų kuratorė Živilė Jankauskaitė.

   Šventinę nuotaiką dovanojo nuostabaus vokalo savininkė, prancūzų atlikėja, aktorė, fotografė bei fotomodelis Clotilde Solange Rigaud. Dainininkė ne tik surengė solinį koncertą, bet ir dalyvavo vėliau vykusioje diskusijoje „Tolimi kraštai – artimi gyvenimai“, kur papasakojo apie savo gyvenimą Prancūzijoje, studijas, darbą ir praleistus šešerius metus Lietuvoje. Diskusijoje savanorystės Turkijoje patirtimi dalijosi Živilė Jankauskaitė, jos kuruojami savanoriai iš Turkijos pristatė savo šalies kultūrą, Europos metų vystymuisi ypatumus atskleidė Rytų Europos studijų centro politikos analizės ir tyrimų skyriaus analitikas Linas Kojala. Širvintų miesto bendruomenės jaunimo klubo nariai papasakojo apie savo veiklą, diskutavo su svečiais, surengė trumpą koncertą.

   Finalinis Europos dienos šventės renginys buvo atlikėjo Tado Juodsnukio koncertas. Publika jam noriai plojo, pritarė ir lingavo pagal muzikos taktą.

   Už prasmingą bendradarbiavimą, organizuojant šventę, Viešoji biblioteka dėkoja savo partneriams – Širvintų pradinei mokyklai, Širvintų rajono švietimo centrui, Širvintų rajono Musninkų miestelio kultūros puoselėtojų bendruomenei „Spindulys“, Širvintų rajono savivaldybės kultūros centrui, Širvintų rajono savivaldybės jaunimo reikalų koordinatoriui Gediminui Sargeliui,  Širvintų miesto bendruomenės jaunimo klubui, Živilei  Jankauskaitei – ir visiems, prisidėjusiems prie projekto įgyvendinimo.

Almutė  Kanapienienė
Vyresnioji  bibliotekininkė

Įrašas paskelbtas temoje Be kategorijos. Išsisaugokite pastovią nuorodą.