ŽIEMĄ VIJOME IR ŠEŠUOLĖLIUOSE

   Vasario 17–osios vakare Šešuolėliuose neįprastas sujudimas: maži ir dideli, jauni ir pagyvenę, su blynais ir be jų, bet visi su gera nuotaika skubėjome į Šešuolėlių dvaro kiemą švęsti Užgavėnių. Šventės šeimininkas Darius Dėdynas ir šeimininkė Šešuolėlių I ir II kaimų bendruomenės pirmininkė Vaclava Snitkienė pasirūpino, kad šventėje niekam nereikėtų liūdėti, kad visi sočiai pasistiprintų, kad visiems būtų šilta ir gera.

   Užgavėnės- žiemos išvarymo šventė, įvairiais papročiais, apeigomis, burtais apipinta diena. Tikriausiai visi žino, kad tądien reikia sočiai ir daug kartų valgyti, o pasistiprinus eiti varyti žiemos. Tradicinį Užgavėnių patiekalą- šiupinį, virė pats šventės šeimininkas Darius, kelių rūšių blynus man kepti padėjo dvi velniukės: Žydrūnė Sapronaitė ir Giedrė Šeduikytė. Pačią sveikiausią arbatą virė ir visų mūsų sveikata rūpinosi žiniuonė Vacė.

   Šventėje netrūko nei dainų, nei šokių, nei žaidimų. Pagal orus žiniuonė bandė nuspėti kokia bus vasara, derlius. Stipresni savo jėgas išbandė virvės traukime. Pavyko išsiaiškinti, kuris šventės dalyvis sočiausiai ir daugiausiai kartų per dieną valgė. Sočiausius, aktyviausius ir drąsiausius apdovanojome vertingais prizais – sėklomis, kurias reikės pasisėti, sudaiginti ir gerą derlių užsiauginti. Šventė neprailgo, bet sudeginti Morę buvo būtina. Nė nepastebėjom kaip žavioji Užgavėnių dama suliepsnojo, o kartu su ja sudegė mūsų visų rūpesčiai ir bėdos. Išsiskirstėme su viltimi, kad pavasaris jau čia pat.

   Vieniems kitus pamatyti, pabendrauti ir kartu varyti žiemą buvo smagu. O kad šventė įvyko ir pavyko tariu AČIŪ Dariui ir Editai, naujai bendruomenės pirmininkei Vaclavai Snitkienei, velniukėms: Žydrūnei ir Giedrei ir visiems, kurie padėjo varyti žiemą iš Šešuolėlių.

Šešuolėlių filialo vyr. bibliotekininkė
Vaida Dilienė

Įrašas paskelbtas temoje Šesuolėliai. Išsisaugokite pastovią nuorodą.