Adventinė popietė „Įžiebkim kibirkštį vilties ir gėrio“

    Į namus beldžiasi pačios gražiausios žiemos šventės – Šventos Kalėdos. O iki jų atėjimo turime keturias savaites Advento, per kurias apmąstome apie padarytus ( arba ne) darbus, pasiplanuojame ką nuveiksime kitais metais, susikaupiame, atsiprašome už netinkamus poelgius.

   Gruodžio 18 dieną Musninkų miestelio bibliotekos darbuotoja ir Musninkų vaikų dienos centro vadovė subūrė vaikus į adventinę popietę.

   Apie Advento tradicijas, papročius mokiniams pasakojo Vileikiškių kultūros namų vedėja Janina Jankauskienė. Vaikai savo rankomis iš eglišakių sudėliojo adventinį vainiką, uždegė keturias žvakeles, kurios simbolizuoja Meilę, Viltį, Tikėjimą, Ramybę. O tada visi susikibę už rankų padarė,, gyvą‘‘ vainiką ir mintyse atsiprašė draugų už jiems padarytas skriaudas, už blogą žodį.

   Vėliau mokiniai patys deklamavo posmus, skaitė gražius žodžius apie Kalėdas, Adventą, suprato, kad šiuo metu turi stengtis daryti mažus darbus, kurie vadinami dideliais stebuklais. Nugalėti savyje blogį, uždegti šviesą savo širdelėse ir dovanoti ją visiems, kurie šalia.

   O kokios šventės be dovanų. Kol vyko popietė Kalėdų senelis prie durų paliko maišą su dovanėlėmis. Kiekvienas paimdamas dovanėlę , sakė palinkėjimą draugui.

   Niekas neskubėjo namo, vaišinomės arbata, kūčiukais, vaisiais, dar ilgai bendravome tarpusavy ir tarsi pasižadėjome, jog būsim geresni, nuoširdesni, pakantesni vieni kitiems…


ŠVB Musninkų filialo vyr. bibliotekininkė Janė Rolienė

Įrašas paskelbtas temoje Musninkai. Išsisaugokite pastovią nuorodą.