Popietėje – „Aš skaitau ir žinau“

     Balandžio 23-29 dienomis Lietuvos bibliotekininkų draugija jau tryliktą kartą paskelbė Nacionalinę bibliotekų savaitę, kurios šūkis „Nežinai? Pėdink į biblioteką!“. Ši savaitė, prasidėjusi balandžio 23-iąją, kvietė visus, ypač jaunus žmones, atrasti ar atgaivinti skaitymo malonumą, pagerbti rašytojus, kurie prisidėjo prie žmonijos socialinio ir kultūrinio progreso.

    Į popietę – „Aš skaitau ir žinau“, kuri vyko balandžio 26 d. Vileikiškių bibliotekoje, susirinko nemažai įvairaus amžiaus vaikų ir paauglių. Dalyviai buvo supažindinti su geriausiomis 2012 metų knygomis ir jų nominacijomis. Šios knygos buvo išrinktos vaikų, įvairių komisijų ir specialistų pagalba. Mūsų bibliotekos filiale kai kurios knygos yra, tačiau visų nominuotų knygų neturime, nors tikimės jas turėti ateityje, nes labai norėjosi dalyviams visas jas parodyti ir pristatyti. Pasitelkus šiuolaikines technologijas, skaidrių sudarymo programą, specialiai buvo paruoštos skaidrės apie visas nominuotas vaikų ir paauglių knygas, kad visi jas pamatytų ir susipažintų. Kadangi balandžio 2 d. pati dalyvavau Kaune Tarptautinės vaikų knygos dienos specialistų  seminare ir šventėje, tai norėjau pasidalinti įspūdžiais su savo popietės dalyviais ir labai džiaugiuosi, kad tai juos sudomino.

     Šiais metais minime vaikų rašytojo, pedagogo ir publicisto Prano Mašioto 150-ąsias gimimo metines, todėl popietės dalyvės Kęsmina ir Ingrida perskaitė po apsakymėlį iš jo kūrybos – „Vaikų svajonės“ ir „Rasos lašelis“…

    Vėliau dalyviai aktyviai dalyvavo viktorinoje „Aš skaitau ir žinau“. Šioje viktorinoje reikėjo atsakyti į pateiktus klausimus, kurie buvo susiję su lietuvių ir užsienio grožinės literatūros autoriais ir jų kūryba vaikams. Viktorinai pasibaigus, paaiškėjo, kad šįkart geriausiai sekėsi Ingridai ir Kamilei. Po kelių papildomų klausimų paaiškėjo, kad nugalėtoja tapo Kamilė. Ją pasveikinome ir įteikėme dovanėlę.
Nuo balandžio mėn. pradžios biblioteką puošė vaikų piešinių paroda „H. K. Anderseno pasakų šalyje“. Paroda buvo skirta žinomo pasakininko gimtadieniui, o dalyvių: Ingridos Gineitytės, Sandros Šapinskaitės, Ingridos Paciūnaitės, Stasės Lisauskaitės, Ligito Paciūno, Eriko Ašakos, Kamilės Eigelytės, Alicijos Garbatavičiūtės, Kęsminos Garbatavičiūtės, Nedo Paciūno, Svajūnės Krivickaitės piešiniai buvo nupiešti remiantis žinomiausių ir mėgiamiausių pasakų motyvais. Apsilankę bibliotekoje, tiek vaikai, tiek suaugę čia galėjo pamatyti personažus ir vaizdus iš gerai žinomų pasakų: undinėlę, laukines gulbes, bjaurųjį ančiuką, gražuolę gulbę, mergaitę su degtukais, sniego karalienę, coliukę… Visi piešinių autoriai pasitelkę fantaziją ir sugebėjimus puikiai perteikė tai, kas jiems labiausiai patiko iš perskaitytų H. K. Anderseno pasakų. Visiems dalyviams buvo įteiktos simbolinės dovanėlės. Visų veiduose švytėjo gera ir pakili nuotaika.

ŠVB Vileikiškių filialo vyr. bibliotekininkė
Virginija Gigaškaitė