Susitikimas su dailininke Sigute Ach

Paskelbta temoje Uncategorized | Komentarai įrašui Susitikimas su dailininke Sigute Ach yra išjungti

Susitikimas su aktore Emilija Latėnaite

 Aktorės Emilijos Latėnaitės susitikimas su gimnazistais vyko  Širvintų L.Stuokos – Gucevičiaus gimnazijoje. Jos  vaikystė prabėgo Širvintose pas senelius, todėl  Emilija sakė jaučianti ypatingus jausmus jos meilės miestui – Širvintoms.  Gimnazijos moksleiviams aktorė pasakojo apie projektą  „Raudonos nosys“  senelių namuose. „Liūdna, kad yra žmonių, kurie jaučiasi nevertingi dėl savo amžiaus, dėl ligų. Todėl džiugu, kad atsirado žmonių, kurie nori kuo nors prisidėti“, – sakė E. Latėnaitė. Jie lanko senus vienišus žmones, nes yra įsitikinę, kad žmogus turi gyventi pilnavertį gyvenimą kol gyvas. Visa socialinė veikla kyla iš asmeninio poreikio.“ Nesąžininga skųstis,  kad kažkas ne taip, jei pats nieko nedarai. Noriu prisidėti prie pasaulio tokio, kokį jį noriu matyti. Ir bandau bent kažkiek daryti,- tęsė  aktorė. Renginį moderavusi mokytoja  Rasa Baranauskienė domėjosi demokratinės mokyklos koncepcijos patirtimi,  „Nenurašyk, o palaikyk“ filmo garsinimu (apie Dauno sindromu sergančius vaikus) ir kitomis veikomis.

  Emilija pasidalino kelionės įspūdžiais į Afrikos žemyną. Aplankytos Somalio, Džibučio, Namibijos , Maroko ir kitos šalys.  Be galo įdomu stebėti žmones ir gyvūnus. Planuose ir svajonėse laukia Kenija, Tanzanija, Pietų Amerika. Kalbėdama apie kino magiją, prisiminė K.Vildžiūno filmo „Senekos diena“ filmavimą, jos mėgstamiausius lietuvių režisierius Mariją Kavtaradzę, Andrių Blaževičių, Tadą Vidmantą.  Sakė, jaunas  žmogus tiek pilnas visko, kartais tėvai ir mokytojai negali visko pamatyti. O pasižiūrėjus tokį filmą, kaip „Išgyventi vasarą“, galime susimąstyti : ne aš vienas taip jaučiuosi.  Nepatogių temų nėra. Bet pauglystės laikotarpiu,  tarp vaikų ir tėvų būtina pagarba,  pasitikėjimas, kaip ir asmeninė laisvė.

Susitikimas organizuotas , vykdant projektą „Ieškoti, pažinti, pamėgti“, kurį finansuoja Kultūros taryba ir LR kultūros ministerija.

Lolita Pliukštienė

 

Paskelbta temoje Širvintos | Komentarai įrašui Susitikimas su aktore Emilija Latėnaite yra išjungti

Kūrybinis užsiėmimas „Kita širmos pusė su režisieriumi Rimu Driežu“

Paskelbta temoje Širvintos | Komentarai įrašui Kūrybinis užsiėmimas „Kita širmos pusė su režisieriumi Rimu Driežu“ yra išjungti

Kviečiame!!

Paskelbta temoje Širvintos | Komentarai įrašui Kviečiame!! yra išjungti

Edukacinė išvyka į Lietuvos nacionalinę Martyno Mažvydo biblioteką

Širvintų rajono savivaldybės Igno Šeiniaus savivaldybės viešoji biblioteka vykdo projektą „Regioninės edukacinės dirbtuvės „Menų dūzgės“ vaikams kurį finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Širvintų rajono savivaldybės administracija.

Šio projekto metu spalio 30 d. buvo organizuota išvyka į Lietuvos nacionalinę Martyno Mažvydo biblioteką. Į ekskursiją vyko Musninkų  vaikų dienos centro „Aitvarai“ lankytojai. Juos lydėjo centro vadovė Daiva Drazdauskienė bei Širvintų viešosios bibliotekos Musninkų filialo vyr. bibliotekininkė Janė Rolienė.

Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje yra įrengta vaikų ir jaunimo kūrybos erdvė, dirbtuvės „PATS SAU“ – Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos atviros dirbtuvės mokyklinio amžiaus vaikams ir jaunuoliams. Pavadinimas „PATS SAU“ šifruojamas taip: „Pasidaryk, Atrask, Tausok, Smalsauk, Siek, Atpažink, Užfiksuok“. Jose vyksta kūrybiniai užsiėmimai, edukacijos. Viena iš jų: ekslibriso kūrimas. Ekslibrisas – tai asmeninis knygos ženklas, kuris nurodo savininką. Šioje edukacijoje galima susikurti asmeninį ekslibrisą ir jį naudoti pažymint asmenines knygas. Edukatorė Julija Charsika papasakojo knygos ženklo atsiradimo istoriją, supažindino su jo sukūrimo galimybėmis. Kūrybos erdvėje sudarytos visos sąlygos šiai edukacijai, todėl moksleiviai susikūrė ir parsivežė į namus po asmeninį knygos ženklą.

Vėliau vyko ekskursija po Lietuvos nacionalinę Martyno Mažvydo biblioteką. Ją vedė kultūrinės veiklos vadybininkė Viktorija Bulyginaitė. Aplankėme Vaikų užimtumo centrą, kuriame įrengta „Žaisloteka“ – Nacionalinės bibliotekos erdvė, kurioje tėveliai, norintys pasinaudoti bibliotekos paslaugomis, gali palikti savo mažuosius skaitytojus ir tyrinėtojus dirbančių specialistų priežiūrai. Paslauga teikiama nemokamai. Mums parodė garso įrašų studiją, kur teikiamos aukštos kokybės specializuotos muzikos industrijų paslaugos. Studija pritaikyta kurti erdvinį 5.1 garsą, joje yra galimybė atlikti fortepijono įrašus skambinant nauju „Yamaha C-3X“ fortepijonu.

Žvilgtelėjome ir į kino salę, kuri atvira tiek paprastam lankytojui, tiek kino srities profesionalui ar pradedančiam kūrėjui. Čia galima rezervuoti salę ir peržiūrėti Nacionalinės bibliotekos fonduose esančius vaizdo įrašus, dalyvauti pramoginiuose renginiuose, šviečiamosiose programose ir filmų kūrimo kūrybinėse dirbtuvėse.

Meno erdvėje, kurios aplinka sudaro galimybę atsitraukti nuo įprastos aplinkos ir rutinos, suteikia priemonių išlaisvinti kūrybinę raišką, pristatyti kitiems ir patiems pažinti meno reiškinius, organizuojami pažintiniai-edukaciniai renginiai, susitikimai su menininkais, meno istorijos, teorijos ir kritikos profesionalais, leidėjais, kitais kultūros sričių atstovais.

Muzikavimo erdvėje, atviroje visiems: grojantiems, kuriantiems ar norintiems pažinti muziką Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos lankytojams, galima repetuoti, dalintis patirtimi, pavieniui ar su bičiuliais imtis muzikinių improvizacijų.

Aplankėme parodas, vykstančias bibliotekoje. Viena iš jų dailininko, rašytojo Kęstučio Kasparavičiaus vaikų knygų iliustracijų paroda „Dirigentas su teptuku”.

Šiais metais Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka švenčia 100 metų bibliotekos įkūrimo jubiliejų. Šia proga eksponuojama knygų iš saugyklų paroda. Čia galima išvysti seniausią, mažiausią, didžiausią ir įvairių kitų formatų knygų.

Dar labai džiaugiamės, kad galėjome užsukti į saugyklą ir pamatyti, kaip saugomos knygos.

Vėliau užsukome į Energetikos ir technikos muziejų. Interaktyvių ekspozicijų tikslas  stimuliuoti susidomėjimą mokslu ir technika, populiarinti mokslą visuomenėje. Spalvingi Vokietijoje gaminti eksponatai patraukliai iliustruoja įvairius mokslinius metodus, technikos išradimus. Ekspozicijų aplinkoje vykdoma veikla inspiruoja kūrybiškumą, norą pažinti bei mokytis, tad jas naudinga apžiūrėti visų amžiaus grupių lankytojams, kurie turi tyrėjo ir atradėjo „geną“.

Kelionė pavyko, visi džiaugėsi pasigaminę asmeninį knygos ženklą, susipažinę su Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo biblioteka ir jos teikiamomis paslaugomis bei galimybe pasinaudoti, apsilankę į Energetikos ir technikos muziejuje.

Dėkoju Musninkų vaikų dienos centro „Aitvarai“ vadovei Daivai Drazdauskienei už bendradarbiavimą.

 

Dalia Taparauskienė

 

 

Paskelbta temoje Musninkai, Širvintos | Komentarai įrašui Edukacinė išvyka į Lietuvos nacionalinę Martyno Mažvydo biblioteką yra išjungti

Ieškojom, pažinom, pamėgom!

Spalio 24 d. Širvintų „Atžalyno“ progimnazijos 7A klasė su auklėtoju T. Labanausku ir socialine pedagoge R. Gasparavičiene dalyvavo interaktyvioje popietėje, kurią organizavo Širvintų Igno Šeiniaus viešoji biblioteka. Septintokai buvo pakviesti dalyvauti projekto „Ieškoti, pažinti, pamėgti“ Pojūčių teatro kūrybinėse dirbtuvėse, kurias vedė aktorė Aistė Jančiūtė. Aktorės užsiėmimai ir žaidimai skatino mokinius įsitraukti į pojūčius ir leistis į vaizduotę lavinančią kelionę. Vaikams teko pasijusti neregio kailyje, suprasti, kaip nėra paprasta suvokti supantį pasaulį klausos, uoslės, lytėjimo pagalba. Pasibaigus užsiėmimams, septintokai išsakė savo įspūdžius, papasakojo, ką kuždėjo jiems vaizduotė, ką jautė. Šį teatrinių užsiėmimų projektą, finansuojamą Kultūros tarybos, koordinuoja vyresnioji bibliotekininkė Lolita Pliukštienė, kuri ne pirmą kartą pakviečia atžalyniečius dalyvauti viešosios bibliotekos renginiuose ir skatina ne tik per knygą, bet ir per tokias meno sritis, kaip teatras, pažvelgti ir įsijausti į supančią aplinką.

 Socialinė pedagogė R. Gasparavičienė

Paskelbta temoje Širvintos | Komentarai įrašui Ieškojom, pažinom, pamėgom! yra išjungti

Senjorų dienos internete 2019

Sėkmingai startavusi 2018 metais, teminė akcija „Senjorų dienos internete“ sugrįžo ir šiemet spalio 21–25 d. Igno Šeiniaus viešosios bibliotekos skaitykloje rinkosi aktyviausi miestelio senjorai, kurie kiekvieną dieną stebėjo tiesiogines transliacijas. Transliacijų temos: „Technologijų vitaminai“, „Pats sau gidas“, „Bankas tavo delne“, „Bendravimo mados“, „Išmanusis daržas“ kvietė senjorus stebėti transliacijas, kurių temos yra labai aktualios šiomis dienomis.

Internetinių seminarų metu, savo sričių ekspertai ir žinomi Lietuvos žmonės dalinosi žiniomis, patirtimi apie interneto ir technologijų privalumus skirtingose sferose. O senjorai internetu galėjo užduoti ir gauti atsakymus į rūpimus klausimus.

Akcijos „Senjorų dienos internete 2019“ tikslas – skatinti vyresnio amžiaus žmones drąsiai jaustis skaitmeninėje erdvėje, pažinti grėsmes bei netikras žinias, saugiai ir atsakingai naudotis aktualiomis e. paslaugomis, nuolat tobulinti savo skaitmeninius įgūdžius.

Širvintų senjorai taria nuoširdų AČIŪ komandai „Prisijungusi Lietuva“ už turiningai praleistą laiką ir įgytas žinias.

Ugnė Trumpickaitė

Paskelbta temoje Širvintos | Komentarai įrašui Senjorų dienos internete 2019 yra išjungti

Ar norėtumėte susiūti sapnus?

Širvintų „Atžalyno“ progimnazijos penktokai susitiko su vienu populiariausiu lietuvių vaikų rašytoju  ir LRT radijo laidos vaikams „Domas ir Tomas“ kūrėju ir vedėju Tomu Dirgėla. Mokytojas Romas Zibalas pristatęs jau 14 knygų autorių, sakė, kad vaikai yra perskaitę daug svečio knygų ir paruošę daugybę klausimų. Vaikai turėjo unikalią galimybę papasakoti savo sapną ir išsiaiškinti, ką jis reiškia. Pvz., jeigu sapnuojate, kad dega mokykla, tai reiškia, kad užaugę būsite mokytojais,- porino Tomas Dirgėla. Jis pasakojo apie Metų knygos rinkimuose dalyvaujančios knygos „Benas – sapnų siuvėjas“ personažus, skaitė kūrinio ištrauką ir patarė visiems nusipirkti tokią stebuklingąją adatą. Kadangi knyga susijusi su sapnais, buvo surengtos miegalių varžybos. Jose dalyvavo Marija, Titas, Laimė, Viktorija, Joris ir Dominykas. Vaikai turėjo suvaidinti miegančius ir jokiu būdu nesijuokti. Dviems iškritus labai greitai, keturi likusieji laikėsi užtikrintai. Jų neprajuokino net bendraklasių pasakojami anekdotai. Prireikė salės balsavimo.  Laimėjęs Dominykas Jermak buvo apdovanotas stebuklinga pagalvėle, o visi dalyvavusieji – šokoladukais. Dominykas pasakojo rašantis gražius rašinėlius, bet ar rašys knygas, dar galvojantis.

Atėjus klausimų metui, buvo domėtasi, kodėl Lukas Šiaudelis deda iš viršaus, apie knygų įkvėpimo šaltinius, kaip galima rašyti vieniu žodžiu šiokiatokia, ar veikėjas Benas turi prototipą. Bet į provokuojantį klausimą, ar sutiktų dirbti mokykloje, rašytojas atsakė, kad jam labai patinka rašyti knygas ir todėl pasiliks prie šio užsiėmimo.

 Tomas Dirgėla yra sakęs, kad pasaulį nuo liūdesio gali išgelbėti tik vaikai ir juokas, todėl ir jo knygose netrūksta humoro. Kaip ir šiame renginyje buvo daug juoko, žaismingų atsakymų į klausimus ir geros nuotaikos. Renginio pabaigoje – autografai  ir atminčiai autoriaus asmenukė su šauniaisiais skaitytojais.

Susitikimas organizuotas įgyvendinant Širvintų Igno Šeiniaus viešosios bibliotekos projektą  „Ieškoti, pažinti, pamėgti“, kurį  finansuoja Lietuvos kultūros taryba, LR kultūros ministerija ir Širvintų r. savivaldybė.

                                                                                                                  Lolita Pliukštienė

Paskelbta temoje Uncategorized | Komentarai įrašui Ar norėtumėte susiūti sapnus? yra išjungti

Popietė „Knygelių ligoninė“

Laikui bėgant knygelės ,,suserga“ ir jas reikia ,,pagydyti“. Mes visi žinome, kad knygas reikia mylėti ir saugoti, negalima jų mėtyti, plėšyti, teplioti. Bibliotekininkė Alina Griškevičienė paaiškino vaikams, kaip reikia taisyklingai knygeles išimti iš lentynos, kad nebūtų pažeista jos nugarėlė. Priminė, kad kiekviena knygutė turi savo vietą, kad būtų paprasčiau ją surasti. O knygos, kurios dažnai skaitomos, sudyla nuo vartymo.

Kad knygelės kuo ilgiau išliktų ,,sveikos“,

,,sergančių“ knygų ,,gydytojai“ ir ,,slaugytojai“ fonde surado ,,susirgusias“ knygas, nustatė ,,diagnozę“ ir paskyrė joms ,,gydymą“.

Gražu žiūrėti, kaip palaipsniui knygelės atgyja, pralinksmėja ir vėl tvarkingai surikiuotos lentynose laukia savo ištikimiausių skaitytojų.

Alina Griškevičienė

Paskelbta temoje Širvintos | Komentarai įrašui Popietė „Knygelių ligoninė“ yra išjungti

Aldonos Ruseckaitės knygos „Padai pilni vinių“ pristatymas

Aldona Ruseckaitė (g. 1950 m.) – poetė, rašytoja, muziejininkė. Studijavo lietuvių kalbą ir literatūrą Vilniaus universitete, vėliau dėstė lietuvių kalbą. Trečiojo amžiaus universiteto Menų fakulteto dekanė. Yra parašiusi keletą poezijos knygų, romanų ir biografinių romanų. Yra pelniusi daugybę apdovanojimų tiek už muziejinę, tiek už literatūrinę veiklą. 2016 metais apdovanota Vyriausybės kultūros ir meno premija.

Igno Šeiniaus viešojoje bibliotekoje vyko jos naujausios knygos pristatymas.

Aldona Ruseckaitė atvėrė duris į lietuvių poetės Salomėjos Nėries gyvenimą. Knygos autorė pristatė biografinį romaną „Padai pilni vinių“ , kuriame pasakoja dramatišką poetės S.Nėries gyvenimo istoriją.

„Aš niekada negalvojau, kad rašysiu knygą apie Salomėją Nėrį. Kadangi aš dirbau Maironio literatūros muziejuje, aš nuolat „prisiliesdavau“ prie archyvų, kuriuose yra viskas surašyta. Ir man buvo labai įdomu paskaityti, kuo daugiau sužinoti. Aš daug skaitydavau, ieškodavau, gilindavausi. Taip aš parašiau net tik apie S. Nėrį, bet ir kitas biografines knygas apie Maironį („Šešėlis JMM“), Mačernį („Dūžtančios formos“), Žemaitę („Žemaitės paslaptis“). Prie S.Nėries buvau priaugus, nes kai dirbau Maironio literatūros muziejuje Salomėjos ir Bernardo Bučių namelis priklausė muziejui. Šiemet lapkričio 17 d. minėsime 115-ąsias poetės Salomėjos Nėries gimimo metines. Kuomet rašytojas miršta jaunas, tai jis visada ir atrodo jaunas. Taip pat ir poetė Salomėja Nėris mirė būdama jauna, eidama 41 gyvenimo metus. Ji nugyveno margą, spalvingą ir sudėtingą gyvenimą. Knygoje aš norėjau pažvelgti plačiau į poetės gyvenimą, kūrybą, pažiūras. Kas lėmė jos vienokius ar kitokius sprendimus, pasirinkimus? Ar tą asmeninį pasirinkimą lėmė charakteris, artimieji, o gal išsilavinimas?“, – susitikime sakė knygos autorė Aldona Ruseckaitė.

A.Ruseckaitė susirinkusiems peržvelgė penkerius sunkiausius poetės Salomėjos Nėries gyvenimo metus nuo 1940-ųjų birželio 15d. iki 1945-ųjų liepos 7d.

Knyga „Padai pilni vinių“ iškelia S. Nėries pažiūrų ir kūrybos skaudulius – apie juos kalba, ją kritikuoja romano veikėjas Smakas, o tuo pat metu ją ginantys veikėjai – Gerieji balsai – įrodinėja priežastis, kodėl poetė pasielgė vienaip ar kitaip. Išteisinti Salomėją Nėrį ar nuteisti – šį klausimą „Padai pilni vinių“ autorė Aldona Ruseckaitė, pateikdama daugybę archyvinės medžiagos, spręsti palieka patiems skaitytojams

Knygos pristatymas vyko bibliotekai vykdant projektą ,,Kelionė link dvasios stiprybės ir gyvenimo pilnatvės“, kurį finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir LR kultūros ministerija.

Ugnė Trumpickaitė

Paskelbta temoje Širvintos | Komentarai įrašui Aldonos Ruseckaitės knygos „Padai pilni vinių“ pristatymas yra išjungti