Skaitmeninių lyderių, konsultantų ir bibliotekininkų mokymai

Birželio 13 dieną Širvintų Igno Šeiniaus viešojoje bibliotekoje vyko projekto #PrisijungusiLietuva skaitmeninių lyderių, konsultantų ir bibliotekininkų mokymai. Užsiėmimų metu buvo pristatomi šiuolaikinių skaitmeninių technologijų iššūkiai, galimybės gyventojams bei tendencijos darbo rinkoje. Buvo daug įdomių praktinių užduočių, kurių tikslas mokyti kaip įtraukti kuo daugiau bendruomenės narių į organizuojamus bibliotekoje renginius, ar kitas edukacines veiklas. Kartu buvo pristatoma viešojoje bibliotekoje gauta įranga. Mokymus vedė Edita Grucienė.

Projektą „Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė“ įgyvendina Informacinės visuomenės plėtros komitetas prie Ūkio ministerijos kartu su partneriais. Projektas finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis.

Paskelbta temoje Širvintos | Komentarai įrašui Skaitmeninių lyderių, konsultantų ir bibliotekininkų mokymai yra išjungti

Širvintų viešojoje bibliotekoje lankėsi Lietuvos aklųjų bibliotekos darbuotojai

Širvintų Igno Šeiniaus viešojoje bibliotekoje birželio 13 d. apsilankė Lietuvos aklųjų bibliotekos darbuotojai. Apsilankymo tikslas: pristatyti aklųjų bibliotekos darbuotojų vizito Slovėnijos viešosiose bibliotekose gerąją patirtį. Tema – „LAB stažuotės Slovėnijos bibliotekose pristatymas. Kaip veikia mažų miestelių bibliotekos draugiškos visiems“.

Lietuvos aklųjų biblioteka  sėkmingai įgyvendino Lietuvos kultūros tarybos ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos iš dalies finansuojamą projektą „Lietuvos aklųjų bibliotekos tarptautinių partnerysčių tinklo plėtra II dalis“. Projekto metu 5 Lietuvos aklųjų bibliotekos darbuotojai turėjo galimybę susipažinti su Slovėnijos bibliotekų veikla, projektais ir kitomis veiklomis. 

Projekto gerąsias patirtis pristatė projekto vadovė Dalia Balčytytė.  Slovėnų vykdomi projektai ir patirtys buvo  įdomiai pristatytos  ir, tikėtina,  įkvėps naujų minčių.

Širvintų savivaldybės Igno Šeiniaus viešoji biblioteka – LAB paslaugų punktas. Į biblioteką atvežtos  naujos garsinės  knygos  regos negalią  bei ir kitas negalias (skaitymo ar mokymosi sunkumų) turintiems  vartotojams.

Paskelbta temoje Širvintos | Komentarai įrašui Širvintų viešojoje bibliotekoje lankėsi Lietuvos aklųjų bibliotekos darbuotojai yra išjungti

Tapybos darbų paroda

Paskelbta temoje Širvintos | Komentarai įrašui Tapybos darbų paroda yra išjungti

Paroda „Vietovardžiai pasakoja protėvių legendas“

Igno Šeiniaus viešosios bibliotekos foje  eksponuojama Širvintų „Atžalyno“ progimnazijos 6 C klasės mokinių piešinių paroda „Vietovardžiai pasakoja protėvių legendas“. Mokiniams pasiruošti padėjo mokytoja metodininkė Rita Suchockienė.

Gausėja besidominčiųjų praeities įvykiais, reiškiniais, tradicijomis, norinčiųjų suvokti, kokie mes iš tikrųjų buvome prieš šimtą, tūkstantį ar dar daugiau metų, kaip gyvenome, ką veikėme. Iš kur atėjome.

Juk ir tada, ir dabar visi vaikščiojome ta pačia žeme – prie tų pačių upių, kalvų ir slėnių, tose pačiose vietovėse. Kai kurių jų net pavadinimai per šimtmečius nepakito – kokie buvo paminėti seniausiuose istoriniuose šaltiniuose, tokie tebelikę ir dabar.

„Kiekvienas vietovardis yra tarsi praeities kartų laiškas, kurį dabarties žmonėms reikėtų išmokti perskaityti ir išsaugoti ateinančioms kartoms“, – įsitikinusi Vilniaus universiteto Geografijos ir kraštotvarkos katedros docentė, mokslų daktarė Filomena Kavoliutė.

Siekiant išsaugoti senųjų vietovardžių atminimą, 2019-ieji Vietovardžių metais yra paskelbti Seimo nutarimu.

Praeinant pro šalį, kviečiame stabtelėti ir prisiminti ne tik protėvių pasakotas legendas, bet ir apžiūrėti mokinių darbus.

Paskelbta temoje Širvintos | Komentarai įrašui Paroda „Vietovardžiai pasakoja protėvių legendas“ yra išjungti

Piešinių paroda „Medžiai. Vitražas“

Kviečiame užsukti į Vaikų literatūros skyrių ir pasigrožėti Širvintų meno mokyklos ankstyvojo dailės ugdymo mokinių darbų paroda „Medžiai. Vitražas“ (mokytoja Jelena Labanauskienė).

Spalvingi darbeliai sukurti naudojant skirtingas piešimo priemones – buvo panaudotas guašas, akriliniai dažai, aliejinės kreidelės. Spalvų ir šviesos žaismas yra pagrindinė vitražo išraiškos priemonė. Medžių šakos tarsi nubrėžia linijas, taip suteikdamos kūrybiniam darbui daugiau jaukumo, šilumos.

Mažųjų menininkų darbeliai labai gražūs, originalūs, nenuspėjami.

Paskelbta temoje Širvintos | Komentarai įrašui Piešinių paroda „Medžiai. Vitražas“ yra išjungti

Vaikų literatūros skyriuje – keramikos darbelių parodos

Prasidėjusi vasara atnešė ne tik saulės spindulių kupinas dienas, bet ir bibliotekoje spindulių apšviestus nuostabius, išskirtinius Širvintų pradinės mokyklos keramikos būrelio mokinių darbelių parodas. Vaikų literatūros skyriuje veikia parodos „Vasara“ ir „Smagi kelionė į gyvūnėlių pasaulį“.

Mokiniai džiugina gražiais lipdiniais. Žvelgdami į parodą „Vasara“, mes galime sutikti skraidančius drugelius, čiulbančius paukštelius, šildančią saulutę ir kitus vasariškus vaizdus. Na, o įvairūs gyvūnėliai parodoje „Smagi kelionė į gyvūnėlių pasaulį“ kviečia užsukti į nuostabų jų pasaulį ir smagiai jame pabūti. Nuostabūs, įvairiaspalviai, įvairių dydžių ir formų vaikų lipdiniai žadiną susidomėjimą ir smalsumą, todėl praeidami pro šalį, numalšinkite savo smalsumą ir pasinerkite į kitus pasaulius.

Mokiniams pasiruošti padėjo mokytoja Ramunė Šimienė.

Paskelbta temoje Širvintos | Komentarai įrašui Vaikų literatūros skyriuje – keramikos darbelių parodos yra išjungti

Mokiniai bibliotekoje paminėjo ugdymo dieną be pamokų

Gegužės 31 d., minėdami ugdymo dieną be pamokų, kurios tema ,,Savivaldos diena“, bibliotekoje apsilankė Širvintų ,,Atžalyno“ progimnazijos 6 C klasės mokiniai su auklėtoja Ligita Pažusyte. Šeštokai buvo supažindinti su bibliotekos skyriais, bibliotekininkė Alina Griškevičienė papasakojo, kaip tapti bibliotekos skaitytoju, kiek knygų yra vaikų literatūros fonde.

Kompiuterių inžinierius Dmitrijus Golubevas parodė šeštokams bibliotekos informacinių technologijų naujoves: 3D spausdintuvą,negatyvų ir nuotraukų skenerį, 360 laipsnių kamerą, spalvotą rašalinį nuotraukų spausdintuvą, WACOM piešimo planšetę, Lego Wedo 2 ir Mindstorm robotikos konstruktorius, microbit ir arduino mikrokontrolierius, Rasberry Pi 3 mikrokompiuterį, programuojamą droną.

Susipažinę su informacinių technologijų naujovėmis, mokiniai įsitraukė į edukacinę veiklą ir gamino suvenyrinius vokus – pelėdas.

Ugnė Trumpickaitė

Paskelbta temoje Širvintos | Komentarai įrašui Mokiniai bibliotekoje paminėjo ugdymo dieną be pamokų yra išjungti

Šventė, skirta Tarptautinei vaikų gynimo dienai

Sveiki, kas mus mato ir skaito apie mus. Kernavėje  paskutinę gegužės  dieną su darželio vaikais šventėme Tarptautinę vaikų gynimo dieną. Kartu su Širvintų kultūros centro Kernavės filialo darbuotoja surengėme šiltą ir jaukią šventę vaikams. Mažieji išmargino grindinio plyteles savo piešinėliais, kuriuose atsispindėjo mažųjų nuotaikos ir spalvos. Taip pat vaikai liko sužavėti didžiuliais muilo burbulais. Kai kurie mažyliai patys mėgino sukurti muilo stebuklą, bet labiau pavyko su įprastais muilo burbulais. Pievelėje vaikai žaidė su kamuoliais, suposi ant sūpynių, gainiojosi vieni kitus. Kernavėje aidėjo vaikų juokas. Po to vaikai gavo dovanėlių – knygučių. Pailsėję ir atsigaivinę visi patraukėme į svečius pas skulptorių H. Orakauską į galeriją „Šulinys“. Ten menininkas vaikus pradžiugino pavėžėdamas karieta, parodė skulptūrų parkelį, leido atvėsinti rankutes  „Angelo“ vandens dubenėlyje. Už tai mažieji galerijos lankytojai menininkui tarė didelį AČIŪ. Truputį pavargę, truputį ištroškę, bet džiugiai nusiteikę šventės dalyviai iškeliavo į  darželį.

Kernavės filialo vyr. bibliotekininkė S. Greinienė

Paskelbta temoje Kernavė | Komentarai įrašui Šventė, skirta Tarptautinei vaikų gynimo dienai yra išjungti

Kviečiame dalyvauti vasaros skaitymo akcijoje „Skaitymo iššūkis“

Kviečiame dalyvauti vasaros skaitymo iššūkyje ir galbūt laimėti  kuponą dviračiui įsigyti, paspirtuką ar elektroninę skaityklę! Priėmę vasaros iššūkį birželio 1 d.-rugpjūčio 31 d. turite užsiregistruoti bibliotekoje arba svetainėje http://vasarasuknyga.lt/ ir perskaityti šias knygas:

  1. lietuvių autoriaus knygą;
  2. bibliotekininko rekomenduotą knygą;
  3. knygą apie keliones;
  4. knygą geltonu viršeliu;
  5. knygą, kurios pavadinimas prasideda ta pačia raide kaip Jūsų vardas.

 Dalyvių amžius neribojamas. Perskaičius knygą reikia parašyti savo nuomonę apie ją svetainėje http://vasarasuknyga.lt/

Kviečiame aktyviai dalyvauti!

Paskelbta temoje Alekniškis, Alionys, Anciūnai, Bagaslaviskis, Čiobiskis, Gelvonai, Informacija, Jauniunai, Kernavė, Kiaukliai, Lapeles, Musninkai, Šesuoleliai, Širvintos, Vileikiskis, Zibalai | Komentarai įrašui Kviečiame dalyvauti vasaros skaitymo akcijoje „Skaitymo iššūkis“ yra išjungti

„Poezijos pavasaris 2019“ Čiobiškyje ir Širvintose

„Poezijos pavasaris“ – tarptautinis poezijos festivalis, iškiliausias kasmetinis literatūrinis renginys Lietuvoje, rengiamas Lietuvos rašytojų sąjungos. Jame savo kūrybą skaito Lietuvos ir užsienio poetai, dalyvauja aktoriai, dainininkai, muzikantai, dailininkai.

Festivalis rengiamas kasmet nuo 1965 m., priešpaskutinę gegužės savaitę. Per keletą dienų įvyksta daugiau kaip 50 susitikimų, kurie sutraukia klausytojų iš visos Lietuvos. Festivalio išvakarėse išleidžiamas naujų eilėraščių, poezijos vertimų ir esė apie literatūrą almanachas „Poezijos pavasaris“. Kasmet vainikuojamas „Poezijos pavasario“ laureatas. Šių metų „Poezijos pavasario“ laureatas – poetas, vertėjas, literatūros kritikas Marius Burokas. Poezijos ir meno mylėtojams per dvi savaites pristatoma išsami šiuolaikinės lietuvių ir pasaulio poezijos panorama. Poezijos pavasaris tampa vis ryškesniu Europos literatūrinių renginių žemėlapyje.

Skrisdama per visą Lietuvą, šiais metais „Poezijos pavasario“ paukštė nutūpė Čiobiškyje ir Širvintose. Poezijos paukštė, iš pradžių nutūpė medžių šnarėjimo, paukščių čiulbesio, upės čiurlenimo apsuptoje Čiobiškio dvaro kieme. Vėliau, suskleidusi sparnus Širvintose, Igno Šeiniaus viešosios bibliotekos ir Kultūros centro vidiniame kiemelyje, kvietė poezijos mylėtojus susiburti ir pasiklausyti gražiausių eilių. Renginį vedė poetas, vertėjas, eseistas, Poezijos pavasario 2012 metų laureatas Eugenijus Ališanka.

Svečiavosi: poetas, vertėjas Marius Burokas – Tarptautinio poezijos festivalio ,,Poezijos pavasaris“ 2019 metų Maironio premijos laureatas, poetas, vertėjas, eseistas, Eugenijus Ališanka, poetas, fotografas Dainius Dirgėla, poetės Jurgita Jasponytė ir Ramunė Brundzaitė, svečias iš Italijos Davide Castiglione ir žinomas Lietuvos aktorius Andrius Bialobžeskis.

Poezijos pavasaris Širvintų rajone rengiamas nuo 1995-ųjų metų ir šiemet minėjome gražias 25-ąsias šio nuostabaus festivalio metines.

„Pats tekstas yra geriausia autoriaus biografija“, – tokiais žodžiais trumpai, aiškiai ir įtikinamai festivalio svečius pristatė poetas Eugenijus Ališanka.

Išskirtine savo kūryba pamalonino laureatas Marius Burokas, kuris taip pat skaitė eiles skirtas savo dukroms. Svečias iš Italijos Davide Castiglione savo kūryba dalijosi gimtąją kalba, jo eilėraščius vertė ir lietuvių kalba skaitė Ramunė Brundzaitė, o jos pačios kūryba užbūrė jautrumu ir atvirumu. Fotografas ir poetas Dainius Dirgėla, skaitydamas savo eiles, kvietė visus nusišypsoti, jaunimą suklusti. Tuo tarpu poetė Jurgita Jasponytė į savo eiles įliejusi muzikos garsus, jaukiai apgaubė šiluma. Renginio vedantysis Eugenijus Ališanka skaitydamas savo eiles, kiekvienam įteikė nuostabų žodžių žaismą. Žinomas Lietuvos aktorius, kuris yra pelnęs premiją už poezijos skaitymą – aktorius Andrius Bialobžeskis duoklę ir širdį atidavė Henriko Radausko, Jono Strielkūno, M.K Sarbievijaus kūrybai.

Festivalio metu savo kūryba pasidalijo ir mūsų krašto kūrėjai. Čiobiškyje savo kūrybą skaitė Čiobiškio krašto poetė, buvusi mokytoja Sigita Lukoševičienė, Širvintose – poezijos mylėtoja, kūrėja Ugnė Trumpickaitė.

Svečiams buvo įteiktos Širvintų rajono savivaldybės atminimo dovanos. Festivalio dalyviai džiaugėsi šiltu ir svetingu priėmimu, dėkojo visiems susirinkusiems ir organizatoriams. Bibliotekai buvo padovanoti „Poezijos pavasario“ leidiniai.

Ugnė Trumpickaitė

Paskelbta temoje Čiobiskis, Širvintos | Komentarai įrašui „Poezijos pavasaris 2019“ Čiobiškyje ir Širvintose yra išjungti