Nuo lapkričio 15 d. startuoja akcija „Knygų Kalėdos“

    Nuo lapkričio 15-os dienos prasidėjo akcija „Knygų Kalėdos“. Skatinti kiekvieną padovanoti po knygą savo bibliotekai – toks yra pagrindinis šiandien prasidėjusios kasmetinės akcijos „Knygų Kalėdos“ tikslas.
Akciją globoja Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

23517895_1550362538378964_2307767749098687153_n

Posted in Uncategorized | Comments Off on Nuo lapkričio 15 d. startuoja akcija „Knygų Kalėdos“

Šventė su Astridos Lindgren herojais

Igno Šeiniaus viešojoje bibliotekoje vyko šventė ,,Įstabūs vaikystės nuotykiai pagal Astridą Lindgren”. Garsioji švedų vaikų rašytoja šiemet būtų šventusi 110-ąjį gimtadienį. Astrida Lindgren tebėra viena populiariausių vaikų rašytojų pasaulyje. Tokia ji ir Lietuvoje. Nuo 1992 m. renkamuose mėgstamiausių vaikų ir paauglių knygų penketukuose Astridos Lindgren kūriniai užima tvirtas pozicijas ir labai retai kada į juos nepatenka. Ne viena vaikų karta užaugo mokydamasi drąsos ir pasitikėjimo savimi iš Pepės Ilgakojinės, svajodama apie slaptą skraidantį draugą Karlsoną ar besižavėdama Emilio išdaigomis.

Širvintų kultūros centro Anciūnų filialo mėgėjų teatro artistai įkūnijo vaikų labai mėgstamus herojus: Freken Bok (Rita Makauskienė), Karlsoną (Alvyda Krapienė), Mažylį (Vitalija Narkevičienė), Tėtį (Gediminas Makauskas), Pepę Ilgakojinę (Ugnė Trumpickaitė).

 Karlsonui pakilusi keturiasdešimties laipsnių temperatūra buvo numušta uogiene. Įvyko stebuklas – draugas išgelbėjo draugą. Geriausia namų tramdytoja ir tvarkytoja, taip sakant, svajonių auklė Freken Bok pareiškė be galo mylinti Širvintų vaikus. Ji netgi panoro tapti visų jų aukle. Deja, jai nepavyko patekti į televizorių. Karlsonas, vis užkandžiaudamas Frekan Bok keptais gardžiaisiais pyragėliais, džiugino vaikus pokštais, o Mažylis vis liūdėjo.  Netikėtai pasirodžiusi Pepė sukėlė tikrą šurmulį. Labai džiugiai nusiteikusi ji  klausinėjo vaikų įvairiausių dalykų, o  už teisingus atsakymus dalino dovanėles. Rankų miškas rodė, kad vaikai skaitė Astridos Lindgren knygas.  Ir pagaliau –  tikras netikėtumas! Aštuntojo gimtadienio proga  išsipildė Mažylio gyvenimo svajonė – dovanų gavo tikrą šuniuką! Tėtis visus vaišino saldainiais, o Pepė Ilgakojinė kvietė kartu žaisti žaidimus ir linksmai švęsti. Linksmybėse dalyvavo Širvintų pradinės mokyklos 3d (mokytoja Vitalija Šapurienė), 3c (mokytoja Gita Bakasėnienė) ir 4a (mokytoja Nijolė Miliauskaitė) klasių mokiniai. Linksma šventė buvo  kupina daug gerų emocijų, juoko ir žaidimų.

Lolita Pliukštienė

Posted in Širvintos | Comments Off on Šventė su Astridos Lindgren herojais

Čiobiškio bibliotekos 70-mečio šventė

       Lapkričio 16 dieną Čiobiškio biblioteka šventė 70-ąsias bibliotekos įkūrimo metines.

       Renginio vedėja Palmira Kvietkauskienė perskaitė prasmingas mintis apie biblioteką.

    Biblioteka – tai knygų pasaulis, kurioje sutalpinta daug informacijos. Šiuolaikinė biblioteka – tai tarsi gyvenimo mokykla mums visiems, kviečianti ateiti, tiesiog sugrįžti, saugiai pabūti. Tai vieta, kurioje gera, jauku, informatyvu. Tai vieta atvira žinioms ir idėjoms, kur susitinka smalsūs protai ir degančios širdys. Tai vieta, kurioje norisi būti.

    Vyr. bibliotekininkė Snieguolė Šimanskienė pristatė Čiobiškio bibliotekos istoriją.  Čiobiškio gyvenvietės biblioteka įsikūrė 1947 m. Pirmųjų žinių apie biblioteką nepavyko išsiaiškinti,  nepavyko sužinoti,  kas buvo pirmasis bibliotekos vedėjas.   Gyventojai prisimena 1951 metus, kada biblioteka buvo Rusių Rago kaime pas Penkauskienę Katrę ir joje dirbo Mitkutė Janė. 1957-1992 metais bibliotekoje dirbo šie bibliotekininkai: Danutė Jurkūnienė, Liuda Graželienė, Anelė Bertovaitė, Vanda Aleknavičiūtė, Elytė Žukauskaitė, Edmundas Daugėla, Regina Tveragaitė, Teresė Radžiūnaitė, Aldona Balsiūkaitė, Danutė Rinkevičienė, Valentina Brazaitienė, Regina Vaitonytė,  Nijolė Trepekienė, Elena Anužienė.

    1990 m. biblioteka persikėlė į naujas, erdvias kultūros namų patalpas. Nuo 1992 m. dirbti bibliotekoje pradėjo Snieguolė Šimanskienė.

    2000 m. Lietuvos fondui paskelbus konkursą „Mažų miestelių ir kaimų bibliotekos vaikams ir jaunimui“ biblioteka laimėjo parengtą projektą „Stalo žaidimų klubas“.

    Nuo 2008 metų bibliotekoje atsirado 4 kompiuteriai. Nemokama vieša prieiga, spausdinimas, dokumentų nuskaitymas – tapo neatsiejama bibliotekos paslaugų dalimi.

    Bibliotekoje lankėsi nemažai rašytojų: Teodoras Četrauskas, Martynas Vainilaitis, Filomena Taunytė, Alfonsas Balsevičius, Paulius Juodišius, Jonas Lučiūnas, Kęstutis Kasparavičius ir kiti.
Šiuolaikinė biblioteka siūlo naujas, gyventojų poreikius tenkinančias paslaugas. Daugeliu atveju ji yra palanki erdvė, kurioje bendruomenės nariai gali realizuoti savišvietos, saviraiškos  poreikius. Šių laikų biblioteka ne tik skolina knygas, teikia nemokamą interneto prieigą, bet daugeliui lankytojų yra jauki susitikimų, kultūrinių ir pažintinių renginių vieta.

    Čiobiškio bibliotekos 70-mečio šventėje dalyvavo Širvintų Igno Šeiniaus viešosios bibliotekos l. e. direktorės pareigas Vaiva Daugėlienė, Igno Šeiniaus viešosios bibliotekos projektų vadovė Dalia Taparauskienė, Čiobiškio seniūnas Virginijus Niekis, Čiobiškio bendruomenės pirmininkė Laimutė Dzedzevičienė.

    Bibliotekininkei renginį vesti padėjo Palmira Kvietkauskienė, muzikiniais kūriniais  džiugino Vaidas Lengvinas, eiles skaitė Emilija Jakaitė, Fausta Sapitavičiūtė ir Dominykas Klimas.

     Yra sakoma, kad didžiausia gyvenimo prasmė yra pasodinti medį, pastatyti namą, užauginti vaiką. Vieniems to ir užtenka, kitiems reikia kažko daugiau – meile ir dvasingumu sušildytų vertybių. Vieni savo sielos grožį išreiškia tapydami paveikslus, kurdami muziką, kaldami geležį, kiti gi savo sielos šauksmą išreiškia žodžiu. Tai pats geriausias būdas išdalinti kitiems savo mintis, išgyvenimus. Į jį sutelpa sielos džiaugsmas ir skausmas, kasdienybės ir švenčių šviesa. Ir žavimės, skaitydami atsidūrę ten, kur niekada nebūtume nukeliavę, ir gėrimės, pamatę tai, kuo net patikėti sunku.  Žodžiai, virtę knyga, mus užburia, bendraudami su knyga, jaučiamės lyg bendrautume su geriausiu draugu. O juk knyga ir yra draugė, kuri niekada neišduoda.

    Biblioteka be savo nuolatinių skaitytojų būtų bedvasis dulkančių knygų sandėlis. Todėl geriausiems skaitytojams direktorė įteikė savivaldybės atminimo dovanėlės ir padėkas.  Jaunajam skaitytojui Airidui Baumilai,  taip pat Faustai Sapitavičiūtei, suaugusiems: Elenai Šapolienei, Almantui Piškinui ir Leonui  Tamoševičiui.

     Po renginio niekas neskubėjo skirstytis, šiltai bendravo prie arbatos puodelio ir,  žinoma, įspūdingo gimtadieninio torto.

                                                                    Čiobiškio vyr.bibliotekininkė Snieguolė Šimanskienė

 

 

Posted in Čiobiskis | Comments Off on Čiobiškio bibliotekos 70-mečio šventė

Įstabūs vaikystės nuotykiai pagal Astridą Lindgren

pepei

Posted in Širvintos | Comments Off on Įstabūs vaikystės nuotykiai pagal Astridą Lindgren

Sėkmingai debiutavusių knygų autorė Širvintose

Lapkričio 17 d.  Širvintose lankėsi rašytoja Ilona Ežerinytė.  Igno Šeiniaus viešojoje bibliotekoje vyko Metų knygos rinkimuose vaikų grupėje dalyvaujančios knygos ,,Šunojaus diena” pristatymas. 2016 m. knyga laimėjo fondo „Švieskime vaikus“ organizuojamą nacionalinį vaikų literatūros konkursą, taip pat pripažinta reikšmingiausiu praėjusių metų vaikų literatūros debiutu (Aldonos Liobytės premija). Širvintų pradinės mokyklos 2 a (mokytoja Daiva Sakalauskienė), 2 b (mokytoja Rūta Tamašauskienė) ir 3 b (mokytoja Lena Vaitkūnienė) klasių vaikai susitiko su šios knygos autore. Rašytoja pasakojo apie knygą iliustravusio dailininko Raimondo Gnižinsko darbą. Kiekvienas pasakojimas turi savo rūbelį, kiekviena spalva kruopščiai parinkta ir 2000 žvynelių nupiešti kiekvienas atskirai.

 Pirmoji knygos istorija apie boružėlę  gimė kaip dovana mergaitei Adelei. Kitos taip pat turi prototipus. Ypač šiltai autorė pasakojo apie mūsų mylimiausius augintinius šunis. Ji tikino, kad tai mes, žmonės, nesuprantam šunų kalbos, o jie mus puikiai supranta ir jaučia. Buvo atsakyta į daugybę klausimų: koks liūdniausias ir linksmiausias įvykis gyvenime, mėgstamiausi kūriniai ir autoriai, kas įkvepia rašyti. Jausmingai ir įkvėptai  Ilona Ežerinytė pasakojo vaikams savo naujai kuriamos knygos siužetą. Dar pabaigos nėra. Ji klausė vaikų: „Ar verta tą pasakojimą tęsti?“ . Su nekantrumu lauksime, kada galėsime perskaityti visą kūrinį.

Visi renginyje dalyvavę vaikai knygą skaitė, daugybė autografų primins apie šį šviesų susitikimą. 2b klasės vaikai padovanojo autorei piešinius su „Šunojaus dienos“ personažais. Ilona džiaugėsi, kad ne dažnai gauna tokią širdingą dovaną.

Po pietų rašytoja susitiko su „Atžalyno“ progimnazijos septintokais ir aštuntokais.  Vyko improvizuota užklasinio skaitymo pamoka. Visi daug dirbo ir buvo puikiai pasiruošę. Moksleiviai Kristupas, Dominykas ir Martynas (mokytoja Irena Gatelienė) pristatė knygos autorę ir jos knygą. „Sutikti eidą“ laimėjo paauglių ir jaunimo literatūros konkursą, pelnė IBBY Lietuvos skyriaus skirtą Prano Mašioto premiją, šiais metais dalyvauja Metų knygos rinkimuose paauglių grupėje.  Adrija ir Arvilė paskaitė ištrauką iš knygos ,,Sutikti eidą”. Rašytoja yra sakiusi: „Laikausi požiūrio, kad egzistuoja ne tik šita tikrovė arba, tiksliau sakant, kad ne viską, kas egzistuoja šioje tikrovėje, mes suvokiame.“  Kokią istoriją slepia tas paliktas ataušusios kavos puodelis? Norėdama tai išsiaiškinti knygos herojė Algė daug sužinos ir apie tai, kad išgalvota gali pasirodyti besą tikra. Kuris iš mūsų nenorėtų turėti atsidavusio draugo. Ar mums būtų svarbu iš kokio jis pasaulio? Moksleivės Laura, Ugnė ir Airida pažėrė gausybę klausimų autorei. Visiems buvo įdomu, kaip gimė sumanymas, kokie įvykiai, faktai knygoje yra iš pačios autorės gyvenimo. Šioje istorijoje yra paralelių su autorės sutiktais žmonėmis, mokinių pasakojimais (rašytoja daug metų dirbo lietuvių kalbos mokytoja). Aštuntokas Matas sakė, kad jam knyga patiko, ypač pabaiga, nes joje rašoma ką paaugliai mąsto ir jaučia.

Rašytoja pasakojo, kad jau gruodį skaitytojus pasieks nauja jos knyga „Verksnių klubas“. Tai istorija iš mūsų gyvenimo, istorija apie liūdesį. Juk, kaip teigia autorė, kartais iš juodžiausios tamsos į šviesą ištraukia vienas laiku pasakytas žodis, viena knyga…

Renginiai organizuoti, vykdant skaitymo skatinimo projektą ,,Nuo nemokėjimo skaityti iki negalėjimo neskaityti”. Projektą finansuoja Lietuvos Kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos Kultūros ministerija.

Lolita Pliukštienė

Posted in Širvintos | Comments Off on Sėkmingai debiutavusių knygų autorė Širvintose

Parapijos globos namuose pristatyta knyga apie Žemaitę

Lapkričio 16 d. Širvintų parapijos globos namuose vyko Aldonos Ruseckaitės knygos „Žemaitės paslaptis“ pristatymas.

Aldona Ruseckaitė yra poetė, prozininkė, muziejininkė.  Šiuo metu dirba Maironio lietuvių literatūros muziejuje.  Už savo veiklą pelnė daugybę apdovanojimų. Tarp jų –  2015 m. suteiktas Įsimintiniausios Kauno menininkės titulas bei 2016 m.  įteikta Vyriausybės kultūros ir meno premija.

Knygoje „Žemaitės paslaptis“ autorė Aldona Ruseckaitė naujai  atskleidžia  temperamentingąją, stipraus charakterio literatūros klasikę Juliją Žymantienę-Žemaitę  (1845-1921). Atveriama paslaptinga meilės istorija, tokie mažiau žinomi Žemaitės paskutiniojo gyvenimo dešimtmečio faktai, kaip bausmės atlikimas Lukiškių kalėjime, įsiliejimas į Vilniaus kultūrinį gyvenimą, ryšiai su advokato Buloto šeima, netikėta kelionė į Ameriką ir visus stebinusi veikla šioje šalyje, renkant lėšas nukentėjusiesiems nuo Pirmojo pasaulinio karo, politinių pažiūrų pokyčiai. Rašytojos asmenybė suspindi naujomis spalvomis ir atspalviais, priartinama prie šių dienų skaitytojo.

Knygos pristatymo metu autorė atskleidė, kaip gimė mintis parašyti knygą apie šią Lietuvos „didmoterę“, kaip buvo renkama medžiaga, kokios Žemaitės asmeninės savybės ją labiausiai sužavėjo, papasakojo daugybę iki šiol neviešintų biografijos faktų. Pasak A.Ruseckaitės, „vertingiausia rašytojos savybė – didžiulė drąsa gyvenimui. Savo mąstymu ir veikla ji gerokai pranoko savo laikmetį. Dėl to J.Žymantienė-Žemaitė yra verta, kad mes jos neužmirštume“.

Renginys organizuotas vykdant Lietuvos kultūros tarybos ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos finansuojamą meno terapijos projektą „Gydanti knygos galia“.

 

Almutė Kanapienienė

Skaitytojų aptarnavimo ir vaikų literatūros skyriaus vedėja

Posted in Širvintos | Comments Off on Parapijos globos namuose pristatyta knyga apie Žemaitę

Piešinių konkurso ,,Kernavė. Mindaugo sostas” atidarymas

Lapkričio 15 d. Širvintų Igno Šeiniaus viešojoje bibliotekoje vyko II-ojo Respublikinio moksleivių piešinių konkurso „Kernavė. Mindaugo sostas“ parodos atidarymas. Dalyvavo konkurse laureatais ir prizininkais išrinkti Širvintų meno mokyklos moksleiviai (mokytoja Aldona Ragelskienė). Konkursą organizavo VšĮ „Meno ratas“. Muzikinę įžangą susirinkusiems padovanojo Širvintų meno mokyklos mokinė Gintarė Pakštytė su mokytoja Jurgita Voskaniene. Mokytoja Aldona Ragelskienė apdovanojo laureatus ir prizininkus, padėkojo vertinimo komisijai, kuri padėjo išrinkti nugalėtojus. Renginio pabaigoje dėkojo Širvintų Igno Šeiniaus viešosios bibliotekos kolektyvui ir įteikė atminimo dovaną. Dalinamės renginio akimirkomis.

Bibliotekininkė Ugnė Trumpickaitė

Posted in Širvintos | Comments Off on Piešinių konkurso ,,Kernavė. Mindaugo sostas” atidarymas

Kviečiame į Kiauklių bibliotekos 70-mečio šventę

kiaukliu_70_01

Posted in Uncategorized | Comments Off on Kviečiame į Kiauklių bibliotekos 70-mečio šventę

Kviečiame aplankyti parodą Kernavės bibliotekoje

    Nuo  lapkričio 17  dienos Kernavės bibliotekoje pradėjo veikti kilnojamoji paroda, skirta Širvintų rajono viešosios bibliotekos 80-čiui. Informaciniuose stenduose atsispindi visas ilgo ir prasmingo bibliotekos darbo kelias.

    Iš juodai baltų nuotraukų į mus žvelgia šilti bibliotekininkų  žvilgsniai, atsispindi nuveikti darbai, statistiniai duomenys apie bibliotekos fondus, pasiekimus ir naujoves.

    Paroda veiks iki lapkričio 30 dienos.

    Maloniai kviečiame apsilankyti.

Kernavės filialo vyr. bibliotekininkė S. Greinienė

Posted in Kernavė | Comments Off on Kviečiame aplankyti parodą Kernavės bibliotekoje

Kviečiame į Družų biblioteką

    Družų bibliotekoje eksponuojama paroda, skirta Širvintų rajono savivaldybės Igno Šeiniaus viešosios bibliotekos 80-mečiui.

Družų filialo vyr. bibliotekininkė Vaida Valkauskienė

Posted in Druzai, Uncategorized | Comments Off on Kviečiame į Družų biblioteką

Šiaurės šalių bibliotekų savaitė Širvintų bibliotekoje

Lapkričio 13-19 dienomis vyko dvidešimt pirmoji Šiaurės šalių bibliotekų savaitė. Šiaurės šalių bibliotekų savaitė yra Šiaurės šalių asociacijų   „Norden“ federacijos kuruojamas projektas, kuriuo siekiama skatinti skaitymą, domėjimąsi Šiaurės šalių literatūra ir propaguoti švietimo idealus Šiaurės bei Baltijos šalyse ir kaimyniniuose regionuose.  Šių metų tema – Šiaurės salos.

 Širvintų Igno Šeiniaus viešoji biblioteka prisijungė prie šio projekto. Vyko istorijų klausymasis jaukioje žvakių šviesoje, įvairios parodos, susitikimai ir kiti renginiai su Šiaurės šalimis susijusiomis temomis. Visą savaitę buvo rodomi animaciniai filmai, sukurti pagal Šiaurės šalių knygas. Širvintų pradinės mokyklos 3a klasės mokinių piešinių paroda „Gyvenimas salose“ (mokytoja Aušra Lebedevienė) suteikė jaukumo Šiaurės šalių bibliotekų savaitei.

Žvakelių šviesoje vyko rytmetis „Nuotykiai salose“. Svečiavosi Širvintų lopšelio-darželio „Boružėlė“ priešmokyklinės grupės „Kregždutė“ vaikai (auklėtojos Virginija Stundytė ir Aistė Šilgalienė). Vyresnioji bibliotekininkė Lolita Pliukštienė pakvietė vaikus apžiūrėti parodą „Pasivaikščiojimai po Šiaurės šalis“. Vaikai ne tik apžiūrėjo parodą, bet ir susipažino su Šiaurės šalimis, pavartė knygas. Lolita Pliukštienė paskaitė vaikams ištraukas iš suomių rašytojo Mauri Kunn’o knygos „Vikingai puola!”. Po skaitymo sekė įdomus susipažinimo žaidimas, kurio metu vaikai turėjo pasakyti savo vardą, pasakius vardą, pasakyti žodį iš pirmosios vardo raidės, o sugalvotą žodį palydėti veiksmu (trepsėti vietoje, traukti, rinkti, upe plaukti ir pan.). Baigę susipažinimo žaidimą, vaikai žaidė kitą – skaičių žaidimą, skirtą atidumui. Po tokio „apšilimo“ vaikai jau buvo pasirengę įdomiausiam – lobio ieškojimui. Susiskirstę į dvi komandas, išsirinko po kapitoną, apsitaisė piratais, apsiginklavo žemėlapiais ir bibliotekos patalpose ieškojo paslėpto lobio. Radę lobį vaikai neskubėjo išsiskirstyti. Bendravo, gėrė arbatą, aptarė smagų, įdomų, turiningą ir aktyvų rytmetį.

Tą pačią savaitę vyko renginys ,,Stebėkime, skaitykime, žaiskime“. Svečiavosi pradinukai iš Širvintų pradinės mokyklos (mokytoja Aušra Lebedevienė) ir Musninkų Alfonso Petrulio gimnazijos (mokytojos Danguolė Blusevičienė ir Sigutė Bžozinskienė). Smagų, nuotaikingą renginį vaikams vedė asociacijos ,,Šeimų bendrystė“ atstovė Judita Korsakienė. Renginio pradžioje vyresn. bibliotekininkė Lolita Pliukštienė papasakojo vaikams apie Šiaurės šalių bibliotekų savaitę, pristatė šių metų temą, parodė parodą, uždavė klausimų apie Šiaurės šalis. Teisingai atsakiusiems ji įteikė bibliotekos rašiklius.

Asociacijos ,,Šeimų bendrystė“ atstovė Judita Korsakienė papasakojo vaikams apie knygų skaitymo svarbą ir naudą.

,,Knygose slypi nepaprastai įdomus fantazijų, nuotykių kupinas pasaulis. Daugiausiai esu perskaičiusi vaikiškų knygų. Jos man vienos įdomiausių”, – kalbėjo J.Korsakienė.

Pabendravę apie knygas, vaikai atsakinėjo į užduodamus klausimus. Teisingai atsakiusieji gavo dovanų lipdukus ir magnetukus.

Vėliau sekė įdomiausia dalis – žaidimai. Judita Korsakienė supažindino vaikus su žaidimų taisyklėmis, pamokė kaip reikia žaisti. Šių linksmų ir naudingų žaidimų nepraleido ir mokytojos, kurios taip pat ,,įsisuko“ į žaidimų verpetą. Vaikams labai patiko žaisti žaidimus, kuriuos žaidžiant reikėjo susikaupimo, atidumo, sumanumo, gudrumo.

Pabaigoje asociacijos ,,Šeimų bendrystė” atstovė Judita Korsakienė padovanojo visiems vaikams atminimo dovanėles, o vaikai pažadėjo perskaityti pasirinktą įdomią knygą. Šiltas, įdomus, smagus renginys suteikė vaikams daug džiaugsmo.

Šiaurės šalių bibliotekų savaitę paminėjome labai smagiai, jaukiai. Buvo gausu gero ir turiningo laiko, įdomių istorijų, žaidimų.

Ugnė Trumpickaitė

Posted in Širvintos | Comments Off on Šiaurės šalių bibliotekų savaitė Širvintų bibliotekoje