Rytmetys „Kiek knygų, tiek pasaulių“

Širvintų  Igno Šeiniaus viešosios bibliotekos vaikų erdvėje balandžio 24 dieną apsilankė Širvintų „Boružėlės“ l/d „Žiogelių“ grupės vaikai su auklėtoja Danguole Šeipūniene ir auklėtojos padėjėja Aušra Stundiene. Sužinoję, kaip galima tapti bibliotekos skaitytojais ir kodėl tai būtina padaryti, vaikai pasinėrė į žaidimų, garsinių, žaislinių ir kitų įvairiausių knygučių pasaulį. Įdomu buvo pabandyti pačiam skanuoti knygą, paklausyti knygelės sekamos pasakos, pažaisti stalo žaidimus arba tiesiog tyliai pavartyti dar nematytą knygelę ir susipažinti su nepažįstamais herojais.

Skaitykloje vyko kūrybinės atvirukų kūrimo dirbtuvėlės. Pasitelkę siūlą ir įvairių spalvų tušą, kūrėme su vaikais atvirukus. Artėjant tėčio dienai,  pirmiausia dovanomis  pasirūpino mergaitės. Jos sakė parnesiančios dovanų tėveliams, mamoms ir net sesėms.  Berniukai tai pat negrįš namo tuščiomis. Bendromis jėgomis kūrėme spalvingus darbelius.

Atsisveikinant visiems buvo padovanoti bibliotekos rašikliai. Susipažinus vieno karto neužteks, todėl laukiame mažųjų bibliotekoje vasarą. Linkime visiems džiugiai ir pakiliai pradėti vasaros skyrių.

Vyresn. bibliotekininkė  Lolita Pliukštienė

Posted in Širvintos | Komentarai įrašui Rytmetys „Kiek knygų, tiek pasaulių“ yra išjungti

Poezijos popietė Kiauklių filiale

                      

Poezija – visų pirma – svajonė, jausmas ir muzika, širdies melodija, meilė, ilgesys, nuoširdus vaiko juokas ir mąstančio žmogaus mintys, verksmas su ašarom ir ašaros be ašarų … Viskas, kas žmogiška.

             (Poetas P. Širvys)

 

    Gegužės 18 d. į Kiauklių filialą rinkosi poezijos mylėtojai. Čia vyko poezijos popietė „Pavasaris ir poezija – atgaiva sielai“. Kai aplinkui tiek daug žiedų, nuostabaus alyvų aromato ir paukščių balsų, norisi širdimi ir gražiausiais žodžiais išdainuoti pavasarį. Tada poezija suskamba mūsų širdyse, akyse ir lūpose.

    Susirinkusiems gražias eiles ir dainas dovanojo Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos dainuojamosios poezijos ansamblio vadovė, mokytoja Ligita Varaneckienė. Mokytoja maloniai nustebino savo kūrybos eilėmis.

    Renginyje dalyvavo ir mūsų krašto poetė, kiauklietė Veronika Masiukienė.

    Ačiū visiems dalyvavusiems. Gražaus Jums pavasarinio žydėjimo!

Vidmantė Meškienė, Kiauklių filialo vyr. bibliotekininkė

 

Posted in Kiaukliai | Komentarai įrašui Poezijos popietė Kiauklių filiale yra išjungti

Popietė ,,Lietuviško žodžio takais‘‘

      Gegužės 7–ąją  d. minėjome spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną.

     Musninkų A. Petrulio 4 klasės mokiniai su mokytoja Danguole ir Musninkų miestelio bibliotekininke sumanė surengti popietę ,,Lietuviško žodžio takais‘‘. Ketvirtokai dirbo grupelėse ir parengė plakatus kodėl žmogui reikalinga knyga, užrašė svarbiausius faktus apie rašytoją Igną Šeinių ir sukūrė keturias knygeles, jas iliustravo piešiniais. Bibliotekininkė padarė 5 skirtingų spalvų vokelius, kuriuose užrašytos žymių žmonių mintys apie knygas, patarlės, mįslės, lietuviški keiksmažodžiai bei įvairūs klausimai apie knygas ir lietuvių kalbą.

       Gegužės 18 dieną ketvirtokai su savo mokytoja apsilankė Musninkų miestelio bibliotekoje. Bibliotekininkė priminė vaikams kokie anksčiau buvo sunkūs laikai, kai draudė lietuvišką spaudą, lietuviškas knygas. Dėkoti turime knygnešiams už išsaugotą lietuvišką žodį. Taip pat paragino vaikus dažniau lankytis bibliotekoje, daugiau skaityti, nes dabar knygų yra daug ir įdomių. Ketvirtokai pristatė savo plakatus bei sukurtas knygeles. Vainius, Ignas, Airidas ir Karolis sukūrė knygutę ,,Kelionė oro balionu‘‘.  Tai kelių draugų nuotykiai skrendant.  Armando, Germantės, Povilo ir Paulos knygelė, kurią jie pristatė vadinosi ,,Akvilės nuotykiai‘‘.  Labai smagią istoriją užrašė Dovilė ir Emilija, kurią pavadino ,,Berniukas – paršelis‘‘. O paskutinė knygelė, kurios pavadinimas  ,,Stebuklingas medis‘‘,  o ją užrašė Kajus, Ema ir Gytis, pasakoja apie draugystę ir gerumą. Visos vaikų knygelės iliustruotos spalvotais, pačių pieštais piešiniais.  Vėliau bibliotekininkė išdalino spalvotus vokelius, iš kurių mokiniai skaitė patarles, minė mįsles, atsakinėjo į parengtus klausimus ir mokėsi gražių lietuviškų keiksmažodžių.

       Valanda prabėgo nepastebimai greitai, smagiai ir naudingai.

 

Musninkų filialo vyr. bibliotekininkė Janė Rolienė

 

 

Posted in Musninkai | Komentarai įrašui Popietė ,,Lietuviško žodžio takais‘‘ yra išjungti

Poezijos pavasaris 2018

33197437_1697943783629732_94903804985606144_o

Posted in Širvintos | Komentarai įrašui Poezijos pavasaris 2018 yra išjungti

Rytmetys „Pasaką į ausį pakuždėsiu“

Igno Šeiniaus viešojoje bibliotekoje lankėsi Vilniaus rajono Maišiagalos vaikų lopšelio-darželio ,,Drugelių“ grupės ugdytiniai (auklėtoja Nerija Četrauskaitė).

Vyko rytmetys ,,Pasaką į ausį pakuždėsiu“. Rytmetį pradėjome nuo susipažinimo. Mažieji mūsų svečiai susėdę ratu siuntė per rankas meškutį, kuris visai neatsitiktinai yra vardu Rudnosiukas, ir turėjo pasakyti savo vardą. Susipažinę ir šiek tiek pabendravę, priėjome prie kitos rytmečio dalies, kuri buvo nemažiau įdomi nei pastaroji. Vaikai klausėsi eiliuotos Vytės Nemunėlio pasakos ,,Meškiukas Rudnosiukas“. Ši pasaka yra išrinkta į sąrašą „Šimtas knygų vaikams ir Lietuvai“.

Toliau sekė kūrybinės dirbtuvėlės, kurių metu mažieji svečiai pasidarė po meškiuką Rudnosiuką. Po nuotaikingos edukacijos Maišiagalos vaikų lopšelio-darželio ,,Drugelių“ grupės ugdytiniai apžiūrėjo vaikų literatūros skyrių, susipažino su bibliotekos gyvenimu. Vaikai vartė garsines knygutes, žaidė stalo žaidimus. Smagiam rytmečiui einant į pabaigą, vaikams atminimui padovanoti bibliotekos rašikliai. Bet viskas tuo neužsibaigė, svečiai pasivaišino pačiais skaniausiais Rudnosiuko skanumynais.

Igno Šeiniaus viešoji biblioteka vaikams paliko didelį įspūdį. Jie palygino Širvintų ir Maišiagalos bibliotekas. Džiaugėsi, kad pas mus labai erdvu, gausu knygų, įvairių žaidimų.

Išvykdami mažieji bibliotekos svečiai su savimi išsinešė ne tik savo pasidarytus meškiukus Rudnosiukus, bet ir gerą nuotaiką.

Smagu, kad mūsų biblioteka yra traukos centras ir mes sulaukėme svečių iš Vilniaus rajono. Lauksime jų sugrįžtant dar kartą.

 

Ugnė Trumpickaitė

Posted in Širvintos | Komentarai įrašui Rytmetys „Pasaką į ausį pakuždėsiu“ yra išjungti

Kviečiame į tiesioginę transliaciją iš LBN , kurioje bus kalbama apie didelės aprėpties socialinį projektą „Darnūs namai“

Gegužės 22 d., 14 val., kviečiame į tiesioginę transliaciją iš LBN , kurioje bus kalbama  apie didelės aprėpties socialinį projektą „Darnūs namai“., kuris skatina atsakingą vartojimą, atliekų prevenciją – kaip reikia rūšiuoti atliekas, į ką reikėtų atkreipti dėmesį ir pan. Ši tema yra labai aktuali plačiajai visuomenei – daugiabučių namų gyventojams, individualių namų valdų savininkams, kaimiškų vietovių gyventojams, verslo ir gamybos įmonėms, savivaldybių tarnautojams ir darbuotojams, nuomonės lyderiams ir socialiniams bei ekonominiams partneriams. Tiek vyresniems, tiek jaunesniems, tiek šeimas turintiems mūsų piliečiams.

Transliacijos metu bus kalbama apie atsakingą vartojimą, kaip teisingai reikia rūšiuoti atliekas, kokią įtaką klimato kaitai daro besikaupiančios atliekos. Ką mes galime padaryti kiekvienas, kad gyventume švaresnėje aplinkoje? Bus pateikta nemažai pavyzdžių, kaip iš senų rakandų, nereikalingų daiktų susikurti unikalų savo namų interjerą.

Transliaciją galėsite stebėti  internetu (per mobiliuosius įrenginius arba kompiuterius) tiesiogiai nurodytu laiku paspaudus šią nuorodą: https://www.youtube.com/watch?v=yy1MVUJhLf4

Plakatas geguzes 22 dienai

Posted in Širvintos, Uncategorized | Komentarai įrašui Kviečiame į tiesioginę transliaciją iš LBN , kurioje bus kalbama apie didelės aprėpties socialinį projektą „Darnūs namai“ yra išjungti

Kviečiame į tiesioginę transliaciją „Parama smulkiesiems ūkiams“

Gegužės 17 d., 14 val., vyks tiesioginė transliacija, kurios tema – „Parama smulkiesiems ūkiams“. Paraiškos pagal šią priemonę jau priimamos iki birželio 29 d.
Transliaciją kviečiame stebėti Širvintų Igno Šeiniaus viešojoje bibliotekoje ir filialuose.

Plakatas geguzes 17 dienai.pdf

 

Posted in Informacija | Komentarai įrašui Kviečiame į tiesioginę transliaciją „Parama smulkiesiems ūkiams“ yra išjungti

Kūrybinis užsiėmimas  „Leisk paklajoti vaizduotei“

    Širvintų Igno Šeiniaus viešojoje bibliotekoje, apsilankė „Boružėlės“  l/d „Kregždučių“ grupės vaikai, lydimi auklėtojų Virginijos Stundytės ir Aistės Šilgalienės.  Su jais skaitėme juokingai šiurpią Amandos Noli apysaką „Man reikia baubo“.  Knygos herojui Etanui reikia, kad po lova tūnotų baubas.  Kitaip jam sunku užmigti.  Etano baubui išvykus žvejoti, jį aplanko  įvairūs  baubai, bet ar tarp jų rasis toks, kuris tinkamai jį išgąsdins. Ši istorija padeda žengiantiems į vaizduotės pasaulį vaikams susidraugauti su visais savo baubais. „Boružėlės“ darželio vaikai pasakojo savo istorijas apie baubus, kurie gyvena jų namuose. Bet ne visi drįsta su jais draugauti.

    Šuoliais artėjant išsvajotai vasarai, tikimės, kad vaikučiai nepamirš knygelių. Todėl kūrėme su mažaisiais įvairiausių formų, spalvų knygų skirtukus. Kiek vaikų, tiek  pageidavimų ir pasiūlymų. Šie žaismingi ir smagūs darbeliai apsigyvens vaikų skaitomose knygelėse.  Į biblioteką visi žadėjo sugrįžti su artimaisiais: tėveliais, seneliais, sesėmis. Juk čia laukia tiek daug veiklos: kalbančios ir žaislinės knygelės, stalo žaidimai, žaislai ir visa begalybė knygučių, kurios laukia nesulaukia, kad būtų perskaitytos.

     Labai maloniai nustebino  Džiugas Radzevičius,  išraiškingai  padeklamavęs Šatrijos Raganos sakmę  apie senovės Lietuvą. Džiugui už pastangas buvo įteikta knygelė, o visiems  mažiesiems mūsų draugams atminimui buvo įteikti bibliotekos rašikliai.

                                                                        Vyresn. bibliotekininkė Lolita Pliukštienė

Posted in vaiku sk | Komentarai įrašui Kūrybinis užsiėmimas  „Leisk paklajoti vaizduotei“ yra išjungti

Namas ant ratų mokė tausoti aplinką

Širvintose apsilankęs unikalus namas ant ratų sulaukė gyventojų dėmesio ir susidomėjimo. Renginio dalyviai apžiūrėjo nematytą namo interjerą, kuris sukurtas iš įvairių nebenaudojamų, bet perdarytų ir atnaujintų daiktų. Lankytojai galėjo pasisemti naujų idėjų, kaip kūrybingai iš turimų rakandų susikurti naują, įdomų namų interjerą.

Projekto „Darnūs namai“ namo ant ratų apžiūrėti užsukę gyventojai taip pat dalyvavo ir kūrybinėse dirbtuvėse. Savo žinias aplinkosaugos srityje jie galėjo pasitikrinti viktorinoje, diskutavo apie atsakingą vartojimą, atliekų prevenciją ir tvarkymą. Taip pat lankytojai aktyviai įsitraukė į interaktyvias veiklas – varžėsi, kas greičiau ir teisingai išrūšiuos atliekas į atitinkamus konteinerius, taip pat domėjosi, ką skanaus galima pasigaminti iš maisto likučių.

Širvintose sutiktos mokytojos Rita Suvhockienė ir Marytė Gaidakauskienė kartu su mokiniais išbandė visas projekto siūlomas veiklas ir labai džiaugėsi, jog projektas aplankė ir jų miestą. „Manome, kad tokie projektai yra labai svarbūs ir reikšmingi. Stengiamės kuo labiau prisidėti prie atsakingo vartojimo įpročių kūrimo ir mokykloje su vaikais darome įvairius darbelius iš antrinių žaliavų“, ­­- teigia pašnekovės.

Unikalios namo ant ratų ekspozicijos kelionės po 60 Lietuvos savivaldybių ir 120 vietovių organizuojamos Aplinkos ministerijos iniciatyva. Ministerija siekia skleisti atsakingo vartojimo idėjas, paprastais gyvenimiškais pavyzdžiais parodydama, kaip kiekvienas galime prisidėti prie aplinkos išsaugojimo ir sukauptas senienas paversti naujais, vertingais daiktais.

Darnus namas ant ratų gegužės 15 d. dar aplankys Uteną ir Užpalius, gegužės 15 d. Ignaliną ir Didžiasalį.

Lietuvos gyventojams aktuali informacija apie aplinkosauginį projektą „Darnūs namai“ ir namo ant ratų kelionių po Lietuvą tvarkaraštis yra socialiniame tinkle https://www.facebook.com/projektas.darnus.namai/.

32418004_1872866059424543_8631594971612315648_n 32477098_1872865929424556_6530993507283238912_n 32699011_1872867366091079_556886181153865728_n

 
Projektas vykdomas Aplinkos ministerijos iniciatyva ir finansuojamas ES paramos lėšomis.
 
Daugiau informacijos:
Projekto „Darnūs namai“ organizatoriai
Rūta Undro
ruta@voxvera.lt
8 671 98902

Posted in Širvintos | Komentarai įrašui Namas ant ratų mokė tausoti aplinką yra išjungti

SKAITYMO IŠŠŪKIS 2018

32718480_1692683127489131_621195014239682560_oKviečiame įvairaus amžiaus žmones dalyvauti vasaros skaitymo iššūkyje. Skaitymo iššūkis – tai turiningas ir smagus užsiėmimas, kurį priėmę perskaitysite 5 knygas ir galėsite laimėti vertingą prizą: išorinę bateriją, gertuvę ar atmintuką. Iššūkis startuos birželio 1 d., o baigsis rugpjūčio 31 d. Skaitymo varžytuvėms reikia registruotis savarankiškai interneto svetainėje http://vasarasuknyga.lt/ arba bibliotekoje, kur dalyvis gaus kortelę su užduotimis. Sėkmingai finišavę varžytuvių dalyviai dalyvaus loterijoje vertingiems prizams laimėti. Kviečiame visus – didelius ir mažus – dalyvauti „Skaitymo iššūkyje”! Juk vasara be knygos – ne vasara! „Skaitymo iššūkį“ organizuoja Lietuvos apskričių viešosios bibliotekos, trečius metus vykdydamos projektą „Vasara su knyga“.Visą reikiamą informaciją apie skaitymo iššūkį galite rasti paspaudę šią nuorodą: http://vasarasuknyga.lt/

 

Posted in Širvintos | Komentarai įrašui SKAITYMO IŠŠŪKIS 2018 yra išjungti