Kiaukliuose skambėjo poeto Marcelijaus Martinaičio kūryba

    Rugpjūčio 4-ąją Širvintų viešosios bibliotekos Kiauklių filialas  pakvietė į Lietuvos Respublikos Kultūros ministerijos remiamą Bibliotekų metų programos akcijos „Vasara su knyga“, kurią vykdo apskričių bei savivaldybių viešosios bibliotekos, renginį „Stovėdamas prieš begalinį dangų“. Šis renginys skirtas poeto Marcelijaus Martinaičio 80-osioms gimimo metinėms.

    Renginio svečiai: aktorė Dalia Jankauskaitė, kompozitorius, dainų atlikėjas Andrius Kulikauskas, birbynininkas Kastytis Mikiška, nuostabiame Širvintų rajono savivaldybės kultūros centro Kiauklių filialo kiemelyje atliko pagal Marcelijaus Martinaičio kūrybą parengtą programą ,,Stovėdamas prieš begalinį dangų“.

    Renginyje dalyvavo Širvintų rajono savivaldybės mero pavaduotoja Irena Vasiliauskienė, Tarybos narys Romas Zibalas.

    Per gerą valandą aktorė Dalia Jankauskaitė apžvelgė visą Marcelijaus Martinaičio kūrybos kelią. Andrius Kulikauskas poetinį žodį pavertė muzikiniais kūriniais, Kastyčio Mikiškos birbynė apipynė juos melodingais garsais.

    Po renginio neapleido mintis, kad tą vakarą poetas tarsi žvelgė iš begalinio dangaus platybių, džiaugėsi Kiaukliais, gausiai susirinkusiais žmonėmis – renginio organizatoriais, žiūrovais, jo tekstus supratingai parinkusia ir įtikinamai skaičiusia aktore Dalia Jankauskaite, birbynės melodija juos palydėjusiu Kastyčiu Mikiška bei  dainas poeto žodžiais atlikusiu Andriumi Kulikausku.

    ,,Vaikystėj dažnai persmelkdavo mintis: ar yra tokia jėga, kuri visa tai mato, supranta ir visa išsaugos: žmogaus pažiūrėjimą, kregždės perskridimą per kiemą, paskutinį kartą matomą mirusio veidą. Negalėdavau susitaikyt, kad niekas daugiau nesikartoja, išnyksta, užgesta… Klausdavau: ką daryt, ką daryt? Būdavo dar baisiau, kad niekas ir nesuprasdavo, ko noriu.“

    Šie Marcelijaus Martinaičio žodžiai tarsi renginio aidas atsako į klausimą, ką daryt ateities kartoms: tausoti poeto žodį ir puoselėti jo atminimą.

    Tą vakarą poetas lyg ir saugojo gausiai susirinkusius nuo lietaus: jei ir nukrito koks lietaus lašas, tai, tikriausiai, ilgesio ašara suvilgė svetingą Kiauklių žemę.

    Nuostabi literatūrinė-muzikinė kompozicija nepaliko abejingų. Visi susikaupę klausėsi poetinio žodžio ir drauge su atlikėjais keliavo poeto Marcelijaus Martinaičio gyvenimo ir kūrybos keliais.

    Širvintų viešoji biblioteka dėkoja visiems tiems, kurie rankų ir širdžių šiluma prisidėjo prie renginio ir kurių dėka šis renginys tapo nepakartojamas ir lengvas: kaip paukščio plunksna, nukritusi į delną ir nusklendusi, nusinešdama vasarvidžio ilgesį.

 

Širvintų viešosios bibliotekos projektų vadovė Dalia Taparauskienė,

Kiauklių filialo vyr, bibliotekininkė Vidmantė Meškienė

 

Įrašas paskelbtas temoje Kiaukliai ir pažymėtas , , , , , , .Išsisaugokite pastovią nuorodą.