„Važiuok už biblioteką“

    LR Seimas 2016-uosius metus paskelbė Bibliotekų metais.

    „Bibliotekos prieina prie kiekvieno žmogaus ir suteikia galimybę bendrauti su knyga. Esame skaitanti ir kultūringa tauta, o tai reiškia, kad tokios tautos niekas nei palauš, nei pažemins. Pasitikėkime bibliotekomis ir knyga“, – per  iškilmingai paskelbtų Bibliotekų metų pradžios atidarymą Vilniaus universitete,  sakė Bibliotekų metų globėja prezidentė Dalia Grybauskaitė.

    Minint ir pagerbiant Bibliotekų metus į Lapelių biblioteką rinkosi bibliotekos skaitytojai ir lankytojai. Bibliotekininkė Janė Stravinskienė susirinkusius pasveikino su Bibliotekų metais, pakvietė dažniau apsilankyti bibliotekoje ne tik paimti knygą skaitymui, bet ir susitikti, kultūringai praleisti laisvalaikį.

    Į renginį atvyko ir seniausia ir aktyviausia Lapelių bibliotekos skaitytoja Zofija Barkauskienė. Ji savo pasisakyme paminėjo, jog biblioteka yra labai svarbi jos gyvenime. Ji daug skaito knygų, kai kurias perskaito ir antrą kartą, turi savo asmeninę bibliotekėlę. Pažadėjo vaikiškas turimas knygas padalinti Lapelių vaikams, kad pas juos jos gyventų. Ir pakvietė visus palaikyti bibliotekų išlikimą, kad jos gyvuotų.

Bibliotekų metams pagerbti, Lapelių bendruomenės  jaunimo šokių kolektyvas skyrė tris ritminius šokius. Šokių kolektyvo vadovė  Erika Svirskienė.

    Po linksmų šokių, su gera nuotaika, susikibę rankomis palaikėme šių metų akciją „Apkabink savo biblioteką“.  Apkabinome Lapelių biblioteką.

    Į judriausią, šios popietės dalį, bibliotekininkė pakvietė sudalyvauti dviračių estafetėje „Važiuok už biblioteką“. Pirmoji estafetė buvo „Knygnešys“. Jos metu „knygnešys“ turėjo pristatyti skaitytojui knygą. Greičio estafetėje dalyvavo jauni skaitytojai, taip pat sudalyvavo ir mamos. O kiek buvo gerų emocijų, palaikant mamas, kad jos greičiau pristatytų knygą skaitytojui. Sekanti dviračių rungtis buvo: kas lėčiau įveiks kliūčių ruožą. Pasirodo, lėčiau nuvažiuoti dviračiu kliūčių ruožą, yra pakankamai sunki rungtis. Ir ne kiekvienam gerai sekasi išsilaikyti ant lėtai judančio dviračio.

    Už gražius šokius, bibliotekininkė įteikė šokėjams saldų prizą ir atminimo medalius su šių metų bibliotekų metams skirtu logotipu. Vadovei Erikai gražiausių lauko gėlių puokštę ir puodelį arbatai su logotipu, kuris kiekvieną kartą primins bibliotekų metus. Bibliotekų medaliai buvo įteikti Zofijai Barkauskienei, estafečių dalyviams, Lapelių bendruomenės pirmininkei Daivai Drazdauskienei, kuri dalyvavo estafetėje ir visad prisijungia prie bibliotekos organizuojamų renginių.

    Proginiai medaliai buvo pagaminti iš medžio. Medžio, iš kurio užauga ir gimsta knyga. Juos pagamino pati bibliotekininkė.

    Popietės finišo pabaigoje dalyvių laukė saldumynai, gera nuotaika ir gerai praleistas laikas.

 Lapelių filialo vyr. bibliotekininkė Janė Stravinskienė

 

 

 

Įrašas paskelbtas temoje Lapelės ir pažymėtas , .Išsisaugokite pastovią nuorodą.