Lapelių bibliotekoje „Knygų kalėdos“

   Lapkričio 25 d. Lapelių bibliotekoje įvyko pirmasis „Knygų Kalėdos 2015“ renginys- „Knygų Kalėdos“. Bibliotekininkė supažindino susirinkusius su jau penktą kartą Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuota akcija „Knygų Kalėdos“ ir perskaitė Prezidentės Dalios Grybauskaitės žodžius skirtus šiai knygų akcijai:

   „Svarbu, kad Lietuvos vaikai mylėtų knygą ir dalintųsi skaitymo džiaugsmu su kitais. Todėl „Knygų Kalėdos“ šiemet kviečia ne tik dovanoti naujų knygų, bet ir surengti knygų skaitymus vienišiems vaikams globos namuose, seneliams. Tegul knyga sujungia visą Lietuvą ir paskatina bendrauti“.

   Susirinkę panoro pasidalinti skaitymo džiaugsmu visi kartu. Išsirinkome Tomo Dirgėlos knygą „Apie raganą Šiokiątokią“. Skaitovė Gabija Mažeikaitė paskaitė ištrauką „Kaip Šiokiatokia gal net ir poete tapo“, eilėraštį, kurį sugulė visas širdies liūdesys, “Liūdnos eilės apie eiles“. Beskaitant knygos istoriją, Lukui Arbočiui, visiems tapo linksma, nes tai buvo raganos eilėraščiai “ Gerai nuteikiantis eilėraštis“, bei „Blyniška raganų liaudies daina“. Šios raganos istorija tęsėsi toliau, ji grįžo į vaikystę. Prisiminimus iš to laiko perskaitė bibliotekininkė.

   O ką skaito vaikai? Apie tai papasakojo Orinta Arbočiūtė. Ji dalijosi įspūdžiais iš perskaitytos knygos D. Vaitkevičiūtės „Trise prieš mafiją“.

   Skaitovams bibliotekininkė įteikė atsiminimo dovanėles ir po pasakų herojų, atkeliavusių iš knygų. Atkeliavo ir suteikė vaikams džiaugsmą ir nuostabą: „juk jie iš knygos“ Pasakų herojus sukūrė pati bibliotekininkė.

Janė Stravinskienė
Lapelių vyr. bibliotekininkė

Įrašas paskelbtas temoje galerija, Lapelės, renginys. Išsisaugokite pastovią nuorodą.