Rudens gėrybės mūsų stalui

   Kelias dienas prieš spalio 10 d. Šiaulių kaimo vaikai vakarais skubėjo į rudens dirbtuves „Kaip iš gausybės rago“, įsikūrusias bibliotekoje. Ten, padedami bibliotekininkės Danutės Jaglinskos, iš gamtinės medžiagos gamino eksponatus parodėlei, aksesuarus madų demonstravimui. Ir ko tik čia nebuvo: gaspadorius su gaspadine ir vaikiukais, įvairūs gyvūnai ir nematytos būtybės, karoliai, apyrankės ir diržai…

   Vietos gyventojai galėjo grožėtis vaikų darbeliais atėję šeštadienį į vakaronę ,,Rudens gėrybės mūsų stalui“. Moterys plušėjo turbūt nuo pat ryto ruošdamos patiekalus, nes buvo į ką akis paganyti ir skrandį pamaloninti. Kompetentingai žiūri komisijai buvo labai sunku išrinkti patį skaniausią patiekalą. Po ilgo degustavimo skaniausiu pripažintas Janinos Genienės obuolių pyragas. Živilė Bartaškienė ragino paragauti ir įspėti iš ko virta jos žalioji uogienė. Niekam nei į galvą neatėjo mintis, kad tai buvo iš žalių pomidorų.

   Čia pat lauke už lango degė laužas ir puode virė nepakartojamo skonio kopūstinė, kurią visi susirinkę buvo pavaišinti ir labai gyrė. Tai vėl tos pačios Živilės Bartaškienės ir Mindaugo Gečio nuopelnas.

   Visus linksmino ir kartu dainuoti kvietė vietinis ,,Linksmų močiučių“(ir diedukų)folkloro ansamblis. Už gražias dainas močiutės buvo apdovanotos rudeninėmis rožėmis iš klevo lapų.

   Renginį vedė Ieva Pumputienė. Buvo menamos mįslės , žaidžiami žaidimai, šokama, dainuojama.

   ,,Jaunieji modeliukai“ pristatė drabužių kolekciją ,,Rudens taku“. Jas paruošė Sonata Balevičienė, o puošti padėjo Kristina Vinckevičiūtė ir Danutė Jaglinska.

   Smagu buvo visiems pabendrauti, pasidalinti kulinarine bei atsargų kaupimo žiemai patirtimi.

   Ačiū visiems dalyvavusiems ir padėjusiems surengti šią gražią rudens šventę.


Renginių organizatorė Danutė Stungienė

Įrašas paskelbtas temoje galerija, renginys, siauliu km. Išsisaugokite pastovią nuorodą.