Paauglių ir jaunimo skaitymo skatinimo akcija Vileikiškių bibliotekoje

   Vileikiškių biblioteka, laimėjusi leidyklos „Alma littera“ paauglių ir jaunimo literatūros konkursą laimėjusių knygų komplektą, kurį sudaro 2015 m. išleisti romanai: Akvilinos Cicėnaitės „Niujorko respublika“, Rebekos Unos „Atjunk“ ir Dainos Opolskaitės „Eksperimentas gyventi“, kvietė aktyviai dalyvauti paauglius ir jaunimą skaitymo skatinimo akcijoje.

   Bibliotekoje buvo paruoštas informacinis stendas, kuriame buvo pateikta informacija apie 2014 m. leidyklos „Alma littera“ organizuotą pirmąjį Lietuvos paauglių ir jaunimo literatūros konkursą ir jį laimėjusias knygas bei visa organizuojamos skaitymo skatinimo akcijos veiklos eiga.

   Rugpjūčio mėn. paaugliai ir jaunimas dalyvavo bibliotekos organizuotame knygų pristatyme. Dalyviai buvo supažindinti su leidyklos „Alma littera“ inicijuota akcija. Knygų pristatymo metu dalyviai buvo įtraukti į garsinį skaitymą. Siekiant sudominti paauglius ir jaunimą konkursą laimėjusiomis knygomis bei paskatinti jas perskaityti, buvo skaitomos parinktos ištraukos iš šių knygų.

   Rugpjūčio – rugsėjo mėn. aktyviausi šios akcijos dalyviai: Greta Bacevičiūtė, Jolanta Gatelytė, Ingrida Paciūnaitė, Kamilė Eigelytė, Monika Martinkėnaitė, Arnas Kiškiūnas, Erikas Ašaka skaitė knygas namuose, tarpusavyje jomis keitėsi. Vėliau susirinkę bibliotekoje visi aptarėme perskaitytas knygas, dalyviai įvardijo labiausiai patikusią knygą. Monikai, Gretai, Jolantai, Ingridai, Kamilei labiausiai patiko Dainos Opolskaitės knyga „Eksperimentas gyventi“, o Arnui ir Erikui labiausiai patiko Rebekos Unos knyga „Atjunk“. Šias knygas jie rekomenduotų perskaityti savo bendraamžiams ir draugams. Dalyvių nuomone, perskaičius šias knygas, galima geriau pažinti kitus ir atrasti save.

   Tądien visi aktyviai dalyvavo klausimų viktorinoje „Eksperimentas laimėti“, kuri buvo susijusi su perskaitytomis knygomis. Šioje viktorinoje geriausiai sekėsi Ingridai, ji tapo nugalėtoja. Jai buvo įteiktas pagrindinis prizas – 16 GB talpos usb laikmena ir užrašinė.

   Visiems dalyviams už aktyvų dalyvavimą leidyklos „Alma littera“ inicijuotoje skaitymo skatinimo akcijoje, o taip pat ir už išreikštą nuomonę renkant geriausią paauglių ir jaunimo literatūros konkursą laimėjusią knygą buvo įteikti padėkos raštai bei 8 GB talpos usb laikmenos, užrašinės, knygų skirtukai.

   Esame dėkingi leidyklai „Alma littera“ už padovanotą knygų komplektą ir suteiktą galimybę paaugliams ir jaunimui dalyvauti šioje akcijoje.

Virginija Gigaškaitė
Vileikiškių filialo vyr. bibliotekininkė

Įrašas paskelbtas temoje renginys, Vileikiskis. Išsisaugokite pastovią nuorodą.