Susitikimas su dailininke ir vaikų rašytoja Lina Žutaute

   Rugsėjo 16 dieną Širvintų viešosios bibliotekos vaikų lit. skyriuje vyko susitikimas su iliustruotoja ir knygų vaikams autore Lina Žutaute. Į renginį atskubėjo vaikai iš Širvintų pradinės mokyklos ir „Buratino“ lopšelio – darželio. Viešnia pasakojo, kad šiuo metu daro tai, kas jai labiausiai patinka: kuria ir iliustruoja vaikiškas knygas. Autorė yra iliustravusi ne vieną G.Morkūno knygą, S.Nėries pasaką „Senelės pasaką“, lietuvių liaudies pasakų knygą „Velnių ežeras“ ir kt. Pristačiusi savo knygelę „Du paršiukai“, Lina Žutautė pasakojo, kaip gimė didžiulio populiarumo sulaukusios jos knygos apie Kakę Makę. Rašytojos sūnus, kai buvo mažas, labai nemėgo valytis dantų. Jiedu sutarė, kad jam mama valys dantis, o jis stovės ramiai, jei bus pasakojamos istorijos apie mergaitę. „Tada sūnaus paklausiau, koks jos vardas“ .Sūnus pagalvojęs kelias sekundes atsakė: „Kakė Makė !” . Dabar ši herojė gyvena savarankišką gyvenimą ir patiria įvairius nuotykius. Knyga “Kakė Makė ir netvarkos nykštukas” atsirado iš asmeninės patirties, kai tapo nebeįmanoma praeiti pro žaislus. Gausiai iliustruota knygelė “Kakė Makė ir didelė Tamsa” kviečia vaikus įveikti vieną dažniausių – tamsos baimę, “Kakė Makė ir pabėgusios ausys”- klausyti ir išgirsti. Šiuo metu naujausioji knyga “Kakė Makė ir pavogtas laikas” jau parduodama knygynuose. Rašytoja paaiškino, kad šioje knygelėje radus KODĄ*, reikia suvesti programėlėje „Kakės Makės nuotykiai“.Tuomet bus galima žaisti 3 papildomus žaidimus nemokamai! Visos knygos buvo pristatytos parodant savo iliustracijų skaidres.

  “Kakė Makė ir Netvarkos nykštukas” Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos pripažinta geriausia 2010 m. knyga vaikams, 2012 m. Lina Žutautė išrinkta vaikų ir paauglių literatūros karaliene, o jos knyga “Ferdinandas ir Pū” pripažinta meniškai ir pedagogiškai vertingiausiu kūriniu jauniesiems skaitytojams. Pastaroji, taip pat apdovanota už apipavidalinimą Knygos meno konkurse “Vilnius 2012”. Autorės herojės nuotykiais žavisi mažieji skaitytojai iš Latvijos, Rusijos, Danijos ir net Korėjos.

   Antrojoje susitikimo dalyje vyko kūrybinės dirbtuvės, kurių metu vaikai gamino “atsargines ausis , jeigu kartais pabėgtų savosios. Prireikė nemažai pastangų: reikėjo piešti, kirpti, klijuoti. Viešnia žaismingai bendravo su visais, džiaugėsi ir stebėjosi, kad Širvintų vaikai taip gerai žino jos kūrybą, buvo labai aktyvūs ir drąsūs. Už teisingus atsakymus dvi mergaitės buvo apdovanotos Kakės Makės užduočių knygelėmis.

   Rašytoja sakė, kad skatinti skaityti reikia, tačiau negalima versti. Idealiausia, kai vaikas prie skaitymo pratinamas nuo mažų dienų. Tėveliai savo atžaloms turėtų skaityti pasakas, kai šie būna dar visai mažučiai. O jiems paūgėjus kartu vartyti knygutes ir jas aptarti.

   Šį susitikimą dalinai finansavo Kultūros taryba, vykdant Viešosios bibliotekos projektą “Nuo nemokėjimo skaityti iki negalėjimo neskaityti”.

Lolita Pliukštienė

Įrašas paskelbtas temoje renginys, vaiku sk. Išsisaugokite pastovią nuorodą.