Popietė „Naujos technologijos: už ir prieš“

Širvintų viešosios bibliotekos vaikų lit. skyriuje rugpjūčio 20 d. vyko popietė „Naujos technologijos: už ir prieš“. Dabar jau sunku įsivaizduoti šiuolaikinius vaikus, neišmanančius kompiuterinio raštingumo pagrindų. Visą vasarą mūsų lankytojai aktyviai naudojosi kompiuteriais. Netgi žaisdami žaidimus vaikai įgyja žinių ir naujų įgūdžių: išmoksta valdyti pelę, naudotis klaviatūra, pramoksta kitų kalbų žodžių, lavina mąstymą. Bet… nesaikingas sėdėjimas prie kompiuterio gali sukelti rimtų sveikatos sutrikimų. Paklausėme vaikų, ar jie apie tai žino. Jie išvardino visus neigiamus technologijų poveikius. Deja, atsiriboti nuo jų mažai kam pavyksta.

Popietės tikslas buvo supažindinti vaikus su elektroninėmis knygų skaityklėmis. Apie jas pasakojo vyr. bibliotekininkė Almutė Kanapienienė. Ji parodė, kaip iš portalo www.epaveldas.lt į skaityklę atsisiųsti elektronines knygas, kaip jas skaityti, supažindino su elektroninių skaityklių išdavimo ir naudojimo tvarka. Kantriausi ir smalsiausi popietės dalyviai patys išbandė skaitykles, atsakė į bibliotekininkės klausimus.
Dvi elektronines skaitykles biblioteka gavo įgyvendinant Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos projektą „Lietuvių literatūros klasikos kūrinių perkėlimas į elektroninę erdvę“.

Vaikų lit. skyriaus vedėja Lolita Pliukštienė mokė naudotis planšetiniais kompiuteriais. Buvo pristatyta elektroninių knygų platforma „Milžinas“. Sukurta internetinė parduotuvė, kur galima pirkti elektronines knygas bei specialiai „Milžino“ platformai pritaikyta programėlė išmaniesiems įrenginiams. Knygas „Milžinui“ tiekia leidyklos „Alma littera”, „Baltos lankos”, „Svajonių knygos”, „Jotema”, „Gimtasis žodis”, „Kitos knygos”. Šiuo metu platforma turi daugiau nei 1 tūkst. knygų lietuvių kalba. Kiekvieną mėnesį planuojama „Milžino“ biblioteką papildyti apie 50 naujų knygų pavadinimų. Kiekvienas dalyvis pabandė skaityti knygą planšetiniame kompiuteryje. Vis dėlto vaikai sakė, kad popierines knygas skaityti mieliau.

Aktyviausi dalyviai buvo apdovanoti bibliotekos suvenyrais, visi – saldžiaisiais prizais.

Vaikų lit. skyriaus vedėja Lolita Pliukštienė

This entry was posted in renginys, vaiku sk. Bookmark the permalink.

Comments are closed.