Piešimas ant vandens Bagaslaviškyje

Širvintų rajono savivaldybės Igno Šeiniaus savivaldybės viešoji biblioteka vykdo projektą „Regioninės edukacinės dirbtuvės „Menų dūzgės“ vaikams kurį finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Širvintų rajono savivaldybės administracija.

Šio projekto metu numatytos veiklos pasiekė ir„Tėkmės“ mokyklą, įsikūrusią Bagaslaviškyje.

Čia apsilankė edukatorė Eglė Daubaraitė, kuri papasakojo apie šios technikos ypatumus, parodė, kaip naudoti visas priemones, supažindino su jų teikiamomis galimybėmis.

Piešimo ant vandens technika vadinama Ebru. Šiai technikai naudojamos tik natūralios, žmogui ir aplinkai nekenksmingos priemonės. Dažai išgaunami iš gamtos, jiems intensyvumo suteikiama įlašinant dažniausiai jaučio tulžies. Šie dažai padengia Ebru indą, kuris pripildomas vandens sumaišyto su jūros dumbliais. Toliau specialių teptukų ir lazdelių pagalba formuojami raštai. Tad belieka tik ant vandens paviršiaus ištiesti popieriaus lapą ir ant jo persikelia unikalus savomis rankomis, per labai trumpą laiką sukurtas paveikslas. Kaip medžiagą, ant kurios atsidurs šis piešinys, galima naudoti ne tik popieriaus lapą, bet ir audinį, medį, keramiką, stiklą ar metalą.

Tad tapymas ant vandens yra lengvai įgyvendinamas visiems, nereikia turėti meninio išsilavinimo ir tapybinių gabumų. Šiame mene didelį vaidmenį atlieka netikėtumas – kiekvieną kartą išgaunamas savitas ir netikėtas rezultatas.

Tapyba ant vandens ramina mintis, išlaisvina jausmus, skatina kūrybiškumą, gerina emocinę ir fizinę sveikatą, atpalaiduoja. Piešimas ant vandens lavina susitelkimą ir ugdo pasitikėjimą savimi.

Smagu buvo žiūrėti, kaip mažos rankutės kūrė stebuklingus piešinius, kurie buvo tokie nuostabūs, jog negalėjai patikėti, jog tai ne menininko darbas.

Maloniai nustebino ir padidino motyvaciją rengti kuo daugiau tokių projektų mažųjų emocijos, kurios buvo tikros, nesuvaidintos ir labai nuoširdžios.

Dėkojame už bendradarbiavimą visam jaunam ir kūrybingam „Tėkmės“ mokyklos kolektyvui.

 

Dalia Taparauskienė

Įrašas paskelbtas temoje Bagaslaviskis. Išsisaugokite pastovią nuorodą.