Viešąją biblioteką papuošė neįgaliųjų darbai

Sausio 19 dieną Viešojoje bibliotekoje  vyko Širvintų rajono  neįgaliųjų draugijos narių darbų parodos pristatymas.  Į renginį susirinko gausus būrys neįgaliųjų draugijos narių, jų draugų,  rankdarbių meno gerbėjų.

Renginį pradėjo Skaitytojų aptarnavimo ir vaikų literatūros skyriaus vedėja  Almutė Kanapienienė. Ji padėkojo už parodą,  pasidžiaugė darbų autorių kūrybiškumu, darbštumu, spalvų pojūčiu.

Širvintų rajono neįgaliųjų draugijos pirmininkė Stanislava Maslinskienė papasakojo apie draugijos veiklą, jos tikslus ir uždavinius. Įsikūrusi prieš 25 metus, šiuo metu draugija vienija 623 negalią turinčius ir garbaus amžiaus narius. Tarp jų yra daugybė talentingų, kūrybingų, iniciatyvių žmonių. Bendrijos pirmininkė pasidžiaugė, kad vis daugiau jų išdrįsta prisijungti prie įvairių projektinių  veiklų,  kuriose  atsiskleidžia  jų talentai ir sugebėjimai.

Nuoširdaus savanorių atsidavimo dėka draugijoje gyvuoja  neįgaliųjų saviraiškos būrelis, kuriam vadovauja mezgėja, auksinių rankų savininkė Aldona Petkevičiūtė.  Bibliotekoje vykstančioje parodoje – jos meistriškai numegztos  staltiesės ir servetėlės. Draugijos pirmininkė ponia Stanislava dėkojo Aldonai Petkevičiūtei už darbą, už kantrybę mokant būrelio narius mezgimo paslapčių.

Šiltų žodžių susilaukė saviraiškos būrelyje savanoriaujanti  Sigita Liucija Jankovskienė. Jos kryželiu siuvinėti paveikslai eksponuoti ne tik Širvintų, bet ir aplinkiniuose rajonuose.  Ponios Sigitos darbai šiuo metu džiugina Viešosios bibliotekos lankytojų akis.

Į savanorišką  veiklą draugijoje nuoširdžiai įsijungė ir Neringa Liesienė. Ji labai gražiai mezga ir siuvinėja kryželiu. Savo meistriškumu moteris dalinasi su būrelio lankytojais.

Be jau minėtų moterų, saviraiškos būrelio veikloje dalyvauja Aldona Smailienė, Veronika Masiukienė, Laima Pauplienė, Genovaitė Norinkevičienė, Almutė Salickienė, Vanda Paulauskienė. Jų darbai taip pat eksponuojami parodoje.

Tikras Širvintų rajono neįgaliųjų draugijos  pasididžiavimas – vokalinis instrumentinis ansamblis „Viltis“, vadovaujamas Nijolės Vitkauskaitės. Šis kolektyvas  garsina rajoną įvairiuose respublikiniuose renginiuose. Tarp ansamblio atliekamų dainų yra ir jų  pačių sukurtų melodijų. Dainų žodžius kuria draugijos narė Veronika Masiukienė. „Vilties“ atliekamos melodijos skambėjo ir parodos pristatymo metu.

Viešosios bibliotekos projektų vadovė Dalia Taparauskienė pasveikino ir įteikė Širvintų rajono savivaldybės merės Živilės Pinskuvienės dovanas Neįgaliųjų draugijos pirmininkei Stanislavai Maslinskienei bei  daugiausiai darbų į parodą pristačiusias Aldoną Petkevičiūtę, Sigitą Liuciją Jankovskienę, Neringą Liesienę.

Renginio dalyviai neskubėjo skirstytis: gėrėjosi paroda, bendravo, dainavo, gėrė arbatą.

Šventės šurmulys nutilo, o rankdarbių paroda Viešojoje bibliotekoje tęsiasi. Ji  bus eksponuojama iki vasario 10 dienos.

Almutė Kanapienienė

Įrašas paskelbtas temoje Širvintos. Išsisaugokite pastovią nuorodą.